Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Albánie Národní park Durmitor

Letenka Albánie Národní park Durmitor


Albánie a Národní park Durmitor v sousedním Černé Hoře jsou známé svou nádhernou krajinou a jedinečnými přírodními památkami. Pokud plánujete svou další dovolenou, pak byste si měli zvážit letenku do Albánie a výlet do Národního parku Durmitor.

Národní park Durmitor se nachází v západní části Černé Hory a je jedním z nejkrásnějších parků v Evropě. Jeho rozloha činí přibližně 390 km² a je obklopen horskými vrcholy a údolími. Park byl zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO díky svým nedotčeným lesům, horským jezerům, vodopádům a ledovcovým údolím.

Pro návštěvníky parku je k dispozici mnoho turistických tras a stezek, kde si mohou vychutnat nádherné výhledy a překrásnou přírodu. Na své si přijdou také turisté, kteří milují horskou cyklistiku a vodní sporty. V zimním období se pak park mění na populární středisko pro lyžování a snowboarding.

Poblíž parku najdete mnoho útulných horských chat a penzionů, kde se můžete ubytovat a naplno si užít letní i zimní dovolenou. Kromě toho si můžete vychutnat místní kuchyni a ochutnat mnoho tradičních pokrmů, jako například zelňačku nebo černohorský sýr.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Durmitor, pak si mějte na paměti, že vstupenky do parku jsou placené. Další informace o parku a jeho ceníku najdete na stránkách parku.

Letenky do Albánie jsou cenově dostupné a můžete si je snadno rezervovat online. Pokud máte v plánu cestovat do Národního parku Durmitor, pak doporučujeme pronajmout si auto, jelikož do parku není veřejnou dopravou příliš snadné se dostat.

Výlet do Národního parku Durmitor vám přinese mnoho nezapomenutelných zážitků a krásných výhledů. Tento park je ideálním místem pro aktivní dovolenou a zároveň vám umožní užít si nádhernou přírodu Albánie a Černé Hory.


Ubytování Albánie Národní park Durmitor


Albánie je země, která se stává stále populárnější pro turisty. Jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst je Národní park Durmitor. Nachází se v severozápadní části země, nedaleko od hranic s Černou Horou. Park zahrnuje oblast hor Durmitor a Orjen a také několik řek a jezer.

Pokud si chcete užít krásy Národního parku Durmitor, pak o ubytování se nemusíte bát. V okolí parku najdete řadu hotelů, penzionů a apartmánů různých cenových kategorií a kvalit. Pokud chcete strávit noc v přírodě, pak máte i možnost stanování v kempu.

Jeden z nejlepších způsobů, jak si užít Durmitor, je ubytovat se v horských chatách. Tyto chaty jsou obvykle vybaveny základními zařízeními, ale poskytují úžasný výhled na okolní hory a lze si tam odpočinout v klidu.

V případě, že se rozhodnete pro luxusnější ubytování, pak v okolí Národního parku Durmitor najdete mnoho hotelů. Nabízejí nádherné pokoje se všemi potřebnými zařízeními, jako jsou klimatizace, televize, minibar a další. Kromě toho většina hotelů má restaurace a bary, kde si můžete vychutnat místní speciality a pití.

Pokud se rozhodnete pro ubytování v Durmitoru, měli byste rozhodně navštívit řadu turistických atrakcí, které park nabízí. Kromě turistických tras můžete také absolvovat raftingové či kanoeistické výlety.

V Národním parku Durmitor si rozhodně užijete nádherný pobyt v přírodě. Ubytování v okolí je převážně cenově dostupné, a tak si můžete užít skvělou dovolenou bez toho, aniž byste přetejli svůj rozpočet. Pokud tedy hledáte odpočinek v srdci Albánie, Národní park Durmitor je pro vás skvělou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Národní park Durmitor


Seznam nejčastějších dotazů a odpovědí o albánském národním parku Durmitor:

1. Jak se dostat do národního parku Durmitor?
Národní park Durmitor se nachází v západní části Černé Hory. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je letecky do letiště v Podgorici a poté autobusem či autem do města Žabljak, které se nachází v srdci národního parku.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v národním parku Durmitor?
Národní park Durmitor je známý pro své horské stezky, turistické trasy a lyžařské výlety. Nejoblíbenější aktivity zahrnují pěší túry, horská kola, lyžování, vodní sporty a pozorování zvěře.

3. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu národního parku Durmitor?
Nejlepší období pro návštěvu národního parku Durmitor závisí na aktivitách, které chcete provést. Pokud cestujete pro lyžování, nejlepší období je od prosince do března. Pokud hledáte pěší trasy a horská kola, nejlepší období je od května do října.

4. Kde se nachází ubytování v národním parku Durmitor?
V národním parku Durmitor je k dispozici několik možností ubytování, včetně hotelů, pensionů, chat a kempů. Nejlepší možnost ubytování je ve městě Žabljak.

5. Jaká je vstupní cena do národního parku Durmitor?
Vstup do národního parku Durmitor je zpoplatněn. Cena za dospělého se pohybuje kolem 3 eur, cena za dítě je kolem 1,5 eur. Sezónní vstupenky a vstupenky na specifické aktivity jsou zpravidla dražší.


Počasí Albánie Národní park Durmitor


Albánie a Národní park Durmitor patří mezi nejkrásnější místa na světě, ale ne vždy se mohou pyšnit ideálními počasími. Národní park Durmitor leží v Západním Balkánu a obklopují ho nejvyšší vrcholy Černé hory. Park je známý svými ledovcovými jezery, divokými řekami a působivými výhledy. Navzdory své nádherné přírodě se zde vyskytují velké klimatické rozdíly.

Většinou platí, že léto na Durmitoru je poměrně slunečné a teplé, ale velmi suché. Průměrné teploty v červenci a srpnu se pohybují kolem 20-25°C přes den a 10-15°C v noci. Nicméně, teploty mohou být velmi nepředvídatelné, s náhlými změnami teploty během dne. Pro turisty je nejlepší volbou pobyt na Durmitoru v letních měsících.

Začátkem podzimu se začnou teploty postupně snižovat a obvykle přinášejí s sebou deštivé počasí a větrné podmínky. Listopad na Durmitoru může být velmi studený a suchý. Mnoho turistů to využije pro adrenalinovější aktivity jako je lyžování.

Zima na Durmitoru je často drsná a studená. Od prosince až do března se zde vyskytují velké množství sněhu, které mohou velmi obtížně ovlivnit turistické aktivity. Sníh je tlumen tisíciletými lesy pohoří Durmitor, které poskytují skvělý prostor pro lyžování a snowboarding. Ale než obléknete lyže, nezapomeňte se pečlivě připravit na horkou kávu nebo čaj. Přestože zimní počasí na Durmitoru může být trochu nepříjemné, nabízí úchvatné a nádherné pohledy na místo, které je jedinečné na celém Balkánu.

Pokud si chcete užít pohoří Durmitor, měli byste se podívat na předpovědi počasí a připravit si vybavení. Nejlepší čas pro návštěvu národního parku Durmitor je v létě a na podzim, když teploty jsou mírné a nezastavují vás v turistických aktivitách. Ale pokud máte rádi méně návštěv a více dobrodružství, zima na Durmitoru může být tou nejlepší volbou. Ale pamatujte si, že počasí na Durmitoru je velmi nepředvídatelné, a tak si musíte přizpůsobit své plány možným změnám v průběhu cesty.


Dovolená Albánie Národní park Durmitor


Pokud hledáte neobvyklou a nezvykle krásnou destinaci pro vaši dovolenou, máme pro vás nápad. Navštivte Albánii a objevte krásy Národního parku Durmitor. Toto prastaré pohoří, které se rozprostírá na hranicích Albánie, Černé Hory a Bosny a Hercegoviny, patří mezi nejkrásnější a nejlépe zachované národní parky v celé Evropě.

Kráterové jezero

Jednou z nejpopulárnějších atrakcí v parku Durmitor je bezesporu kráterové jezero. Toto jezero o průměru 4,5 km a hloubce 155 m bylo vytvořeno ledovcovou činností a leží uprostřed pohoří v nadmořské výšce téměř 1 500 m. Okolo jezera najdete nespočetně mnoho turistických stezek a výletů do okolí, včetně výstupu na nejvyšší horu Durmitoru, Bobotov Kuk, která dosahuje výšky 2 523 m.

Přírodní krasavice

Pohoří Durmitor je také známé pro svoje krásné přírodní památky. Mezi nejzajímavější patří skalní útvary na místech jako jsou například Velika Kalica a Mali Kalica, kde najdete krásné krasové malebnosti v okolí potoků a vodopádů. Celý národní park je také domovem řady druhů zvířat a rostlin, které byly v této oblasti chráněny již od začátku 20. století.

Zážitky pro všechny typy turistů

Nezáleží na tom, zda jste zkušený horolezec nebo spíše upřednostňujete lehké turistické výlety, národní park Durmitor nabídne zážitky pro všechny návštěvníky. Vydejte se na pěší výlet a sledujte, jaké krásy vás podél cesty čekají, nebo se vydávejte na horské dráhy v okolí.

Dovolená v Albánii

Pokud zvažujete návštěvu Albánie, ale nevíte, kam se vydat, navštivte národní park Durmitor a nechte se unést krásami přírody, kterou pro vás tato oblast připravila. Albánie sází na přírodu, která je stále nedotčená člověkem a nabízí nezapomenutelné zážitky pro návštěvníky. Budete-li mít možnost, určitě se zde zastavte a prožijte si několik dní plných nezapomenutelných dobrodružství.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky