Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Arménie Ararat (hora)

Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Ararat (hora)


1) Co je Arménie Ararat?
Arménie Ararat je hora v Arménii, která je považována za symbol arménské národnosti. Její vrchol je nejvyšším bodem Arménie a nachází se nedaleko tureckých hranic.

2) Jak velká je Arménie Ararat?
Arménie Ararat dosahuje výšky 5 137 metrů nad mořem a patří mezi nejvyšší hory v Kavkaze.

3) Je možné vystoupit na vrchol Arménie Ararat?
Výstup na vrchol Araratu není snadný a vyžaduje značnou fyzickou kondici, zkušenosti s horolezectvím a speciální povolení od arménských orgánů. Výstup také může být ovlivněn politickou situací v okolí hory.

4) Jaký je význam Arménie Ararat pro Armény?
Arménie Ararat je pro Armény symbolem národního sebeprojevu a náboženského významu. Na základě biblického příběhu je považována za místo, kde přistál Noe s Archem při potopě.

5) Kdo může vidět Arménii Ararat?
Hora je viditelná z mnoha míst v Arménii a Turecku a také z určitých míst v Íránu a Ázerbájdžánu. Nicméně vstup na vrchol a do oblasti okolo hory je řízen a může být omezen vládou.


Počasí Arménie Ararat (hora)


Arménie je země s mnoha přírodními krásami a jedním z nejznámějších symbolů této země je hora Ararat. Tento kopec o výšce více než 5000 metrů se nachází na jihovýchodě Arménie a sám o sobě je fascinující, ale především důležitý pro Arménců, kteří považují vrchol Araratu za místo, kde přistál Noe po velké potopě.

Co se týče počasí v okolí Araratu, má charakteristické zvláštnosti. Vlivem své nadmořské výšky a izolovanosti od okolních hor a údolí má horské klima. V létě jsou zde teploty kolem 15-25 stupňů Celsia, zatímco v zimě může teplota klesnout i pod minus dvacet stupňů. Také se zde pravidelně objevují bouřky doprovázené silnými větry.

Přestože změny počasí v oblasti Araratu mohou být velmi časté a překvapivé, obvykle jsou prognózy počasí k dispozici. Místní lidé a turisté, kteří se vydávají na túry na Ararat, by si měli dávat pozor na možné sněhové bouře a vlny větru, což jsou velmi reálná nebezpečí pro ty, kteří nejsou extrémními horskými turisty.

V této oblasti se nachází také malé město Artashat, kde je možno se ubytovat a získat další informace o počasí. Pro zkušené horské turisty by mohly být nejlepší období pro výstup na vrchol Araratu červen až září, kdy je mírnější počasí.

Celkově lze říci, že v případě Araratu existuje několik faktorů, které mohou ovlivnit počasí, a proto je velmi důležité získat nejnovější informace o stavu počasí, než se vypravíte na tento krásný kopec. Pokud budete připraveni, můžete si užít krásu Araratu bez velkých komplikací.


Dovolená Arménie Ararat (hora)


Arménská hora Ararat je jedním z nejvýznamnějších symbolů země. Nalézá se východně od Arménie, na území Turecka. Přestože se většina vrcholu nachází v Turecku, Arménié je s touto horou úzce spjata a tvoří již od počátku státního útvaru obrazovou součást státních symbolů.

V Překavkazí se nachází mnoho záhadných a historických míst, jež známe především díky Bibli a staroindickým textům. Hora Ararat v tomto prostoru zaujímá zvláštní pozici, neboť je touto kulturou velmi respektována a inspirována.

Dovolená v oblasti Araratu vám nabídne nádherný pohled na toto horské masivu, máte zde možnosti vyjít až na vrchol, navštívit klášter a ochutnat místní jídla.

Pokud hledáte odpočinek, klid a duchovno, které vychází přímo z Arménie, je Ararat ideálním místem pro vás. Navíc zde určitě oceníte i jiné pamětihodnosti tohoto regionu, jako například historické centrum hlavního města Jer


Ubytování Arménie Ararat (hora)


Ararat je nejvyšší hora Arménie a má s národem dlouhou historickou vazbu. Kromě toho, že z vrcholu Araratu je nádherný výhled na celou Arménii a sousední Turecko, se také nachází různá místa s historickým a kulturním významem.

Jedním z těchto míst je vesnice Dzoragyugh, situovaná nedaleko hory Ararat. Tato malá vesnička nabízí návštěvníkům útulné a pohodlné ubytování, které ještě více zlepší jejich dovolenou v Arménii. Dzoragyugh se nachází jen pár kilometrů od města Artashat, kde se nachází archeologické naleziště a stejnojmenné muzeum, které ukazuje historii Arménie celých 7 tisíc let zpět.

Vesnice je obklopena úchvatnou krajinou s kopcemi a jezerem, kde si můžete užít aktivní dovolenou, například turistiku nebo horskou cyklistiku. Pro ty, kteří upřednostňují méně adrenalinové aktivity, v okolí najdou zajímavá místa pro historické a kulturní exkurze a pozorování ptáků v Národním parku Djermuk.

Vesnice Dzoragyugh má několik typů ubytování, které přilákají turisty z celého světa. K dispozici jsou hotely s moderním vybavením, které nabízejí luxusní a pohodlné ubytování, hostely vhodné pro cestovatele zavazadly a také ubytování v domech místních Arménů. Všechny tyto typy ubytování však nabízejí skvělý výhled na pohoří a nezapomenutelné zážitky z pobytu v Arménii.

Takže pokud plánujete cestu do Arménie a hledáte úžasné a pohodlné ubytování, zvažte pobyt v vesnici Dzoragyugh. To je ideální místo pro poznání historické a kulturní dědictví této země a ke stoupání na vrchol nejvyšší hory Arménie - Araratu.


Letenka Arménie Ararat (hora)


Ararat, nejvyšší hora Arménie, se nachází na hranicích s Tureckem a je symbolem arménského národa. Vypadá jako dva vrcholy, z nichž je vyšší zvaný Velký Ararat (5165 metrů nad mořem) a menší Malý Ararat (3896 metrů nad mořem).

Milovníci hor a turistických výprav by určitě měli navštívit Arménii a vydat se na cestu k Araratu. Avšak, ne každý má možnost cestovat po souši a strávit několik dní pěší turistikou s kempováním.

Proto je dobrým řešením využití letenek do Arménie a následné přesunu k horám. Letenky do Arménie jsou k dispozici přes různé cestovní kanceláře a letecké společnosti. Hlavním letištěm je letiště v Jerevanu, hlavním městě Arménie.

Při návštěvě Arménie by neměl každý milovník hor nevynechat příležitost poznat krásy této země, a to i v podobě nejvyšší hory - Araratu. Existuje několik druhů turistiky, které vám umožní poznat krásy hor, od rodinných výletů po pokročilé horské expedice.

I když některé turistické cesty jsou zaplněny během vysoké sezóny, cesta k Araratu stojí za to, i kdyby měl člověk projet pouze úpatí a okolí této krasavice. Arménie tuto horu cení a vyhradila jí zvláštní místo v srdcích lidí této země.

Ararat je úchvatná výzva pro každého, kdo touží po dobrodružství a kráse přírody. A i když je nejvyšší hora Arménie ukrytá v blízkosti hranic s Tureckem, tvoří srdce a duši této země a je stále nádhernou ikonou Arménie.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky