Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Arménie Gjumri

Ubytování Arménie Gjumri


Gjumri je druhé největší město Arménie a nachází se ve střední části země, přibližně 120 kilometrů západně od hlavního města Jerevanu. Je známé svým přátelským a pohostinným obyvatelstvem, ale také svými kulturními památkami a malebnými krajinami, což přitahuje turisty z celého světa. Pokud plánujete návštěvu Gjumri, zde je několik tipů na ubytování.

1. Hotel Berlin
Hotel Berlin je jedním z nejlepších hotelů v Gjumri. Nachází se v centru města, v blízkosti všech turistických atrakcí. Hotel nabízí moderní pokoje s vlastní koupelnou, TV a minibarem. K dispozici je také restaurace a bar.

2. Hotel Areg
Hotel Areg je další skvělou volbou pro pobyt v Gjumri. Nachází se v klidnější části města, ale stále v blízkosti centra. Pokoje jsou prostorné a vybavené pohodlnými postelemi, klimatizací, koupelnou a TV. Hotel také nabízí bezplatné Wi-Fi připojení a restauraci.

3. Artush & Raisa B&B
Artush & Raisa B&B je rodinný hotel v tradiční arménské chatě. Hotel nabízí prostorné a vkusné pokoje s vlastní koupelnou. Hosté mohou také využít venkovní terasu a zahradu. Snídaně jsou v ceně a v hotelu je také k dispozici společenská místnost.

4. Nane Hotel
Nane Hotel se nachází v blízkosti historické čtvrti Kumayri v Gjumri. Pokoje jsou prostorné s výhledem na město a horské masivy. Hotel také nabízí bezplatné Wi-Fi připojení, restauraci a bar.

5. Villa Kars
Villa Kars je luxusní ubytování, které nabízí pokoje a apartmány s výhledem na město a horské masivy. Vily jsou prostorné a moderní a vybavené vlastní koupelnou, TV a minibarem. Ke každé vilce patří také terasa a zahrada. Hosté mohou využít nabídku služeb, jako jsou masáže nebo kosmetické procedury.

V Gjumri najdete širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů po útulné B&B. Která volba bude pro vás nejlepší, záleží na vašich preferencích a rozpočtu. Nicméně, jedno je jisté – Gjumri je krásné město s úžasnými lidmi, kde se budete cítit jako doma.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Gjumri


1. Jaká je historie Gjumri?

Gjumri je jedno z nejstarších měst v Arménii a má bohatou historii. Bylo založeno v 5. století a bylo v průběhu let vystaveno mnoha změnám pod vlivem různých mocností, včetně Peršanů, selžuckých Turků a sovětského režimu.

2. Jak se dostat do Gjumri?

Do Gjumri se dá dostat vlakem, autobusem nebo taxíkem. Nejbližší letiště je v Jerevanu, které je asi 120 km vzdálené od Gjumri.

3. Jaké jsou nejlepší místa k vidění v Gjumri?

Mezi nejlepší místa k vidění v Gjumri patří muzeum historie a umění Gjumri, pěší zóna v centru města, kostel svatého Nikolaje, chrám Svatého Krista a další.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Gjumri?

Nejlepší čas na návštěvu Gjumri je v létě, kdy jsou teploty mírné a mohou být ideální pro turistické aktivity. V zimě je Gjumri pokryt sněhem a může být velmi chladno, protože se nachází v nadmořské výšce přes 1500 metrů.

5. Jaké jsou tradiční jídla v Gjumri?

Mezi tradiční jídla v Gjumri patří šašlik (grilované maso), chorba (polévka), dolma (plněné listy vinné révy) a harrisa (hustá směs z vařené kachny nebo jehněčího masa a krupice).

6. Jaký druh ubytování je k dispozici v Gjumri?

V Gjumri najdete různé možnosti ubytování včetně hotelů, penzionů, apartmánů a hostinců. Ceny se v závislosti na typu ubytování a sezóně mohou výrazně lišit.

7. Jaké jsou nejbližší lázně k Gjumri?

Jerevanské lázně jsou vzdálené přibližně 120 km od Gjumri a jsou jedny z nejoblíbenějších lázní v Arménii. Mezi další oblíbené lázně v okolí patří Tsaghkadzor a Džermuk.


Letenka Arménie Gjumri


Pokud máš plány na cestování do Arménie, cesta z Gjumri, druhé největší město v zemi, by mohla být tou správnou volbou pro tebe. Letenky s odletem z Gjumri jsou často levnější než z jiných větších měst, například z hlavního města Jerevanu.

Arménie je země plná historie, krásných krajů a bohaté kultury. Navštivte starobylá kláštera Noravank a Khor Virap, které jsou zajímavými místy, kde můžete uctít historii a kulturu Arménie. Krajina Arménie je také krásná, plná dramatických horských krajů a mnoha přírodních krás. Nejznámějším přírodním krásou je jezero Sevan, největší jezero v Kavkazu.

Z Gjumri můžeš očekávat pohodlnou cestu do hlavního města. Trvá přibližně 2 hodiny a jezdí tam autobusy a vlaky. Pokud si ale chceš užít více flexibilitu, doporučuje se nastoupit do pohodlného autobusu a projet se po celé zemi. Výlety autobusem z Gjumri jsou dostupné po celé zemi a jsou mnohdy levnější než jiné vnitrostátní dopravní možnosti.

Pro návštěvu Arménie bude ideální naplánovat si svou cestu v období od června do října, protože v tomto období je počasí nejlepší.

Nezapomeňte, že když si rezervujete letenku z Gjumri, musíte si vyřídit vízum před cestou. Arménie nabízí on-line žádost o vízum, kterou je možné získat snadno.

Celkově lze říci, že letenka do Arménie z Gjumri je skvělou volbou pro všechny, kteří hledají úžasnou dovolenou plnou krásné krajiny, historie a kultury. Z Gjumri lze snadno přijet do všech částí země, takže se nebojte naplánovat si svou cestu!


Dovolená Arménie Gjumri


Arménie je malebná země plná historických památek, malých měst a úchvatných hor. Pro turisty je to skutečný ráj, kde si mohou odpočinout a užít si krásy přírody a kulturu místních obyvatel. Mezi zajímavá místa Arménie se řadí i město Gjumri, které se nachází v severozápadní části země.

Gjumri je druhým největším městem v Arménii a je považováno za kulturní centrum země. Je zde mnoho historických památek, muzeí a galerií, které turisty přímo lákají. Návštěvníci mohou navštívit například muzeum klasické kultury, muzeum sídla krále Nemroda nebo muzeum Abixaije.

Město Gjumri je známé také pro své tradiční festivaly. Každý rok zde probíhá celá řada kulturních akcí a festivalů, jako například festival vína, festival divadla a hudby a mnoho dalších.

Pro turisty, kteří chtějí ochutnat místní speciality, doporučujeme navštívit trh jídla v Gjumri. Na trhu se prodávají různé druhy chlebů, sýrů, sušeného ovoce a mnoho dalších pochoutek.

Jedním z největších přínosů Gjumri je jeho poloha. Město se nachází v nádherné přírodě s neuvěřitelnými výhledy na okolní hory a vesnice. Turisté si mohou užít procházky po okolí, turistiku nebo návštěvu národních parků, které se nachází v blízkosti města.

Pokud hledáte klid a mír, je Gjumri ideálním místem pro váš odpočinek. Mnoho hotelů a penzionů nabízí pokojné a klidné prostředí pro hosty. V městě je také možné si pronajmout auto a poznat okolí.

Arménie je plná krásných měst a Gjumri je jedno z nich, které určitě stojí za návštěvu. Město plné historických památek, tradičních festivalů a úchvatných hor. Turisté si zde mohou užít aktivní dovolenou nebo sobě ustlat v klidném prostředí s krásným výhledem na okolí.


Počasí Arménie Gjumri


Arménie je malá země nacházející se v Kavkazu mezi Evropou a Asií. Je známa svou přírodou, historií a kulturou. Arménské město Gjumri, se nachází v severozápadní části země a je druhým největším městem po hlavním městě Jerevanu.

Gjumri má typické kontinentální klima s velmi teplými léty a velmi chladnými zimami. Průměrná teplota v létě je asi 28°C, ale může se dostat až do 40°C. Na druhou stranu, v zimě teploty klesají až pod -20°C a sníh pokrývá město v průběhu zimního období.

V zimě, když se teplota klesá pod mrazem, značná část města Gjumri ochlazuje. Většina arménských domů je vybavena topným zařízením na dřevo a uhlí, což umožňuje místním obyvatelům udržet teplo v jejich domovech. Pozorovatelé přírodního stavu hovoří o tom, že mrazy v Gjumri trvají dlouho a obvykle přetrvávají až do dubna a v noci se klesne na -30°C.

Na druhou stranu, v létě, je v Gjumri velmi horko a suché, což umožňuje místním obyvatelům a turistům využívat mnoho možností pro zábavu. Příjemné teploty v kombinaci se sluncem jsou ideální pro koupání, turistiku, návštěvy historických památek a mnoho dalších aktivit.

Celkově lze říci, že Arménie je neobyčejně krásná země a Gjumri je symbolem toho, co Arménie nabízí. Je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších měst v Arménii, ve kterém se můžete setkat s mnoha kulturními a historickými památkami. Bez ohledu na roční období se zde každý může těšit na krásné počasí. Vydat se na cestu do tohoto města je skvělým zážitkem, který si určitě zapamatujete navždy.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky