Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Bhútán Phobjikha Valley

Počasí Bhútán Phobjikha Valley


Bhútán se nachází v jihoasijské oblasti Himálaje a nabízí mnoho malebných údolí a hor, které stojí za návštěvu. Jedním z těchto údolí je Phobjikha Valley, které se nachází v centrální části Bhútánu. Toto údolí je jedinečné svým přírodním bohatstvím a kulturním dědictvím a proto je to oblíbená turistická destinace.

Phobjikha Valley se nachází v nadmořské výšce 3000 metrů a jeho okolí je pokryto nádhernými lesy borovice, eukalyptu a cypřiše, které poskytují azyl pro mnoho vzácných druhů zvířat a ptáků. Mezi nejznámější druhy, které zde můžete potkat, patří velbloud dvouhrbý, medvěd Himalájský a také kriticky ohrožený černokrký žluťák čínský.

Phobjikha Valley také hostí stovek migrujících křepeláků, kteří se sem každoročně stěhují z Tibetu. Toto přírodní království zajímá všechny milovníky přírody a divoké přírody, kteří odtud mohou pozorovat vzácné ptáky v nádherném přírodním prostředí.

Počasí v Phobjikha Valley obecně charakterizuje mírné až chladné klima. Východní oblasti Bhútánu v létě trpí silnými monzunovými dešti a Phobjikha Valley není výjimkou. Nejlepší období k návštěvě Phobjikha Valley je od září do prosince, kdy je zde slunečno a suché počasí přispívá k divoké přírodě a mnoho hektarů pole se tučníky rodící se zde každoročně v této oblasti.

Místní obyvatelé jsou známí svou bohatou kulturou a tradicemi, zejména pak tanci žaber tance, které se konají na konci každého roku, když se polní práce završí. Toto divadelní představení obsahuje různé kostýmy, hudbu a tanec a představuje tradiční náboženské zvyky Bhútánu.

Zkrátka, Phobjikha Valley je jedno z nejkrásnějších míst Bhútánu a zaslouží si návštěvu. Jeho nádherná přírodní krása a kulturní dědictví představují unikátní zážitek pro každého turistu, který se touží dostat pryč ze svého běžného života a objevit nové a fascinující prostředí plné neuvěřitelných krás.


Letenka Bhútán Phobjikha Valley


Bhútán, známý jako „země hory draka“, je malý nezávislý stát v jižní Asii. Nachází se východně od Himálaje a je známý svým bohatým kulturním dědictvím a krásným krajem. Mezi jeho mnoha turistickými atrakcemi se nachází údolí Phobjikha, které se nachází na východě země. Pro ty, kteří chtějí vidět toto krásné údolí, je tady možnost zakoupit letenky Bhútán Phobjikha.

Phobjikha je údolí, které se nachází v okrese Wangdue Phodrang v centrálním Bhútánu. Jeho hlavní atrakcí je Chrám Gangtey, jedna z nejstarších buddhistických svatyní v zemi. Pro mnoho turistů se však tato oblast stala populární kvůli mnoha druhům ptáků, které se zde vyskytují, včetně vzácného jeřába bengálského, který se snaží v této oblasti o přežití. Phobjikha také nabízí množství turistických aktivit, jako jsou procházky po lukách, cyklistika a jízda na koni. V zimě se zde mohou turisté také podívat na místní slavnost Losar, která je oslavou nového roku podle tradičního bhútánského kalendáře.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit Phobjikhu, je nejlepší cesta po vzduchu. Asijská letecká společnost Druk Air nabízí pravidelné lety z hlavního města Thimphu a dalších destinací v zemi. Na místo se můžete dostat také automobilem, nicméně cesta je poměrně dlouhá a náročná.

Při plánování cesty do Bhútánu je třeba však brát v úvahu několik věcí. Turisté musí mít povolení od bhútánské vlády pro vstup do země a na víza mohou žádat pouze registrované cestovní kanceláře. V Bhútánu také platí mnoho pravidel, která je třeba dodržovat, jako je například omezení na alkohol a tabák. Ale pro ty, kteří do Bhútánu chtějí jet, dá se říci, že právě Phobjikha s jeho krásným výhledem na okolní krajinu a jedinečnými kulturálními zvyky, je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v zemi.

Zakoupit si letenky Bhútán Phobjikha není levný zážitek, ale stojí to za to. Pro milovníky přírody a kultury je to ideální destinace, kde lze mít nádherné zážitky, zažít místní kulturu a především se uvolnit od stresu a shonu města.


Ubytování Bhútán Phobjikha Valley


Bhútán je malá země obklopená Indií a Čínou, která se pyšní svým bohatým kulturním dědictvím. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste měli navštívit, je Phobjikha Valley. Tato kotlinovitá oblast, ležící v centrálním Bhútánu, je domovem vzácného druhu kriticky ohrožených černohřbetých jeřábů, kteří se sem každý rok vrací z Tibetu.

Phobjikha Valley leží ve výšce přes 3 000 metrů nad mořem a nabízí návštěvníkům nejen ohromující přírodu, ale i zajímavé tradiční vesnice a kláštery. Pokud sem plánujete navštívit, měli byste se také zajímat o ubytování. Jaké možnosti jsou v Phobjikha Valley k dispozici?

Horská chata Dewachen: Jednou z nejlepších možností ubytování v Phobjikha Valley je Horská chata Dewachen. Toto ubytování vám nabízí moderní pohodlí v tradičním bhútánském stylu. Chata se nachází v jedné z klidných částí údolí a nabízí fantastický výhled na okolní hory a pláně. Pokud máte rádi přírodu, tato chata je tou nejlepší volbou.

Fazolový dům: Fazolový dům je tradiční bhútánská usedlost, která byla pečlivě zrekonstruována, aby poskytovala vysokou úroveň pohodlí. Toto ubytování vám nabízí výbornou příležitost poznat tradiční život v Bhútánu a zároveň si užívat krásy Phobjikha Valley.

Hotel Gangtey Palace: Pokud hledáte luxusní ubytování v Phobjikha Valley, pak je Hotel Gangtey Palace tou nejlepší volbou. Tento hotelový komplex nabízí hostům moderní prvky v kombinaci s tradičním bhútánským stylem. Můžete se těšit na pohodlné pokoje, vynikající kuchyni a fantastické služby.

Phobjikha Homestay: Pro ty, kteří hledají tradiční a podzemní ubytování, pak je Phobjikha Homestay ideální volbou. Toto ubytování vám nabízí jedinečnou příležitost strávit noc v bhútánské vesnici a poznat místní kulturu a tradice.

Phobjikha Valley se pyšní některými z nejkrásnějších krajinných scenérií v Bhútánu a ubytování zde by mělo být součástí vašeho zážitku. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro luxusní hotel nebo tradiční homestay, užijte si krásy této malebné oblasti a těšte se na nezapomenutelný pobyt.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Phobjikha Valley


Např.:

1. Jak se dostat do Phobjikha Valley v Bhútánu?
- Nejjednodušší způsob je z Thimphu, hlavního města Bhútánu, kde je mezinárodní letiště. Cesta trvá přibližně 6 hodin autem nebo autobusem.

2. Kdy je nejlepší čas návštěvy Phobjikha Valley?
- Nejlepší čas pro návštěvu je od listopadu do března, kdy probíhá migrace pošumavých žuravích ptáků.

3. Jaké je počasí v Phobjikha Valley?
- V létě (červen až srpen) je klima mírné a vlhké. Brzy ráno a pozdě odpoledne může být studené. V zimě (listopad až březen) je studeně až mrazivě.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity v Phobjikha Valley?
- Nejlepší aktivitou je pozorování pošumavých žuravích ptáků, turistické pěší túry, návštěva klášterů a středisek ryzeekologické produkce.

5. Jak si najít ubytování v Phobjikha Valley?
- V Phobjikha Valley je možné si najít ubytování v několika kláštereckých a ekologických zařízeních. Doporučujeme rezervovat předem.


Dovolená Bhútán Phobjikha Valley


Bhútán je malá země, obklopená obrovskými horami a přírodními krásami, které jsou jen málo zemí schopny nabízet. Pokud hledáte místo, kde se můžete odpočinout a vychutnat si nádhernou scenérii, potom je Phobjikha Valley místo, které byste neměli minout! Toto údolí je jedním z nejlepších turistických cílů v Bhútánu a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých aktivit.

Phobjikha Valley se nachází v centrální části Bhútánu a leží na vysoké nadmořské výšce okolo 2900 metrů nad mořem. Toto údolí je nejlépe známé svými ohromujícími krajinami, ale také kvůli tomu, že je domovem ohroženého druhu ptáka, černohlavého jeřába.

Jedním z hlavních důvodů, proč se turisté vracejí do Phobjikha Valley, jsou velké stáda jeskynních koz, které dorůstají do velikosti krav. Tyto kozy jsou místní specialitou a jsou v místní kuchyni velmi ceněny. Můžete se také těšit z procházek po údolí a pozorovat zde žijícího druhu srstnatce, který také patří mezi ohrožené.

Další oblíbenou činností pro turisty, kteří navštíví Phobjikha Valley, je návštěva místního kláštera Gangtey. Klášter byl postaven v17. století a má bohatou historii a tradici. Je zde také muzeum, kde si můžete prohlédnout všechny důležité artefakty z historie Bhútánu.

Pro turisty je také k dispozici mnoho turistických zajímavostí a aktivit. Můžete se projít po turistických stezkách nebo navštívit přilehlé vesnice a poznat zdejší místní kulturu a tradice. Na konci každé turistické sezóny se také koná festival Gangtey, kde se mohou turisté zúčastnit tradičních tanců a pěveckých vystoupení.

Jedním z největších lákadel Phobjikha Valley je jeho klidná a mírumilovná atmosféra. Můžete se zde ocitnout uprostřed nádherné přírody a vychutnat si klidný pobyt, kde si odpočinete od každodenního shonu a stresu. Pokud hledáte klidné a krásné místo pro vaši další dovolenou, potom byste si určitě měli zvážit Phobjikha Valley.

V Bhútánu je třeba počítat s tím, že ne všechny komforty, na které jste zvyklí, budou k dispozici. Přesto, pokud hledáte místo s nádhernou scenérií, fascinující kulturou a pohostinnými lidmi, tak je Phobjikha Valley právě tím, co potřebujete. Navštivte Bhútán a odpočiňte si na tomto krásném místě!


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky