Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Bolívie Rurrenabaque

Počasí Bolívie Rurrenabaque


Rurrenabaque je malé město v Bolívii, které se nachází v Amazonské nížině. Tento region je obecně velmi horký a vlhký, ale počasí se může během roku výrazně lišit.

V období dešťů, které trvá od listopadu do dubna, může dojít k silným přívalovým dešťům, které způsobují záplavy. Teploty se v této době pohybují kolem 30 stupňů Celsia a vzdušná vlhkost může dosáhnout až 90 %. Je v této době velmi důležité být v kontaktu s místními obyvateli a informovat se o situaci, protože silnice mohou být neprůjezdné a turistické aktivity mohou být omezené.

Na druhé straně, v období sucha, které trvá od května do října, jsou srážky minimální a teploty se snižují na příjemných 20 až 25 stupňů Celsia. V této době se můžete těšit na slunečné a jasné dny a ideální podmínky pro turistické aktivity jako jsou procházky, plavby lodí po řece a pozorování zvířat.

Je také důležité si uvědomit, že počasí může být v této oblasti velmi nevyzpytatelné a lišit se od jednoho dne k druhému. Je proto nutné být vždy dobře vybaven, mít s sebou vhodné oblečení a další potřebné vybavení.

V každém případě, ať už se rozhodnete navštívit Rurrenabaque v období dešťů nebo sucha, můžete se těšit na nádhernou přírodu a fascinující zvířata, jako jsou opice, tapíři, jaguáři a mnoho dalších.


Ubytování Bolívie Rurrenabaque


Bolívie je země s bohatou historií, překrásnou přírodou a jedinečnými tradicemi. Mezi tato místa patří i Rurrenabaque, atraktivní město, které se nachází v severní části Bolívie. Pokud si chcete užít místo, které nabízí tolik skvělých zážitků, vyplatí se přitom zvážit, kde se ubytovat.

V tomto krátkém článku Vám poskytneme všechny informace o tom, jak se ubytujete v Rurrenabaque, aby Vás nic nepřekvapilo a mohli jste si bez obav užít přírodu, aktivit a kulturu tohoto krásného místa.

Mnohoštíhlé možnosti ubytování

Pro všechny, kdo hledají různorodost v ubytování, je Rurrenabaque ideálním místem k návštěvě. Na široké druhé straně, pokud hledáte luxusní hotely, narazíte na několik omezených možností, které jsou zpravidla víc než dostatečné. Ani ti, kteří se rozhodnou při výletu šetřit, však nebudou mít problém najít příjemné ubytování za přijatelné ceny.

K tématu 'hotely'

Když mluvíme o luxusních hotelech v Rurrenabaque, nemůžeme nezmínit Hotel Isiboro, celkově považovaný za jedno z nejlépe hodnocených ubytování v regionu. Tento hotel nabízí krásný vybavený pokoj a špičkové vybavení v rámci celého hotelu. Kromě toho, máte možnost si tady užít gastronomickou restauraci, plavecký bazén a dokonce i k dispozici posilovnu. Samozřejmě, to vše v ideálním klidném prostředí s výhledem na řeku.

Mezi méně luxusními možnostmi, které však stále nabízí vysokou kvalitu ubytování, mnoha turistům doporučujeme Hotel Gracia, Hotel Maya a Hotel Rurrenabaque. Tyto hotely nabízejí komfortní pokoje a dobře vybaveným prostředí s bezplatným Wi-Fi připojením a snídaní zdarma.

Mimo 'podnikání'

Pokud však hledáte ubytování mimo hotely, máte několik dalších možností. Například si můžete pronajmout jednu z mnoha soukromých chatek surro u hotelů a užít si tak přírodu a klid okolí. Tyto chatky jsou většinou poměrně prostorné a dobře vybavené, s kuchyňským koutem, dnem a vhodným zařízením pro spaní. Chata bude tím nejlepším způsobem, jak se můžete těšit ze skvělého prostředí Rurrenabaque.

Ubytovat se můžete také v tzv. 'hostalech', které se ale mohou vyskytovat v různé úrovni kvality. Hostel 'El Curichal' se pro složitost svého umístění objevuje jako hlavní z možností, ale cenově dostupnější alternativou (vážně přátelská cena, od 70 Bs. za noc). Hostel ponúka 3 různé pokoje s různými kapacitami, včetně sdílených společenských místností a vybavené kuchyně.

Nakonec, pokud hledáte alternative ubytování, můžete si pronajmout kajutu u místa, kde můžete strávit noc pod vysokými stromy, nebo lodi, která určitě neočekávaně přispěje k celkovému zážitku.

Závěrem ...

Vidíme tedy, že Rurrenabaque nabízí mnoho možností ubytování pro turisty s různými požadavky a představami. Od luxusních hotelů a chat až po jednoduché hostely, se zde určitě najde pohodlné a cenově dostupné místo pro každého. Záleží pouze na Vás, jaké z nich si vyberete. A protože je Rurrenabaque jedním z nejdůležitějších turistických destinací v Bolívii, zbyde Vám vždy spousta věcí, které si můžte v tomto krásném městě užít!


Dovolená Bolívie Rurrenabaque


Dovolená v Bolívii nemusí znamenat pouze návštěvu velkých měst a historických památek. Tento jihoamerický stát je také domovem některých z nejkrásnějších přírodních scenérií na světě. Jedním z nejlepších míst pro turisty, kteří se chtějí ponořit do této divoké a nedotčené přírody, je město Rurrenabaque.

Rurrenabaque se nachází v severní části Bolívie a leží na břehu řeky Beni. Je to ideální místo pro turisty, kteří chtějí vidět amazonský prales a divokou přírodu, aniž by museli vzdát pohodlí a komfortu turistických zařízení.

Jedním z největších lákadel Rurrenabaque je návštěva Madidi Národního parku. Tento park pokrývá obrovskou plochu a je domovem řady ohrožených druhů zvířat, včetně jaguárů, pum, opic a tapírů. Zároveň se zde nachází mnoho řek a jezer, které jsou ideální pro různé vodní aktivity, jako je například rafting, kajak nebo rybaření.

Další lákadlo v Rurrenabaque je návštěva Tacuaral Ecological Reserve. Tato oblast je také domovem mnoha druhů rostlin a živočichů, ale je zde možné se setkat také s místními komunitami, které žijí všude kolem parku. Turisté si mohou prohlédnout tradiční vesnice a zjistit více o místní kultuře.

Pro milovníky zvířat je určitě dobrým nápadem navštívit i Santuario de Animales Machía. Tato rezervace ochraňuje různé druhy zvířat, které mohou být následkem pytláctví nebo ztráty přirozeného prostředí ohroženy. Mezi nejvíce viděnými zvířaty jsou hroši, opice nebo jaguáři.

Rurrenabaque je také skvělým místem pro pozorování ptáků. V Tacuaral Ecological Reserve se mohou turisté setkat s mnoha různými druhy, ale ve městě samotném se nachází několik turistických kanceláří, které nabízejí vznášedlo v oblasti beniských plání, kde žijí některé z nejvzácnějších druhů ptáků v Jižní Americe.

Celkově se jedná o skvělé místo pro dovolenou, zejména pro turisty, kteří hledají kombinaci dobrodružství a pohodlí. Rurrenabaque nabízí nejen nekonečnou přírodu a divočinu, ale také turistické zařízení, jako jsou hotely, restaurace a obchody, a díky tomu garantuje bezpečnost a pohodlí pro návštěvníky.


Letenka Bolívie Rurrenabaque


Pokud hledáte exotické zážitky, neváhejte navštívit Bolívii a vyzkoušet si mimo jiné lety do města Rurrenabaque. Tento malý a útulný městeček ležící v Amazonské pánvi nabízí nádhernou přírodu a zároveň možnost setkat se s místními obyvateli.

Pokud se rozhodnete podniknout cestu do Rurrenabaqu, můžete se tam dostat letecky z bolivijského hlavního města La Paz. Výlet letadlem do těchto oblastí vás jistě nezklame, jelikož během zhruba 45minutového letu se můžete těšit na malebné výhledy z okna letadla na Amazonskou pánvi, kterou nutno poznamenat, patří mezi 10 převážnějších deštných pralesů na světě.

V Rurrenabaque vás pak přivítá přátelská atmosféra a unikátní kultura. Jednou z nejoblíbenějších aktivit pro turisty je navštívení amazonského pralesa a plavba po řece. Můžete obdivovat různorodou faunu a flóru, navštívit indiánské vesnice a také pozorovat život okolo řeky. Jestliže máte štěstí, můžete na vlastní oči spatřit i krokodýla či lachtana.

Další zajímavou atrakcí, kterou Rurrenabaque nabízí, jsou trekové túry. Zdejší nádherná a neuvěřitelně různorodá krajina nabízí perfektní prostředí pro turisty a trekery. Během těchto túr můžete objevovat tradiční indiánské vesničky, původní kmeny a mnoho dalšího.

Rurrenabaque je také ideálním místem pro ty, kteří chtějí trávit čas na pláži, jelikož zde se nachází malebné ostrůvky, kde si můžete užít místní klid a atmosféru a vykoupat se v příjemných teplotách.

V neposlední řadě je třeba zmínit, že turismus v této oblasti není tak rozvinutý jako v jiných místech latinské Ameriky, což je zárukou toho, že zde na vás čeká neopakovatelná a autentická zkušenost. Bolívie a Rurrenabaque rozhodně stojí za to navštívit a vyzkoušet si tamní jedinečnou přírodu a kulturu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Rurrenabaque


1. Jak se dostat do Rurrenabaque?

Rurrenabaque se převážně dostává letecky z La Pazu nebo Santa Cruz de la Sierra. Také je možné cestovat autobusem z La Pazu, ale cesta trvá více než 20 hodin.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Rurrenabaque?

Mezi nejlepší aktivity v Rurrenabaque patří výlety do amazonského pralesa, kajakářské výlety, návštěva delfinárium, pozorování zvěře, výlety do písečných dun a mnoho dalšího.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Rurrenabaque?

Nejlepší čas na návštěvu Rurrenabaque je v období od května do října, neboť prší méně často a teploty jsou mírnější.

4. Jaké jsou ubytovací možnosti v Rurrenabaque?

V Rurrenabaque najdete ubytování ve všech cenových kategoriích. Od luxusních resortů po ubytování v hostelech.

5. Jaké jsou bezpečnostní doporučení pro Rurrenabaque?

Je důležité dodržovat bezpečnostní tipy při cestování do Rurrenabaque. Doporučuje se cestovat s průvodcem, vyhnout se nočním procházkám a nechat cennosti v bezpečí. Také byste měli být ostražití při cestování po silnicích a měli byste dodržovat dopravní pravidla.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky