Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque

Ubytování Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je jedním z nejvýznamnějších a nejmalebnějších míst k návštěvě v Bruneji. Tato mešita, která se nachází v centru hlavního města Bruneje – Bandar Seri Begawan, je jednou z největších mešit v jihovýchodní Asii. Během své návštěvy Bruneje byste si tuto kulturní památku určitě neměli nechat ujít. Pokud však hledáte vhodné ubytování v blízkosti Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, je třeba dát pozor na mnohé faktory.

Jiná ubytování v okolí mešity

V centru města je mnoho možností ubytování v různých cenových kategoriích. Lze zvolit hotelové pokoje, apartmány, hostely apod. Pokud hledáte ubytování v blízkosti mešity, můžete zvážit následující možnosti:

1. The Capital Residence Suites

The Capital Residence Suites jsou velmi oblíbeným ubytováním pro turisty, kteří chtějí být v docházkové vzdálenosti od kulturních míst v obchodním centru Bandar Seri Begawan. Nabízejí luxusní pokoje a apartmány se všemi moderními vybaveními, včetně bezplatného Wi-Fi a klimatizace. Existuje také služba pokojového servisu a restaurace na místě. The Capital Residence Suites jsou vzdáleny pouhých 2 km od mešity a místy jako je Omar Ali Saifuddin Mosque a Yayasan Sultan Haji Hassanal Bolkiah v docházkové vzdálenosti.

2. The Brunei Hotel

Právě v těsné blízkosti mešity se nachází The Brunei Hotel. Toto ubytování je dobré pro lidi, kteří potřebují rychlý přístup k nákupům, kulturním památkám a dalším místům zabývajícím se turistikou a zábavou. Terasy některých pokojů nabízejí úchvatný výhled na město a je zde také bazén. The Brunei Hotel je rovněž vzdálen jen pár kilometrů od jiných atrakcí v městě, jako jsou Night Market a The Royal Regalia Museum.

3. The Centrepoint Hotel

The Centrepoint Hotel, který se nachází na břehu řeky, je další výbornou volbou pro ty, kteří chtějí být v centru města. Tento hotel nabízí moderně vybavené pokoje s bezplatným Wi-Fi, klimatizací a satelitní TV. Pro další pohodlí zde existuje bazén, sauna, fitness centrum a výborná restaurace, která nabízí celou řadu tradičních pokrmů. The Centrepoint Hotel se nachází pouhých 5 minut jízdy od mešity.

Návštěva z bezpečnostních důvodů

Místní zákony a zvyky se musí dodržovat a brát vážně. Nejenže se nehrají na náboženství, ale jako turista musíte být respektováni a chovat se s úctou ke kultuře a tradicím této země. Pamatujte si, že mešity jsou věřícím místem a přístup může být omezen. Pokud vás zajímá navštívení Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, je třeba se dostavit těsně před modlitbami nebo po nich a mít s sebou vhodné oblečení s bederní částí zcela zakrytou.

Celkově lze říci, že pokud hledáte vhodné ubytování v blízkosti Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, máte na výběr z mnoha skvělých možností. Pamatujte si, že i když jste na dovolené, měli byste se chovat s respektem vůči místní kultuře a zvyklostem. Bez ohledu na to, které ubytování nakonec zvolíte, měli byste být schopni vychutnat si krásu této kulturní památky a města Bandar Seri Begawan.


Dovolená Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque - krásná rozlehlá mešita

Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, neboli Sultan Qaboos Grand Mosque, je jednou z nejvýznamnějších a největších mešit v celé Asii. Nachází se v jižní části Bruneje města Bandar Seri Begawan.

Mešita byla postavena v roce 1992 a dnes je jednou z nejvíce fotografických a turisticky populárních památek Bruneje. Vstup do mešity je zdarma a turisté jsou vítáni kdykoli během otevírací doby.

Mešita má velké parkoviště a přijímá návštěvníky každý den od 8:30 do 12:00 a 13:30 do 15:00. Zajímavostí je, že se zde mohou setkat i nenáboženští turisté, kteří nemusí pokládat modlitby.

Hlavní atrakcí mešity je obrovská modlitbová síň, která se může pochlubit nádhernou kopulí, za kterou se skrývá vynikající architektonická práce. Sál má kapacitu více než 5 000 lidí a jeho interiér je zdoben mramorem a minerály přinesenými ze všech koutů světa.

Další zajímavou částí je malá výstava, která zahrnuje informace o historii, kultuře a náboženství Bruneje. Posledním místem k návštěvě je hrobka sultanátu Bruneje.

Tato nádherná mešita je skutečně jednou z nejvýznamnějších náboženských a kulturních památek na světě a stojí za to ji navštívit nejen kvůli její kráse, ale i kvůli významu, který má v životě místních obyvatel.


Letenka Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je fascinující stavební skvost nacházející se v Bruneji. Tato mešita se nachází v Bandar Seri Begawan, hlavním městě Bruneje, a je jednou z největších mešit na světě. Je pojmenována po sultánu Hassanal Bolkiahovi, který je panovníkem Bruneje.

Kromě toho, že je to jedna z největších mešit, je Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque také jednou z nejkrásnějších. Je postavena v moderním arabském stylu s nádhernou červenou fasádou a bílými kupolemi. Vnitřek mešity je neuvěřitelný - zahrnuje rozlehlé nádvoří, modlitebnu a zvláštní prostor pro ženy, kde se mohou modlit odděleně od mužů.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque byla postavena v roce 1992 a od té doby se stala jedním z nejvýznamnějších turistických míst v Bruneji. Každoročně přiláká návštěvníky z celého světa, kteří jsou fascinování svou krásou a monumentálností.

Pokud máte zájem o návštěvu této nádherné mešity, musíte si zajistit letenky do Bruneje. Existuje mnoho leteckých společností, které létají přímo do Bandar Seri Begawan, avšak nejlepší způsob, jak najít ty nejlepší letenky, je hledat pomocí online cestovních kanceláří.

Při návštěvě Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque si nezapomeňte vzít vhodné oblečení, abyste se mohli řádně obléci na modlitbu. Budete také potřebovat místního průvodce, který vám umožní vstoupit do vnitřku mešity a ochrání vás proti narušení místních zvyklostí a kultur.

Celkově řečeno, návštěva Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque určitě stojí za to. Budete fascinování jeho krásou a monumentálností, stejně jako hloubkou duchovního píle, který jste zde zažili. Zajistěte si letenky do Bruneje co nejdříve a zdokonalte svou cestovatelskou zkušenost návštěvou této nádherné mešity.


Počasí Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, známá také jako Sultan Bolkiah Mosque, je jednou z nejvýznamnějších mešit v Bruneji. Tato mešita je místem modlitby pro muslimy, ale také turistickou atrakcí, kterou navštíví mnoho lidí kvůli její nádherné architektuře a interiéru.

Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque se nachází v městě Kampong Kiarong, což je moderní a dynamické město v Bruneji. Mešita se rozprostírá na ploše přes 4,5 hektaru a její architektura je inspirována stylizovaným tradičním Brunejským uměním. Stavba byla dokončena v roce 1992 a byla pojmenována po sultánovi Hassanal Bolkiahovi, který je králem Bruneje.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je největší mešitou v Bruneji. Je to impozantní stavba s obrovskou centrální kupolí a čtyřmi menšími kupolemi. Je také vybavena množstvím velkých sloupů a oblouků, které dávají mešitě velice impozantní vzhled. Mešita má kapacitu až pro 5000 věřících.

Pokud jde o počasí, Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque se nachází v oblasti tropického podnebí. Toto podnebí má vysoké teploty a vysokou vlhkost po celý rok. Průměrná teplota v Bruneji bývá většinou kolem 28 °C. Nejvyšší teploty bývají v březnu a dubnu, kdy může teplota stoupat až k 32 °C. Nejnižší teploty bývají v prosinci a lednu, kdy teploty mohou klesnout na 23 °C.

Během deštivé sezóny, která trvá obvykle od listopadu do února, může okolí Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque být deštivé. Praktické je s sebou mít deštník, ale mnoho návštěvníků to nevadí a přijdou se podívat i v dešti. Když přijedete na mešitu během této sezóny, můžete očekávat hezké zelené okolí a zvuky deště, který dopadá na střechy a stromy v okolí.

Celkově vzato, Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque bývá celoročně k dispozici pro návštěvníky, kteří se mohou podívat na jedinečnou krásu této mešity a obdivovat ji bez ohledu na počasí. Autentické západy slunce, které zde lze pozorovat, dokáží být prostředím, které si turisti myslet budou rádi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Dotazy: Jak se dostat do Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque?
Odpověď: Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque se nachází v hlavním městě Bandar Seri Begawan v Bruneji. Je to jedna z největších mešit v jihovýchodní Asii. Můžete se tam dostat taxíkem, autobusem nebo pronajmout auto.

Dotazy: Kdy je otevřena mešita Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah?
Odpověď: Mešita Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah je otevřena po celý rok pro veřejnost k návštěvě. Nicméně během některých důležitých islámských svátků nebo v průběhu modliteb mohou být některé části uzavřeny pro nefaráře.

Dotazy: Potřebuji si zajistit návštěvu Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque předem?
Odpověď: Pokud nejste součástí organizovaného výletu, není nutné předem si návštěvu rezervovat. Návštěvníci by měli být vhodně oblečeni a respektovat pravidla a zvyky mešity.

Dotazy: Jaké jsou pravidla, která musím respektovat při návštěvě Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque?
Odpověď: Návštěvníci musí být vhodně oblečeni. Můžete si zapůjčit šátek, aby si zakryli vlasy a část obličeje, ale pro muže je vhodné nosit dlouhé kalhoty. Alkohol, kouření a jídlo nejsou uvnitř mešity povoleny. Měli byste respektovat také islámské zvyky a nevstupovat do modlitební haly při modlitbách.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky