Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Bulharsko Plovdiv

Počasí Bulharsko Plovdiv


Bulharsko je krásná země se spoustou historie a malebnou přírodou. V Bulharsku se nachází město Plovdiv, které je druhým největším městem v zemi a jedním z nejstarších měst na světě. Počasí zde je velice příjemné a příznivé pro turisty jak v létě tak i na jaře či podzimě.

V létě dosahuje teplota v Plovdivu průměrně až k 30°C a zimní měsíce jsou spíše mírné s průměrnou teplotou kolem 5°C. Během jarních a podzimních měsíců se teplota pohybuje kolem 10-20°C.

Turisté si v Plovdivu užijí krásné slunečné dny a úžasné noční život, který Plovdiv nabízí. V létě se mohou koupit v řece Marica, která teče přímo městem. Návštěvníci se mohou také projít krásnou historickou částí města, kde se nacházejí například památky jako například amfiteátr, stará čtvrť a mnoho dalších.

Pokud vás zajímá zimní turistika, Plovdiv nabízí několik lyžařských středisek v horách Rhodopy, které se nachází jen pár minut jízdy od města. Zde si můžete užít krásné lyžování při výhledu na okolní kopce.

Celkově je Plovdiv a Bulharsko vynikající destinací pro všechny, kteří hledají úchvatné přírodní prostředí, kulturní památky a bezpečné a příjemné počasí. Zde se mohou návštěvníci těšit na fantastické zážitky, bez ohledu na to jaké období roku si pro svou cestu zvolí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Plovdiv


1. Jaké je počasí v Plovdivu?
V Plovdivu je typické středomořské klima s mírnými zimami a horkými lety. Průměrná teplota v létě je kolem 30°C a v zimě okolo 5°C.

2. Jak se dostat z letiště v Plovdivu do centra města?
Z letiště v Plovdivu se do centra města dostanete autobusem nebo taxíkem. Autobusová zastávka se nachází před terminálem a linky 12 a 20 vás dovezou do centra města.

3. Jaké památky stojí za návštěvu v Plovdivu?
V Plovdivu je mnoho historických památek, jako například římský amfiteátr, starobylé divadlo, národní dům umění, archeologické muzeum a mnoho dalších.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v blízkosti Plovdivu?
Nejbližší pláže od Plovdivu jsou v Burgasu nebo ve Varně, obě jsou přibližně 2,5 až 3 hodiny autem. Z Burgasu se můžete dostat na pláž Sunny Beach a z Varny například na pláž Golden Sands.

5. Jaké jsou typické pokrmy v Bulharsku?
V Bulharsku jsou typické pokrmy jako například šopský salát, kebabcheta, čevapi, kozunak (sladký chléb) a tarator (okurková polévka).

6. Je v Bulharsku bezpečno?
Obecně platí, že Bulharsko je bezpečná země. Je však třeba dodržovat obecná opatření a ohlídat si osobní věci na veřejných místech.

7. Jaká měna se používá v Bulharsku?
V Bulharsku se používá bulharský lev (BGN). Většina obchodů, restaurací a hotelů přijímá platební karty.

8. Jaká je časová zóna v Bulharsku?
Bulharsko se nachází v časové zóně východní Evropa (EET), což znamená, že má o 1 hodinu víc než čas v České republice.

9. Jaké je to platit daně v Bulharsku?
V Bulharsku se daně platí na základě příjmu a majetku. Daňový rok začíná 1. ledna a končí 31. prosince.

10. Jaký je rozdíl mezi sofia a Plovdivem?
Sofia je hlavním městem Bulharska a je větší než Plovdiv. Na rozdíl od Plovdivu je Sofia moderní město s vysokými budovami a mnoha muzei a galeriemi. Plovdiv má bohatší historii a mnoho starobylých památek.


Letenka Bulharsko Plovdiv


Pokud hledáte zajímavé a cenově dostupné cestovní destinace, určitě vás zaujme Bulharsko a jeho druhé největší město Plovdiv. Letenka do Bulharska je snadno dostupná z mnoha evropských měst a Plovdiv nabízí návštěvníkům zajímavé památky, bohatou historii a krásnou přírodu.

Plovdiv je jedno z nejstarších měst v Evropě, jehož kořeny sahají až do starověku. Pro svou stavební a kulturní hodnotu bylo město zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Jeho zvláštností jsou tři vrstvy historických období, které si návštěvníci mohou prohlédnout na Procházkové cestě historií. Návštěvníci města mohou navštívit například antické divadlo, které se nachází na skalním podloží, nebo návštěvníci mohou navštívit historické centrum města, které je plné malebných uliček a nádherných budov.

Kromě kulturních akcí a historických památek město nabízí také zajímavou přírodu. Plovdiv se nachází na okraji Rilských hor a návštěvníci mohou využít turistické trasy k výstupům na hory nebo si prohlédnout krásné vodopády. Většina z těchto turistických míst je snadno dostupná pro menší rodiny i pro jednotlivce.

Bulharsko je navíc proslulé svými levnými cenami a návštěvníci mohou využít mnoho levných ubytování a restaurací. Město Plovdiv nabízí mnoho možností levného ubytování v příjemných hotelích nebo v menších penzionech a apartmánech v centru města nebo v jeho blízkosti.

Cena letenky do Plovdivu se samozřejmě může lišit v závislosti na městě, z něhož cestujete, ale často se dá najít za zajímavou cenu. Díky levnému ubytování, cenově dostupným restauracím a zdarma přístupu k mnoha kulturním akcím a památkám, je Plovdiv skvělé místo pro levnou, ale stále zajímavou dovolenou.

Takže pokud hledáte nové a zajímavé místo pro vaši další dovolenou, nebo jste jen zvědaví na krásy Bulharska a jeho druhého největšího města Plovdiv, určitě neváhejte a vydejte se po stopách historie a krás této balkánské země.


Dovolená Bulharsko Plovdiv


Bulharsko je krásná země plná kulturního bohatství a nádherných přírodních scenérií. Jedním z nejzajímavějších měst, které stojí za návštěvu, je Plovdiv. Toto krásné město, nacházející se v jihozápadním Bulharsku u řeky Marici, nabízí návštěvníkům nejen úchvatnou architekturu a historické památky, ale také jedinečné gastronomické zážitky a moře zábavy.

Kultura a architektura

Plovdiv má jednu z nejbohatších historií ze všech bulharských měst. Začíná od dob thráckých kmenů, pokračuje římským obdobím a končí slovanským osídlením. Tyto kultury a tradice jsou stále vidět v architektuře města. Při procházení ulicemi Plovdivu budete moci vidět starobylé domy, náměstí a památky z různých období, jako například antické divadlo, římské stadion nebo opevněný středověký městský hrad. Nezapomeňte navštívit i část města, která byla postavena v období renesance a která je v současné době chráněnou památkou UNESCO. Touto čtvrtí se prochází takzvaná Kapana, což je oblíbená turistická lokalita se spoustou kaváren, restaurací a nákupních obchodů.

Gastronomie

Kromě toho, že je Plovdiv plný historických památek, nabízí i bohatou a chutnou kuchyni. V místních restauracích najdete tradiční bulharská jídla, jako je národní specialita sýrová kachka, luštěniny s kyselou polévkou a masem, nasládlá moučníky a mnoho dalšího. Nezapomeňte ochutnat také místní vinařskou produkci, která se vyrábí v nedalekých Kaučuckých horách.

Moře zábavy

V létě můžete navštívit také mnoho plážových lokalit v okolí města. Jednou z oblíbených lokalit u místních obyvatel i turistů je pláž Bela reka, nacházející se na řece Marici. Pláž disponuje mnoha zábavními atrakcemi jako například vodním skútrem, plavidlem nebo raftem. Okolní hory také nabízejí mnoho možností pro turistiku, cykloturistiku a další outdoorové aktivity.

Konečné myšlenky

Plovdiv je krásné a fascinující město plné historie, kultury, chutné manželské kuchyně a zábavy. Když si potřebujete odpočinout a zároveň poznat něco nového, navštivte Plovdiv a užijte si tam opravdovou bulharskou pohodu.


Ubytování Bulharsko Plovdiv


Bulharsko je krásná země s mnoha turistickými atrakcemi, jednou z nich je i město Plovdiv, které je jedním z nejnavštěvovanějších turistických destinací v Bulharsku. Pokud plánujete návštěvu tohoto města, je třeba si zvolit správné ubytování, které bude splňovat vaše potřeby a přání.

V Plovdivu najdete mnoho druhů ubytování, od hotely a penziony po apartmány a hostely. Všechna ubytování mají různé ceny a různé služby.

Pokud hledáte ubytování pro celou rodinu, je ideální volbou hotel nebo apartmán. V Plovdivu je mnoho hotelů, které nabízejí kvalitní služby a pokoje ve všech cenových kategoriích. Nejoblíbenější hotely jsou v centru města, kde jsou snadno dostupné turistické atrakce.

Penziony jsou další z možností ubytování v Plovdivu, ty jsou obvykle levnější než hotely, ale stále nabízejí kvalitní služby. Penziony obvykle nabízejí snídani a mají společné pokoje a kuchyňské kouty, což je skvělá volba pro ty, kteří chtějí cestovat s rodinou nebo s přáteli.

Hostely jsou nejlevnější možností ubytování v Plovdivu. Ty jsou ideální pro mladé cestovatele, kteří hledají levné a zábavné způsoby, jak se ubytovat. Hostely obvykle nabízejí společné pokoje a koupelny a mají často vlastní bary a společenské místnosti, což je skvělé pro získání nových přátel.

Pro ty, kteří chtějí přijet do Plovdivu až na poslední chvíli, jsou k dispozici také ubytovací komplexy. Ty nabízejí luxusní pokojové služby, restaurace a bary, a jsou velmi vhodné pro krátkodobé pobyty.

Celkově řečeno, Plovdiv nabízí mnoho různých druhů ubytování, od luxusních hotelů až po levné hostely. Je důležité vybrat si správné ubytování, které bude splňovat vaše potřeby a přání. S dobrým ubytováním si budete moci užít nezapomenutelnou dovolenou v krásném městě, které nabízí mnoho historických památek a kulturních akcí.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky