Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Dominikánská republika Puerto Plata

Počasí Dominikánská republika Puerto Plata


Dominikánská republika je krásná země s tropickým podnebím, které přitahuje turisty ze všech koutů světa. Jedním z nejpopulárnějších míst pro dovolenou v této oblasti je Puerto Plata, v severní části ostrova.

Klima v Puerto Plate je tropické, s vysokou vlhkostí a teplotními rozdíly mezi dnem a nocí nevalnými. Tuto oblast navštěvují turisté především v období mezi prosincem a březnem, kdy je teplota příjemných 25 až 30 stupňů Celsia a slunce svítí po celý den. V období léta a podzimu, tedy od června do listopadu, může být vlhkost vysoká a teploty vystoupat až k 35 stupňům Celsia. Protože se v této oblasti často vyskytují hurikány a tropicke bouře, doporučuje se cestovat v období od prosince do března.

Začátkem roku obvykle prší o něco častěji, což může způsobit problémy při turistických aktivitách. Nicméně, menší déšť může přinést nádherné krajinné scenérie a udržet teploty příjemně osvěžující. V srpnu a září vaše hlavní aktivity budou asi spojené s vodou, protože teploty mezi 26 ° a 33 ° C v oceánu a čirá a teplé vody se stanou nejlepším místem, kde si můžete užít dovolenou.

Výlety do hor jsou nesporně výzvou, pokud však plánujete cestu v letních měsících, můžete být zklamáni tím, že zde mohou být větší deště. Přestože to může způsobit některé komplikace, krásy přírody, které se zde nacházejí, se vám odmění za každé zdržení. Zatímco léto nabízí více sportovních aktivit jako golf a vodní sporty, zimní měsíce jsou ideální pro procházky po ostrově a různých kulturních akcích.

Celkově vzato je Puerto Plata přístupné na návštěvu po celý rok, ale nejlepší období je od prosince do března, kdy se počasí zdá být nejideálnější pro užívání turistických aktivit. Různorodost klima v této oblasti znamená, že můžete zažít různé krajinné scenérie během vaší cesty, ale jakákoli cesta v Puerto Plata vás odmění krásnou přírodou a nádhernými západy slunce.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Puerto Plata


1. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Puerto Platy?

- Mezi nejlepší pláže v okolí Puerto Platy patří Playa Dorada, Sosúa Beach, Cabarete Beach a Playa Grande.

2. Jaké aktivity jsou v Puerto Platě k dispozici?

- V Puerto Platě si můžete užít různé vodní aktivity, jako jsou šnorchlování, potápění, plavání s delfíny, surfování a windsurfing. Dále jsou k dispozici turistické výlety, návštěva historických památek a golfové hřiště.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Dominikánské republiky?

- Nejlepší čas na návštěvu Dominikánské republiky je od listopadu do dubna, kdy je sucho a příjemné teploty.

4. Jak mohu získat vízum pro cestu do Dominikánské republiky?

- Čeští občané nepotřebují pro pobyt do 30 dnů vízum. Stačí si jen na letišti vyplnit turistický imigrační formulář a zaplatit turistickou daň.

5. Jaký je místní jazyk a měna v Dominikánské republice?

- Místním jazykem je španělština a měna je dominikánské peso (DOP). V turistických oblastech se však často platí i americkými dolary.

6. Jaké jsou bezpečnostní pravidla v Dominikánské republice?

- Stejně jako v jiných turistických oblastech je nutné být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření. Nepokoušejte se chodit v noci sami po méně frekventovaných ulicích a vyhýbejte se podezřelým situacím. Obecně platí, že turistické oblasti jsou bezpečné a pod dohledem policie.


Dovolená Dominikánská republika Puerto Plata


Dominikánská republika je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Více než 5 milionů turistů každý rok navštěvuje tuto karibskou zemi a její pláže, pískové duny, koloniální architekturu a tropickou přírodu. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Dominikánské republice a hledáte místo, kde si užijete tropického počasí, překrásné výhledy, kulturu a zábavu, měli byste zvážit návštěvu města Puerto Plata.

Puerto Plata je hlavním městem provincie Puerto Plata a nachází se na severní straně ostrova. Jeho centrum je charakteristické koloniální architekturou a atmosférou. Pro návštěvníky jsou k dispozici mnohé možnosti ubytování od all-inclusive resortů k luxusním hotýlkům a apartmánům.

Jde o ideální místo pro rodiny, páry i jednotlivce, kteří hledají pohodu a zábavu v tropickém prostředí. Možnosti zábavy jsou tu nekonečné. Na pláži, v hotelu a v okolí je nabídka různých sportů, jako je potápění, surfing, kajakářský výlet nebo jízda na koni. Můžete si také užít relaxaci na pláži, nebo se jít projít po Puerto Plata vzdušnou lanovkou, až na vrchol pohoří Isabel de Torres. Zde můžete navštívit botanickou zahradu a působivou sochu Krista.

Puerto Plata má také celou řadu kulturních a historických památek a míst, které stojí za návštěvu. Koloniální centrum je plné zajímavých budov v pastelových barvách s nádherně zdobenými balkóny a dveřmi. Mezi nimi je velmi zajímavý muzeum Amber Museum, který se nachází v budově starého vězení. Muzeum nabízí ukázky burského jantaru, který byl nalezen v oblasti.

Pro ty, kteří hledají aktivity jako kulturní zážitky nebo nákupy, nabízí Puerto Plata i několik tržišť a nakupovacích center. Můžete si tu koupit různé typy místních zboží – od ručně vyrobených potřeb do domácnosti po klenoty z unikátního burského jantaru. Během návštěvy můžete také ochutnat místní speciality, jako jsou hlavně ryby a mořské plody.

Když se zmíníme o Dominikánské republice, nesmíme zapomenout na její nejoceňovanější atrakci, a to jsou pláže. V Puerto Plata najdete některé z nejkrásnějších pláží Dominikánské republiky. Můžete si vybrat mezi mnoha plážemi, každá z nich se liší charakterem, ale všechny jsou překrásné. Na pláži Dorada Beach najdete bílý písek a turistické resorty, na pláži Cabarete Beach je velmi populární kite-surfování.

Celkově tedy Puerto Plata nabízí ideální kombinaci tropického počasí, písečných pláží, lesů a historických památek. Je to opravdu skvělé místo pro dovolenou, kde si můžete odpočinout a také si užít spoustu zábavy a aktivit. Pokud hledáte krásná místa v Dominikánské republice, určitě by vás nemělo minout Puerto Plata.


Ubytování Dominikánská republika Puerto Plata


Dominikánská republika je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Karibiku, a to především díky svému tropickému klimatu, krásným plážím s tyrkysovou vodou, fascinujícím divokým živočichům a jinak nevšední kulturou a historií. Pokud hledáte ideální místo, kde byste mohli strávit svou dovolenou, rozhodně byste měli zvažovat pobyt v Dominikánské republice Puerto Plata.

Puerto Plata, která leží na severním pobřeží Ostrova Jeskyní, je oblíbenou destinací turistů, zejména pro své nádherné pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodou. Kromě toho ale nabízí i mnoho dalších aktivit, jako například šnorchlování, potápění, surfování, windsurfing a další vodní sporty. Tyto činnosti jsou vhodné jak pro návštěvníky se zkušenostmi, tak pro ty, kteří chtějí tyto sporty vyzkoušet poprvé. Pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco o historii a kultuře této oblasti, existuje mnoho muzeí a historických památek, kde si lze prohlédnout, jak žili dřívější lidé.

Dále v Puerto Platě najdete i mnoho stylových barů a restaurací, kde se můžete ochutnat tradiční speciality, oživovat si místní rumové koktejly a užívat si krásné scenérie. Pro nákupy se zase nabízí mnoho trhů s tradičními produkty.

Pokud hledáte vhodné ubytování, nepochybně najdete mnoho investujících možností. V Puerto Platě najdete hotely s veškerým luxusem, ale i menší, přátelské penziony, kde si můžete užít vynikající servis a pohodovou atmosféru. V nabídce jsou také velké all-inclusive hotely s více bazény, ve kterých se budete moci naplno opalovat, loungy, kde si můžete odpočinout a pečovatelské centra, kde si užijete masáž a wellness procedury.

Možnosti ubytování v Puerto Platě jsou skutečně široké a kvalitní a díky tomu tu vyráží stále více turistů. Příjemné počasí, nádherné pláže, výborná gastronomie a množství aktivit nabízejí možnosti pro skvělou dovolenou, ať už s rodinou, partou přátel nebo na samotě. Také je možné navštívit jiné destinace na Dominikánské republice, jako např. Punta Canu, kde si s určitostí užijete nezapomenutelnou dovolenou.

Těšíme se na možnost, abychom Vás v Puerto Platě vítali v brzké době a obohacovali Vás o vše, co naše krásná země umí nabídnout!


Letenka Dominikánská republika Puerto Plata


Pokud plánujete dovolenou v teplých podnebích, Dominikánská republika může být pro vás tou pravou destinací. Konkrétně Puerto Plata, město ležící na severním pobřeží země, je krásným a příjemným místem, kam se můžete vydat bus nebo taksikem po příletu na letiště v San Juanu.

Zatímco Dominikánská republika může být známá pro svá krásná pláže a tropické klima, Puerto Plata nabízí mnohem více než jen tradiční dovolenou u moře. Toto město má historii, kulturu a přírodovědná naleziště, která nabízejí pestrou škálu výletů a objevů pro turisty.

Mezi hlavní atrakce patří historická pevnost Fort San Felipe, která je dominantou severního pobřeží a poskytuje nádherný výhled na město i okolní krajinu. Rovněž stojí za to navštívit Pueblo Viejo, autentické městečko, kde můžete ochutnat místní pochoutky a podívat se na řemeslníky, kteří vyrábějí své zboží v tradičním stylu.

A co se týče přírody, Puerto Plata nabízí nádherné pohledy na oceán a zasněžené vrchy pohoří Cordillera Septentrional. Navštivte třeba vodopády Damajagua, kde si můžete užít skoků ze skal a ochutnat místní kuchyni.

A samozřejmě, pláže Puerto Plata jsou úžasné! Turisté mají na výběr ze široké škály pláží, včetně Playa Dorada, která je velmi oblíbená mezi turisty. Zde se rovněž nachází oblíbené golfové hřiště pro milovníky golfového sportu.

Když už mluvíme o plážích, vyberte si ubytování na místě, které vám nejlépe vyhovuje a stavte se u pláže. Užijte si osvěžující koktejl a relaxujte na pláži, sledujte slunce zapadat za horizont a užívejte si nejlepší z Dominikánské republiky.

Z Prahy do Puerto Plata létá několik leteckých společností, včetně Czech Airlines, Smart Wings či Travel Service. Do ceny letenky se obvykle zahrnují základní služby, jako jsou jídlo a pití během letu. Navíc, pokud máte nějaké speciální požadavky, jako jsou snídaně nebo rekonvalescentní jídla, můžete si je objednat dopředu. V každém případě se můžete těšit na pohodlné sedadlo, klimatizaci a různé zábavné programy během letu.

Pokud proto hledáte výjimečnou dovolenou, která kombinuje pláže, kulturu a přírodu do jednoho balíčku, vyzkoušejte Dominikánskou republiku a její krásné město Puerto Plata. Krásy této destinace váš zážitek udělají nezapomenutelným!


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky