Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Ekvádor Quilotoa Loop

Dovolená Ekvádor Quilotoa Loop


Ekvádor je malá země v Jižní Americe, která však nabízí mnoho turistických atrakcí. Mezi nejkrásnější patří Quilotoa Loop - jedna z nejkrásnějších trekkingových tras v Ekvádoru. Tento okruh vás zavede hluboko do And, kde se můžete podívat na nejkrásnější krajinu, která existuje.

Jak se tam dostat

Nejbližším městem, ze kterého můžete začít Quilotoa Loop, je Latacunga. Z Quita můžete jet autobusem do Latacungy, což zabere přibližně 2-3 hodiny. Pokud hledáte rychlejší způsob, jak se dostat do Latacungy, můžete si pronajmout auto s řidičem nebo si vzít taxi. Cesta ubere pouze hodinu a půl.

Co vidět

Quilotoa Loop je 3-4 denní trek, který je asi 33 km dlouhý. Během této doby uvidíte mnoho krásných výhledů na okolní krajinu a navštívíte nádherné vesničky a města. První den se vydáte na cestu směrem k vesnici Sigchos, která je vzdálená přibližně 11 km. Jedná se o tradiční andskou vesnici, kde se můžete projít a vidět místní kulturu.

Druhý den pokračujete směrem k horským pastvinám Puna, které se nachází na nejvyšším bodě cesty. Tuto oblast navštěvují místní pastevci s ovcemi a hovězím dobytkem. Zde se můžete podívat na ty nejkrásnější výhledy na vulkán Quilotoa, který se nachází asi 10 km od horských pastvin.

Třetí den se vydáte na cestu zpět do Latacungy, přičemž navštívíte vesnici Chugchilán, která se nachází asi 12 km od horských pastvin. Zde si můžete prohlédnout překrásné výhledy a jezera. Pokud máte čas, můžete navštívit i okolní jezera, která jsou velmi krásná.

Co jíst

O Quilotoa Loopu se říká, že má nejlepší místní jídlo v celém Ekvádoru. Můžete si vychutnat grilované hovězí nebo vepřové maso, které je připravené na otevřeném ohni. Pokud toužíte po něčem menším, můžete si dát tradiční andskou polévku, která se připravuje z brambor, rýže a zeleniny.

Co a jak si vzít

Nezapomeňte si vzít kvalitní trekové boty, protože trasa může být velmi strmá a místy i kluzká. Vezměte si také dostatek teplého oblečení, protože se nacházíte v horách a může být velmi chladno. Pokud budete chtít vodu, můžete si koupit v místních obchodech vodu balenou, ale zkušenější turisté si dávají přednost na vlastní nádobě, aby docenili ekologii.

Quilotoa Loop nabízí nádherné výhledy na krásnou krajinu a tradiční andskou kulturu. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a nádherných výhledů, je Quilotoa Loop tou správnou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor Quilotoa Loop


Dotaz: Co je Quilotoa Loop?

Odpověď: Quilotoa Loop je okruhová trasa v Andách v Ekvádoru, která začíná a končí v městečku Latacunga. Trasa vede přes horské vesnice, zvláště Packilin a Quilotoa, kde najdete kráter sopky Quilotoa s turkoisovým kráterovým jezerem.

Dotaz: Jak dlouhá je Quilotoa Loop?

Odpověď: Celá trasa měří asi 200 km, ale klasická okružní trasa, která vede kolem zátoky Quilotoa, je asi 50 km.

Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se na Quilotoa Loop dostat?

Odpověď: Nejlepší způsob, jak se na Quilotoa Loop dostat, je autobusem nebo soukromým vozem z města Latacunga. Můžete také najmout průvodce a pěšky trasa.

Dotaz: Jak dlouho trvá Quilotoa Loop?

Odpověď: Trasa Quilotoa Loop zabere obvykle 3-4 dny.

Dotaz: Jaké jsou výhledy na Quilotoa Loop?

Odpověď: Výhledy na Quilotoa Loop jsou neuvěřitelné. Cestou se setkáte s množstvím vesnic a obcí a sledovat nekonečné pastviny, útesy, vodopády a horské vrcholky. Nejkrásnější koncovým bodem je kráterové jezero Quilotoa.

Dotaz: Je Quilotoa Loop vhodná pro začátečníky?

Odpověď: Ano, Quilotoa Loop je možné zvládnout i pro začátečníky, ale je třeba být fyzicky připraven a obzvláště u nadmořské výšce mezi 3000 až 4000 metrů.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Quilotoa Loop?

Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Quilotoa Loop je od června do října, které je nejteplejší a sušší sezónou. Nicméně, i když to může být chladnější a vlhčí od listopadu do května, může být stále úžasně krásná, s méně turisty.

Dotaz: Co si vzít s sebou na Quilotoa Loop?

Odpověď: Doporučujeme vzít pevnou turistickou obuv, sluneční brýle, opalovací krém, termooblečení, nepromokavé oblečení a dostatek vody a jídla na cestu. Můžete také vzít trekový batoh, stan a spacák, pokud chcete spát pod širým nebem.


Ubytování Ekvádor Quilotoa Loop


Ekvádorská Quilotoa Loop je jednou z nejkrásnějších a nejatraktivnějších turistických tras v zemi. Tato okružní trasa se nachází v centrální části Ekvádoru, nedaleko zemědělského města Zumbahua, a může být dokončena během tří až čtyř dní. Cesta kolem kráterového jezera Quilotoa přináší návštěvníkům úžasné výhledy na místní krajiny, řeky, horské vrcholy a vesnice.

Avšak, jedním z nejvíce diskutovaných témat v souvislosti s Quilotoa Loop je ubytování. Velká část trasy se nachází v odlehlých oblastech, kde není mnoho možností pro přespání, a mnohé z nich jsou stále velmi základní. Nicméně, návštěvníci mají k dispozici několik různých ubytovacích možností, které by mohly splnit jejich potřeby a představy.

První věcí, kterou musíte vzít na vědomí, je, že výběr ubytování by měl být přizpůsoben vašim plánům a preferencím. Pokud plánujete turistiku po většině dne, možnosti ubytování budou omezené. Pokud preferujete luxusní ubytování, pak budete muset jet do města Latacunga, nebo do městečka Quilotoa. Nicméně, existuje několik skromných ubytování v odlehlých oblastech trasy, které by mohly být pro turisty, kteří hledají základní přístřeší, vhodné.

Většina ubytování na trase jsou malé hostely, domečky a horské chaty, které poskytují základní vybavení, jako je wifi, teplá sprcha a pokojový servis. Návštěvníci si mohou vybrat mezi ubytováním v mnoha odlišných cenových kategoriích, a obvykle se pohybují od 15 až 30 dolarů za noc, v závislosti na druhu a úrovni ubytování.

Mezi oblíbené ubytování v regionu patří Hostal Chukirawa, který se nachází v oblasti Chugchilán. Tento hostal nabízí možnost ubytování v dormitorech, soukromých pokojích a apartmánech s výhledem na údolí obklopující horskou oblast. Tento hostal je vybaven kuchyní, restaurací a malým bar a cena za noc se pohybuje okolo 20 dolarů za osobu.

Kromě hostelu Chukirawa tu jsou také další možnosti jako Hostal Llullu Llama, Hostal El Vaquero a Hostal Taita Cristóbal. Všechny tyto hostely a chaty nabízejí základní vybavení, které by mohlo být pro turisty velmi užitečné, např.: ubytování v soukromých, nebo sdílených pokojích a společenské využití obývacích pokojů.

Kromě toho návštěvníci mohou najít ubytování také na straně města Quilotoa, které je známe svojí jednoduchostí. Tyto typy ubytování jsou obvykle mnohem základnější a často spíše silně závislé na cestujících. Zahrnují ubytování v malých domcích s malým množstvím vybavení, ale za nižší ceny.

V podstatě Quilotoa Loop poskytuje na výběr mnoho možností pro ubytování, které by mohly uspokojit rozličné nároky návštěvníků. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, budete mít možnost prožít krásu Ekvádorské přírody v první řadě. Vzhledem k tomu, jak specifická a odlehlost této oblasti je, budete muset již včas rezervovat své ubytování předem.


Letenka Ekvádor Quilotoa Loop


Ekvádor je jednou z nejkrásnějších zemí v Jižní Americe. Nabízí návštěvníkům nádhernou přírodu, fascinující historii a skvělou kuchyni. Pokud hledáte nevšední zážitek, pak byste mohli zkusit cestu po naších turistických stopách v Ekvádoru, tzv. Quilotoa Loop.

Quilotoa Loop je populární turistická trasa, která vás zavede na území zemědělských vesnic, krásných výhledů a v neposlední řadě také k sopce Quilotoa, jezírku, které se nachází v kráteru sopky.

Jak začít Quilotoa Loop? Prvním krokem je zakoupit si letenku do Quita, která se nachází v centrální části Ekvádoru. Zde můžete strávit několik dní, abyste si užili města a zhlédli některé z turistických atrakcí.

Poté se můžete vydat na cestu do vesnic, které leží na trase Quilotoa Loop. Zároveň zde můžete zakoupit nezbytné potřeby, jako je jídlo, voda a oblečení.

Trasa začíná v malé vesničce Latacunga, kde se můžete podívat na tradiční trh, který se koná každý čtvrtek a neděli. Poté se můžete vydat do vesnic Isinlivi, Chugchilan a Quilotoa, které jsou největšími turistickými centry trasy.

Během cesty se můžete těšit na krásné scenérie, jako jsou horské kopce, vodopády a zemědělské pole. Obzvláště zajímavá je návštěva sopky Quilotoa, kde se můžete podívat na krásné jezírko v kráteru sopky.

Většina turistů si dopřává na této trase 3-4 dny. Je však nutné být připraven na nepohodlí a únavu, protože některé cesty jsou náročné a strmé.

Kdy navštívit Quilotoa Loop? Nejlepší dobu pro návštěvu je od října do března, kdy jsou dny slunečné a teplé.

Kromě krásné přírody a panoramatických výhledů nabízí Quilotoa Loop návštěvníkům také možnost poznat místní kulturu a tradiční způsob života ve venkovských oblastech Ekvádoru.

Quilotoa Loop je bezesporu jedním z nejkrásnějších turistických míst v Ekvádoru. Pokud se chcete podívat na něco jiného a zažít cestu, která přinese nezapomenutelná dobrodružství, pak je tato trasa tou pravou volbou pro vás.


Počasí Ekvádor Quilotoa Loop


Ekvádor je unikátní země, která se nachází v jižní Americe a nabízí pestrou paletu přírodních krás a kulturních památek. Jedním z nejvíce vyhledávaných oblastí je Quilotoa Loop, která je známá pro své malebné krajiny, jezera a horské vesnice. Počasí v této oblasti může být velmi proměnlivé, což je důležité mít na paměti při plánování vaší cesty.

Quilotoa Loopem se rozumí horská trasa dlouhá přibližně 200 km s hlavním centrem ve vesnici Latacunga. Tato oblast se nachází vysoko nad hladinou moře, což znamená, že počasí je zde chladnější a vlhčí. Zatímco průměrná teplota se pohybuje mezi 10-20 stupni Celsia, mějte na paměti, že teplota klesá s růstem nadmořské výšky a na horách může být velmi dusno.

Nejlepší čas na návštěvu Quilotoa Loopu je v období sucha od června do září, kdy jsou dny slunečné a příjemné. Naopak období dešťů od října do května může být ponuré a větrné a může způsobit náročné podmínky pro pěší turistiku.

V případě, že se rozhodnete navštívit tuto krásnou oblast během období dešťů, dejte si pozor na bahnité cesty, které mohou být kluzké a obtížné. Navíc v tuto dobu mohou být silné větry a mlha, což může snižovat viditelnost a ztěžovat navigaci.

I přes nepříznivé počasí v některých obdobích se Quilotoa Loop stále těší velké oblibě mezi turisty, a to zejména díky tomu, jak pestrobarevná a rozmanitá tato oblast je. Krajina se mění od horských lesů a pastvin, přes horské vrcholy a tokem běžící řeky, až po goroucí vulkány a jezera. Kromě toho, v průběhu vaší cesty, můžete navštívit mnoho horských vesnic, kde se setkáte s místními obyvateli, kteří udržují tradiční způsob života.

Na Quilotoa Loopu je mnoho turistických tras, které vám umožní prozkoumat tuto krásnou oblast. Existuje mnoho možností, jak si tuto cestu užít, ať už po svém nebo s průvodcem. Ať už to bude jakkoliv, je to úžasná zážitkem, který stojí za pamatování.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky