Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Finsko Rauma

Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Rauma


Q: Kam se mohu obrátit ohledně ubytování v Raumě?
A: Obrátit se můžete na místní turistickou kancelář, nebo na webové stránky, které nabízejí rezervaci ubytování v této oblasti.

Q: Jak se mohu dostat do Raumy?
A: Lze jet vlakem nebo autobusem z blízkých měst a letiště najdete ve městě Pori.

Q: Co jsou největší atrakce v Raumě?
A: Patří sem skanzen Raumanmeren-Kujišt, místní trhy, historické centrum a národní park Archipelago.

Q: Kdy je nejlepší doba na návštěvu Raumy?
A: Nejoblíbenější období mezi turisty je léto, kdy jsou teploty příjemné a můžete si užít pláže a vodu. Nicméně, v zimě se můžete těšit na sněhové radovánky a běžkaření.

Q: Jaká je místní kuchyně a kde se mohu dobře najíst?
A: Tradiční finská kuchyně nabízí ryby, brambory a běžně se používá přírodní zelenina. Doporučujeme Restaurace Rantakerttu nebo Ravintola Löyly, kde si můžete pochutnat na místních specialitách.


Dovolená Finsko Rauma


Pokud hledáte nové a zajímavé místo pro vaši příští dovolenou, může být Finsko vynikající volbou. Tato severská země, ležící na hranicích mezi Skandinávií a ruským Karelií, nabízí krásnou přírodu, fascinující kulturu a bohatou historii. Pokud se rozhodnete navštívit toto místo, můžete se také rozhodnout pro návštěvu malebného městečka Rauma.

Rauma je přístavní město nacházející se ve Finsku u pobřeží Botnického zálivu. Jedná se o malé starobylé město s mnoha krásnými a oslnivými výhledy. Rauma patří mezi nejstarší města ve Finsku a je známá svými zachovalými historickými budovami z 18. a 19. století.

Samotné město je velmi malebné a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete navštívit katedrálu z roku 1512 nebo se projít starými uličkami plnými tradičních finských domů. Jednou z nejvýznamnějších historických památek je tradiční finské dřevěné město Vanha Rauma, které je největším dochovaným dřevěným městem ve Finsku.

Pokud jste milovníci archeologie a historie, můžete navštívit Raumovo muzeum, kde najdete mnoho zajímavých výstav týkajících se finské archeologie a historie. Můžete se také podívat na různé umělecké výstavy a výstavy fotografií z období, kdy město bylo ještě rozvíjejícím se rybářským městem.

Pokud hledáte více aktivit, můžete se vydát na turistiku či vodní sporty, například přeplavat Botnický záliv, nebo zkusit zimní sporty, jako je běh na lyžích nebo jízda na saních, které jsou v okolí města velmi populární. Léto v Raume je také velmi živé, protože se tu koná mnoho kulturních a outdoorových akcí.

Město nabízí velké množství ubytování, od luxusních hotelů až po rodinná hospodářství. Mnoho z těchto ubytováních se nacházejí v historických budovách, což vám umožní plně se ponořit do finštích tradic.

Většina míst v Rauma je snadno dosažitelná pěšky nebo na kole. Pokud se ale rozhodnete pro cestování mimo město, můžete využít autobusovou nebo železniční dopravu. Ve Finsku je také velmi snadné si pronajmout auto.

Pokud hledáte neobvyklé místo pro dovolenou, Finsko a město Rauma by mohlo být vaše volba. Toto malebné město má mnoho historie a tradiční finskou kulturu vnáší do vašeho života něco nového. Navštěvte Raumu a uvidíte sami.


Letenka Finsko Rauma


Letenka Finsko Rauma: Tipy na cestu do tohoto malebného finského města

Rauma je krásné finské město na jihozápadě země, které je plné kulturních a historických zajímavostí. Pokud chcete navštívit toto malebné místo, je nejlepší způsob, jak se tam dostat, zakoupit si letenku Finsko Rauma.

Jak nakoupit letenku Finsko Rauma

Existuje mnoho možností, jak si zakoupit letenku Finsko Rauma. Nejlepší cestou je se obrátit na nějakého specializovaného prodejce letenek, který nabízí nejlepší ceny a různé slevy. V mnoha případech můžete ušetřit mnoho peněz, pokud si koupíte letenku předem.

Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Rauma

Během letního období, tj. od května do srpna, je nejlepší čas na návštěvu Rauma. Během tohoto období jsou počasí a klima velmi příjemné a mnoho akcí se koná venku, v přírodě, což je ideální pro milovníky aktivní dovolené. Pokud máte rádi zimní sporty, pak je vhodné navštívit Rauma během zimních měsíců, kdy se zde nachází mnoho turistických tras a ski středisek.

Co můžete v Rauma vidět

Ve městě Rauma se nachází významné a historické staré centrum, které je klasifikováno jako světové dědictví UNESCO. Mnoho z domů, kostelů a dalších budov v centru města je ze dřeva a je pro návštěvníky velmi zajímavé vidět tuto architekturu. Další zajímavou atrakcí je zde také muzeum, které se specializuje na rybolov a námořnictví a nabízí interaktivní expozice pro návštěvníky.

Co můžete v Rauma dělat

Kromě toho, že se můžete projít starým centrem a navštívit muzeum, nabízí Rauma mnoho dalších možností zábavy a aktivity pro turisty. Zde můžete vyzkoušet různé druhy vodních sportů, turistické výlety nebo jízdu na kole. Rauma je také známá pro své dlouhé pláže, kde si můžete odpočinout a vychutnat si krásný výhled na moře.

V závěru

Rauma je krásné finské město, které stojí za to navštívit. Pokud se chystáte na cestu do této oblasti, měli byste si určitě zakoupit letenku Finsko Rauma, abyste se dostali do cíle bez námahy. Když už budete v Rauma, nezapomeňte navštívit staré centrum, muzeum a vyzkoušet některé z mnoha outdoorových aktivit, které nabízí toto nádherné finské město.


Ubytování Finsko Rauma


Rauma, švédskojazyčné město na jihozápadě Finska, přináší turistům spoustu přírodních krás, ale i kulturních a historických památek. Pokud se chystáte navštívit tuto malou finskou perlu, mohlo by vás zajímat, jaké možnosti ubytování vám tato lokalita nabízí.

V samotném centru města Rauma se můžete ubytovat například v hotelu Scandic Rauma, který se nachází přímo u náměstí Syväraumankuja. Tento tříhvězdičkový hotel vám nabídne pohodlné a moderní pokoje, restauraci s nabídkou tradiční finské kuchyně a wellness centrum s saunou a vířivkou. Navíc se z něj pěkně dostanete k turisticky nejzajímavějším místům v centru města.

Pokud ale hledáte tradičnější finské zážitky, můžete si zarezervovat “majoitusluola” - tedy ubytování v tzv. jeskyni. V obci Eurajoki, kousek od Raumy, stojí skutečná jeskyně, která byla upravená pro ubytování. Můžete si tu pronajmout menší jeskyňku, která bude vaší soukromou oázou klidu - v ceně je využití vlastní sauny a grilu. A hlavně - ráno si tu můžete vychutnat skvělý výhled na moře.

Baví vás kempování? Rauma vám nabídne několik možností, kde se můžete rozbít svou stany či karavany. Jedním z nich je kemping Rantatie Camping, který se nachází na břehu moře nedaleko historického centra. K dispozici tu máte sociální zařízení, kuchyňku, ohniště a dětské hřiště. A z kempu se jen pár kroků odchází na pláž.

Poslední tip spočívá v unikátním ubytování - v Rybinské chatě, která stojí uprostřed jezera Eurajoensalmi. Do chaty se dostanete pouze loďkou, takže si tohle ubytování určitě zamilují milovníci romantiky a klidu. V chatě najdete pohodlná lůžka, kuchyňský kout s plynovým vařičem a letní terasu. Ryby si můžete lovit ze spodního patra chaty - ta je totiž umístěna přímo nad vodou.

Jak vidíte, Rauma vám nabízí různé způsoby ubytování podle vašich představ a požadavků. Ať už se rozhodnete pro hotelový komfort nebo trávení noci v jeskyni či chatě na jezeře, určitě si užijete pobyt v téhle malé finské perle.


Počasí Finsko Rauma


Finsko Rauma je překrásné město ležící ve středu země, kde je počasí poměrně mírné, přesto však může být velmi proměnlivé. Toto město, nacházející se na pobřeží Baltského moře, se vyznačuje především svými deštivými a oblačnými dny, což je typické pro přímořské oblasti.

V létě, tj. v období od června do srpna, jsou dny poměrně dlouhé, slunce zapadá až kolem desáté večer a vychází kolem druhé hodiny ráno. Teploty se pohybují mezi 15-22 stupni Celsia a srážky se objevují poměrně často, takže byste si měli vzít s sebou vhodné oblečení.

Podzim, od září do listopadu, je v Rauma poměrně chladný. Teploty klesají a mohou dosahovat i pod 10 stupňů Celsia. Srážky se vyskytují stále více, takže je dobré mít s sebou deštník, pláštěnku a teplé oblečení.

V zimě, od prosince do února, Rauma doslova zazáří. Sníh přikryje celé město a teploty mohou klesnout až na -10 stupňů Celsia. V tuto dobu je také mnohem méně světla, slunce vychází kolem deváté ráno a zapadá kolem čtvrt na tři odpoledne. Pokud plánujete návštěvu v zimě, měli byste se vybavit teplým oblečením, botami a rukavicemi.

Na jaře, od března do května, se začíná pomalu oteplovat. Dny jsou stále delší a teploty se pohybují okolo 5-15 stupňů Celsia. V tuto dobu může být počasí velmi proměnlivé, takže je vhodné být připraven na různé povětrnostní podmínky.

Celkově je počasí v Rauma značně proměnlivé a mohou zde vládnout velmi různá klimatická období. Proto je vhodné vzít si s sebou vhodné oblečení, abyste byli připraveni na jakoukoli situaci. Přesto byste si ale neměli nechat ujít krásy tohoto malého přímořského městečka, které nabízí řadu zajímavých památek, krásnou přírodu a příjemnou atmosféru.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky