Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Finsko Rováními

Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Rováními


Řešení:

Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí spojených s Finskem a městem Rovaniemí:

1) Jaké je počasí v Rovaniemi?

Rovaniemi má chladné a sněhové zimy s teplotami klesajícími pod -20°C. Jižní části země se mohou těšit na teplé léto s teplotami kolem 20-25°C.

2) Kdy se koná slavný zimní festival "Santa Claus Village" v Rovaniemi?

Slavný zimní festival "Santa Claus Village" v Rovaniemi se koná každý rok od konce listopadu do konce prosince.

3) Jaký je hlavní turistický cíl v Rovaniemi?

Hlavním turistickým cílem v Rovaniemi je návštěva "Santa Claus Village", kde se nachází mnoho aktivit, jako jsou setkání s Mikulášem, jízda na saňkách tažených soby nebo psy a také návštěva ledového baru.

4) Kde se mohu ubytovat v Rovaniemi?

V Rovaniemi jsou k dispozici mnohé typy ubytování, jako jsou hotely, penziony, apartmány, chaty a kempy.

5) Jak se můžu dostat do Rovaniemi?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Rovaniemi, je letecky z Helsinek, ale existují také možnosti cesty vlakem nebo autobusem.

6) Jaké jsou další nejvýznamnější turistické atrakce v Rovaniemi?

Další významné turistické atrakce v Rovaniemi zahrnují návštěvu Arktického centra, Muzea umění Korundi nebo výlety za stopy severního světla a zimních sportů v okolí Rovaniemi.

7) Kdy se objevuje severní světlo v Rovaniemi?

Severní světlo je nejvíce viditelné v Rovaniemi mezi zářím a březnem, s nejvyšší šancí na jeho pozorování od listopadu do února.

8) Jakou měnu používají v Finsku?

Měnou používanou v Finsku je euro.


Dovolená Finsko Rováními


Dovolená ve Finsku patří mezi nezapomenutelné zážitky, které si můžete užít s rodinou nebo přáteli. Mezi nejkrásnější místa, která si můžete vychutnat na dovolené ve Finsku, patří město Rovaniemi.

Rovaniemi, které se nachází v srdci Laponska, je domovem pro známé Santa Claus Village a řadu dalších turistických atrakcí. Město je také výchozím bodem pro mnoho outdoorových aktivit, jako například rafting, lyžování, snowboarding, saunování a mnoho dalších.

Jedním z nejoblíbenějších míst, které si můžete užít v Rovaniemi, je Santa Claus Village. Tento tajuplný svět Santa Clause nabízí úžasné zážitky pro děti i dospělé. V Santa Claus Village si můžete užít jízdu na sobích, projížďku na saních tažených soby, návštěvu ELFA-parku a samozřejmě se můžete setkat se samotným Santou.

Dalším místem, které byste si neměli nechat ujít, je Arktické muzeum Rovaniemi. Muzeum nabízí skvělé vzdělávací zážitky a ukazuje vývoj regionu Laponska, jeho historii a kulturu. Muzeum také nabízí pohled na místní faunu a flóru, což je zvláště zajímavé pro ty, kteří se zajímají o přírodovědu.

Pokud se rádi touláte po přírodě, Rovaniemi nabízí mnoho míst, kde můžete pěšky vyrazit na výlety. Například National Park Ounasvaara nabízí krásné výhledy na okolní krajinu a možnosti kochat se překrásnou Laponskou přírodou. Jinou populární destinací je pak divočina Korouoma - oblast s hlubokým kanionem a křišťálově čistou řekou, která se řadí mezi nejkrásnější místa ve Finsku.

Nezapomeňte si také užít saunu, která je pro Finsko typická. Není sice zrovna neobvyklé mít saunu i v jiných zemích, ale s finskou saunou se prostě nic nevyrovná! Finská sauna nabízí unikátní zážitek, kdy se lidé potí ve velmi vysoké teplotě a následně hojně užívají ochlazovací kapky vody nebo skok do řeky.

Dovolená ve Finsku, zejména tedy v Rovaniemi, je nezapomenutelný zážitek. Určitě bude stát za to si zajít do jednoho z mnoha kaváren nebo restaurací a ochutnat finskou kuchyni, která je plná chutí a vůní, které si zamilujete!


Ubytování Finsko Rováními


Pokud plánujete návštěvu finského Rovaniemi, měli byste si předem dobře promyslet, kde se budete ubytovat. Rovaniemi nacházející se v Laponsku je oblíbeným turistickým místem, zejména proto, že je zde celá řada zajímavostí, jako jsou například návštěva farmy sobů, půjčení sněžných skútrů nebo návštěva alpského střediska Ounasvaara.

Pokud tedy hledáte ubytování v Rovaniemi, máte na výběr několik možností. Můžete se ubytovat v hotelu, apartmánu, penzionu nebo ve stylu Airbnb. Všechny tyto možnosti preferují turisté, nicméně převažuje nabídka hotelů, které jsou vhodné pro ty, kteří hledají více komfortu.

Jeden z nejlepších hotelů v Rovaniemi je Arctic Light Hotel, který se nachází v centru města. Tento hotel je navržen tak, aby splnil požadavky turistů na pohodlí a luxus. Pokud však potřebujete trochu více soukromí, můžete se ubytovat v apartmánech, které se nacházejí v rezidenci Savotta, která vám nabídne příjemné a přátelské prostředí.

Pokud rádi cestujete sami, může Airbnb přinést určitou výhodu. Zde si můžete pronajmout celý byt, nebo jen pokoj s koupelnou. Airbnb je kombinací hotelu a ubytování v soukromí, takže v této variantě máte více flexibilního prostoru na vyzkoušení všeho, co Laponsko nabízí.

Pokud přemýšlíte o finančním plánování, je dobré si zajistit ubytování předem, pro větší jistotu v cenách a v možnostech. Narozdíl od jiných destinací, také cena ubytování v Rovaniemi nabízí mnoho možností. Cena se pohybuje od 60 až 200 EUR za noc, záleží na kvalitě a místě hotelu. Nabídka vhodného ubytování Winster závisí na vašem rozhodnutí, zda dáte přednost hotelu, Airbnb nebo bytu na pronájem.

Celkově lze říct, že ubytování v Rovaniemi ve Finsku nabízí bohatou škálu možností a záleží pouze na vašich představách a požadavcích. V každém případě si však nezapomeňte užít pobyt v této krásné destinaci a užít si všechny zajímavosti, které nabízí.


Letenka Finsko Rováními


Pokud plánujete váš další výlet, určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu Rováními, lákajícího turistického cíle, nacházejícího se v severním Finsku. A co víc, letenka Finsko Rováními je dnes snadná k získání a zajišťuje vám rychlý přístup do této krásné oblasti.

Rováními je velmi populární cíl mezi turisty díky svému působivému zimnímu kouzlu. Můžete si vyzkoušet různé aktivní zimní sporty, jako jsou lyžařské sjezdovky a běžkařské trasy, nebo si vychutnat jízdu na saních tažených koňmi, či dokonce huskies. Pro ty, kteří chtějí zažít tu opravdovou arktickou atmosféru, existuje možnost sledování polární záře a dokonce i přespání v iglú.

Ale Rováními je atraktivní i v létě, jako skvělé místo pro turistiku a rybolov. Můžete si pronajmout loď a vyrazit na ryby v jednom ze spousty překrásných jezer, nebo si zkusit pěší turistiku v Nacionalním parku Oulanka.

Letenky Finsko Rováními jsou dnes snadno k dostání jak online, tak i prostřednictvím služeb cestovních kanceláří. Letecké společnosti nabízejí různé možnosti letů, v závislosti na vašich potřebách. Pokud si chcete užít víkendového pobytu, je zde možnost jednoduchého zpátečního letu. Pokud však plánujete pobyt delší než víkend, budete mít možnost si vybrat z mnoha letových lístků s větší flexibilitou.

Na cestu ze letiště Rovaniemi do centra města se můžete spolehnout na dopravní služby, včetně taxi služeb a autobusové dopravy. Vzhledem k tomu, že Rováními leží v chladnější oblasti, je důležité si vzít s sebou teplé oblečení, abyste byli připraveni na chladné počasí.

S letenkou Finsko Rováními můžete zažít to nejlepší, co tato krásná oblast nabízí. Během zimy můžete zažít adrenalinové sporty a arktickou atmosféru, zatímco v létě si můžete užít přírodu a rybolov. Zkrátka, Rováními je skvělým cílem pro každého, kdo se chce odpojit od rutiny a zažít něco jedinečného.


Počasí Finsko Rováními


Finsko je země, která se nachází na severu Evropy a celkově se vyznačuje chladným podnebím. Město Rovaniemi, které leží na severu Finska, je jedno z nejzimnějších měst na celém kontinentu. Vzhledem k tomu, že se nachází přímo na polárním kruhu, jsou zde zimy dlouhé a temné, zatímco krátké letní dny jsou plné slunce.

Zima v Rovaniemi

Během zimy v Rovaniemi se nejvyšší denní teploty pohybují kolem -10°C a noci jsou obvykle ještě chladnější. Sníh obvykle pokrývá město od listopadu až do dubna, takže zdejší lyžařská střediska jsou velmi populární mezi turisty i místními obyvateli. V důsledku nízkých teplot se hodně času tráví uvnitř, ale Rovaniemi nabízí spoustu zajímavých aktivit, jako jsou například projížďky na saních tažených psy či jízda na sněžném skútru.

Jaro v Rovaniemi

Jaro v Rovaniemi je poměrně krátké a obvykle přichází až v dubnu. Teploty začínají stoupat, ale pořád zůstávají chladné a mohou se pohybovat kolem 0°C až 10°C. Sněhová pokrývka začíná pomalu tát a město prožívá období přechodu mezi zimou a jarem. Lidé vyjíždějí ven na procházky a zahrádky se začínají živět.

Léto v Rovaniemi

Léto v Rovaniemi se může zdát krátké, ale přináší sebou osvěžení a rozzářené odpoledne. Dny jsou obvykle velmi dlouhé a slunce může svítit až 24 hodin denně. Teploty se mohou pohybovat mezi 10°C a 25°C, což je pro Finsko poměrně teplé. Léto také přináší turistům mnoho aktivit, jako například rybaření nebo koupání v ledových jezerech.

Jesen v Rovaniemi

Jesen v Rovaniemi znamená chladné teploty a krásné barevné listí. Teploty se mohou pohybovat mezi -5°C a 10°C a slunce se pomalu začíná snižovat na obzoru. Lidé využívají toto období k sběru hub a lesních plodů a plánování venkovních aktivit pro zimu.

Celkově vzato, počasí v Rovaniemi se vyznačuje chladnými a zasněženými zimami, krátkými ale o něco teplejšími jarů, slunečnými lety a barevnými podzimy. Bez ohledu na roční období však lze v Rovaniemi vždy najít spoustu zajímavých aktivit a zážitků.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky