Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Gruzie Guria Region

Dovolená Gruzie Guria Region


Gruzie je země s bohatou historií, nádhernou přírodou a hospodářskými oblastmi. Guria je jednou z nejkrásnějších oblastí Gruzie a zároveň jednou z nejvíce opomíjených turisty. Toto území je plné malebných vesnic, nádherných pláží a kulturních památek.

Guria je oblast ležící na západě Gruzie, u pobřeží Černého moře. Jeho hlavní město Ozurgeti odráží kulturní a historické dědictví z této oblasti. Mezi nejvýznamnější památky v regionu patří klášteršké, které se nacházejí v obci Chorsha, jak středověké architektonické památky a kamenné silnice. Nejzajímavější z nich je klášterho z 13. století, který byl v letech 2013 - 2014 zrekonstruován. Kromě toho se zde nachází i klášter Ubisi a Kvernakeebi, oba z 9.století.

V oblasti Guria najdete také nádherné pláže na černo mořském pobřeží, které se zdají být přímo z pohádky. Mezi nejpopulárnější pláže patří Ureki, která se nachází asi 60 km od Ozurgeti. Tato pláž je známá svými speciálními písky s léčebnými vlastnostmi. Především se písky používají pro léčení poruch krevního oběhu, reumatismu a mnoho dalších onemocnění.

Návštěvníci mohou také objevovat kulinářskou scénu této oblasti, která je typická pro Gruzii. Gurie má mnoho lahůdek, jako jsou například Khachapuri (pery sýr, který je wrpován do placky) nebo ghomi (připravené z kukuřičné mouky, dochucené sýrem, máslon a pepřem). Nejlepší zážitek však je, když si můžete vychutnat tyto pochoutky, při východu slunce nebo při tradičním tanci.

Pokud hledáte kraj s bohatou historií, nádhernou krajinou, nádhernými plážemi a chutnou kuchyní, tak se vydejte na dovolenou do Gurie. Tato malebná oblast je ještě stále neobjevená turisty, což z ní dělá ideální místo pro ty, kteří hledají autentický zážitek z Gruzie.


Počasí Gruzie Guria Region


Guria Region je jedním ze 12 administrativních regionů Gruzie a nachází se v západní části země. Oblast je populární mezi turisty díky svému krásnému pobřeží, které nabízí mnoho pláží a rekreačních aktivit. Avšak počasí v této oblasti není vždy ideální a může se výrazně lišit v závislosti na ročním období.

Letní období v Gurii je velmi teplé a suché, s maximálními teplotami dosahujícími průměrně 28°C. Léto zde trvá dlouho a oblast přitahuje mnoho turistů, kteří chtějí trávit čas na plážích a užívat si slunce. Nicméně, tato oblast není vždy bez deště a při déle trvajícím suchu mohou být problémy s nedostatkem vody.

Podzim v Guri je mnohem vlhčí a chladnější. Průměrné teploty se pohybují kolem 15°C a srážky jsou časté. Mnoho pláží je uzavřeno a turisté se začínají obracejí k vnitrozemí, kde mohou objevit přírodní krásy.

Zima je v Guri chladná a vlhká, s průměrnými teplotami kolem 10°C. Na horách sněží a v oblasti se mohou objevit laviny. Turisté není příliš mnoho, ale toto roční období může fotografičky využít jako výbornou příležitost k zachycení krásné krajiny.

Jaro se v Guri vyznačuje opět zvýšením teploty a postupnému snížení vlhkosti. Průměrná teplota se pohybuje kolem 18°C a okolní krajina se postupně zelená. Toto roční období je ideální pro turisty, kteří chtějí objevovat oblast peší turistikou nebo na kole.

Celkově lze říci, že Guria Region má poměrně mírné a příjemné klima, s výjimkou vlhké a chladné zimy. Turisté by měli dbát na oblečení vhodné pro počasí, zejména v období, kdy je srážek více. Nicméně, bez ohledu na roční období, Guria Region nabízí mnoho příležitostí k objevování krásné krajiny a četných zajímavostí.


Letenka Gruzie Guria Region


Pokud hledáte krásné místo, kde strávit svůj volný čas, zvažte návštěvu Gurie, regionu Gruzie. Tato oblast je známá svými horskými vrcholy, údolími a úchvatnou krajinou. A s levnými letenkami na tento krásný region je nyní tou nejlepší dobou, aby jste si užili tuto zážitkovou cestu.

Guria se nachází na západě Gruzie u Černomořského pobřeží. Je to jeden z nejmenších regionů v zemi, ale nabízí spoustu zajímavostí a jedinečných zážitků pro cestovatele.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí v Gurii je Keda, místo, kde se nachází Kedijský vodopád, vodopád, který padá z výšky 40 metrů. Toto místo je nejvíce navštěvováno v létě, protože v tomto období vodopád získává svou plnou krásu.

Další z atrakcí je budova zvaná Gurieli, která se nachází v Gori. Tato budova byla postavena jako reprezentační dům, ale dnes je k dispozici pro turisty a cestovatele. Gurieli je stylový dům s neopakovatelným designem a architekturou. Nástěnné malby a fresky na zdech budovy dodávají tomuto místu nezapomenutelné kouzlo.

V Guričké oblasti se nachází rovněž malá vesnice jménem Likhauri, která bývala přístavem pro křišťálově čisté řeky. Nyní je to přírodní park s nádhernou zelení a říčními stezkami. Toto místo návštěvuje mnoho turistů, kteří sem přicházejí hledat klid a pohodu.

Pokud máte rádi slunce, moře a pláže, určitě se musíte podívat na některé z pláží v Gurii. Nejznámější z nich jsou Ureki pláže. Tyto pláže jsou rekonstruované a nabízejí turistům pohodlí, relaxaci a dostatek zábavy.

Když už mluvíme o zábavě, Guria nabízí také velký výběr tradičních jídel a nápojů. Region je známý pro svou chutnou kuchyni, jehož specialitou jsou klobasy, sýry a mnoho dalších gruzínských pokrmů. Odvážlivci si mohou také ochutnat chacha, gruzínský koňak, který se považuje za nejsilnější na světě!

Cestou do Gurie se můžete vydat vlakem nebo autobusem, ale nejlepší volbou jsou letenky, díky nimž si užijete pohodlí a rychlost. Mnoho aerolinek nabízí levné lety do Gruzie a vy můžete objevit krásy Gurie.

Tak přijďte navštívit Gurii a užijte si krásy, které tento region nabízí. To je cesta, kterou nezapomenete!


Ubytování Gruzie Guria Region


Region Guria se nachází na západě Gruzie a je jedním z menších regionů v této zemi. Jeho největší město je Ozurgeti. Ačkoliv to není nejznámější turistická destinace, nabízí mnoho možností pro různé druhy turistických aktivit. Pokud hledáte ubytování v tomto regionu, máte několik možností.

Hotely

V regionu Guria se nachází několik hotelů. Jedním z nejlepších je Hotel Dreamland Oasis, který leží nedaleko města Ozurgeti. Tento hotel nabízí moderní pokoje s klimatizací, TV a vlastní koupelnou. K dispozici je zde také restaurace, konferenční místnost a venkovní bazén.

Dalším možným ubytováním je Hotel Golden Fleece, který se nachází v malebné vesnici Bakhmaro. Tento hotel není tak luxusní jako Dreamland Oasis, ale má své kouzlo. Je to útulný hotel s vysokými stropy a dřevěným nábytkem. Pokoje jsou prostorné a mají výhled na lesy.

Hostely

V regionu Guria se nachází několik hostelských zařízení, které nabízí cenově příznivé ubytování pro cestovatele s menším rozpočtem. Jeden z nejlepších hostelů v regionu je Hostel Lelos Place v Ozurgeti. Hostel má prostorné pokoje a společné prostory, včetně kuchyně a terasy s výhledem na město.

Další možností je Hostel Bakhmaro, který se nachází v horské vesnici Bakhmaro. Tento hostel nabízí jednoduché, ale pohodlné ubytování s výhledem na okolní hory. Hostel má společné prostory, kde si můžete odpočinout a poznat nové lidi.

Soukromé apartmány

Pokud hledáte soukromé ubytování, můžete v regionu Guria najít několik apartmánů a privátních domů k pronájmu. Jedním z nejlepších je Apartmán Uliana v Ozurgeti. Tento apartmán nabízí prostorné pokoje s kuchyní a vlastním sociálním zařízením. Apartmán je tichý a klidný, takže je ideální pro rodiny s dětmi.

Dalším možným soukromým ubytováním je Dům Mikadze v obci Chkhutuneti. Tento dům má několik pokojů, včetně ložnic, obývacího pokoje a kuchyně. Dům je uprostřed přírody a je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

V regionu Guria najdete různá ubytování pro každého. Pokud hledáte luxus, jsou zde k dispozici moderní hotely s vybavením na nejvyšší úrovni. Pokud preferujete menší rozpočet, jsou zde cenově příznivé hostely a soukromé apartmány. Region Guria je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat autentickou a neokoukanou Gruzii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Guria Region


Dotaz: Co je Guria Region?
Odpověď: Guria Region je region v západní Gruzii, který má rozlohu přibližně 2 033 km² a populaci více než 130 000 obyvatel.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší památky v Guria Regionu?
Odpověď: V Guria Regionu se nachází mnoho zajímavých historických a kulturních památek, jako například klášter Sv. Jiří a Qedaši (velký středověký klášter), pevnost Petra (kulisně překrásná starověká stavba), zřícenina Fort Sudži (komplex zbytků dominantní pevnosti až fromt). Nejznámější turistickou atrakcí je však možná místo Martvili Canyon a Okatse Canyon, kde se nacházejí neuvěřitelně krásné kaňony, řeky a vodopády.

Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Guria Regionu?
Odpověď: Guria Region se nachází na západě Gruzie a cesta do něj vede buď po hlavní silnici č. 1 nebo po menších regionálních silnicích. Nejlepší způsob, jak se do Guria Regionu dostat, je najmout si auto nebo si pronajmout taxi. K dispozici jsou také spoje Autobusy nebo přímé vlaky, nicméně spoje a frekvence jsou omezeny.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas navštívit Guria Region?
Odpověď: Navštěvovat Guria Region můžete celoročně, ale nejlepší čas na návštěvu je v období od května do září. V tomto období je zpravidla mnohem lepší počasí a turistické atrakce jsou otevřené. Nicméně, pokud chcete zažít méně zpoplatněných atrakcí a menší množství turistů, můžete zvážit návštěvu mimo toto období.

Dotaz: Kde se v Guria Regionu můžu ubytovat?
Odpověď: V Guria Regionu najdete řadu ubytování, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a hostinců. Nejvíce ubytovacích kapacit se nachází v hlavním městě této oblasti - Ozurgeti. Vyhledávací portály jako booking.com nebo expedia.com mohou být užitečné pro hledání ideálního ubytování.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky