Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Guatemala El Mirador

Ubytování Guatemala El Mirador


Guatemala je krásná země se mnoha archeologickými nalezišti a zajímavými místy k návštěvě. Jedním z těchto míst je El Mirador. Je to jedno z největších a nejstarších nalezišť Mayů v Guatemale. Nachází se v srdci džungle, což znamená, že je třeba věnovat pozornost ubytování, pokud se chcete projet tímto místem.

Existuje mnoho možností, jak být ubytován v El Mirador. Nejlépe je si najmout průvodce a organizovat putování s jím. Průvodce bude mít dobrou představu o terénu a bude vám moci poskytnout informace o místní flóře a fauně, stejně jako historické pozadí této oblasti. Budete muset absolvovat několik dní chůze a překonat několik řek, takže si budete muset být jisti, že si vyberete spolehlivého a zkušeného průvodce.

Další možností je ubytování v Adansonia Hotel, který je poměrně blízko k El Mirador. Tento hotel nabízí soukromý let ze města Flores do svých zařízení, což znamená, že nemusíte jít celou cestu pěšky. Adansonia Hotel také nabízí soukromé bungalovy pro hosty, kde najdete všechno, co potřebujete k vyspání se po náročné cestě.

Poslední možností je kempování přímo na místě v El Mirador. Pokud si tedy chcete prožít opravdovou džungli, je to možnost pro vás. Ostanete tady bez všech komfortů, které máte doma, ale tato možnost se vám může vyplatit, zejména pokud hledáte celodenní dobrodružství. Mnoho výletů zahrnuje táboření v El Mirador, takže pokud chcete zůstat co nejblíže k zdrojům, není to špatná volba.

Ve všech situacích, ale musíte být připraveni na absolvování náročné cesty a na to, že zde nebudete mít přístup k běžným komfortům, které jsou v městech běžné. Nicméně, pokud jste připraveni a hledáte dobrodružství, pobyt v El Mirador vám může nabídnout zážitky, které nikdy nezapomenete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Guatemala El Mirador


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do El Miradoru?

Nejlepší způsob, jak se dostat do El Miradoru, je prostřednictvím organizovaných turistických zájezdů. Existuje několik turistických společností, které nabízejí výlety do této oblasti. Cesta trvá obvykle 4 až 5 dní a zahrnuje pěší túry, přenocování v stanu a návštěvu archeologických lokalit v okolí.

2. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu El Miradoru?

Nejlepší měsíce pro návštěvu El Miradoru jsou od prosince do dubna, kdy je suché období a cesty jsou v lepším stavu. Během deštivých měsíců se cesty mohou stát neprodyšnými, což může ztížit přístup do této oblasti.

3. Kolik stojí vstupenka do El Miradoru?

Pro vstup do El Miradoru musí turisté platit poplatek za vstup do oblasti. Poplatek se pohybuje kolem 150-250 GTQ (20-30 USD). V některých turistických balíčcích bývá poplatek zahrnut v ceně.

4. Je v El Miradoru možné přenocovat?

Ano, je možné přenocovat v El Miradoru. Existuje několik tábořišť s možností stanování. Turisté si obvykle donesou vlastní stan a další vybavení. V některých turistických balíčcích bývá ubytování zahrnuto.

5. Jaké jsou hlavní atrakce v oblasti El Mirador?

Hlavní atrakce v oblasti El Mirador jsou archeologické lokality, z nichž nejvýznamnější jsou Maya pyramida La Danta a Staré Město El Mirador. Kromě toho je zde i bohatá přírodní krása, včetně tropických lesů, vodopádů a fauny, jako jsou opice, jaguáři a papoušci.


Počasí Guatemala El Mirador


Guatemala El Mirador a jeho počasí

Guatemala El Mirador je archeologická lokalita, nacházející se v guatemalské džungli a patří mezi největší objevy mayovské kultury. Tato oblast je obklopena divokou přírodou, která nabízí návštěvníkům úžasný zážitek, ale také přináší svá specifika, kterými je zejména počasí.

Tato oblast Guatemaly bývá během období sucha hojně navštěvována turisty a archeology z celého světa. Suché období přichází v září a končí v květnu jednotlivého roku. Nejvhodnější čas pro návštěvu této lokality je mezi měsíci listopad až březen. Během této období jsou teploty během dne příjemné a pohybují se v rozmezí od 25 do 30 stupňů Celsia. Během noci teploty klesají na příjemných 15-20 stupňů Celsia. Turisté v té době mohou prozkoumat nádherné stavby a dodává jim to potřebnou dávku energie a nadšení.

Avšak během období dešťů, které probíhají od června do srpna, mívají návštěvníci mnoho problémů s dosažením tohoto místa. Prakticky denně tam prší. Toto období je přitom charakterizováno vysokou vlhkostí, bouřemi, silnými větry a občanskými nepokoji. Většina turistů se v této době rozhodne vyčkat buď na případné zlepšení počasí nebo celkově odloží celou návštěvu na jindy. Během deštivých období je obtížné udržet spoustu cesty hustou džunglí a obtížné je i najít dobře zabezpečené ubytování.

V každém případě by měli turisté a návštěvníci zohlednit především období počasí při plánování svých cest a výletů do této divoké oblasti. K dispozici jsou mnozí odborníci, kteří turistům pomáhají přizpůsobit se všem okolnostem a informovat je o rizicích v těch populárních turistických destinacích. Navíc, návštěvníci by měli mít plán B v případě nepříznivého počasí nebo nedostatečné míry bezpečnosti.

V souhrnu lze tedy říci, že guatemalská lokality El Mirador nabízí mnoho kouzla a zážitků, ale je nutné si dobře promyslet, kdy se vydat na tuto nezapomenutelnou cestu, aby vám počasí nezačalo překážet.


Letenka Guatemala El Mirador


Pokud patříte mezi dobrodružné cestovatele a máte rádi historii, potom by letenka do Guatemaly a následná návštěva El Miradoru neměla chybět na Vašem seznamu míst, které musíte navštívit.

El Mirador je jedno z největších a nejstarších archeologických nalezišť v Mayovské civilizaci. Místo se nachází hluboko v národním parku Mirador-Río Azul více než 600 km na sever od guatemalského hlavního města Guatemala City a je domovem více než 35 pyramd a struktur, které byly postaveny v období let 200 př. n. l. až 100 n. l.

Vzhledem k tomu, že se nachází hluboko v deštném pralese, není přístupný silnicí. Nejbližší město Flores je vzdáleno asi 10 hodin ježdění autem. Nejsnadnějším způsobem, jak se tam dostat, je si objednat výlet s místní cestovní kanceláří. Zajistí Vám transport včetně vrtulníku nebo jeepu (v závislosti na počasí) do El Miradoru.

Když se do El Miradoru konečně dostanete, budete odměněni pohledem na obrovské strmé schody a vrcholky mohutných pyramid, které stojí jako upomínky na dobu, kdy toto místo zářilo světlem mohutné Mayovské civilizace. Z nejvyššího bodu, z jedné z pyramid nazývané La Danta, budete mít úžasný výhled na okolní přírodu a zároveň můžete spatřit dokonce i Mexický záliv.

Závěrem lze tedy říci, že návštěva El Miradoru je jedinečným zážitkem, který Vám umožní zhlédnout historické dědictví Maya této oblasti, zároveň Vám umožní vychutnat si krásy guatemalské přírody a užít si let do centra dění mohutné Mayovské civilizace. Navíc, s kvalitní organizací cesty, bude návštěva El Miradoru bezpečná a nezapomenutelná.


Dovolená Guatemala El Mirador


Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a přírodní krásy, pak byste měli zvážit návštěvu guatemalské oblasti El Mirador. Tento největší komplex mayaských pyramid se nachází v hluboké džungli Severního Petenu a je přístupný pouze pěšky nebo letecky. Cesta však stojí za to, jelikož zde můžete zažít skutečnou dobrodružství a objevovat tajemná místa, která se nacházejí v daleké minulosti.

El Mirador byl objeven v roce 1926 a od té doby se stal jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť mayaské kultury. Zdejší pyramidy, chrámy a stavby pocházejí z 6. století před n. l. a byly postaveny na období šesti století.

Ať už jste archeolog nebo prostě jen cestovatel, zážitky v oblasti El Mirador vás nezklamou. Zdejší krajina se vám otevře ze zcela nové stránky. Budete obklopeni tisíci let stálými stromovými korunami a dávno opuštěnými stavbami, které vás zavedou do záhadného světa mayské civilizace.

Tento region je jedním z nejdivočejších a nejkrásnějších míst v celé Guatemale. Pokud přijdete ráno a pozdě odpoledne, máte šanci vidět některé z místních živočichů, jako jsou paviáni, jaguáři nebo tygři. Samozřejmě, většina lidí přijde kvůli monumentálním pyramidám a když je uvidíte poprvé, budou před vámi snad ještě majestátnější.

Turistické výpravy do El Mirador začínají poblíž města Flores. Cesta do oblasti El Mirador trvá v průměru kolem 5 dnů a bývá celkem náročná, takže je třeba mít zkušeného průvodce a správné vybavení. Zbytek dovolené můžete strávit prozkoumáváním města na břehu jezera Petén Itzá.

Dovolená v guatemalské oblasti El Mirador bude určitě nezapomenutelnou zkušeností plnou dobrodružství a přírodní krásy. Pokud se vypravíte do této oblasti, nezapomeňte na ochranný opalovací krém, moskytiéru a dobré boty. Toto tajemné místo skutečně stojí za návštěvu.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky