Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Himara Albánie

Nejčastější dotazy a odpovědi Himara Albánie


Otázka: Kde se nachází Himara v Albánii?
Odpověď: Himara se nachází na jihovýchodě Albánie, na pobřeží Jaderského moře.

Otázka: Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Himara?
Odpověď: Himara nabízí návštěvníkům krásné pláže, překrásné výhledy na Jaderské moře a přírodní místa jako jsou Nedasovské vodopády a skalní výchozy.

Otázka: Jak se dostanu do Himara z Tirany?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Himara z Tirany je prostřednictvím autobusu nebo soukromého vozidla. Cesta trvá asi 5 hodin.

Otázka: Kde si mohu pronajmout auto v Himara?
Odpověď: V Himara jsou k dispozici různé společnosti, které nabízejí pronájem aut.

Otázka: Jaké jsou nejlepší hotely v Himara?
Odpověď: V Himara jsou k dispozici různé hotely a apartmány s rozmanitou úrovní kvality. Záleží na vašich preferencích a financích.

Otázka: Jaké jsou nejlepší pláže v Himara?
Odpověď: Mezi nejoblíbenější pláže patří Livadh, Jale, Porto Palermo a Gjipe. Všechny jsou obklopeny krásnou přírodou a nabízejí čisté pobřeží.

Otázka: Kde se dají najíst nejlepší jídla v Himara?
Odpověď: V Himara najdete mnoho restaurací a bister, které nabízejí tradiční albánskou kuchyni, stejně jako italské a mezinárodní speciality.

Otázka: Jaké jsou možnosti sportovních aktivit v Himara?
Odpověď: V Himara si můžete užít plavání, potápění, šnorchlování, kajakářství, windsurfing, trekking a horolezectví.


Počasí Himara Albánie


Himara je krásné město na jihozápadě Albánie, které se nachází těsně u pobřeží Jónského moře. Toto město je známé svou úchvatnou přírodou, krásnými plážemi, historickými památkami a zdravým klimatem. Díky své poloze u Jónského moře Himara nabízí stálé a příjemné počasí po celý rok.

Léto v Himara je teplé a slunečné, teploty se pohybují v rozmezí 25 až 35 stupňů Celsia. V červenci a srpnu se tato oblast stává velmi oblíbenou pro turisty, kteří sem přijíždějí, aby si užili pláže a moře. Díky teplému moři a slunečnému počasí jsou tyto měsíce ideální dobou pro vodní sporty, plavání, potápění a rybaření.

Podzim v Himara je stále slunečný a teplý, ale teploty se začínají postupně snižovat, především v noci. Mnoho turistů navštěvuje Himaru v podzimních měsících, aby si užili klidnou a teplou atmosféru města. Podzim také přináší krásné zářící barvy všude kolem, díky kterým je příroda ještě krásnější.

Zima v Himara je mírná, ale prší zde častěji než v letních měsících. Teploty se pohybují kolem 10 až 15 stupňů Celsia. V zimě může být moře chladné, ale stále je zde dostatek slunečního svitu, aby si lidé mohli užít krásné procházky podél pláží.

Jaro v Himara je možná nejkrásnější roční období. Po deštivé zimě se země probouzí a začíná kvést. Teploty se začínají zvyšovat a zpět se vrací slunečné počasí. To je ideální čas pro turisty, kteří hledají klidnou dovolenou, ale také krásnou a barevnou přírodu.

Celkově lze říci, že počasí v Himara je velmi příjemné po celý rok. To z něj činí jedno z nejlepších míst pro dovolenou v Albánii. Majitelé hotelů a restaurací v Himara se snaží nabídnout turistům co nejlepší služby a výlety po okolí, aby poskytli co nejpříjemnější a nejneskutečnější dovolenou.


Dovolená Himara Albánie


Himara, ke které se můžete dostat autem z italského přístavu Brindisi za pouhých šest hodin jízdy trajektem, je malebné městečko na jihu Albánie, na břehu Jónského moře.

Místo nabízí vynikající příležitosti k relaxaci a poznávání místní kultury. Je tu několik nádherných pláží, na kterých si můžete užívat slunce a koupání v moři. Jednou z nejkrásnějších je pláž Potam, která je skryta v zálivu a nabízí klidnou atmosféru a krásný výhled na okolní hory.

Pro milovníky historie je zde také mnoho památek. Nejvýznamnější z nich je pevnost Porto Palermo, která stojí na mělké zátoce a byla postavena během turecké nadvlády v Albánii. Kromě toho si můžete prohlédnout i staré kameny z let byzantské a řecké nadvlády.

Kromě pláží a památek můžete také ochutnat místní kuchyni bohatou na mořské plody a čerstvé zeleniny. Himarské lahůdky byste neměli vynechat, například specialitu z divokého broskve a místní olivy.

Dovolená v Himare může být skvělou příležitostí pro odpočinek, relaxaci a poznávání nových kultur a tradic. A pokud máte rádi adrenalinové zážitky, můžete si zde například zapůjčit kajak a vydat se na moře. Kromě toho se můžete kochat výhledy na horu Llogara a podniknout vysokohorskou túru.

Pokud cestujete do Albánie, Himara je nejlepším místem na jihu země, kde najdete klid, pohodu a krásnou přírodu. Dovolená zde je skvělou příležitostí pro poznání místní kultury a zvyklostí, stejně jako pro relaxaci a užívání si slunce a moře.


Ubytování Himara Albánie


Himara je malé město v jižní Albánii, které se nachází na pobřeží Jónského moře. Je to populární turistická destinace, která přitahuje návštěvníky kvůli svým krásným plážím, úchvatné přírodě a historickým památkám. Pokud hledáte ideální ubytování pro dovolenou v tomto městě, zde je několik možností, které můžete zvážit.

Hotel Riviera Bay Resort – Tento nádherný hotel se nachází jen několik kroků od pláže a nabízí pohodlné a moderní pokoje s výhledem na moře. Kromě toho je v hotelu k dispozici bazén, restaurace, bary, sauna a masáže. Toto místo je ideální pro ty, kteří hledají luxusní pobyt v Himarě.

HotelPerivolos – Tento útulný hotel nabízí světlé a prostorné pokoje s balkonem a krásným výhledem na moře. Pokoje jsou zařízeny moderne a mají klimatizaci, televizi a vlastní koupelnu. V hotelu najdete také restauraci, terasu a příjemné posezení v zahradě.

Bello Apartaments – Pokud hledáte ubytování s vlastní kuchyní, určitě byste měli zvážit Bello Apartments. Tyto apartmány jsou moderně zařízené a vybavené klimatizací, televizí a wi-fi připojením. Kromě toho si můžete uvařit ve vlastním kuchyňském koutu nebo využít gril. Místo se také pyšní zahradou a terasou s výhledem na moře.

Camping Livadhi Beach – Pokud hledáte ubytování s dovolenou v přírodě, můžete zvolit tento kemp. Nachází se přímo u krásné pláže a nabízí stany a bungalovy. V kempu najdete rovněž restauraci, bary a obchody. Je to skvělé místo pro ty, kteří rádi cestují s vlastním stanem nebo by si chtěli pronajmout bungalov.

Ubytování v Himarě je rozmanité a vyberte si můžete podle svého vkusu a preferencí. Bez ohledu na to, kterou možnost si vyberete, můžete očekávat skvělé pohodlí a přístup k obrovskému množství atrakcí a aktivit. Himara nabízí mnoho příležitostí k slunění na krásných plážích, k procházkám po historických památkách nebo k objevování okolní přírody. Je to skvělá destinace pro dovolenou, která nabízí mnoho zábavy a bezpochyby z tohoto místa odjedete s nezapomenutelnými zážitky.


Letenka Himara Albánie


Albánie se stává stále populárnějším turistickým cílem a mnoho lidí se rozhoduje prozkoumat tuto krásnou zemi. Himara, která se nachází ve jižní Albánii na pobřeží Jónského moře, je jedním z míst, které byste určitě měli navštívit. Pokud zvažujete cestu do této oblasti, zde je několik informací, které by vám mohly pomoci.

Jak se tam dostat

Himara se nachází asi 200 km od hlavního města Albánie, Tirany. Cesta autem trvá přibližně 4 hodiny a může být trochu namáhavá kvůli kamenité silnici a serpentýnám. Proto se mnoho lidí rozhodne pro letadlo.

Letiště v Tiraně je největší v Albánii a nabízí přímé lety ze mnoha evropských měst. Můžete například letět z Prahy, Vídně, Frankfurtu nebo Milána za rozumnou cenu. Po příletu do Tiraně můžete pronajmout auto nebo se rozhodnout pro návštěvu Himary taxíkem nebo autobusem.

Z čeho si odpočinout

Himara je známá svou krásnou pláží a klidnou atmosférou. Pokud rádi relaxujete na pláži, budete nadšeni této oblasti. Pláž Himare má 5 km písku a je obklopena vysokými horami, což jí dodává svůj jedinečný charakter.

V Himare také najdete několik historických památek a starobylých kamených domů, které se nacházejí v horských oblastech. Tyto staré domy slouží jako ubytování a nabízejí nezapomenutelnou zkušenost s výhledem na moře a okolní krajinnou krásou.

Co si užít

Pokud chcete zažít více akce, v Himare najdete také několik míst, které stojí za návštěvu. Můžete si například pronajmout kajak, jet na jezdectví nebo se vydat na horskou túru.

V Himare najdete také mnoho restaurací, kde můžete ochutnat tradiční albaňskou kuchyni. Albánie je známá svými čerstvými rybami a mořskými plody, takže pokud je máte rádi, určitě si v Himare přijdete na své.

Závěr

Himara nabízí nádherné pláže, klidnou atmosféru a mnoho možností k aktivnímu odpočinku. Pokud plánujete svou další dovolenou, měli byste zvážit letenky do Tirany a návštěvu tohoto kouzelného místa na jihu Albánie. Najdete zde vše, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou a krásné zážitky.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky