Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)

Počasí Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


Indonésie je zemi s tropickým podnebím, které řídí monzuny. Ostrov Flores se nachází východně od Balinésie a zahrnuje souostroví Komodo a vulkán Kelimutu, který je populární cíl turistů kvůli svým kráterovým jezerům.

Monzunové období na Floresu probíhá od listopadu do března, kdy dochází k silnému dešti. V této době je cesta na Kelimutu často uzavřena kvůli nebezpečí sesuvů půdy. Během období sucha, které trvá od dubna do října, je počasí na Floresu stabilní a slunné, což je ideální období pro návštěvu.

V létě se teplota na Floresu pohybuje kolem 28 °C, zatímco v zimě je mírně chladněji s teplotou kolem 25 °C. Toto mírné teplo dělá Flores ideálním místem pro aktivní turistiku, jako je například pěší turistika a horolezectví. Ostrov je také populárním cílem pro surfaře, kteří vyhledávají vlny při větru v zimním období.

Souostroví Komodo, domov největších suchozemských plazů, je turistickým cílem celoročně. V létě se teploty na Komodu pohybují kolem 30 °C, zatímco v zimě je mírně chladněji s teplotou kolem 26 °C. Během období sucha jsou vody kolem Komodu čiré a perfektní pro šnorchlování a potápění s rejnoky, žraloky a delfíny.

Vulkanický vrchol Kelimutu je dobře známý pro své tři kráterová jezera, které se často mění svou barvou. Tyto jezera jsou nejlépe vidět během období sucha, kdy je obloha obvykle průzračná a teploty se pohybují kolem 20 °C.

Celkově lze říci, že nejlepší období pro návštěvu Floresu, Komoda a Kelimutu jsou měsíce od dubna do října, kdy jsou teploty mírné a počasí je stabilní. Nicméně, turistickou sezónu lze navštěvovat celoročně, s výjimkou období vrcholících dešťů, kdy jsou nebezpečné sesuvy půdy a vysoké vlny na moři.


Letenka Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


Indonéský ostrov Flores se nachází na východě země a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné zážitky, jako například návštěvu slavných ostrovů Komodo a Kelimutu.

Hledáte-li letenky do Indonésie, pak rozhodně stojí za to zvážit možnost cesty na ostrov Flores. Tento krásný ostrov nabízí mimořádné přírodní scenérie, fascinující místní kulturu a ohromující zážitky, které nemají v mnoha dalších koutech světa obdoby.

Pokud plánujete návštěvu Flores, určitě nezapomeňte zahrnout do svého itineráře návštěvu ostrovů Komodo a Kelimutu.

Ostrov Komodo je domovem pro ohromující draky varanové, kteří jsou považováni za největší suchozemské plaza na světě. Tyto masivní tvory mohou dorůstat až tří metrů a vážit přes 150 kg. Návštěva tohoto ostrova je náročná, ale rozhodně stojí za to.

Dalším místem, které si na Flores nesmíte nechat ujít, je národní park Kelimutu, který je domovem několika ohromujících kráterů. Těsně pod vrcholem tohoto parku se nachází krátery, které obsahují různé minerály a sopky, což dává nenapodobitelný vzhled.

Flores je také domovem mnoha kmenů a etnických skupin, kteří zde žijí tradičním způsobem života. Pokud se zajímáte o místní kulturu, můžete navštívit desítky vesnic, kde můžete ochutnat místní jídlo a užít si tradiční tance.

Cesta na Flores zahrnuje náročnou cestu pozemní dopravou, což znamená, že nejjednodušší způsob, jak se na ostrov dostat, je letecky. Letenky do Indonésie Flores můžete rezervovat online pomocí několika vybraných cestovních společnosti. Obvykle se nabízejí přímé lety z některých hlavních měst, jako je Bali, Jakarta nebo Surabaya.

Výlet na Flores, Komodo a Kelimutu je nezapomenutelný zážitkem pro každého cestovatele, který hledá trochu dobrodružství, přírody a kultury. A protože ostrov Flores stále zůstává méně pověstný v porovnání s ostatními turistickými destinacemi Indonésie, můžete si být jisti, že zde budete moci zažít mnoho a zajímavých míst s minimem turistů.


Ubytování Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


Flores je jedním z nejkrásnějších ostrovů Indonésie a oblíbeným turistickým cílem díky své krásné přírodě a pestrosti kultur. Ostrov Flores nabízí mnoho možností pro ubytování, od levných hostels po luxusní hotely.

Nejvíce navštěvovanou oblastí na ostrově je Komodo, která se proslavila svými draky a nádhernými plážemi. Z tohoto důvodu je zde mnoho turistických resortů, včetně prémiových ubytování. Pro milovníky luxusu je tu hotel Ayana Komodo Resort, který nabízí soukromé pláže a jedinečné výhledy na moře. Dále je tu hotel Plataran Komodo, který je ideální pro lidi, kteří hledají klidné a soukromé místo. Poskytuje úchvatné výhledy na soutok Indického oceánu a Rudého moře.

Oblast Kelimutu se proslavila svými třemi barevnými krátery a je ideálním místem pro turisty, kteří se chtějí vrátit ke kořenům. V této oblasti najdete mnoho kulturních center a ubytování je zde méně luxusní než na Komodu. Hostel Bintang Lodge nabízí kvalitní ubytování v rozumné cenové hladině a výbornou polohu pro ty, kteří se chtějí projít po okolních vesnicích.

Flores nabízí také mnoho dalších možností pro ubytování. Například v Bajawa jsou k dispozici malé hotely v tradičním stylu, kde se cestovatelé mohou těšit na sdílení zkušeností s místními lidmi. Další skvělá volba jsou bungalovy Green Hill Boutique Lodge, které jsou ideální pro ty, kteří hledají klid a přírodu.

Celkově je ubytování na Flores skvělou příležitostí pro turisty, kteří chtějí objevovat krásy této oblasti. Bez ohledu na to, jestli hledáte luxusní nebo cenově dostupnou variantu, vždy budete mít vynikající výhled na moře a okolní krajinu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


1) Jak se dostat na Flores?
Nejlepší možností je letět do letiště Labuan Bajo nebo Ende. Obě města mají mezinárodní letiště a jsou dobře spojeny s dalšími částmi Indonésie.

2) Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Flores?
Nejlepší dobou pro návštěvu Flores je od května do září, kdy je suché počasí a slunečné dny.

3) Kde se nachází nejlepší místo pro pozorování komodských varanů?
Nejlepším místem pro pozorování komodských varanů je národní park Komodo, který se nachází v provincii Východní Nusa Tenggara.

4) Jaké jsou nejlepší aktivity na Flores?
Na Flores je možné podniknout několik zajímavých aktivit, jako například pozorování komodských varanů, výlety na Kelimutu, objevování tradičních vesnic a vodopádů, potápění a šnorchlování.

5) Jaké jsou nejlepší pláže na Flores?
Nejlepšími plážemi na Flores jsou pláže v blízkosti města Labuan Bajo, například pláž Pede nebo pláž Waecicu.

6) Jaká je nejlepší cesta na Kelimutu?
Nejlepší cesta na Kelimutu je autem z města Maumere nebo Moni, které jsou obě v blízkosti hory.

7) Jaké jsou nejlepší ubytování na Flores?
Na Flores je k dispozici celá řada ubytování, od luxusních hotelů po jednodušší hotely a hostely. Mezi nejlepší ubytování patří například hotel Ayana Komodo Resort nebo hotel Bintang Flores.

8) Je nutné si předem zajistit povolení pro návštěvu Komodo národního parku?
Ano, je třeba si předem zajistit povolení pro návštěvu Komodo národního parku. Povolení je možné získat v informačním centru v městě Labuan Bajo.

9) Jsou na Flores dostupné veřejné dopravní prostředky?
Ano, na Flores jsou dostupné veřejné dopravní prostředky, jako jsou autobusy a přepravní lodě. Nicméně, nejlepší způsob, jak se pohybovat po Flores, je vlastní doprava.

10) Jaké jsou nejlepší místa k nákupu suvenýrů na Flores?
Nejlepšími místy k nákupu suvenýrů na Flores jsou města Labuan Bajo a Moni, kde jsou k dispozici tradiční tkaniny, šperky a další suvenýry.


Dovolená Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


Indonésie Flores je ostrov východně od Bali, který nabízí nádherné pláže, úchvatnou přírodu a kulturu plnou historických artefaktů. Nejpopulárnějšími atrakcemi jsou Komodo a Kelimutu. V následujících řádcích se dozvíte více o tom, co můžete očekávat z dovolené na Flores.

Komodo

Jeden z hlavních důvodů, proč se lidé chtějí podívat na Flores, je navštívit Komodo, což je domov největšího dravého plaza na světě. Tyto velké ještěry mohou dorůst až 3 metrů délky a vážit až 150 kilogramů. Pozorování těchto zvířat v přírodě je velmi vzrušující zážitek. Dále můžete prozkoumat podmořský život v korálových zátočinách nebo relaxovat na krásných plážích.

Kelimutu

Další zajímavou atrakcí na Flores je Kelimutu. Tento aktivní sopka se nachází v blízkosti města Moni a je známá pro své barevné krátery. Tyto krátery se mění v závislosti na intenzitě slunečního záření a způsobují, že voda v kráterech mění svou barvu. To je jedinečný zážitek, který opravdu stojí za to zažít.

Historické artefakty

Pokud jste zvědaví na historii Flores, můžete navštívit tradiční vesnice, jako je Napu a Bena. Tyto vesnice zachovávají svůj tradiční způsob života a nabízejí návštěvníkům vhled do minulosti této oblasti. Kromě toho můžete navštívit další historické památky, jako jsou ruiny portugalského hradiště v Ende nebo chrám Soa.

Kuchyně Flores

Kuchyně na Flores je převážně zemědělská a rybářská. Můžete ochutnat čerstvé ryby, jako například tuňáka nebo úhoře, spolu s místním ovocem a zeleninou. Mezi další lahůdky patří národní pokrm Rica-rica, což je kořeněná směs masa (hovězí nebo kuřecího). Zajímavostí může být jednoznačně káva z Flores, která je stále méně známá, ale pro milovníky kávy je nutností.

Závěr

Indonésie Flores je skvělé místo pro odpočinek, poznávání přírody a historie. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, můžete navštívit Komodo, Kelimutu, historické památky a zároveň si vychutnat místní kuchyni. Tato oblast Indonésie je nádherné místo, je to ale také místo, kde stále vedvede život tradičních kmenů, takže vy bližší kontakt s místní kulturou je zajištěn. S nejlepšími zážitky a vynikající atmosférou je Indonésie Flores zcela jistě ideálním místem pro dovolenou.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky