Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Japonsko Širakawa-gó

Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Širakawa-gó


1. Co je Širakawa-gó?

Širakawa-gó je historická vesnice v Japonsku, která se nachází v prefektuře Gifu a je známá svými tradičními domy ve stylu gasshó-zukuri.

2. Jak se dostat do Širakawa-gó?

Lze se tam dostat vlakem z Takayamy nebo autobusem z Kanazawy. Také lze pronajmout auto.

3. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Širakawa-gó?

Nejlepší čas na návštěvu je v zimě, kdy se domečky kryjí sněhem a vytvářejí krásnou atmosféru. Ale i v jiných ročních obdobích je tam krásně.

4. Jaký je vstup na Širakawa-gó?

Vstup na oblast Širakawa-gó je zdarma. Pokud chcete navštívit vnitřek domů ve stylu gasshó-zukuri, musíte si koupit vstupenky.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Širakawa-gó?

Obvykle trvá asi 2-3 hodiny projít celou oblast a vidět si všechny tradiční domy.

6. Mluví se anglicky v Širakawa-gó?

Mnoho obyvatel v oblasti nemluví anglicky, ale je k dispozici dostatek informačních tabulí v angličtině.

7. Existují nějaké místní tradice v Širakawa-gó?

Místní obyvatelé mají mnoho tradic, které jsou spojeny s jejich zemědělstvím a kultivací hedvábí.

8. Jaká další místa jsou v blízkosti Širakawa-gó?

V blízkosti jsou populární turistické atrakce jako je například Hida Takayama nebo Kanazawa.


Letenka Japonsko Širakawa-gó


Pokud jste někdy snili o návštěvě Japonska, potom máme pro vás fantastickou novinu: již dnes se můžete jednoduše dostat nejen do Tokia nebo Kjóta, ale i do méně známých a tajemných oblastí této země vycházejícího slunce. Například do malebného městečka Širakawa-gó.

Letenky do Japonska jsou v současné době poměrně cenově dostupné, a umožňují tisícům turistů navštívit tuto úžasnou zemi. Pokud se rozhodnete pro letenku do Tokia, Čukotka Airlines, ANA - All Nippon Airways, či Japan Airlines jsou jen několika z množství leteckých společností nabízejících tyto lety.

Společnost ANA nabízí více než 60 letů týdně ze svých evropských základen, včetně Londýna, Frankfurtu či Paříže. Po příletu do Tokia, následuje asi půlhodinový let do města Kanazawa, největšího města v regionu Ishikawa, a poté půjčíte si auto, nebo se může využít také kyotský autobus, aby se dostali do Širakawa-gó.

Širakawa-gó se nachází v horské oblasti Gifu, a je známé pro své tradiční, šikmé střechy, nazývané "Gassho-zukuri", což znamená "ruce v modlitbě". Tyto domy, vystavěné v 18. století, se staly symbolem této oblasti. A co je nejlepší, oblast je nedotčená turisty. Tak se mohou podívat turisté na tradiční způsob života země a okusit japonské kulinářské specialty této oblasti.

Všichni, kteří chtějí ochutnat pravou japonskou kuchyni, potěší, že Širakawa-gó nabízí jedno z nejlepších jídel, které Japonsko má k nabízení. Vila Wada je jedním z nejlepších míst, kde ochutnat místní jídla, jako je Masuno Sushi, Goma Tofu a Kinka Bara Steak.

Co se týče ubytování, naleznete zde množství hotelů a ryokanů, což jsou tradiční japonské hotely s tatami místnostmi a společnými lázněmi.

V každém případě, samotná návštěva Japonska je zážitek, který nikdy nezapomenete. A pokud si přejete vidět tradiční život japonského venkova, přidejte Širakawa-gó na svoji seznam míst, které stojí za návštěvu.


Ubytování Japonsko Širakawa-gó


Japonsko je země, která nabízí svým návštěvníkům mnoho krás a zážitků. Jedním z nejzajímavějších míst na severu Honšú je malebné město Širakawa-gó. Toto městečko je známé svými tradičními domy ve stylu gasshó-zukuri a zařazeno je na seznam světového dědictví UNESCO. Pokud plánujete návštěvu tohoto místa, určitě byste měli zvážit i možnosti ubytování.

Tradiční japonská architektura

Jedním z nejvýraznějších rysů tohoto historického místa jsou tradiční domy výše zmíněného stylu gasshó-zukuri. Tyto domy mají tvar, který se podobá rukou, které se sbíhají do jednoho. Je to způsobeno tím, že se jedná o střechy skládající se ze dvou hlavních dílů, které jsou složeny tak, aby vydržely i těžké sněhové zimy v této horské oblasti. Tyto tradiční stavby naleznete v mnoha částech Japonska, ale v Širakawa-gó je možnost pro návštěvníky pronajmout si je jako ubytování.

Ubytování v tradičním domě

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek během své návštěvy Japonska, určitě byste měli zvážit pobyt v tradičním domě. Tyto domy nabízejí mnoho možností, která by se v turistických místech kdekoliv jinde na světě hledala jen těžko. Fakt, že jsou však staveny především z přírodních materiálů, může s sebou přinést některé úskalí týkající se pohodlí a soukromí hostů. Například, v zimních měsících lze v těchto domech pocítit silné mrazy a nemožnost topení příbuznými způsoby, jako jakékoliv moderní ubytování. Přestože se většina turistů rozhodne zůstat jen na jednu noc, návštěva tohoto místa a přespání v tradičním domě je skvělým způsobem, jak ochutnat místní kulturu a tradiční životní styl.

Závěr

Pokud cestujete do Japonska a hledáte zážitky, které vás posunou do jiného světa, ubytování v tradičních domech ve stylu gasshó-zukuri v Širakawa-gó by mělo být na vašem seznamu priorit. Tyto domy nabízejí možnost cítit se jako na skutečném japonském venkově, a to v prostředí, které se málokdy najde v moderním světě. Navíc, co se týká výhledu a okolní přírody, nemá Širakawa-gó v této oblasti konkurenci. Proto zvažte sílu japonské tradice při výběru vašeho dalšího ubytování a nechte se okouzlit tím, co je Japonsko schopné nabídnout.


Dovolená Japonsko Širakawa-gó


Japonsko je země plná fascinujících míst, kde se můžeme setkat s neuvěřitelnou kulturou a tradicemi. Jedním z těchto míst je i malebné městečko Širakawa-gó, které se nachází v oblasti Gifu.

Širakawa-gó je proslulé svými tradičními farmářskými domy, které jsou postaveny ve stylu gasshó-zukuri. Tyto domy jsou pojmenovány po svém specifickém střešním tvaru, který připomíná ruce u modlitby. Tyto domy byly v minulosti stavěny ze dřeva a slámky, aby vydržely těžké zimy s hojnými sněhovými přeháňkami.

Dnes jsou domy v Širakawa-gó zrekonstruované a mnoho z nich slouží turistickým účelům. Tato oblast je velmi oblíbená během zimních měsíců díky svému malému lyžařskému středisku, kde si turisté mohou užít celodenní lyžování a poté si odpočinout a relaxovat v teplých místních lázních.

Turisté si mohou také prohlédnout tradiční místní řemesla, včetně tkalcovství a keramiky. Okolo Městečka se dá projít a užít si krásné výhledy do kraje.

Širakawa-gó je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prožít autentickou japonskou kulturu a tradice. Díky svým krásným farmářským domům a malebnému prostředí je toto místo skvělým místem pro dovolenou - ať už v létě nebo v zimě.

Pokud se chystáte na dovolenou do Japonska, nezapomeňte zařadit návštěvu Širakawa-gó na svůj seznam. Určitě to bude jedno z nezapomenutelných míst, které byste měli vidět a navštívit.


Počasí Japonsko Širakawa-gó


Širakawa-gó je malebná vesnice v prefektuře Gifu v centrální části Japonska. Toto malé městečko je obklopeno horami Hida a je známé pro své krásné tradiční domy s trámovou konstrukcí, které jsou pokryty křídově bílou hrubou střechou. Tyto domy navrhl místní architektura, aby se snáze přizpůsobily drsnému horskému klimatu a obvykle jsou využívány k zemědělským účelům.

Když přijde řeč na počasí, Širakawa-gó má převážně chladné a sněhové podnebí, které může trvat až sedm měsíců v roce, kdy sněžení a bouřky jsou obvyklým zážitkem. Zima v Širakawa-gó může být velmi krutá a extrémně chladná, s teplotami klesajícími pod -10 ° C. Sněhové bouře jsou v této oblasti velmi časté, s rychlostí větru dosahujícími někdy až 60 km/h. Přestože může být počasí v zimě přísné, velmi často se z něj stane krásné a tiché zážitky na lyžích a snowboardu, které navštěvují mnozí turisté z celého světa.

Chladné podmínky se pozvolna obracejí k mírnějšímu počasí v průběhu jara a léta, kdy teploty stoupají na příjemných 25-30 ° C. Tyto letní dny jsou naplněny obvykle spoustou turistů, kteří sem přicházejí kvůli svému skvělému počasí a jasnému nebi. Podzim se obvykle vyznačuje krásnými barvami, které přinášejí stromy, když mění své listy. V tomto ročním období se Širakawa-gó otevírá návštěvníkům, kteří chtějí užít si mnoho venkovních aktivit - pěší turistiku, jízdu na kole a navštívit zajímavá místa v této oblasti.

V závěru je těžké dodat jednorozměrnou charakteristiku počasí v Širakawa-gó, avšak v průběhu roku se lze setkat se všemi obdobími a počasími. Pokud tedy plánujete do této oblasti cestovat, nenechte se odradit chladnými zimními měsíci, kdy můžete zažít ohromující turistické zážitky. Může to být mimořádná cesta, jak objevit krásy japonské kultury a přírody.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky