Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Jordánsko Jericho

Letenka Jordánsko Jericho


Letenka Jordánsko Jericho: Jak se dostat do nejstaršího města na světě

Jericho je jedno z nejstarších měst na světě a jeho historie sahá až do doby kamenné. Nachází se vPalestině, na západním břehu Jordánu, a každý rok sem míří tisíce turistů, aby se podívali na množství historických památek a zajímavostí. Letenka z Jordánska do Jericha vám umožní snadno a pohodlně se dostat do tohoto opulentního místa.

Proč navštívit Jericho?

Jericho je prostě jedno z nejzajímavějších míst na světě. Město leží pod možná nejsymboličtější horou na světě, horou Nebo, odkud byl Mojžíš poslán obyvatelům Izraele. Pro cestovatele se zde nachází i pohoří Judské a Mrtvé moře.

Co se dá vidět v Jerichu?

Město Jericho je proslulé pro svoji množinu historických památek. Turisté se mohou podívat na nejstarší strom na světě, na ruiny 2 000 let starého římského divadla a na další archeologické památky z dob řeckých a římských civilizací. Navíc, historický Jericho nabízí také množství trhadlen, kde můžete ochutnat místní jídla a produkty.

Jak se dostat do Jericha?

Nejrychlejší a nejjednodušší způsob pro cestu do Jericha z Jordánska je pomocí letenky. Létat do Jericha lze ze dvou mezinárodních letišť: letiště Qasr Al Yahud v Izraeli a letiště Marka v Jordánsku.

Letenky z Jordánska do Jericha seženete u společností jako Ryanair nebo GoAir za velmi přijatelné ceny. Cesta trvá z Jordánska do Jericha něco okolo 45 minut.

Srovnávač letenek je tu, aby vám pomohl najít tu nejlepší a nejlevnější letenku. Pokud se chystáte vylétnout z Jordánska, navštivte stránky kampaně pro levné lety do Jericha a využijte nabídkových letenek.

Co stojí za vidění?

Kromě archeologických nalezišť, byste měli navštívit i Mrtvé moře. Jericho je jedním z mála míst na světě, kde se můžete koupat v této bohaté slané vodě. Mrtvé moře je známé pro své léčivé účinky a pro možnost vyléčení pokožky a dýchacích cest.

Město Jericho má ještě více turistických zajímavostí, včetně nebývalého výhledu z vyvýšených míst. Jericho nabízí i kulturní zážitky, jako například návštěvy tradičních palestinských restaurací.

Jak vidíte, Jericho nabízí mnoho:

Historická a archeologická naleziště
Koupání v Mrtvém moři
Krásné výhledy
Palestinská tradiční kultura.

Nyní víte, že let z Jordánska do Jericha je snadný a rychlý, takže neváhejte navštívit tuto ikonickou a historickou destinaci a užít si bohatství této oblasti.


Ubytování Jordánsko Jericho


Jordánsko je zemí s mnoha turistickými atrakcemi. O jejich návštěvu se snaží mnoho lidí z celého světa. Při plánování cesty do Jordánska lze zvolit různé možnosti ubytování. Mezi ně patří také město Jericho.

Jericho je považováno za nejstarší město na světě, které má nepřetržitou historii. Nachází se na západním břehu řeky Jordán, v údolí takzvané Zlato. Turisté jsou především lákána místní památky, ale také klimatu. V okolí Jericha jsou krásné oázy a pouště. Pro turisty, kteří hledají pohodlné a příjemné ubytování, má Jericho mnoho možností.

Lidé, kteří hledají tradiční arabské ubytování, mohou zvolit historické hotely z počátku století, které jsou rekonstruovány a slouží jako luxusní ubytování s moderním zařízením. Tyto hotely nabízejí pohodlné pokoje a apartmá s úžasným výhledem na město a okolní krajinu. V historických hotelech je k dispozici také restaurace, kde jsou podávány tradiční jídla Arabské kuchyně, stejně jako jídla mezinárodní kuchyně.

Druhou možností ubytování v Jerichu jsou moderní hotely s luxusními pokoji a apartmá, které jsou plně vybavené s vlastním sociálním zařízením, televizí, minibarem a klimatizací. Tyto hotely mají k dispozici širokou škálu služeb, jako jsou posilovna, sauna, masáže nebo bazén.

Další skvělou možností ubytování v Jerichu jsou kempy a chatky. Tyto ubytovací kapacity jsou ideální pro lidi, kteří hledají přírodu a kempingové vybavení. Kempy nabízejí základní vybavení pro kempování, restaurace a veřejné sociální zařízení. Chatky jsou menší, ale nabízejí se také s rekreací v krásné přírodě.

Poslední možností ubytování v Jerichu jsou apartmány, které se pronajímají na krátkodobý nebo střednědobý pobyt. Apartmány jsou plně zařízené a mají vlastní kuchyň a sociální zařízení. Tyto apartmány jsou vhodné pro rodiny a skupiny lidí, kteří chtějí zůstat na delší dobu a chtějí si vyzkoušet vlastní vaření.

Všechny výše uvedené možnosti ubytování v Jerichu jsou vhodné pro různé druhy turistů a každý si zvolí to, co vyhovuje jeho požadavkům a přání. Jericho nabízí širokou škálu ubytovacích možností v různých cenových kategoriích, takže si můžete vybrat to, co vám nejlépe vyhovuje.


Počasí Jordánsko Jericho


Jordánsko Jericho je oblast, která se nachází v samotném srdci Blízkého východu. Tato oblast je charakteristická svým vysokým stupněm sucha a vysokými teplotami, což ovlivňuje místní klima.

Průměrná roční teplota v Jordánsku Jericho je vzdušnými lety okolo 28 stupňů Celsia, což je pro mnoho lidí velký šok. V letních měsících se mohou teploty v této oblasti vyšplhat až na 40 stupňů, což může být pro některé lidi skutečně neúnosné.

Velká suchost oblasti znamená, že srážky jsou poměrně omezené. Průměrný roční úhrn srážek se pohybuje okolo 150 mm, což je mnohem méně než v jiných oblastech s podobnou klimatickou situací.

Jedinou obdobou, kdy může být v Jordánsku Jericho trochu chladněji, je období zimy, kdy jsou teploty průměrně kolem 13 stupňů Celsia. Prvky chladného podnebí však v této oblasti příliš dlouho nebrečí, a tak se většina dní rok vyvíjí letním teplem.

Vzhledem k tomu, že Jordánsko Jericho je převážně pouštní oblastí, může být cestování do této oblasti náročné. Je dobré si zajistit dostatečné množství vody, aby se nedostali do dehydratace a také je nutné si zajistit chrániče hlavy a sluneční brýle.

Závěrem lze říci, že Jordánsko Jericho je oblast, kterou mohou cestovatelé oceňovat pro její jedinečné klima. Teploty mohou být vysoké a srážky omezené, ale pro mnoho lidí je to právě to, co je přitahuje do této oblasti. Pokud se chystáte cestovat do Jordánska Jericho, zařiďte si své věci a připravte se na nádherné letní zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Jericho


Otázky:
1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z Jordánska do Jericha?
2. Jaké jsou nejlepší památky, které si mohu prohlédnout v Jerichu?
3. Jak dlouho trvá cesta z Jordánska do Jericha?
4. Potřebuji vízum k návštěvě Jericha?
5. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Jericha?

Odpovědi:
1. Nejlepší způsob, jak se dostat z Jordánska do Jericha, je půjčení auta nebo taxíku, protože veřejná doprava není v této oblasti příliš rozvinutá.
2. Nejlepší památky v Jerichu jsou například Staré Město, soutěska Wadi Qelt a Hoře Pokušení.
3. Cesta z Jordánska do Jericha trvá asi dvě hodiny, v závislosti na hranicích a dopravě.
4. Pokud cestujete s pasem, nemusíte žádat o samostatné vízum pro Jericho, protože se jedná o palestinské území.
5. Nejlepší období pro návštěvu Jericha jsou jaro (březen – květen) a podzim (září – listopad), kdy jsou teploty příjemné a bývá méně turistů. V létě může být velmi horko a v zimě mohou být deštivé období.


Dovolená Jordánsko Jericho


Jordánsko a Jericho jsou dvě místa, která si určitě zaslouží vaši pozornost. Jordánsko je země s neuvěřitelně bohatou historií a kulturou, zatímco Jericho je nejníže položené město na Zemi a bylo v minulosti důležitým centrem pro obchodní karavany.

Pokud se rozhodnete odjet na dovolenou do Jordánska, určitě nemůžete nechat ujít jedno ze Sedmi divů světa – Petru. Tato skalní města vystavěná Nabatejci jsou zvláštní především tím, že je vytvořili v neprostupné oblasti, kde bylo obtížné se udržet. V Petra jsou celkem dvě cesty, jedna vede přes úzkou skalní soutěsku a druhá vede serpentýnami nahoru na okraj skalního podstavce.

Dalším neuvěřitelným místem v Jordánsku je také bájná Poušť Wadi Rum, neuvěřitelné skalní hřebeny, pouštní krajina a vzdálené vesničky. Vybavte se dobře, neboť ačkoli by se mohlo zdát, že je poušť mírná, v noci mohou teploty klesat až k nule.

Pokud budete mít čas navštívit i Jericho, určitě zde nemůžete nechtít navštívit starověké archeologické naleziště Tel es-Sultan, kde se nachází zbytky starověkého města Jericho. Jericho je také místem, kde voda zŘeky Jordánu vstupuje na Západní břeh. Podívejte se na svůj navigační systém, abyste se k těmto místům snadno dostali, nebo se informujte na místě.

Celkově lze říci, že jak Jordánsko, tak Jericho nabízejí mnoho možností k prožití krásného dovolené. Budete mít jedinečnou příležitost poznat tyto stránky, ochutnat místní gastronomii a navázat nové vztahy s lidmi. Tak si pořiďte letenky a vydávejte se na cestu.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky