Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Kambodža Kratí

Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Kratí


1. Jaké je klima v Kambodži Kratí?
Klima v Kambodži Kratí je tropická, horká a vlhká po většinu roku s obdobím dešťů od května do října.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity k podniknutí v Kambodži Kratí?
Mezi nejlepší aktivity v Kambodži Kratí patří návštěva historických památek Angkor Wat, cyklistický výlet po okolí nebo jízda na slonech.

3. Jaká je průměrná cena ubytování v Kambodži Kratí?
Průměrná cena ubytování v Kambodži Kratí se pohybuje okolo 20-30 USD za noc.

4. Může se turista pohybovat po Kambodži Kratí bez průvodce?
Ano, turisté si mohou pohybovat po Kambodži Kratí bez průvodce, ale důrazně se doporučuje mít alespoň základní znalost místního jazyka a zvyklostí.

5. Jak se může turista dostat do Kambodži Kratí?
Turista se může dostat do Kambodži Kratí letecky nebo autobusem z Phnom Penhu nebo Siem Reapu.

6. Je bezpečné cestovat do Kambodži Kratí?
Ano, cestování do Kambodži Kratí je bezpečné, ale turisté by si měli být vědomi možné kriminality a nechat si své cennosti v bezpečí.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v Kambodži Kratí?
Mezi nejlepší restaurace v Kambodži Kratí patří La Familia Feliz, Kroya a Mie Cafe.

8. Potřebuju k vstupu do Kambodži Kratí vízum?
Ano, turisté potřebují k vstupu do Kambodži Kratí vízum, které si mohou požádat předem online nebo na letišti po příletu.

9. Jaká je místní měna a jak ji vyměnit za svou?
Místní měna je riel. Většinou lze platit v dolarech, ale je možné si směnit peníze na místních směnárnách.

10. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kambodži Kratí?
Nejlepší čas na návštěvu Kambodži Kratí je od listopadu do února, kdy je počasí méně horké a suché.


Počasí Kambodža Kratí


Kambodža patří mezi nejteplejší země v jihovýchodní Asii a má tropické klima s vysokou vlhkostí. V oblasti Kratí, která se nachází na východě Kambodže, jsou všeobecně teploty celoročně vysoké, s malými sezónními změnami.

Během období od listopadu do února je nejchladnější období, kdy jsou průměrné teploty okolo 25°C. Toto období je ideální pro návštěvy turistů, kteří se chtějí vyhnout extrémnímu horku a vlhkosti, která se během jarních a letních měsíců vyskytuje.

Během března až dubna v Kratí teploty prudce stoupají a mohou dosáhnout až 40°C, což znamená extrémní horko a vlhkost. To může být pro návštěvníky nepříjemné a je třeba být opatrný při pobytu na otevřeném slunci. V letních měsících jsou deště běžné, s průměrným množstvím srážek až 200mm za měsíc.

Od května až do října jsou v Kratí deštivé měsíce, které mohou být velmi intenzivní. Během tohoto období jsou teploty nižší a vlhkost je vyšší než během jarních a letních měsíců. Turistům se proto doporučuje přinést si vhodné oblečení a deštníky, aby mohli během deštivých dnů zůstat suchí a pohodlní.

Celkově lze říci, že při návštěvě Kratí v Kambodži je třeba mít na paměti vysokou vlhkost a že horké teploty jsou běžné po většinu roku. Turisté by si proto měli přinést lehké a volné oblečení a dostatek tekutin, aby se mohli pohodlně pohybovat během svého pobytu v této oblasti. Bez ohledu na počasí nabízí Kratí v Kambodži nádherné krajiny, chrámy a kulturní památky, které stojí za návštěvu.


Letenka Kambodža Kratí


Kambodža je země, kterou by si měl na svém seznamu výletů zařadit každý cestovatel. Tato země zaujme svou bohatou historií, úchvatnou přírodou a samozřejmě i nezapomenutelnou kuchyní.

Pokud uvažujete o návštěvě Kambodže, neváhejte si pořídit letenku do města Kraté, které leží v srdci této krásné země.

Město Kraté se v posledních letech stalo velmi populárním cílem turistů. Jedná se o malebné a klidné městečko, které je obklopeno čarovným přírodním prostředím.

V samotném městě najdete mnoho zajímavostí, jako například staré paláce a chrámy, ale hlavní lákadlem jsou okolní chráněná území, která jsou plná přírodních krás.

V Kraté se nachází jeden z největších jezer v Kambodži – Tonle Sap. Toto jezero je velmi důležité pro celý ekosystém Kambodže a přístav Kraté je ideálním východiskem pro jeho objevování.

Další zajímavostí jsou vodopády Phnom Kulen, které se nacházejí asi hodinu jízdy od Kraté. Tyto vodopády jsou nejvyšší v Kambodži a s výškou téměř 20 metrů jsou skutečně impozantní.

Když už mluvíme o cestování a objevování, je potřeba zmínit i tradiční kambodžské jídlo, které je opravdovým zážitkem pro vaše chuťové pohárky. Mezi nejznámější kambodžské speciality patří jídlo Amok, což je druh curry omáčky s rýží a pokrm Lok Lak, který se skládá z pečeného hovězího masa marinovaného v sójové omáčce.

Kombinace krásné přírody, historie a místní kuchyně dělá z města Kraté ideální výletní destinaci. Pokud uvažujete o návštěvě Kambodže, neváhejte si pořídit letenku do města Kraté a nechte se unášet atmosférou této krásné země.


Dovolená Kambodža Kratí


Kambodža Kratí je ideální destinací pro ty, kteří by rádi prožili aktivní dovolenou v krásné přírodě a začali objevovat pestrou kulturu Kambodže. Kratí se nachází v centrální části Kambodže a je vzdálena přibližně 200 km od hlavního města Phnom Penh. Tato destinace se může pochlubit neuvěřitelně krásnou krajinou, ale také známými památkami, které sem přilákají celé rodiny z celého světa.

Jednou z hlavních turistických atrakcí v Kratí je Kampi, oblast, která je známá pro své ohromující vodopády. Tyto vodopády se mohou pochlubit úchvatnými výhledy a tuto oblast byste rozhodně neměli vynechat. Mnoho turistů také miluje návštěvu řeky Mekong, která protéká Kratí. Řeka Mekong nabízí mnoho možností pro rekreaci a výlety na loďkách.

Kromě toho, že je Kratí ideálním místem pro dovolenou, je to i velmi důležité místo Kambodže. Domorodci v této oblasti hovoří malajským dialektem a mají své vlastní kuchyně a zvyky. Zajímavé jsou i středověké chrámy, které se nacházejí v této oblasti a kde můžete vidět krásné sochy. Tyto chrámy jsou velmi dobře zachované a staly se tak důležitou turistickou atrakcí v Kratí.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Kratí, měli byste hledat ubytování v centru města. Můžete si vybrat mezi mnoha druhy restaurací, kde můžete ochutnat kambodžskou kuchyni a také si můžete zajít do tělocvičny, kde se můžete zapojit do různých aktivit a cvičení.

Celkově lze říci, že dovolená v Kratí je ideální pro ty, kteří chtějí zažít Kambodžu z blízka. Pestrá kultura a nádherná příroda v této oblasti jsou krásnými pozadím pro aktivní dovolenou a zároveň nabízí dostatek možností pro relaxaci a odpočinek. Pokud plánujete svou další dovolenou, zvažte Kratí jako destiny pro vaši další dovolenou.


Ubytování Kambodža Kratí


Kratie, provincie nacházející se na východě Kambodže, je turistickou destinací plnou překvapení a krás. Jednou z věcí, kterou si turisté nejvíce pamatují, je ubytování, které se nachází na březích řeky Mekong. Některé hotely s výhledy na řeku jsou opravdu nezapomenutelné.

Pokud hledáte ubytování v Kratié, nejspíše se vám bude snažit nabízet motoristický rikši a prozkoumat všechny hotely, které se nacházejí na řece Mekong. Začněte třeba ubytováním Mekong Dolphin Resort, což je útulný hotel s výhledem na řeku Mekong. Zde můžete trávit svůj pobyt v komfortních pokojích s výhledem na řeku. Pokud cestujete s rodinou, hotely zahrnují i rodinné pokoje s více lůžky.

Krátká chůze od Mekong Dolphin Resortu se nachází další cestovatelský dům s názvem Silver Dolphin Guesthouse. Není tak luxusní jako předchozí volba, ale nabízí klimatizované pokoje, některé s balkonem s výhledem na řeku Mekong. Majitelé jsou velmi přátelští a vstřícní, takže se určitě zeptáte na tipy na výlety a restaurace v okolí.

Dalším dobře hodnoceným hotelem na březích řeky Mekong je River Dolphin Hotel. Tento prostorný a moderní hotel nabízí nejen výhledy na řeku a pohodlné pokoje, ale také možnosti místního stravování v jejich restauraci. Pokud rádi vaříte, má hotel River Dolphin využití kuchyně a nákup kambodžských speciálií na místní trhu je nezapomenutelný zážitek.

Pokud hledáte cenově dostupné ubytování, Kratie River Dolphin Backpacker Hostel je skvělou volbou. Ideální pro mladé cestovatele nebo rodiny smladými dětmi, má hostel pokoje s výhledem na řeku a všechny potřebné základní vybavení. Hostel také nabízí velmi přátelskou atmosféru, dobré jídlo a různé zábavné aktivity, které vám budou na místě dostupné.

Kambodža Kratie je krásné místo na cestování a objevování. To zahrnuje také řadu skvělých možností ubytování na březích řeky Mekong, které vám umožní užít si výhled na řeku a okolní přírodu. Jakmile si vyberete jedno z mnoha ubytování, užijte si všechny výlety a turistické aktivity, které v Kratié nabízejí!


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky