Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Keňa Nanyuki

Počasí Keňa Nanyuki


Keňa Nanyuki se nachází v jihozápadní Africe, přesněji na rovníku, a navzdory své poloze má několik měsíců, které jsou sušší. Klima v oblasti je tropické s výraznějšími výkyvy teplot v noci a během dne.

Deštivá sezóna v Keni nastává v období března až května a v říjnu a listopadu. Zatímco v období mezi červencem a zářím je většinou relativně suché a teploty se pohybují v rozmezí mezi 20°C a 30°C.

Nejvyšší teploty se v Nanyuki obvykle vyskytují v lednu a únoru a dosahují až 35°C. V noci jsou teploty podstatně nižší s průměrem okolo 10°C. Pokud cestujete do oblasti, je třeba počítat s většími výkyvy teplot a připravit se na chladné noci.

Pokud hledáte ideální období pro návštěvu Nanyuki, doporučuje se vybrat si měsíce červenec a srpen, kdy je nejvíce slunečných dní a teploty jsou více stabilní. Pokud plánujete cestu do Keni na safari, bude pro vás nejlepší volbou měsíce od června do října, kdy oblasti v okolí mají nejvyšší počet zvířat a nejlepší pozorovací podmínky.

Celkově lze říci, že počasí v Nanyuki, a obecněji v Keni, je velmi proměnlivé a je třeba být připraven na různé klimatické podmínky. S dostatečnou přípravou však může být návštěva tohoto krásného a exotického místa nezapomenutelným zážitkem.


Dovolená Keňa Nanyuki


Pokud toužíte po dovolené v Africe, nemůžete minout Keňu. Tato země je plná krásné přírody, fantastických zvířat a culturely bohaté historie. Jestliže toužíte prozkoumat tuto unikátní zemi, neváhejte a zamířete do Nanyuki, krásného města v centrální Keni.

Hlavním lákadlem Nanyuki jsou přilehlá národní parky. Amboseli a Mount Kenya jsou dvě úžasné přírodní rezervace, které určitě stojí za to navštívit. V Amboseli se můžete těšit na nádherné pohledy na sloní stáda a na nejvyšší horu Afriky - Kilimandžáro. Na Mount Kenya se však můžete těšit na nádhernou horskou krajinu a zvířata jako jsou klokani nebo zebry.

Pro milovníky adrenalinu a ekstremních sportů, je tu nabídka paraglidingu, horolezectví či raftingu. V Nanyuki najdete i ranč s koňmi, který je ideální pro ty, kteří se chtějí projíždět krajem na koni.

Kenya má také bohaté kulturní dědictví, které můžete objevovat v místních vesnicích. Setkáte se s tradičními ceremoniemi a tanci, ochutnáte místní speciality a poznáte místní komunitu.

Nepřehlédněte ani navštívění Mount Kenya Safari Club, luxusního resortu, který se nachází mezi horami a džunglí. Ať už se chcete opalovat u bazénu, jet na safari, lyžovat, nebo prostě relaxovat a užívat si klid, tohle místo je ideální pro všechny.

Závěrem musíme říci, že jakýkoliv pobyt v Keňa je jedinečný a nezapomenutelný. Pokud se rozhodnete zarezervovat si dovolenou v Nanyuki, určitě budete překvapeni tím, co Vám tato krásná země a město přináší. Ať už se chcete projíždět na koňském hřbetu po savanách, či si užívat relaxaci v jednom z luxusních hotelů, Kenyjská dovolená je skvělou volbou pro každého.


Letenka Keňa Nanyuki


Pokud plánujete cestu do Keňy a hledáte místo, kde si můžete užít fantastickou přírodu, můžeme vám doporučit navštívit město Nanyuki. Leží na rovníkové výši 1800 metrů a nachází se asi 200 kilometrů severně od Nairobi. Toto místo je známé svou blízkostí k Mount Kenyi, nejvyšší hory v Keni a druhé nejvyšší hoře v Africe.

Jednou z možností, jak se dostat do Nanyuki, je cestovat letadlem. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky Keňa Nanyuki s různými cenami. Mezi nejpoužívanější letecké společnosti patří Kenya Airways a Fly540.

Letenky mohou být zakoupeny online, přes cestovní kanceláři nebo prostřednictvím letištních kiosků. Cena letenky se může lišit v závislosti na čase nákupu, sezóně a délce předem, ve které si letenku zakoupíte.

Když dorazíte do Nanyuki, uvidíte okolní krajinu, která je plná nedotčené přírody, a to jak savanovitou krajinu, tak i horské hřebeny. Mnoho turistů se vydává na trekking na Mount Kenyi, což je určitě zážitek, který vám na celý život zůstane v paměti.

Nanyuki má také další zajímavosti k vidění, jako je například Ol Pejeta Conservancy, což je národní park s velkými savany a různými druhy zvířat, jako jsou sloni, lvi nebo i nosorožci. V parku můžete také navštívit speciální útočiště pro nosorožce, kde se můžete potkat se chráněnými nosorožci a takto podpořit jejich ochranu před pytláky.

Další zajímavou aktivitou v Nanyuki je také přejezd řeky Equatoru. Tuto hranici můžete vidět na silnici, kde jsou vyznačeny speciální značky a řidiči rádi zastavují a fotí se s tímto speciálním "equator markou".

Pokud hledáte klidné a odpočinkové místo v Keni, Nanyuki je pro vás ideální volba. Můžete si užít nádhernou přírodu a zároveň získat zážitky, které vám zůstanou v paměti na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Nanyuki


Dotaz: Jak se dostanu z Nairobi do Nanyuki?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z Nairobi do Nanyuki, je autobusem nebo matatu (mini-busem). Cesta trvá přibližně 4 hodiny.

Dotaz: Kde se nachází nejlepší místa k ubytování v Nanyuki?
Odpověď: Nanyuki nabízí mnoho možností při výběru ubytování, ale nejlepší jsou hotely a resorty v blízkosti Mount Kenya National parku.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity v Nanyuki?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity v Nanyuki patří výlety do Mount Kenya National Parku, turistika, rybaření, safari a pozorování zvířat.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Nanyuki?
Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu Nanyuki je od července do října, kdy jsou sucho a slunečné dny. To je také nejlepší doba pro turistiku a safari.

Dotaz: Je v Nanyuki bezpečno?
Odpověď: Ano, Nanyuki je bezpečným městem. Nicméně, jako v kterémkoliv jiném městě, je třeba být obezřetný a mít na paměti základní bezpečnostní opatření.


Ubytování Keňa Nanyuki


Každý, kdo se rozhodne pro cestu do Keňa, si musí být jistý, že zde najde ubytování, které bude splňovat jeho požadavky a potřeby. V oblasti Nanyuki, která se nachází v centrální Keni, se nachází řada různých typů ubytování – od luxusních hotelů až po kempy a ubytovny.

Pokud si přejete strávit nějaký čas v této oblasti a hledáte ubytování, které je vkusné, pohodlné a cenově dostupné, může být pro vás nejlepší volbou hotel Nanyuki Sports Club. Tento hotel je ideální pro ty, kteří hledají kvalitní služby, krásné prostředí a skvělou lokalitu.

Pokud jste ale na cestách s omezeným rozpočtem, můžete zvolit ubytování v jednom z mnoha kempů v okolí. Jedním z nejznámějších kempů v této oblasti je Sweetwaters Serena Camp. Tento kemp nabízí nejen nádherné prostředí a pohodlné pokoje s vlastním sociálním zařízením, ale také skvělé možnosti pozorování zvěře v přírodě.

Další možností je volba ubytování v jednom z mnoha „Guest House“ v této oblasti. Tyto ubytování nabízejí prostorné pokoje a pohodlné postele s vlastním sociálním zařízením. Mezi nejoblíbenější patří Ol Pejeta Bush Camp, Candia House, Olivia's House, Kifaru House a mnoho dalších.

Nakonec, pokud hledáte něco netradičního a romantického, můžete si pronajmout tradiční africkou chatu, tzv. „bandu“, v jednom z mnoha kempů. Tyto chaty nabízejí venkovní kuchyni, sprchu a toalety, ale také neuvěřitelný zážitek z přespání pod otevřeným nebem v divoké Africe.

Jaký typ ubytování si tedy vyberte, záleží jen na vás a na vaší představivosti. Bez ohledu na vaše preference však můžete být jisti, že v oblasti Nanyuki najdete ubytování, které splní vaše požadavky.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky