Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Kolumbie Barranquilla

Počasí Kolumbie Barranquilla


Barranquilla, hlavní město departementu Atlántico v Kolumbii, má tropické podnebí s vysokou vlhkostí a teploty se pohybují od 25 °C do 30 °C po většinu roku.

Období dešťů trvá od května do listopadu a je charakterizováno prudkými bouřemi a občasným záplavami. Na druhé straně období sucha trvá od prosince do dubna a deště jsou omezené.

I během období sucha však mohou být teploty velmi vysoké a vlhkost může být nesnesitelná, což je důvodem, proč mnoho turistů volí v této době návštěvu jiných částí Kolumbie, které jsou méně teplé a méně vlhké.

Barranquilla je místem slavné karnevalové oslavy, která se koná před začátkem období postu a přitahuje mnoho návštěvníků z celé země. Karneval trvá čtyři dny a je plný tance, hudby, barev a kostýmů.

Barranquilla je také místem narovnaného pobřeží se zlatými plážemi a modrým mořem, které nabízejí slunce a potápění pro návštěvníky po celý rok.

Vzhledem k tomu, že se nachází na severu Kolumbie, Barranquilla je vzdálená od andských vrcholů, kde je chladnější a suchější podnebí. Proto je důležité být opatrný při návštěvě města a mít připravenou vhodnou výbavu.

Celkově vzato, počasí v Barranquille může být náročné pro návštěvníky, zejména v období dešťů. Nicméně, pro ty, kteří hledají slunečné pláže, výborný karneval a tropickou dovolenou je Barranquilla skvělým místem.


Ubytování Kolumbie Barranquilla


Kolumbie je zemí, která láká turisty ze všech koutů světa svým pestrým kulturálním dědictvím a krásnou přírodou. Mezi mnoha destinacemi, které stojí za návštěvu, je i město Barranquilla. Nachází se na pobřeží Karibského moře a je to čtvrté největší město v Kolumbii. Pokud plánujete návštěvu tohoto města, zde jsou některé varianty ubytování, které by vám mohli být užitečné.

V centru města

Pro turisty, kteří chtějí být v blízkosti památek, kaváren a restaurací, by mohlo být ubytování v centru města nejlepší volbou. V centru města je mnoho hotelů a hostinců, které nabízejí různé typy pokojů a služby. Cena ubytování se pohybuje od rozpočtových možností až po luxusní hotely.

Jeden z nejlepších hotelů, které se nacházejí v centru Barranquilly, je Hotel Dann Carlton Barranquilla. Hotel je velmi luxusní a nabízí mnoho služeb, jako jsou fitness centrum, bazén a odpočinková zóna. Pokoje v hotelu jsou prostorné a zařízeny elegantně. Pro turisty, kteří chtějí v centru města zůstat, ale nemusí mít luxus, stojí za zmínku hostel Masaya. Hostel byl postaven v koloniálním stylu a nabízí prostorné společné prostory a cenově dostupné pokoje.

U pláže

Pokud hledáte ubytování blízko pláže v Barranquille, měla by být vaší volbou čtvrť El Prado. Tato čtvrť je vzdálená pouhých několik minut pěšky od pláže a je obklopena stromy a zelení, což vytváří příjemnou a klidnou atmosféru. V této čtvrti jsou mnohé hotely a resorty, které nabízejí bezprostřední přístup k pláži, sportovním aktivitám a různým vodním atrakcím.

Jeden z nejlepších hotelů v této oblasti je Hotel Estelar Alto Prado. Hotel je velmi luxusní a nabízí úchvatný výhled na Karibské moře. V hotelu jsou bazén, fitness centrum a různé restaurace. Pokud hledáte něco cenově dostupnějšího, stojí za zmínku hotel Hotel Atrium Plaza. Hotel se nachází pouhých pár minut od pláže a nabízí pohodlné pokoje a stravování v cenově dostupných cenách.

Krátkodobé ubytování

Pokud hledáte krátkodobé ubytování v Barranquille, mohou vám vyhovovat byty a apartmány, které lze snadno najít přes Airbnb. Tyto byty a apartmány nabízejí zcela soukromé ubytování a mohou být vhodné pro rodiny nebo větší skupiny lidí. Ceník těchto ubytování závisí na velikosti, lokalitě a vybavení.

V Barranquille najdete mnoho možností ubytování podle vašich preferencí. Ať už hledáte luxusní hotely, krátkodobé ubytování, nebo cenově dostupnější trendy hotely, v Barranquille určitě najdete to, co hledáte. Navštivte toto krásné město a užívejte si jej s nádherným ubytováním, které máte v nabídce.


Dovolená Kolumbie Barranquilla


Kolumbie je exotickou zemí na severozápadě Jižní Ameriky. Její oblíbené letovisko Barranquilla se nachází v departmentu Atlántico a je místem, kde se setkávají karibské pláže, koloniální architektura a bohatá kultura.

Začněme tím, že si něco řekneme o tom, co vám Barranquilla může nabídnout. Největší turistickou atrakcí a místem, které byste neměli vynechat je Muzeum Karnevalu v Barranquille. Nachází se zde největší karneval v zemi, který se koná v únoru a pro který je město známé. Muzeum vás zavede do historie karnevalu a ukáže vám, jak se tento barevný a zábavný festival vyvíjel v minulosti až do současnosti.

Jedním z dalších zajímavých míst je Plaza de la Aduana, náměstí ležící v centru města, které je obklopeno několika historickými budovami. Některé z nich jsou přestavěné a slouží jako galerie, galerie nebo turistické informační centrum.

Pro ty, kteří si rádi vychutnají slunce a vodu, jsou zde karibské pláže. Pláž La Serrezuela, známá také jako "přístav", je mezi návštěvníky oblíbená a nabízí spoustu vodních aktivit.

A pro ty, kteří se rádi zajímají o kulturu a umění, můžete navštívit Muzeum Umění Carla Valderramy, které obsahuje sbírky děl ze všech období kolumbijského umění a také mezinárodní díla.

Kulinární scéna v Barranquille má mnoho překvapení. Můžete vyzkoušet spéciality jako jsou plátební kuře, arepa, buñuelos či tamales. Vzhledem k tomu, že leží u moře, jsou také k dostání čerstvé mořské plody.

Barranquilla je také ideálním výchozím bodem pro návštěvy okolních měst a památek, jako jsou Cartagena, Santa Marta nebo archeologická lokalita Ciudad Perdida.

Kromě toho můžete navštívit i taneční festival Viva Barranquilla, který se koná každý rok v květnu a který přináší spoustu tance, hudby a zábavy.

Pokud plánujete návštěvu Kolumbie, Barranquilla je určitě místem, které byste neměli vynechat. S množstvím kulturních a turistických atrakcí a vynikající kuchyní vás město příjemně překvapí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Barranquilla


1. Jak se dostanu do Barranquilly?
– Do Barranquilly můžete přiletět přímo letadlem, nebo se sem můžete dostat autobusem nebo autem.

2. Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě Barranquilly?
– Nejlepší dobu k návštěvě Barranquilly je nejlepší od prosince do února a v období mezi červencem a srpnem.

3. Kde se nachází nejlepší pláže v Barranquille?
– Nejlepší pláže v Barranquille jsou v Puerto Colombia a El Rodadero.

4. Jaké jsou nejoblíbenější atrakce v Barranquille?
– Mezi nejoblíbenější atrakce v Barranquille patří katedrála Panny Marie a zátoka La Cienaga.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Barranquille?
– Mezi nejlepší restaurace v Barranquille patří El Boliche Cebichería, El Parche del León a Ohana Restaurante.

6. Jaké jsou nejlepší hotely v Barranquille?
– Mezi nejlepší hotely v Barranquille patří Radisson Hotel Diamond Barranquilla, Hilton Garden Inn Barranquilla a Movich Buró 51.

7. Co stojí za návštěvu v malebném městečku Cartagena, které se nachází poblíž Barranquilly?
– V Cartageně si můžete prohlédnout historické památky jako jsou opevnění města a kostely, procházet se po krásných náměstích a okouzlit se místní kulturou a kuchyní.

8. Musím se nechat naočkovat proti žluté zimnici před návštěvou Barranquilly?
– Ano, je doporučováno se nechat naočkovat proti žluté zimnici před návštěvou Barranquilly.


Letenka Kolumbie Barranquilla


Hledáte nevšední zážitek a exotickou dovolenou? Pak si zvažte nákup letenky do Kolumbie, konkrétně do města Barranquilla. Tento kolumbijský přístavní město představuje pravé středisko kultury a tradic Karibiku. Máte zde pozoruhodné možnosti prozkoumat místní zajímavosti a zvyky, ochutnat nejlepší kolumbijská jídla a poznat lidé z celého světa.

Barranquilla se nachází na severním pobřeží Kolumbie a je druhým největším městem regionu Karibiku, kde se slunce, písek a moře stávají součástí melodického rytmu života. Tento port byl v minulosti často cílem pirátů, ale dnes je pro turisty přívětivým a bezpečným městem.

Na vaší cestě po Barranquille byste neměli minout Karibskou kuchyni, která nabízí mix afrických, latinsko-amerických, evropských a domorodých kuchyní. Vyzkoušet můžete specialty jako jsou Arroz con coco (kolemé rýžové zrníčky se směsí kokosu), Arepas (kukuřičné placky plněné masem či sýrem), Empanadas (pikantní směs masa vložená do plátku kukuřičného těsta) a další pochutiny.

Při návštěvě Barranquilly se jistě nejedná pouze o kulinární zážitek. Můžete si prohlédnout kulturní památky, jako jsou muzea, galerie a koncerty na místních festivalech. Nejvýznamnější slavností v Barranquille je Karneval. Karneval Barranquilla je nejhlasitější, nejurodivější a nejveselejší slavnost na západním pobřeží Jižní Ameriky. Tato slavnost je kolumbijská verze brazilského Karnevalu. Téměř milion lidí oslavuje tři dny živé hudby, tance a večeře. Karneval se koná každoročně někdy v únoru nebo v březnu.

Pokud hledáte něco lehčího než Karneval, můžete se vydat na jednu z pláží a pozorovat místní život. Zde se budete cítit jako v ráji se 300 slunečnými dny v roce, pláže tvoří žluté pruhy protkávající smaragdově zelené moře. Tyto pláže nabízejí spoustu aktivit, jako jsou windsurfing, kitesurfing, kajaking a další vodní sporty.

Barranquilla je také přátelské město s velmi pohostinnými obyvateli, kteří s vámi rádi naváží kontakt. Návštěva města vám umožní poznat místní život a kulturu, užívat si kulturní programy a ponořit se do kolumbijského způsobu života. Takže neprodleně sahejte po letence a odjeďte do této exotické destinace. Doufáme, že si oblíbíte Barranquillu a prožijete nevšední dovolenou.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky