Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve

Dovolená Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve


Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve: Kde se setkávají samotářské gorily a věčně zelené lesy

Pokud máte rádi odvrácené kouty světa, kde příroda vládne a kde se můžete dostat k divokým zvířatům, pak byste měli navštívit Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve. Nachází se v Kongo, v pohoří Mayombe, a poskytuje útočiště pro mnoho druhů zvířat, od goril po opice a zebry.

Pro mnoho zájemců o divoká zvířata je doporučeno, aby navštívili tuto oblast, aby zažili úplně nové zážitky. Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve může být zároveň jedním z nejvyhledávanějších cestovních destinací na Celém světě. Je to také ideální místo pro ty, kteří se chtějí zapojit do praktických projektů ochrany přírody.

Park se nachází v oblasti, kde narazíte na jeden z posledních zalesněných pásů v Africe a je domovem pro mnoho různých druhů rostlin a zvířat, které vyžadují specifickou starost a ochranu.

Mezi nejznámější obyvatele parku patří gorily, které mohou být nalézány v nezanedbatelném množství. Gorilí rodiny jsou samotářské a obvykle se setkávají pouze v době páření. Můžete tak být šťastní, pokud máte možnost nějakou z obyvatel parku spatřit na vlastní oči.

Dalšími zvířaty, které se mohou zde nalézt, jsou opice, levharti a hyeny. Zebry, antilopy, sloni a mnoho dalších zvířat mohou být rovněž viděny při procházkách po parku. Místní průvodci vám poskytnou více informací o zvířatech a rostlinách (pokud máte zájem) a zodpoví všechny vaše otázky.

Pokud se zde rozhodnete strávit delší dobu, můžete dokonce být součástí práce a projektů spojených s ochranou přírody, které se odehrávají v parku. Některé aktivity mohou zahrnovat sledování, posouzení a označování zvířat, nebo monitorování přírodních zdrojů. Pomocí vašich dovedností a vědomostí můžete přispět k ochraně opuštěných a ohrožených druhů.

Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve je skvělé místo pro dobrodružné turisty, ochránce přírody a milovníky zvířat. Protože se jedná o extrémně důležitou oblast pro biologickou rozmanitost světa, je velmi důležité, aby se narušovala co nejméně. Když tedy navštívíte park, mějte na paměti hned několik pravidel pro ochranu přírody, jako například nebatolete zvířata nebo nebrat si nepovolené zvířecí suvenýry.

Zajímáte se o tento druh dovolené? Pak se připravte na náročnou, ale naprosto úžasnou cestu, na kterou nezapomenete. Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve je ideální pro ty, kteří chtějí utéct z každodenního shonu a odjet na odvrácené místo světa, kde se mohou těšit ze skvělého spojení s přírodou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve


Někteří z nejčastějších dotazů a odpovědí týkající se Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve jsou:

1. Co je to Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve?

Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve je oblast chráněného lesa v Kongu, která slouží jako útočiště pro mnoho druhů ohrožených zvířat, včetně slonů, goril, hipopotamů a šimpanzů.

2. Jak se tam dostat?

Nejlépe se tam dostanete letecky z Brazzaville, což trvá zhruba 1,5 hodiny. Poté musíte jet cestou asi 3 hodiny na jih do města Ouesso, kde se nachází hlavní vstup do rezervace.

3. Jaké druhy zvířat se tam vyskytují?

V Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve žije mnoho druhů zvířat, včetně slonů, goril, hipopotamů, šimpanzů, krokodýlů a mnoha dalších. Mnoho z těchto zvířat je ohroženo vyhynutím.

4. Jak můžu vidět zvířata?

Nejlepší způsob, jak spatřit zvířata v rezervaci, je pořídit si průvodce a vstoupit do uzavřené oblasti. Průvodci mohou pomoci naplánovat vaši cestu a ukázat vám, kde se nejlepší místa pro pozorování zvířat nacházejí. Je důležité si uvědomit, že zvířata jsou divoká a mohou být nebezpečná, a proto se nesnažte s nimi nijak interagovat.

5. Jaké jsou nejvhodnější roční doby k návštěvě?

Nejlepší čas pro návštěvu rezervace je během suché sezóny od června do srpna. V této době se můžete těšit na slunečné dny a lepší viditelnost při pozorování zvířat. Během deštivé sezóny od listopadu do května je obtížnější se dostat do rezervace a mokré podmínky mohou ztížit pozorování zvířat.

6. Jaké jsou způsoby ubytování v rezervaci?

V rezervaci je omezené množství ubytování, většinou v podobě kemppingu nebo stromových domů. Tyto možnosti ubytování vám umožní být v centru přírody a poskytnou vám nezapomenutelný zážitek. Je důležité si uvědomit, že v rezervaci nejsou žádné luxusní zázemí a je nutné se přizpůsobit místním potřebám.

7. Jaké jsou způsoby ochrany rezervace?

Ochrana rezervace se zaměřuje na záchranu ohrožených druhů zvířat a ochranu přírodního prostředí. Zahrnuje to například sledování klanů goril, rozmnožování a vypouštění ohrožených druhů do volné přírody. Cílem je snížit místní kácení lesů a znovu zalesňovat oblasti, které byly v minulosti vykáceny.

8. Kde mohu najít další informace o rezervaci?

Další informace o Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve naleznete na oficiálních stránkách a turistických webech. Doporučujeme si důkladně prohlédnout možnosti ubytování a viditelnost zvířat, ať víte, co očekávat.


Počasí Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve


Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve je národní park ležící v demokratické republice Kongo. Tento park oblast zahrnuje rozsáhlé lesy, řeky a mokřady, které slouží jako útočiště pro mnoho druhů zvířat, a to včetně goril, slonů, opic a antilop.

Klima této oblasti je velmi dešťové a vlhké. Průměrná roční úhrn srážek zde činí okolo 1800 mm. Srážky převážně prší v období od března do května a přibližně v období od srpna do října. V měsících mezi těmito obdobími je obloha většinou zatažená a větrno.

Teploty v Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve se pohybují v rozmezí 24°C až 32°C po celý rok. Nocí může být poměrně chladno, a to zejména v období od června do srpna, kdy se teploty mohou snížit až k 16°C.

Během deštivého období dochází v parku často k zaplavení a řeky mohou rychle nabývat na objemu. Tento fakt může ovlivnit schopnost návštěvníků prozkoumávat některé oblasti parku, ale na druhé straně to může být i příležitost k pozorování vodních druhů.

Celkově je tedy Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve velmi vlhkou oblastí s pravidelným výskytem dešťů, ale s teplotami, které jsou v celkovém rozmezí přijatelné pro turisty. Pro ty, kteří se rozhodli navštívit tento park, se tedy doporučuje, aby se připravili na vlhké klima a na to, že schopnost prozkoumávat některé oblasti může být ovlivněna množstvím srážek.


Letenka Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve


Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve je přírodní rezervace nacházející se v Kongo-Brazzaville. Tato oblast je domovem pro celou řadu vzácných druhů zvířat, včetně goril, slonů, levhartů a opic.

Pokud se chystáte navštívit tuto rezervaci, musíte se připravit na náročnou cestu. Kromě toho budete muset absolvovat řadu povinných očkování a získat speciální povolení k vstupu do oblasti.

Vzhledem k vysokým nákladům spojeným s cestováním do rezervace je důležité si naplánovat cestu dopředu a získat informace o cestovních pojištěních, které vám mohou pomoci v případě zranění nebo nemoci.

Mnoho návštěvníků si užívá možnosti sledovat zvířata na území rezervace z paluby lodí, které plují po řece Lesio. Tato řeka je domovem pro velké množství druhů ryb a je také oblíbeným místem pro zvířata, která se zde chodí napít.

Rezervace nabízí rovněž mnoho dalších aktivit, jako například procházky s průvodcem po džungli, nebo návštěva místních trhů, kde se prodávají tradiční zboží a potraviny.

Všechny tyto činnosti jsou samozřejmě připraveny s ohledem na ochranu přírody v oblasti. Pokud tedy chcete tuto krásnou rezervaci navštívit, nezapomeňte, že všechny aktivity musí být prováděny s ohledem na ochranu přírody a zvířat, která v této oblasti žijí.

Letenky do Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve jsou k dispozici na mnoha cestovních portálech a mohou být velmi drahé. Pokud chcete ušetřit peníze, můžete zkusit hledat nabídky na letenky s odlety z okolních zemí, jako jsou Kamerun nebo Angola.


Ubytování Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve


Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve je jednou z největších přírodních rezervací v Kongu. Zahrnuje rozsáhlou plochu lesů, řek a mokřadů, které slouží jako domov pro mnoho ohrožených druhů zvířat a rostlin. K dispozici je také ubytování přímo v rezervaci, které nabízí možnost zúčastnit se nezapomenutelného safari.

Ubytování v Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve nabízí několik různých možností pro různé preference a rozpočty. Všechny možnosti ubytování jsou však naprosto unikátní, přírodní a udržitelné.

Jednou z možností ubytování jsou stanová města. Ty jsou rozmístěna v celé rezervaci a nabízejí přímočarý kontakt s přírodou. Všechny stanová města jsou kompletně vybavena a nabízejí vše, co potřebujete pro pobyt v divočině, včetně postelí s moskytiérou, osvětlení a společného sociálního zařízení.

Další možností jsou plovoucí chaty, přístupné pouze lodí. Tyto chaty se nacházejí přímo na řece a nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu. Plovoucí chaty jsou vybaveny vším potřebným pro pohodlný pobyt, včetně sprch a toalet.

Poslední možností jsou domy, z nichž některé jsou vybaveny solární energií. Ty jsou ideální pro návštěvníky hledající více soukromí a pohodlí. Domy jsou rozmístěny po celé rezervaci a nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu.

Všechny tyto možnosti ubytování jsou naprosto udržitelné a plně respektují přírodní prostředí. Tyto typy ubytování však nejsou pro každého. Návštěvníci by měli mít na paměti, že se nacházejí v divočině, a měli by být připraveni na to, že mohou být v kontaktu s divokou zvěří.

V Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve máte jedinečnou příležitost zažít nezapomenutelnou a autentickou zážitek. Ubytování v této rezervaci vám nabídne naprosté spojení s okolní přírodou a může být skvělým způsobem, jak se vzdát domova a prožít něco jiného a jedinečného. Pokud hledáte dobrodružství v přírodě, Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve je bezpochyby pro vás tou správnou volbou.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky