Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Libanon Naše Lady of Lebanon

Letenka Libanon Naše Lady of Lebanon


Letenky do Libanonu jsou stále populárnější. Tato země, ležící na Blízkém východě, je známá svými historickými památkami, úchvatnou přírodou a bohatou kulturou. Pro turisty jsou tím největším lákadlem chrámy a kostely, které se v ní nacházejí. Jedním z nejvýznamnějších z nich je Naše Lady of Lebanon.

Naše Lady of Lebanon je bazilika, která se nachází na vrcholu hory Harissa, nedaleko města Jounieh. Tento impozantní kostel je jedním z nejvyšších bodů v Libanonu a nabízí nádherný výhled na Středozemní moře a okolní hory. Bazilika byla postavena v roce 1904 na počest Panny Marie a stala se jedním z nejvýznamnějších poutních míst v celém Libanonu.

Naše Lady of Lebanon je vysoká 15 metrů a váží přibližně 20 tisíc tun. Kostel je okázalý, s mnoha zdobnými prvky a drahými kameny. Vnitřek je zdoben freskami a sochami, které připomínají biblické příběhy. Na vrcholu kostela se nachází socha Panny Marie, která je vysoká 8 metrů a váží 8 tisíc kilogramů. Znázorňuje Pannu Marii, jak drží v náručí Ježíše Krista.

Navštívit Naše Lady of Lebanon je nezapomenutelný zážitek. Kostel je otevřen celý rok a je přístupný snadno pomocí kabinové lanovky, která vede od spodní stanice až na vrchol Harissa. Cesta je krátká, ale nabízí impozantní výhledy na okolní krajinu. Na vrcholu můžete procházet kolem baziliky a obdivovat její nádhernou architekturu. Existuje také muzeum, kde se můžete dozvědět více o historii kostela a jeho významu pro libanonskou kulturu.

Letenky do Libanonu jsou dnes snadno dostupné a levné. Můžete je rezervovat online na různých webových stránkách. Let do Bejrútu, hlavního města Libanonu, bude trvat přibližně 4 hodiny. Přestože se jedná o zemi s turbulencemi, turisté nejsou ohrožení a mohou se cítit bezpečně.

V Libanonu je spousta dalších malebných míst, která stojí za návštěvu. Můžete si prohlédnout třeba antické město Byblos, které je inspirovalo Buzz Aldrina k pojmenování modulu Apollo 11. Dalšími populárními místy jsou například kamenné město Baalbek nebo slavná oblíbená pláž v Bejrútu. Celkově je Libanon skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevovat nová místa a poznat novou kulturu.

Naše Lady of Lebanon je však bezpochyby jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v Libanonu. Je to krásné a poklidné místo, kde se můžete zastavit, aby jste obdivovali božskou architekturu. Toužíte-li pozkoumat chrámy a podívat se na nádhernou arabskou kulturu, není pro vás lepší místo než Libanon.


Nejčastější dotazy a odpovědi Libanon Naše Lady of Lebanon


1. Co je to Libanon Naše Lady of Lebanon?

Libanon Naše Lady of Lebanon je mariánské svatostánek nacházející se v Harissě v Libanonu. Je zasvěcen Panně Marii a slouží jako důležité místo poutního turismu.

2. Jak se dostanu do Harissy?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Harissy, je pomocí soukromého vozu nebo taxíku. Mnoho poutníků také používá službu minibusů, které spojují různé části Libanonu.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Libanonu Naše Lady of Lebanon?

Nejlepší čas na návštěvu Libanonu Naše Lady of Lebanon je od května do října. V tomto období jsou teploty příjemné a počasí je obvykle slunečné.

4. Jaké jsou otevírací hodiny Libanonu Naše Lady of Lebanon?

Libanon Naše Lady of Lebanon je otevřeno denně od 7:00 do 19:00 hodin.

5. Můžu si někde zakoupit suvenýry v Libanonu Naše Lady of Lebanon?

Ano, v areálu svatostánku se nachází několik obchodů s suvenýry. Najdete zde různé předměty jako jsou svíčky, obrázky, medaile nebo dárečky z Libanonu.

6. Musím být věřící, abych navštívil Libanon Naše Lady of Lebanon?

Ne, není to nutné. Libanon Naše Lady of Lebanon je otevřen pro každého návštěvníka bez ohledu na náboženství, pohlaví či věk.

7. Jaká je vstupní cena do Libanonu Naše Lady of Lebanon?

Vstupné do areálu svatostánku je zdarma. Nicméně, pokud si chcete zakoupit vstupenku k výtahu, který vás zaveze na vrchol kopce, bude stát 30 000 LL (libanonských liber).


Počasí Libanon Naše Lady of Lebanon


Libanon je zemí bohatou na přírodní krásy. Nalezneme zde horské masivy, pláže, města plná historie, ale také údolí a řeky. Avšak při hovoření o počasí, obvykle se vždy jedná o horké a suché letní dny, a v tomto ohledu není Libanon žádnou výjimkou. Avšak, existuje místo, kde má počasí jiný ráz a to místo se nachází v kopcích nad městem Jounieh. Mluvíme o Naše Lady of Lebanon.

Naše Lady of Lebanon je poutní místo, které se nachází v nadmořské výšce 650 metrů na vrcholu kopce Harissa, nad městem Jounieh. Je to jeden z nejvýraznějších symbolů a nejnavštěvovanějších památek v Libanonu. A právě na tomto místě je pozoruhodné počasí. Počasí zde je jedinečné a kolísá v závislosti na ročním období.

V létě jsou dny na kopci Harissa teplé a slunné, ale díky větší nadmořské výšce v této oblasti jsou zdejší denní teploty o pár stupňů nižší než v údolí. V noci zdejší teploty klesají zase o více stupňů níže než v údolí. Díky tomu je toto místo sklíčkoznačným krásným útočištěm během horkých letních měsíců.

V zimě však opak platí - na Harissa jsou zimy studené s průměrnými nočními teplotami klesajícími pod nulu. Když sněhová pokrývka padne na kopce, místo se stává úžasnou zimní krajinou pro turisty, což ho dělá skvělým místem pro zimní sporty, jako jsou sáňkování a lyžování.

Podzim a jaro patří k příjemným obdobím na kopci Harissa, kdy se dny stávají mírné a slunné. Toto období je také obdobím překrásné květinové scenérie. Během jarních měsíců se zde objevují květiny, které rostou v této krajině, jako jsou tulipány, chudobince a sasanky.

V každé ročním období je tedy kopce Harissa překrásné místo s jedinečným počasím. Všechny čtyři roční období nabízí návštěvníkům šanci prozkoumat toto krásné místo v Libanonu. Jestliže hledáte útočiště před horkým libanonským létem nebo se chcete těšit zimní atmosféře plné sněhu a ledových výhledů, tak Naše Lady of Lebanon je tím správným místem pro vás.


Ubytování Libanon Naše Lady of Lebanon


Libanon je neuvěřitelně krásná země s bohatou historií a kulturou. Pokud se chystáte navštívit tento fascinující kus světa, neměli byste si nechat ujít příležitost navštívit město Harissa a jeho nejvýznamnější památku - chrám Naše Lady of Lebanon. A pokud hledáte ubytování v této oblasti, můžeme vám z důvodu svých přidaných hodnot nabídnout možnost rezervace ubytování v hotelu Naše Lady of Lebanon.

Tento úchvatný hotel se nachází v srdci Harissy, což ho činí ideálním pro všechny návštěvníky, kteří chtějí mít chrám Naše Lady of Lebanon doslova na dosah ruky. V hotelu Naše Lady of Lebanon si můžete užívat krásné výhledy na Středozemní moře, na panoramatickou krajinu a na město Beirut. Prostředí hotelu svým hostům nabízí klid, pohodu a relaxační atmosféru, kterou si určitě zamilujete.

Hotel Naše Lady of Lebanon nabízí svým návštěvníkům celkem 55 pokoje, které jsou plně vybaveny moderním nábytkem a dalšími prvky, které zajistí, že se budete cítit jako doma. Každý pokoj je klimatizovaný a vybaven koupelnou s toaletními potřebami. Hosté budou moci využít také zdarma Wi-Fi připojení, LCD televizor a minibar. Pokud se budete chtít od hotelového shonu trochu ztratit, na terase si můžete odpočinout a užít si velmi krásný výhled na okolní krajinu.

V hotelu Naše Lady of Lebanon si mohou hosté užívat i mnoho dalších výhod. Jsou tu například dvě restaurace, které nabízejí nejen libanonskou kuchyni, ale i jiné světové speciality. V hotelové kavárně si pak můžete dát dobré kávy a zákusky. Pokud máte chuť vyrazit na prohlídku okolí, hotel nabízí pronájem kol a organizaci výletů do okolí Harissy a Bejrútu.

Celkově lze říci, že hotel Naše Lady of Lebanon je skvělým ubytováním pro ty, kteří se chtějí dotknout ducha libanonské historie a zároveň si užít klidný pobyt v úžasném prostředí. Navštivte ubytování Naše Lady of Lebanon a užijte si nádhernou dovolenou v srdci Harissy.


Dovolená Libanon Naše Lady of Lebanon


Libanon je krásná země, která nabízí mnoho zajímavých míst a památek. Mezi ty nejnavštěvovanější patří bezesporu svatyně Naše Lady of Lebanon, která se nachází v horách nad městem Harissa.

Svatyně byla postavena ve 20. století a je nejen důležitým poutním místem, ale také turistickou atrakcí. Dominantou svatyně je světově proslulá socha Panny Marie, která se tyčí vysoko nad horizontem a je viditelná z dalekého okolí.

Pro turisty je možné k svatyni dostat se buď pešky, po strmé a náročné cestě, nebo moderní gondolou, která jezdí každých 15 minut a nabízí krásné výhledy na okolní krajinu.

V blízkosti svatyně se nachází také nádherné výhledy na město Beirut a Středozemní moře. V okolí lze najít mnoho restaurací a obchodů se suvenýry, a tak se z návštěvy svatyně může stát celodenní výlet.

Libanon je také známý svou bohatou historií a návštěvníci by neměli vynechat návštěvu památek jako jsou starověké ruiny v Byblos nebo historické město Tripolis.

Přestože je středovýchodní země obklopena politickými a bezpečnostními problémy, turisté mohou být klidní, pokud dodržují základní bezpečnostní opatření. Země má bohatou kulturu, gastronomii a přírodu a zaslouží si být objevena.

Takže pokud hledáte originální a dobrodružnou destinaci pro svou dovolenou, Libanon by měl být na vašem seznamu. A svatyně Naše Lady of Lebanon v Harisse by měla být nevynechatelnou zastávkou vaší cesty.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky