Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Madagaskar Ambalavao

Počasí Madagaskar Ambalavao


Madagaskar Ambalavao je malebné městečko, které se nachází v centrální části Madagaskaru. Toto místo je proslulé svým exotickým počasím a nádhernou přírodou, kterou obklopuje. Pokud se chystáte do této oblasti Madagaskaru na dovolenou, měli byste vědět, jaké počasí zde můžete očekávat.

Ambalavao se nachází v oblasti, kterou ovlivňuje horský systém Tsaratanana. Díky tomu je zde klima podobné tropickému až subtropickému. Průměrná teplota v oblasti se pohybuje kolem 22-26°C. V létě se teploty mohou vyšplhat až na 30°C, avšak noční teploty bývají poměrně chladné a mohou klesnout až na 8°C.

Během zimy se v této oblasti Madagaskaru můžete setkat s občasnými dešti. Ty mohou být poměrně silné a trvat až několik hodin. Je pravděpodobné, že budete muset během tohoto období mnohé aktivity plánovat podle počasí.

Nejlepší roční období pro návštěvu Ambalavao jsou měsíce od dubna do listopadu. Během těchto měsíců se setkáte s poměrně suchým počasím a můžete si užít nádhernou přírodu, která tuto oblast Madagaskaru obklopuje.

V případě, že se chystáte do hor, měli byste mít na paměti, že se zde může vyskytovat více srážek a počasí může být nevyzpytatelné. Pokud se však rozhodnete vyrazit, máte před sebou skvělý zážitek, který jistě stojí za to.

Celkově lze říci, že Ambalavao je skvělým místem ke strávení dovolené, pokud hledáte něco exotického a neobvyklého. Ovšem mějte na paměti, že počasí zde může být nepředvídatelné a pokud se chystáte na nějakou aktivitu, zkontrolujte si předem předpověď počasí, abyste nemuseli své plány měnit v poslední chvíli.


Nejčastější dotazy a odpovědi Madagaskar Ambalavao


1) Jak se dostanu do Ambalavao z Antananariva?
- Nejlepší způsob je autobusem, který trvá přibližně 10 hodin. Další možností je pronajmout si auto s řidičem nebo taxíkem.

2) Jaké jsou hlavní atrakce v Ambalavao?
- Mezi hlavní atrakce v Ambalavao patří návštěva Ranomafana Národního parku, tradičního papírnického muzea, fialového domu a trhu s řezanými květinami.

3) Kde se dá v Ambalavao ubytovat?
- Ambalavao nabízí různé ubytování, včetně hotelů, penzionů a kempů. Doporučujeme si ubytování předem zarezervovat.

4) Co si mohu koupit na místním trhu?
- Na místním trhu v Ambalavao můžete koupit tradiční řemesla, jako jsou koberce, keramika, hudební nástroje a suvenýry.

5) Kolik stojí vstup do Ranomafana Národního parku?
- Vstup do Ranomafana Národního parku stojí přibližně 30 000 ariary (asi 8 USD).

6) Jaké jsou nejlepší aktivity v okolí Ambalavao?
- Mezi nejlepší aktivity v okolí Ambalavao patří návštěva města Fianarantsoa, procházka po Réserve Naturelle Intégrale de Tsaratanana a výlet do Národního parku Andringitra.

7) Jaké jsou nejlepší restaurace v Ambalavao?
- Mezi nejlepší restaurace v Ambalavao patří Au fil de l'eau, Hotel Cotsoyannis a Chez Ariniaina.

8) Kdy je nejlepší čas navštívit Ambalavao?
- Nejlepší čas na návštěvu Ambalavao je v období od června do září, kdy je suché a slunečné počasí. Nicméně může být navštěvováno celoročně.


Letenka Madagaskar Ambalavao


Madagaskar je nádherná země nacházející se ve východní části Afriky, která je známá svou endemicitou – mnoho rostlin a živočichů zde žije pouze v této oblasti a nikde jinde na světě. Jedním ze skvělých míst, které si můžete prohlédnout, je město Ambalavao, které se nachází v jižní části země.

Jak se tam dostat? Nejlepší volbou je letenka do Madagaskaru, buď přímo do hlavního města Antananarivo (TNR) nebo na mezinárodní letiště v Nosy Be (NOS). Odtud můžete pokračovat busem nebo domácím letadlem do města Ambalavao (WAM).

Letenky do Madagaskaru mohou být trochu dražší, ale pokud budete hledat s časovým předstihem a budete mít štěstí, můžete najít nějaké zajímavé nabídky. Většina letů do Madagaskaru je prováděna z Evropy nebo Johannesburgu v Jižní Africe.

Město Ambalavao se nachází v oblasti Haute Matsiatra a je známé pro své ručně vyráběné papíry, které jsou tvořeny ze stébel husté trávy, která roste v okolí města. Navíc je město obklopeno nádhernými národními parky, jako je například Andringitra, který je domovem pro mnoho vzácných druhů živočichů a rostlin.

Pokud si plánujete cestu do Ambalavao, zvažte návštěvu trhu Zoma Market, kde můžete zakoupit tradiční zboží jako klobouky z pampy nebo malagaská rumová vína. Také si můžete prohlédnout Musée de la Soie, muzeum, které je věnováno výrobě papíru ze stébel trávy.

Chcete-li si vychutnat nádherný výhled na okolní krajinu, doporučujeme výlet na horu Tsaranoro, kterou lze vystoupit pod vedením místního průvodce. Z vrcholu hory se nabízí nádherný výhled na okolní krajinu a můžete si zde také vychutnat piknik v přírodě.

Madagaskar je krásná země, která nabízí mnoho překvapení a Ambalavao je určitě jedno z nich. Jestliže se vydáte na tuto cestu, nezapomeňte si vzít všechny dokumenty, jako jsou pasy, víza a platnou letenku, abyste si mohli plně užít vaši cestu a objevovat krásy této nádherné země.


Ubytování Madagaskar Ambalavao


Madagaskar je krásná země s bohatou přírodou a nevšedními zážitky. Jedním z mnoha příjemných míst na Madagaskaru je městečko Ambalavao. Toto útulné město se nachází uprostřed baobabů a přírodních parků - ideální místo pro ty, kteří chtějí odpočinout, užívat si krásnou přírodu a sledovat místní zvířata.

A co se týče ubytování v Ambalavao, existuje mnoho možností pro vaší dovolenou.

Jednou z nejlepších možností je hotel "Relais de la Reine". Tento elegantní hotel se nachází v okolí přírodního parku Andringitra a nabízí nádherný výhled na okolní hory. Hotel nabízí několik druhů pokojů, od skromných a jednoduchých až po luxusní apartmány, které jsou vybaveny vlastním balkonem nebo terasou s výhledem na okolní krajinu. Hotel také nabízí výbornou restauraci s místními specialitami.

Další zajímavou volbou pro ubytování v Ambalavao je hotel "Tsienimparihy Lodge". Tento hotel je situován v srdci města a vytváří tak perfektní výchozí bod pro průzkum města i okolních míst. Hotel nabízí pohodlné pokoje a apartmány, které jsou vybaveny moderními zařízeními a nabízejí přístup k soukromým balkonům s výhledem na město a okolní krajiny. Kromě toho hotel nabízí také venkovní bazén a wellness centrum s masážemi a dalšími relaxačními službami.

Další možností pro ubytování v Ambalavao je penzion "L'Armoire Aux Epices". Tento penzion se nachází v útulné části města a nabízí prostorné a světlé pokoje, které jsou elegantně zařízeny a vybaveny všemi nutnými vybaveními. V blízkosti penzionu najdete mnoho míst k navštívení, včetně tradičního trhu s místními produkty, chrámu Fiangonan'I Jesoa Kristy nebo přírodního parku Anja.

Kromě těchto možností je zde mnoho dalších míst pro ubytování v Ambalavao, jako jsou hostely, penziony a rodinné domy. Ať už si zvolíte jakýkoliv typ ubytování, bude Vám přístupná krásná příroda, městečko plné krásných budov a místních památek a mnoho možností pro objevování okolních krajů. Takže pokud hledáte místo na dovolenou s klidem a přírodou, Ambalavao by mohlo být jednou z nejlepších volb pro Vás.


Dovolená Madagaskar Ambalavao


Madagaskar je nádherná země plná přírodních krás a exotických zvířat. Pokud plánujete dovolenou, která je plná dobrodružství a unikátních zážitků, pak se vydání do Ambalavao na Madagaskaru rozhodně nebudete litovat. Ambalavao se nachází na východě ostrova a je centrem produkce rýže a hedvábí na Madagaskaru.

V Ambalavao budou turisté nadšení, protože město nabízí mnoho příležitostí k výletům do okolní přírody. Je obklopené nádhernou krajinou, zelenými poli a hory, které jsou domovem mnoha endemických druhů rostlin a zvířat. Mezi nejznámější patří Madagaskarský ihaha a lovci lemurů.

Dalším velkým lákadlem Ambalavaa je návštěva Papírny Antemoro. Tato papírna je ojedinělá, protože používá starodávné techniky výroby papíru z kůry specifického stromu. Navštívit ji je nejenom zajímavá záležitost, ale získáte i krásné suvenýry pro své blízké.

Co se týče ubytování, město nabízí širokou škálu možností od tradičních afričané chát až po sofistikované hotely. K dispozici jsou cenově dostupné možnosti i luxusní hotely, které nabízejí výhled na hornatou krajinu.

Důležitou částí každé cesty je také místní kuchyně. Madagaskar není v tomto směru výjimkou a nabízí mnoho tradičních jídel, které koloritně i chuťově reprezentují zemi. Mezi nejoblíbenější patří rýže s krevetami nebo humrový řízek.

Celkově řečeno, Ambalavao je jedno z nejzajímavějších míst na Madagaskaru, jak z hlediska kultury a historie, tak přírodních krás. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a neokoukaných zážitků, pak tato lokalita rozhodně stojí za návštěvu.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky