Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Malta Rabat

Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Rabat


1. Jak se dostat z letiště na Maltě do města Rabat?
Odpověď: Nejsnáze se dostanete autobusem X3 nebo TAXI.

2. Co stojí za návštěvu v Rabatu?
Odpověď: V Rabatu stojí za návštěvu hlavně městská zahrada Saqqajja Gardens, archeologické naleziště Roman Villa a kostel sv. Pavla.

3. Kam se mohu ubytovat v Rabatu?
Odpověď: V Rabatu najdete převážně malé penziony a hotely střední kategorie.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Rabatu?
Odpověď: V Rabatu se doporučují restaurace Ta' Kris, Crystal Palace a Roman Villa.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Rabatu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Rabatu je od března do května nebo od září do listopadu, kdy jsou příjemné teploty a menší návštěvnost turistů.

6. Jaké jsou hlavní památky v okolí Rabatu?
Odpověď: V okolí Rabatu stojí za návštěvu především Město Mdina, které je zvané město mlhy, Katedrála sv. Jana v městě Valletta nebo Stará přístavní města Sliema a St. Julian's.

7. Jaký je oficiální jazyk na Maltě?
Odpověď: Oficiálními jazyky na Maltě jsou maltština a angličtina.

8. Musím se před návštěvou Malta očkovat?
Odpověď: Pokud nepřijedete z oblasti, kde v současnosti probíhá epidemiologická situace, není nutné se před návštěvou očkovat. Přesto se doporučuje mít očkování proti tetanu a žloutence A a B aktualizované.

9. Jak je na Maltě s dopravou?
Odpověď: Doprava na Maltě spočívá především v autobusech, taxi a pronájmu auta. Mnoho míst je však na Maltě přístupných i pěšky či na kole.

10. Musím mít na Maltě rezervované ubytování předem?
Odpověď: Doporučuje se mít ubytování na Maltě rezervované předem, zejména v období hlavní sezony nebo během svátků. V jiných obdobích je možné nalézt ubytování i bez předchozího rezervování.


Letenka Malta Rabat


Letenka Malta Rabat: Prozkoumejte Krasové Pobřeží a Historické Památky

Pokud hledáte ideální destinaci pro dokonalou dovolenou, Malta by mohla být ta pravá. Tento malý ostrov v Středomoří nabízí obrovské množství krásných pláží, skvělého jídla a bohaté historické zázemí. Pokud se rozhodnete pro návštěvu Malty, rozhodně byste neměli minout Rabat, malé město s bohatou historií, které leží na soutoku řeky Wied iz-Zurrieq a Wied il-Ghasri.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Rabatu je koupit letenku na Maltu a poté se přemístit do Rabatu vlakem nebo autobusem. K dispozici jsou také taxislužby a pronajem vozidel pro ty, kteří si chtějí užít větší svobodu při cestování.

Po příjezdu do Rabatu se můžete okamžitě ponořit do historie tohoto úžasného města. Rabat byl kdysi hlavním městem Malty a v současnosti slouží jako kulturní centrum a turistická atrakce. Návštěvníci si mohou prohlédnout množství historických památek, jako je například kostel sv. Pavla, který je rozdělen na dva chrámy - jedna část je původní, zatímco druhá byla postavena později. Dále nesmíte minout římské katakomby sv. Pavla, které jsou jedny z nejproslulejších atrakcí města.

Pro ty, kteří zbožňují přírodu a turistiku, je nedaleko Rabatu národní park Dingli Cliffs, který nabízí fantastické výhledy na krásné pobřeží. V národním parku si můžete užít procházky různé délky a obdivovat krásné scenérie, které nabízejí úchvatné pohledy na pobřeží a ostrovy.

Samozřejmě, když se na Maltu vypravíte, nemůžete vynechat pláže a Rabat žádnou nevyjímá. Je tu například pláž Golden Bay, kterou zdobí zlatý písek a průzračné vody. Další pláž, kterou by se turisté neměli nechat ujít, je Ghajn Tuffieha, která je známá svými útesy a impozantními skalami a nádhernými výhledy na moře.

Návštěva Maltu a Rabatu může být naprosto nezapomenutelným zážitkem. Ponořte se do maltské historie, obdivujte nádherné scenérie a užijte si plážový život. Všechny tyto atrakce můžete zažít, pokud si zakoupíte letenku na Maltu a odvážíte se do Rabatu, kde budete moci trávit svůj čas na pláži, objevovat místní historii a zároveň se bavit.


Dovolená Malta Rabat


Malta je malý, ale nádherný ostrovní stát na Středozemním moři, který je oblíbeným turistickým cílem pro milovníky historie, kultury a pláží. Jedním z nejvíce fascinujících míst na Maltě je Rabat, starobylé město plné historických památek a krásných kostelů.

Rabat leží na severozápadě Malty a je jedním z nejstarších měst na ostrově. Město je plné památek z různých období historie Malty, od římských katakomb až po středověké kláštery a pevnosti. Rabat je také blízko ke slavnému přírodnímu útvaru Malty - Modré jeskyni.

Pro milovníky historie a archeologie je Rabat skutečným rájem. Můžete navštívit římské katakomby, které jsou úžasným příkladem raně křesťanského umění. Tento starobylý komplex katakomb se skládá z mnoha podzemních místností, kde mohou návštěvníci objevovat různé archeologické nálezy.

Další významnou historickou památkou je kostel svatého Pavla, který je jedním z největších a nejkrásnějších kostelů na Maltě. Tento impozantní kostel byl postaven v roce 1683, aby připomněl poselství apoštola Pavla, který prý pobýval v Rabatu v roce 60 n.l.

Pro návštěvníky, kteří se zajímají o víru a kulturu, je Rabat také znám jako sídlo řádu melchitských řeckokatolických křesťanů, kteří mají svůj původ v Sýrii. Melchitský klášter se nachází v blízkosti kostela sv. Pavla a nabízí prohlídky historických místností staletého kostela.

Pokud máte rádi přírodní krásy, můžete si užít malou procházku do srdce Rabatu k Modré jeskyni. Tento úchvatný přírodní útvar se nachází pod skalnatým svahem a nabízí spektakulární výhled na příbojové útesy.

Kromě toho, Rabat je také blízko ke slavnému dovolenkovému letovisku Mdina, což je další nádherné město s úchvatnými historickými památkami, jako je například katedrála sv. Pavla a palác Magisteru.

Celkově lze říci, že Rabat je fascinujícím a krásným městem plným historických památek, nádherných kostelů a přírodních krás. Toto malebné město je ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat některé z hlavních historických a kulturních atrakcí Malty. Užijte si na dovolené Malta Rabat, budete mít nezapomenutelný zážitek ze starobylého města.


Počasí Malta Rabat


Malta je malý ostrovní stát ležící ve Středozemním moři. Tento ostrov je známý díky svému krásnému počasí a velkému množství slunce. Rabat je město, které se nachází na severu Malty a je známé svými historickými a kulturními památkami.

Klima na Maltě je typicky středomořské s mírnou zimou a horkým létem. Průměrná teplota v Rabatu v průběhu roku se v roce 2021 pohybuje mezi 13 °C až 30 °C. V létě se teploty pohybují okolo 30 °C, což z Malty dělá požadovanou destinaci pro turisty hledající pobyt u moře. V zimě pak teploty klesají na přibližně 13 °C, což znamená, že oblečení potřebujete výrazně teplejší.

Během letních měsíců se na Maltě vyskytují velké sucha a velké množství slunce. Obvykle během léta na Maltu padne pouze několik kapek deště. V zimě se však mohou vyskytnout období deště či bouře a větší teplotní změny, ale takové období není na Maltě příliš časté.

Velkou výhodou počasí na Maltě je to, že i v zimě se teploty obvykle neklesnou pod bod mrazu, což tvoří ideální podmínky pro cestování a prohlídky. V Rabatu je pak množství památek a muzeí ideální pro turisty, kteří mohou zažít místní kulturu a historii.

V případě, že se chystáte na Maltu, je důležité vzít v potaz množství slunce a přizpůsobit se mu. Noste sluneční brýle, klobouk, krém na slunce a nepřehánějte to s pobytu na pláž.

Celkově vzato, klima na Maltě v Rabatu nabízí velké množství slunce a horka, což tvoří ideální podmínky pro cestování a pobyt u moře. V zimě se mohou vyskytnout teplotní změny či bouře a období deště, ale přesto se jedná o ideální destinaci i pro turisty, kteří se chtějí vypravit na prohlídku dědictví a kultury tohoto ostrova.


Ubytování Malta Rabat


Malta je skvělou volbou pro dovolenou, a to zejména díky svému příjemnému klimatu, bohaté historii a nádherným plážím. Pokud hledáte místo k pobytu na Maltě, mohlo by vás zaujmout ubytování v Rabatu.

Město Rabat je krásné místo se spoustou historických památek a poklidnou atmosférou. Kromě toho, že je Rabat centrem náboženského života na Maltě, je také domovem mnoha úžasných kulturních a historických památek. Mezi nejvýznamnější patří například Katedrála sv. Pavla, Katakombami sv. Pavla a Mariánskou kaplí.

Co se týče ubytování v Rabatu, najdete zde mnoho možností, od středně velkých hotelů a penzionů až po luxusní apartmány a vily. Cena ubytování je závislá na vašich požadavcích na pohodlí a služby.

Jedním z nejlepších ubytování v Rabatu je hotel Xara Palace. Tento elegantní hotel nabízí luxusní pokoje s výhledem na město a zajímavou historií. Tento 5hvězdičkový hotel se nachází v blízkosti mnoha turistických atrakcí a památek, což je ideální pro ty, kteří chtějí být v centru dění.

Dalším skvělým hotelem v Rabatu je hotel Casa Ellul. Tento stylový hotel nabízí pokoje v jedinečné a historické budově s moderním vybavením. Vynikajícím přínosem je jeho poloha, v blízkosti mnoha restaurací a kaváren.

Pokud hledáte něco více cenově dostupného, může být možností ubytování v Rabatu skvělý penzion Dar Blanda. Tento penzion nabízí pohodlné pokoje s vlastním sociálním zařízením, které jsou vhodné pro rodiny nebo skupiny přátel. Penzion má krásnou terasu s výhledem na město, kde si můžete vychutnat snídani nebo večerní nápoj.

V Rabatu najdete dokonce i možnost pro zážitek v podobě ubytování v místních přepravách. To je velmi populární mezi turisty, kteří chtějí zažít místní kulturu a atmosféru. Tyto přepravy jsou velmi pohodlné a nabízejí vám možnost poznat místní život a být součástí místní komunity.

Všechny tyto možnosti ubytování v Rabatu nabízejí pohodlí a skvělou polohu pro turisty, kteří se chtějí plně ponořit do místní kultury a historie. Ať už si zvolíte hotel nebo podnájem, určitě budete mít krásné a nezapomenutelné ubytování na Maltě.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky