Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Modré oko (Syri i Kaltër) Albánie

Ubytování Modré oko (Syri i Kaltër) Albánie


Modré oko neboli Syri i Kaltër je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí Albánie. Toto přírodní azurové jezero se nachází nedaleko města Saranda na jihu země a je obklopeno krásnou, zelenou krajinou. Pokud tedy plánujete návštěvu této krásné oblasti, budete potřebovat kvalitní a pohodlné ubytování. Zde je několik tipů na místech, kde během svého pobytu můžete příjemně odpočívat.

Hotel Butrinti

Tento elegantní hotel se nachází nedaleko od pláže a nabízí svým hostům prostorné pokoje, moderní vybavení a výhledy na moře. V hotelu najdete restauraci, bar a fitness centrum a také veřejné prostory sloužící pro různé sociální akce. Hotel Butrinti je dokonalým místem pro ty, kteří si přejí pobyt v klidném a pohodlném prostředí.

Hotel Oasis

Tento malebný hotel se nachází v blízkosti města Saranda a nabízí luxusní pokoje s klimatizací. K dispozici jsou také balkóny s výhledy na moře. V hotelu se nachází restaurace, bazén a dětské hřiště, což je ideální pro rodiny s dětmi. Hosté mohou také využívat služeb maséra a krásného wellness centra v hotelu.

Vila Kalcuni

Tento penzion je vynikající volbou pro ty, kteří si přejí příjemnou atmosféru a intimní prostředí. Vila Kalcuni se nachází v oblasti Borsh a nabízí pokoje s vlastní koupelnou a balkónem s krásným výhledem na moře. V ceně jsou zahrnuty snídaně a večeře a hosté mohou také využít restauraci a bar. Vila je obklopena krásnou zahradou a je ideální pro ty, kteří si chtějí odpočinout od hektického života ve městě.

Hotel Dodona

Tento pohodlný a moderní hotel se nachází v samém centru města Saranda a nabízí svým hostům luxusní pokoje a krásný výhled na moře. V hotelu se nachází restaurace, bar, bazén a fitness centrum. Hotel Dodona je vynikajícím místem pro ty, kteří se chtějí ponořit do atmosféry města a zároveň si užít nádherný výhled na azurové jezero.

V Albánii najdete mnoho dalších míst, kde si můžete během svého pobytu užít pohodlí a relaxaci. Pokud tedy plánujete svou návštěvu Modrého oka, vyberte si z těchto tipů na ubytování a užijte si své dovolené v krásném a pohostinném Albánii.


Letenka Modré oko (Syri i Kaltër) Albánie


Albánie se stává stále populárnější turistickou destinací, avšak mnoho lidí stále neví, co všechno tato země nabízí. Jedním z nejnavštěvovanějších míst v Albanii je zátoka Syri i Kaltër, která je domovem nádherné modré oka.

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak se dostat do této oblasti, je zakoupit letenku do Tirany, hlavního města Albánie. Z Tirany je to pak pouze zhruba 45 minut jízdy autem nebo autobusem.

Zátoka Syri i Kaltër, což v albánštině znamená Modré oko, je přírodní krásou a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v celé Albanii. Tato modrá laguna byla vytvořena podzemními prameny a má intenzivní modrou barvu, což se stalo hlavní atrakcí této oblasti.

Voda v Modrém oku je tak čistá, že je možné vidět až do dna. Toto místo se stalo tak populární, že se zde nyní platí poplatek za vstup. Nicméně, když se podíváme na místní ceny v porovnání s evropskými, pak je cena velmi příznivá. Dá se říci, že stojí za to si zaplatit vstupné a podniknout pěší tůru k této krásné laguně.

Kromě Modrého oka se zde nachází i mnoho dalších zajímavých míst, jako jsou například hory a skalnaté útesy, kde se dá lézt a vychutnat si nádherné výhledy na okolní krajinu.

Celá tato oblast je plná krásné přírody a nabízí mnoho aktivit pro turisty. Kromě pěších túr se zde také dá jezdit na kole, jezdit na koních, sledovat ptačí zobáky a relaxovat u jezírka. Pro ty, kteří tráví dovolenou s rodinou, je zde také vodní park a dětské hřiště v blízkosti zátoky.

Kde se ubytovat v této oblasti? Místní hotelové zařízení jsou poměrně skromné a nejezdí sem velké řetězce hotelů. Nicméně, pro turisty zůstává stále dostupných mnoho heren, apartmánů a domků k pronájmu v této oblasti.

Albánie je země, která se pomalu otvírá světu turismu a heren. Zátoka Syri i Kaltër, Modré oko, je jen jedním z mnoha krásných míst, které tato země nabízí. Zajímavou možností jak se dostat do Albánie je letenka do Tirany a pak dojet do této oblasti. Pokud máte rádi přírodu, klid a krásnou krajinu, Albánie je pro vás to pravé místo a Modré oko jednoznačně stojí za to navštívit.


Dovolená Modré oko (Syri i Kaltër) Albánie


Albánie je země s krásnými plážemi a zajímavými historickými památkami. Mezi mnoha turistickými místy, které si můžete během dovolené v Albánii užít, patří i oblíbené místo zvané Modré oko.

Modré oko se nachází v oblasti Syri i Kaltër, jen několik kilometrů od města Saranda na jihu Albánie. Je to soutok dvou řek, které tvoří malé jezero. Voda je průzračná a má modrozelenou barvu, kterou získává díky minerálům v okolních horách.

Když dojedete k Modrému oku, musíte zaplatit vstupné, ale stojí to za to. Můžete se projít po kamenné cestě k okraji jezera a po obou stranách vidíte strmé skalnaté útesy. Podél cesty se nacházejí mnohé kiosky, které prodávají občerstvení a místní suvenýry.

Jestliže máte rádi adrenalin, můžete vyzkoušet skok z 10 metrů vysokého mostu, který se nachází nedaleko od jezera. Skok do osvěžující vody je zábavným způsobem, jak si užít krásného prostředí.

Pokud chcete být v blízkosti Modrého oka i přes noc, existuje zde mnoho ubytování v různých cenových kategoriích. Nejlepší čas na návštěvu tohoto místa je v létě, kdy je voda příjemně teplá a můžete se skvěle osvěžit.

Modré oko je bezpochyby jedním z nejkrásnějších přírodních záznamů na jihu Albánie. Je to skvělé místo pro dovolenou s rodinou nebo s přáteli, kteří chtějí zažít něco nového a krásného. Takže pokud jste cestovatel a hledáte nová místa k prozkoumání, neváhejte a vezměte si dovolenou v Albánii a navštivte Modré oko.


Nejčastější dotazy a odpovědi Modré oko (Syri i Kaltër) Albánie


Q: Co je Modré oko?
A: Modré oko (Syri i Kaltër) je přírodní památka v Albánii. Jedná se o průzračnou vodní plochu, která se nachází v soutěsce řeky Bistrice.

Q: Jak se dostat k Modrému oku?
A: Nejjednodušší způsob, jak se dostat k Modrému oku, je vlakem nebo autobusem z Tirany do města Përmet, a odtud taxi nebo soukromým vozidlem na návštěvu Modrého oka.

Q: Kolik stojí vstupné na Modré oko?
A: Vstupné na Modré oko nevybírají.

Q: Jaké jsou otevírací doby Modrého oka?
A: Modré oko má otevřeno po celý rok, ale v zimě je voda obvykle více znečištěná a méně průzračná. Během léta mohou být časy otevření prodlouženy.

Q: Může se ve vodě Modrého oka koupat?
A: Ne, nevstupujte do vody Modrého oka. Voda je průzračná, ale také velmi studená a skalnatá. Plavání a koupání je zakázáno.

Q: Existuje v okolí Modrého oka ubytování?
A: Ano, v okolí Modrého oka se nachází několik ubytovacích zařízení, včetně kempu a menších hotelů. Je však nutné si předem zarezervovat.

Q: Je Modré oko přístupné pro osoby s omezenou pohyblivostí?
A: Z důvodu skalnatého a nerovného terénu není Modré oko přístupné pro osoby s omezenou pohyblivostí.


Počasí Modré oko (Syri i Kaltër) Albánie


Modré oko, také známé jako Syri i Kaltër, je přírodní památka nacházející se v jižní části Albánie. Jedná se o malý kráter, který je naplněný krásně modrou vodou a je obklopen zeleným kopcovitým terénem.

Počasí v této oblasti obvykle ovlivňuje Středozemní moře, které se nachází nedaleko. Léto je zde teplé a suché, s maximálními teplotami kolem 30°C a minimálními průměrnými teplotami 20°C. V zimě jsou zde nižší teploty kolem 10°C a občas může sněžit.

Vzhledem k blízkosti Středozemního moře se v oblasti Modrého oka objevuje podnebí, které je spíše subtropické než kontinentální. Vyskytují se zde průtrže mračen, ale obvykle ne jdou ruku v ruce s dlouhodobým deštěm.

I přes krásné počasí, které přitahuje turisty k Modrému oku po celý rok, je zde potřeba být opatrný v případě dešťových přívalů nebo bouří, které mohou vyvolat nebezpečné povodně a záplavy.

Nicméně, většinu času lze v této oblasti užít nádherného slunečného počasí a vychutnat si nejkrásnější modrou vodu v celé Albánii.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky