Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Mongolsko Ongi Monastery

Počasí Mongolsko Ongi Monastery


Mongolské Ongi klášter a jeho počasí

Mongolsko je zemí s extrémními klimatickými podmínkami, s chladnými a suchými zimami a teplými a vlhkými léty. Pokud hledáte místo, kde můžete zažít tyto klimatické změny, navštivte Ongi klášter.

Ongi klášter, který se nachází v provincii Dundgovi, byl jedním z největších buddhistických klášterů v Mongolsku a byl významným centrem učení a náboženského života. Bohužel, v roce 1939 byl klášter zbořen a většina byla zničena během kulturní revoluce 60. let. Nicméně, v posledních několika letech byla obnovena část kláštera.

V létě se zde setkáte s velmi teplým a vlhkým počasím. Průměrná teplota v tomto období je mezi 20 až 30°C a srážky jsou poměrně vysoké. Tyto podmínky mohou být pro některé lidi trochu příliš intenzivní, ale pro milovníky přírody a vody je to ideální doba pro návštěvu tohoto místa.

Na druhé straně, období zimy je mnohem chladnější, suché a extrémně větrné. Průměrná teplota v této oblasti je kolem -25°C. Pokud se chystáte v této době navštívit Ongi klášter, zvlášť v lednu a únoru, musíte být připraveni na extrémní klimatické podmínky a vybavit se vhodným oblečením.

Přestože zima může být pro turisty náročná, někteří lidé cestují do tohoto regionu právě kvůli lyžování a dalším zimním sportům. Mnoho turistů navštěvuje Ongi klášter také kvůli pozorování místních zvířat jako například divokých koček a sobů.

Zkrátka, pokud chcete vidět a zažít zcela odlišné klimatické podmínky, Ongi klášter v Mongolsku vám to nabízí. V létě si můžete užít horké a vlhké počasí, zatímco v zimě se můžete těšit na křehkou krásu ledových útvarů. Pokud se chystáte poznat Mongolsko, mezi mnoho dalších turistických atrakcí by neměl chybět právě Ongi klášter.


Ubytování Mongolsko Ongi Monastery


Mongolsko Ongi Monastery je klášter nacházející se v jižní části Mongolska. Klášter byl původně založen v roce 1760 a sloužil jako významné duchovní a kulturní centrum pro mongolský lid.

V současné době je klášter jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Mongolsku a nabízí turistům skvělé ubytování v tradičních mongolských yurtech. Yurty jsou mobilní stanové domy, které jsou tradičně používány mongolskými nomády jako přechodné ubytování.

Turisté mohou využít jednu z pěti yurt, které jsou k dispozici přímo u kláštera. Každá yurta má kapacitu pro čtyři osoby a je vybavena pohodlnými postelemi a teplou peletem. Prostor pod yurtou slouží jako obývací místnost a kuchyň s vařičem na plyn a základními nádobím. Koupelna a toaleta jsou společné a nacházejí se v budově vedle yurt.

V klášteře samotném turisté mohou navštívit mnoho z historických budov a chrámů, které přežily desetiletí devastace a zanedbávání během 20. století. Turisté mohou objevovat zákoutí kláštera, obdivovat tradiční umění a architekturu nebo se zúčastnit mnišských ceremonií.

V blízkosti kláštera se nachází i říčka, která poskytuje ideální prostředí pro rybaření, kanoistiku a koupání. Pro mnoho turistů je Mongolsko Ongi Monastery ideálním místem pro odpočinek a klidnou dovolenou v přírodě.

Celkově lze tedy říci, že Mongolsko Ongi Monastery poskytuje turistům jedinečnou příležitost ubytovat se v tradičním mongolském prostředí a objevovat historické krásy tohoto významného duchovního centra.


Dovolená Mongolsko Ongi Monastery


Mongolsko je země vzdálená a snadno přehlédnutelná pro turisty, ale pro ty, kteří se rozhodnou ji navštívit, nabízí mnoho zajímavých míst a nezapomenutelných zážitků. Jedním z mnoha skvělých nalezišť v Mongolsku je klášter Ongi Monastery, který se nachází nedaleko řeky Ongi na jihu země.

Ongi Monastery, založený v 17. století, kdysi patřil k největším buddhistickým klášterům v Mongolsku, v němž žilo až 1000 mnichů. Během 20. století se však klášter stal terčem komunistických represí, a to jak za vlády Číny, tak i Mongolska. V roce 1939 byl klášter zničen a mnoho mnichů bylo zavražděno.

Dnes z kláštera zůstaly jen trosky a několik památníků, které připomínají jeho minulou slávu. V okolí se nachází několik menších klášterů a chrámů, které mohou návštěvníci vidět. Turisté mohou vidět i odkryté archeologické pozůstatky kláštera, včetně klášterní zdi, stupňů a dalších instalací.

V oblasti kolem Ongi Monastery je mnoho možností pro turistiku a outdoorové aktivity. Krásné scenérie, vzdušné kotle a skály kreslí jeden z nejkrásnějších horizontů v Mongolsku. Návštěvníci se mohou procházet hodiny na koni, vstoupit do kláštera, prozkoumat okolní oblast, nebo se jednoduše zhluboka nadechnout a nasáknout krásou přírody.

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek na vaší cestě Mongolskem, Ongi Monastery určitě stojí za zvážení. Navštivte klášter a objevte jedinečnou historii a krásy Mongolska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Ongi Monastery


1) Co je to Ongi klášter v Mongolsku?
Ongi klášter byl jedním z největších klášterů v Mongolsku. Byl založen v 17. století a nacházel se v poušti Gobi, v historické oblasti Ömnögovi soum v severním středním Mongolsku.

2) Je Ongi klášter stále funkční?
Bohužel, v roce 1939 byl klášter zničen v rámci kultu osobnosti, který prosadila tehdejší mongolská vláda. Nicméně v posledních desetiletích byly postaveny nové budovy a některé z nich slouží jako klášter pro nové mnišské komunity.

3) Můžete navštívit Ongi klášter jako turista?
Ano, Ongi klášter je otevřen návštěvníkům. Je to oblíbené místo pro turisty, kteří chtějí poznat mongolskou historii a tradiční buddhistické kláštery.

4) Jaké jsou hlavní atrakce v Ongi klášteru?
Hlavními atrakcemi jsou zbytky starých budov kláštera, nový chrám a ubytování, které poskytuje klášter pro turisty. Kromě toho můžete vidět tradiční tance a zpěvy mnišů.

5) Kolik stojí návštěva Ongi kláštera?
Cena vstupného a ubytování se může lišit v závislosti na sezóně a typu turistického balíčku, který si zvolíte. Obecně je cena vstupného a ubytování poměrně přijatelná a dá se snadno zařídit s pomocí místních cestovních agentur.


Letenka Mongolsko Ongi Monastery


Pokud přemýšlíte o tom, kam se vydat na svou další dovolenou, může pojmenování Ongi Monastery jako vaše cíl být to, co hledáte. Ongi Monastery se nachází v Mongolsku a nabízí návštěvníkům nejen historické místo a nové dobrodružství, ale také možnost prozkoumat tradiční mongolskou kulturu.

Toto mnišské klášterní sídlo se nachází v jižní části Mongolska v oblasti Ongi, kde řeka Ongi protéká pouští Gobi. Historie kláštera sahá až do 18. století, kdy byl postaven první chrám. V 20. století však klášter, stejně jako většina ostatních, utrpěl značné poškození v důsledku utlačování ze strany komunistické vlády Mongolska. V roce 1939 byl klášter zcela zničen a mniši byli z politických důvodů popraveni.

Přesto však dnes můžete navštívit Ongi Monastery a prohlédnout si zbytky tohoto starobylého místa. Klášter se skládá ze dvou hlavních částí, a to Barlim Khiid a Khutagt Khiid, což jsou mnišská bratrstva. Tyto dvě části se nachází na obou březích řeky Ongi. V roce 1760 byly obě části sloučeny do jednoho komplexu kláštera. Dochovaly se však pouze ruiny chrámů a klášterních budov.

Navíc je Ongi Monastery také ideálním výchozím bodem k prozkoumání přírody a mongolské kultury. Když se budete procházet místem, můžete také obdivovat okolní krajinu a neuvěřitelnou přírodu, soustředit se na své vnitřní já a zbavit se stresu, s nímž se setkáváte v každodenním životě.

Když se rozhodnete navštívit Ongi Monastery, můžete toho za den mnoho vidět a provést. Můžete si projít klášterní zříceniny a prozkoumat vnitřní struktury chrámů, objevovat okolní krajinu a podívat se na zbytky tradičních mongolských yurtů. Také můžete ochutnat tradiční mongolskou kuchyni a život v roce 1760.

Pokud plánujete cestu do Mongolska, navštěva Ongi Monastery by mohla být jedním z hlavních bodů vaší cesty. Historické místo, příroda a kultura - to vše lze prozkoumat při vaší cestě do Ongi Monastery. V červenci, kdy se koná tradiční Nadam festival, můžete dokonce sledovat tradiční mongolské hry a přemýšlet o tom, jak bylo v Mongolsku v minulých stoletích.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky