Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Nepál Chitwan National Park

Letenka Nepál Chitwan National Park


Nepál se může pochlubit velkým množstvím úchvatných turistických atrakcí, ale žádná není tak unikátní jako Národní park Chitwan. Tento park se nachází v centrální části Nepálu a je jednou z nejznámějších turistických destinací země. Akorát tato destinace není pro každého, protože k návštěvě parku potřebujete letenku do Nepálu.

Letenky do Nepálu můžete získat z mnoha letišť po celém světě, například z Londýna, Paříže, New Yorku nebo Dubaje. Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na sezóně a také na délce pobytu. Pokud máte plán navštívit Nepál pouze kvůli národnímu parku Chitwan, je nejlepší si letenku zakoupit s předstihem až šesti měsíců předem.

Národní park Chitwan je domovem pro mnoho exotických druhů zvířat, včetně slonů, nosorožců, tygrů a opic. V parku můžete vidět tato zvířata v přirozeném prostředí, navštívit ochranná centra a naučit se o nich více ze specializovaných průvodců, kteří vám rádi poskytnou informace o parku a jeho zvířatech.

K dispozici jsou různé druhy pobytů v parku, včetně luxusních hotelů a kempů, které se nacházejí v blízkosti parku. Tyto možnosti vám umožní zůstat v parku a užít si všechny jeho krásy a zároveň si užít komfort a pohodlí ubytování.

Kromě toho, že se můžete setkat s exotickými zvířaty, nabízí park také mnoho aktivit, jako například projížďky na slonech, rafting na řece, turistiku a mnoho dalších. Tento park je také domovem pro více než 500 druhů ptáků, což z něj činí ideální místo pro pozorování ptáků a všeobecného pozorování přírody.

Pokud hledáte něco jiného než typickou turistickou atrakci, návštěva Národního parku Chitwan v Nepálu je určitě vynikající volba. Tento park nabízí velké množství potěšení pro ty, kdo touží po dobrodružství a zároveň pro ty, kteří chtějí relaxovat a užívat si krásnou přírodu. Abyste se však mohli těšit z tohoto skvělého zážitku, musíte se nejprve dostat do Nepálu pomocí letenky, a pak již můžete začít plánovat svou návštěvu parku.


Dovolená Nepál Chitwan National Park


Nepál, země na jižním pomezí Himalájí, je oblastí plnou záhad, odvahy a neuvěřitelných zážitků. Jednou z nejkrásnějších destinací v zemi je národní park Chitwan, který byl založen v roce 1973 a vyhlášen za biosférickou rezervaci UNESCO v roce 1984.

Tento park se nachází v terénu subtropického lesa a bažin, který se rozkládá ve středu Nepálu. Jsou zde tisíce druhů rostlin a zvířat, včetně některých, které jsou v ohrožení vyhynutí, jako jsou např. bengálský tygr nebo nosorožec indický. Národní park Chitwan je domovem i dalších velkých zvířat, jako jsou sloni, krokodýli nebo medvědi.

Nejoblíbenější aktivity v parku jsou safari na slonech a pěší túry. Na sloním safarí se může člověk blíže podívat na divokou přírodu a třeba potkat tygra nebo nosorožce. Pěší túry jsou optimálním způsobem, jak se dostat do srdce divočiny, kde se mohou turisté setkat s ptáky, hady, pavouky a dalšími zvířaty, jako jsou třeba opice.

Národní park Chitwan má také řadu dalších aktivit jako jsou rafting na řece Rapti, jízda na slonovi nebo projížďka na bicyklu. Návštěvníci se mohou také podívat na mnoho místních vesnic a setkat se s místními obyvateli, kteří jsou velmi pohostinní a otevření.

Návštěva Národního parku Chitwan je bezpochyby jedinečným zážitkem v životě. Tento park nabízí mnoho možností, jak si užít přírodu a zvířata, která jsou v ohrožení vyhynutí. Výlet do Národního parku Chitwan by měl být na seznamu každého cestovatele, který má rád dobrodružství a touží po nezapomenutelném zážitku.


Počasí Nepál Chitwan National Park


V Nepálu se nachází překrásný Chitwan National Park, který je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin. Tento park je obklopen řekou Rapti a Narayani a je nejpřístupnějším národním parkem v zemi.

Klima v Chitwan National Parku je vlhké subtropické, což znamená, že zde panují horká léta a mírné zimy. V průběhu léta teploty mohou dosáhnout až 35°C, zatímco v zimě mohou klesnout až na 5°C. Srážky jsou v této oblasti velmi vysoké, přičemž nejvíce srážek spadne v červenci a srpnu.

V období dešťů park získává nádherně zelenou barvu a je naplněn divokou zvěří, jako jsou například: sloni, tygři, leopardi, nosorožci, krokodýli, medvědi a mnoho dalších druhů. V této době je však těžké provádět safari, protože mnoho cest je zaplaveno vodou a průchodnost je omezená.

V suchém období, které trvá od listopadu do března, jsou cesty snadno průchozí a je to tedy nejlepší doba pro safari v parku. Tehdy je také snadné vidět zvířata, která se sbíhají ke zdrojům vody, aby se napili. Můžete tak snadno spatřit slony, nosorožce a různé druhy ptáků, z nichž některé se živí rybami v řece.

Celkově by se dalo říci, že návštěva Chitwan National Parku je možná kdykoliv během roku, v závislosti na tom, zda chcete vidět nádhernou zeleň v dešťové sezóně, nebo spíše zvířata během sucha. Dobré boty, klobouk na slunce a foťák s dostatkem baterií vám v každém případě určitě budou užitečné.

Takže pokud plánujete návštěvu Nepálu, nezapomeňte navštívit nádherný Chitwan National Park a zažít v praxi neuvěřitelnou přírodu a zvířata.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Chitwan National Park


Q: Jak se dostat do Chitwan National Park?
A: Chitwan National Park se nachází v jižním Nepálu a je nejlépe dostupný po silnici nebo železnicí z hlavního města Káthmándú. Cesta trvá přibližně 5-6 hodin po silnici a 4-5 hodin vlakem.

Q: Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Chitwan National Park?
A: Nejlepší čas pro návštěvu Chitwan National Parku je mezi listopadem a březnem, kdy jsou teploty mírné a neprší často.

Q: Jaké zvířata mohu vidět v Chitwan National Parku?
A: V Chitwan National Parku můžete vidět různé druhy zvířat, včetně tygrů, slonů, krokodýlů, žiraf, nosorožců, divokých psů, opic a mnoho dalších.

Q: Které aktivity mohu dělat v Chitwan National Parku?
A: V Chitwan National Parku můžete dělat různé aktivity, včetně safari vozem, pěších túr, sloních jízd, kanoe a pozorování ptáků.

Q: Kolik stojí vstup do Chitwan National Parku?
A: Vstup do Chitwan National Parku stojí 1 500 rupií pro zahraniční turisty a 100 rupií pro místní obyvatele a lidi z Indie.

Q: Kde se mohu ubytovat v Chitwan National Parku?
A: V Chitwan National Parku jsou k dispozici různé hotely, resorty a kempy pro návštěvníky.

Q: Je v Chitwan National Parku bezpečno?
A: Chitwan National Park je relativně bezpečné místo, ale je třeba dodržovat základní bezpečnostní opatření a vyhnout se nebezpečným situacím, jako jsou setkání se zvířaty v divočině a nebezpečné oblasti.

Q: Potřebuji na návštěvu Chitwan National Parku očkování?
A: Pro návštěvu Chitwan National Parku není vyžadováno žádné specifické očkování, ale je vždy dobré konzultovat se svým lékařem před cestou do Nepálu.

Q: Můžu si přinést vlastní jídlo a pití do Chitwan National Parku?
A: Ano, můžete si přinést vlastní jídlo a pití do Chitwan National Parku, ale je důležité dbát na odpad, aby se neznečišťovala příroda.


Ubytování Nepál Chitwan National Park


Nepál je nádherná země plná překrásných přírodních scenérií a fascinujících kultur. Jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších míst ke zhlédnutí v Nepálu je prales Chitwan National Park. Pokud hledáte skvělé místo pro ubytování, pak tato oblast nabízí několik možností pro turisty. V tomto článku si tedy představíme nejlepší ubytování v Chitwan National Park.

Chitwan National Park se nachází v jižní části Nepálu, přibližně 160 km západně od hlavního města Káthmándú. Tento přírodní park zahrnuje rozlohu více než 935 km2, včetně pralesů, slatiny, říčních jezer a řek. Park je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně tygrů bengálských, nosorožců indických, slonů indických a krokodýlů gaviálních.

1) Tiger Tops Tharu Lodge
Tento nádherný hotel se nachází v srdci Chitwan National Parku a nabízí hostům jedinečné zážitky. Pokoje jsou vybaveny moderními prvky, ale s důrazem na tradiční a rustikální design. V blízkosti hotelu lze navštívit velrybí kosti a farmu slonů. Personál je mile a vstřícný a nabízí hostům celou řadu aktivit, včetně safari, pěší turistiky a pozorování ptáků.

2) Barahi Jungle Lodge
Tento neuvěřitelně malebný hotel se nachází u řeky Rapti v pralesí Chitwan National Parku. Návštěvníci si zde mohou užít krásné výhledy na řeku a vzdálené kopce. Pokoje jsou velmi prostorné a nabízejí všechny moderní prvky, včetně klimatizace, TV a Wi-Fi. Hotel také nabízí celou řadu aktivit, jako jsou hry na pláži, pěší turistika a jízdy na slonech.

3) Machan Country Villa
Tento boutique hotel se nalézá na okraji pralesa Chitwan National Parku a nabízí nádherný výhled na okolní přírodu. Pokoje jsou útulné a prostorné s dřevěným nábytkem a koupelnami ve stylu spa. Hotel rovněž nabízí hostům lázně v přírodě, bazén a moderní restauraci. K dispozici jsou také různé aktivity, jako jsou procházky po pralese, jízdy na slonech a pozorování volně žijících zvířat.

V závěru si lze představit, že Chitwan National Park je nádherné místo na návštěvu. Pokud hledáte skvělé místo k pobytu v této oblasti, pak výše uvedená ubytování nabízejí nádherné zážitky a pohodlí. Doufáme, že se vám bude vaše cesta do Chitwan National Parku líbit a bude to nezapomenutelný zážitek.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky