Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Nepál Swayambhunath Stupa (Monkey Temple)

Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Swayambhunath Stupa (Monkey Temple)


1. Co je to Swayambhunath Stupa?

Swayambhunath Stupa je buddhistický chrám nacházející se v hlavním městě Nepálu, Kathmandu. Je známý také jako Monkey Temple díky velké populaci opic, které obývají okolí chrámu.

2. Kolik za návštěvu chrámu musím zaplatit?

Vstup do chrámu je zpoplatněn, cena vstupného se liší dle národnosti a věku návštěvníka. Většinou se však pohybuje kolem 200 rupií (zhruba 30–40 Kč).

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Swayambhunath Stupa?

Nejlepší čas na návštěvu chrámu je v ranních hodinách, když tam ještě není příliš mnoho turistů a opic. Pokud nejste zvyklí na silný hluk a hlavní město, doporučujeme se vyhnout doby, kdy je chrám přeplněn.

4. Můžu se tam dostat hromadnou dopravou?

Ano, je to možné. Swayambhunath Stupa se nachází cca 15 minut jízdy od centra města a lze se tam dostat mnoha druhy hromadné dopravy, včetně taxíku, rikši nebo autobusu.

5. Můžu si tam vzít foťák?

Ano, samozřejmě. Nicméně, při návštěvě chrámu je vždy vhodné respektovat domorodé obyvatelstvo a duchovní atmosféru místa. Opice v okolí chrámu mohou být velmi dravé a může být obtížné udržet kontrolu nad svým zařízením, proto buďte opatrní, abyste kvůli nim neztratili svoje foťáky a mobilní telefony.

6. Co bych měl mít oblečené na návštěvu?

Je vhodné mít oblečení, které pokrývá ramena a kolena, protože je to posvátné místo a musíme dodržovat zvyky a tradice místních lidí.

7. Můžu se tam modlit, i když nejsem buddhista?

Samozřejmě, chrám je otevřený pro každého, kdo se cítí přitahován k duchovnímu zážitku. Je však důležité respektovat jejich zvyky a tradice a nezasahovat do průběhu úkonů.

8. Jak se ochránit před útokem opic?

Opice v okolí chrámu mohou být velmi dravé, ale pokud nás nebudou vnímat jako hrozbu, pravděpodobně se nás nebudou snažit nabourat. Je důležité nekrmit a nechat je být, aby se nerozptýlily.

9. Kolik času bych si měl vyhradit na návštěvu chrámu?

Většina návštěvníků stráví v chrámu cca 1 až 2 hodiny.

10. Co mě tam čeká?

Swayambhunath Stupa je plný krásných prvků buddhistické tradice, včetně modlitebních vlaječek, mandal, molitanů, kadidelnice a mnoho dalších. Kromě toho si můžete užít krásné výhledy na město Kathmandu z vrcholu chrámu.


Ubytování Nepál Swayambhunath Stupa (Monkey Temple)


Nepál Swayambhunath Stupa, známý také jako Monkey Temple, je jedním z nejvýznamnějších buddhistických svatostánků v Nepálu. Tento majestátní stupa se nachází na vrcholu kopce nedaleko od centra Kathmandu a nabízí nádherné výhledy na město a okolní horstvo.

Pokud plánujete návštěvu Nepálu a přemýšlíte o ubytování poblíž Swayambhunath Stupy, máte na výběr z mnoha možností, které jsou přizpůsobeny potřebám různých typů cestovatelů.

Pro ty, kteří hledají luxusní ubytování, je nedaleko Swayambhunath Stupy k dispozici několik pětihvězdičkových hotelů. Tyto hotely nabízejí nejvyšší standardy pohodlí, včetně plně vybavených pokojů, luxusních vlastních koupelen, wellness zařízení a vynikajících restaurací.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou v okolí Swayambhunath Stupy také k dispozici levné hostely. Tyto hostely nabízejí základní, ale čisté pokoje a společné prostředky, jako jsou sdílené koupelny a kuchyňky. Hostely jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají cenově dostupné ubytování a zároveň chtějí být blízko všemu, co Kathmandu nabízí.

Pokud preferujete autentickou nepálskou zkušenost, můžete se rozhodnout pro ubytování v tradičních nepálských rodinných domácnostech, tzv. homestays. Tyto domů se nacházejí v blízkosti Swayambhunath Stupy a umožňují hostům poznat místní kulturu a zvyky. Homestays nabízejí jednoduché, ale pohodlné pokoje a stravu, kterou vaří hostitelská rodina.

V neposlední řadě jsou v okolí Swayambhunath Stupy k dispozici i penziony a malé hotely. Tyto ubytovací zařízení nabízejí pohodlné pokoje za rozumné ceny a jsou výbornou volbou pro cestovatele, kteří hledají ubytování s dobrým poměrem cena-výkon.

Pokud se tedy chystáte navštívit Nepál a Swayambhunath Stupu, měli byste se rozhodnout pro ubytování, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám a preferencím. Bez ohledu na vaše preference si můžete být jisti, že v okolí Swayambhunath Stupy najdete ubytování, které splní vaše očekávání a umožní vám vychutnat si nezapomenutelný pobyt v tomto krásném kraji.


Letenka Nepál Swayambhunath Stupa (Monkey Temple)


Nepál je země, která láká svými horskými vrcholky a kulturními poklady. Jedním z těchto skvostů je Swayambhunath Stupa, známý také jako Monkey Temple.

Tento chrám je považován za jedno z nejposvátnějších míst v Nepálu a je domovem stovkám opic, které tu dovolí člověku vstoupit do jejich teritoria. Stupa se těší velké vážnosti jak mezi hinduisty, tak buddhisty a je uctívána jako místo, kde se vyskytují relikvie Buddhy.

Stavba stupy se datuje do 5. století a prošla mnoha rekonstrukcemi a úpravami. Kromě hlavní stupičky se zde nachází i mnoho menších chrámových budov, modliteben a pagod, které jsou bohatě zdobeny barevnými malbami a mozaikami.

Chrám nabízí nejen duchovní zážitky, ale také skvělé výhledy na město a okolní krajinu. Z vrcholu stupy si můžete vychutnat fantastický výhled na Himaláje a na město Kathmandu, které křepčí v nížinách pod vámi.

Pokud zvažujete návštěvu této úžasné lokality, doporučuje se pořídit si letenku do Kathmandu, odkud se k stupě dostanete pěšky nebo taxíkem. V okolí stupy se nachází mnoho možností ubytování, takže se nemusíte bát, že byste zůstali na ulici při hledání noclehu.

Celkově je Swayambhunath Stupa zážitkem, který nemůžete vynechat při návštěvě Nepálu. Tento místo přináší nejen duchovní povzbuzení, ale také fantastické výhledy a zážitky. Tak co ještě čekáte? Pořiďte si letenku do Nepálu a vydajte se na cestu za podivuhodnými zážitky a krásami této exotické země.


Počasí Nepál Swayambhunath Stupa (Monkey Temple)


Nepál je země plná krásných a historických památek. Jednou z nejznámějších z nich je Swayambhunath Stupa, známý také jako Monkey Temple. Tento chrám, který se nachází na kopci v západní části Kathmandu, je jedním z nejdůležitějších buddhistických svatostánků v zemi.

Kromě své duchovní hodnoty nabízí Monkey Temple návštěvníkům krásné výhledy na Kathmandu a široké okolí. Nicméně, k návštěvě tohoto místa byste měli vyrazit v době, kdy bude počasí vhodné. Nepál má typické subtropické podnebí, což znamená, že teploty jsou většinou celoročně vysoké. Nicméně, některé období jsou vhodnější pro návštěvu než jiné.

Nejlepší dobou pro návštěvu Swayambhunath Stupa je období od října do listopadu, kdy je počasí suché a slunečné. Díky tomu máte lepší šanci užít si krásné výhledy z vrcholu kopce, aniž byste museli bojovat s deštěm nebo zapadaným sněhem. Teploty v této době se také pohybují mezi příjemnými 20 až 25 stupni.

Zimní období, od prosince do února, je na druhou stranu chladné a suché. Teploty v této době mohou být velmi nízké a v noci dokonce klesat hluboko pod nulu. Nicméně, pokud se dokážete dobře obléci, stále můžete užít krásné výhledy z vrcholu kopce. Toto období také bývá klidnější, bez velkého množství turistů.

Během jara je počasí opět suché, avšak teploty začínají stoupat. V období dubna a května mohou být teploty velmi vysoké, většinou kolem 30 stupňů. Proto byste měli předem plánovat vhodné oblečení a hydrataci, abyste se vyhnuli dehydrataci a horkovlně.

Zimní období od června do září bývá naopak velmi deštivé, a proto bychom vám návštěvu v tuto dobu moc nedoporučovali. Deštivá sezóna může být sice velmi romantická, díky starodávným kamenným schodům, které vedou na vrchol kopce Swayambhunath, však může být pro návštěvníky velmi nebezpečná.

Celkově vzato, nejlepší dobou pro návštěvu Swayambhunath Stupa je od října do listopadu. Nicméně, i v jiných obdobích můžete užít krásy tohoto místa, pokud budete brát v úvahu počasí a vhodné oblečení. V každém případě vám výhledy z vrcholu kopce, kde se chrám nachází, jistě zůstanou v paměti navždy.


Dovolená Nepál Swayambhunath Stupa (Monkey Temple)


Nepál, země v oblasti Himálaje, je oblíbenou turistickou destinací, která přitahuje turisty z celého světa. Kromě nádherných hor a jezer má Nepál také mnoho historických a kulturních památek. Jedním z nejpopulárnějších míst je Swayambhunath Stupa, známý také jako Monkey Temple.

Swayambhunath Stupa se nachází na vrcholu kopce ve čtvrti Swayambhu v Katmandu, hlavním městě Nepálu. Je to jedna z nejstarších a nejposvátnějších buddhistických svatyní v Nepálu a celé oblasti Himálaje.

Stupa je obklopena malými chrámy a modlitebními koly, které se otáčejí při každém dotyku. Okolo stupy jsou umístěny malé obchůdky s tradičními suvenýry a upomínkovými předměty.

Jedním z největších lákadel této památky jsou opice, které volně pobíhají po celé oblasti. Není neobvyklé vidět je, jak se prohánějí mezi návštěvníky a snaží se jim vzít suvenýry nebo jídlo. Každopádně, opice jsou naprosto neškodné a jsou považovány za posvátné zvíře.

Swayambhunath Stupa je symbolem harmonie, míru a pospolitosti a přitahuje návštěvníky z celého světa. Kromě návštěvy stupy a pozorování opic můžete také navštívit blízké chrámy, jejichž architektura je velmi působivá.

Pokud se rozhodnete navštívit Nepál, neměli byste si nechat ujít Swayambhunath Stupa. Pocítíte zde spirituality a klid, který nebývá v dnešní uspěchané době běžným zážitkem. A pokud váš cíl je získat nějaké posvátné zážitky, nevolají vám nápisy tzv. vedlejší sezóna nepálského roku nebo papežova schůzka s duchovními ve Skandinávii - proplujte s využitím oficiálních cestovních systémů přímo k tomuto místa a uvidíte, jak Nepál vás okouzlí.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky