Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Nizozemsko Delft

Dovolená Nizozemsko Delft


Delft je malebné město v jižní části Nizozemska, ležící přibližně 10 kilometrů východně od Haagu a 60 kilometrů jižně od Amsterdamu. Je to ideální místo pro odpočinek a relaxaci, protože místní atmosféra je naprosto jedinečná. Přestože je Delft poměrně malé, nabízí svým návštěvníkům mnoho zajímavých věcí.

Možnosti ubytování jsou v Delftu velmi rozmanité. Můžete si vybrat mezi množstvím hotelů, penzionů a bed&breakfastů. V neposlední řadě však existuje i možnost ubytování v soukromí, kde narazíte na naprosto unikátní zážitky.

Jednou z největších turistických atrakcí v Delftu je nepochybně jeho historické centrum. Pokud máte rádi architekturu, určitě se vám bude líbit pestrobarevné náměstí Markt, a také okolní uličky. Na náměstí si můžete koupit například slavná holandská sýrová kolečka nebo speciální delftské kamínkové dlaždice.

Jednou z největších památek v Delftu je bezesporu kostel Nieuwe Kerk, který se nachází na jižním konci náměstí Markt. V kostele se konají velkolepé bohoslužby, pohřby královských osobností a další významné akce. Vnější fasáda kostela je nádherně zdobená a ostentativní, a také interiér kostela uchvátí jakýkoli divák svým rozsahem a patřičnou výzdobou.

Další turistickou atrakcí v Delftu je muzeum Het Prinsenhof, které se nachází na jižním konci Marketu. Muzeum je umístěno v bývalé rezidenci místních vládců a králů, a nachází se tam nejrůznější sbírka památek a uměleckých děl.

Pokud máte rádi přírodu, můžete navštívit půvabný park Delftse Hout. Tento park je ideálním místem pro kolo a pěší turistiku, nebo jen pro odpočinek na slunci, s výhledem na partičky místních rybníků.

Delft je také místem, kde byla vyrobena keramika známá jako delftská. Tuto techniku keramiky se věnuje celá řada malých továren, které si můžete prohlédnout a koupit si tam pěkný suvenýr.

Celkově lze tedy bezesporu říct, že Delft je krásné a atraktivní město, kde se budete cítit jako doma. Zde můžete strávit příjemnou dovolenou s rodinou a přáteli a prožít nezapomenutelné zážitky.


Počasí Nizozemsko Delft


Nizozemsko je proslulé svým změnlivým a nepředvídatelným počasím, které dokáže být během jednoho dne naprosto odlišné. Město Delft, nacházející se v jihozápadním Nizozemsku, není výjimkou. Pokud tedy plánujete návštěvu tohoto krásného historického města, stojí za to být připraven na jakékoliv překvapení ze strany počasí.

Jaro

Jaro v Nizozemsku bývá poměrně vlhké a chladné, a Delft není výjimkou. Během března a dubna může být teplota kolem 10-15°C, ačkoli během slunného dne může být tepleji, až kolem 20°C. Objeví se i občasné srážky, takže je dobré mít s sebou deštník. V tomto období také můžete vidět stromy kvést a zkrášlovat ulice Delftu.

Léto

Léto v Delftu může být docela teplé a slunečné. Průměrná teplota bývá kolem 20-25°C s občasnými vyššími hodnotami. Léto je obvykle nejsušší období v Nizozemsku, takže si užijete mnoho slunečných dnů. To znamená, že můžete procházet krásnými parky, plavat v moři nebo si vychutnat nápoje v jedné z tamních kaváren.

Podzim

Podzim v Nizozemsku je obvykle vlhký a chladný, i když Delft může být o něco teplejší než severnější oblasti země. Průměrná teplota bývá kolem 10-15°C, ale může být i výrazně chladněji. Je dobré si přinést nějaké teplejší oblečení, protože větry bývají poměrně silné. Na druhou stranu, krásné barevné listí na stromech může být ohromující a krásným zážitkem.

Zima

Zima v Delftu může být mrazivá a chladná, s teplotami obvykle kolem 0-5°C. O něco méně mrazivá než severnější oblasti země s větší možností sněhových srážek. Je dobré si přinést nějaké teplé oblečení, aby vám nebylo zima. Na druhou stranu, některé zimní sporty a zážitky, jako je bruslení na zamrzlých kanálech, mohou být velmi zábavné.

Celkově vzato, v Delftu může být počasí během celého roku poměrně proměnlivé. Ale s nějakým přiměřeným oblečením a očekáváním změny počasí si můžete užít toto krásné město kdykoli během roku.


Letenka Nizozemsko Delft


Nizozemsko je země, která láká turisty z celého světa. Delft je malebné historické město ležící v jihozápadní části Nizozemska. Díky své bohaté historii, architektuře a kultuře si Delft získal vysokou popularitu mezi turisty. Pokud byste se chtěli podívat na toto úžasné místo, můžete využít letenku Nizozemsko Delft.

Letenky do Nizozemska nabízí mnoho leteckých společností. Mezi nejoblíbenější patří KLM, Lufthansa nebo Ryanair. Díky široké nabídce leteckých společností mají cestovatelé na výběr z různých cenových i časových možností.

Nizozemsko Delft je snadno dostupné. Město leží asi 15 kilometrů od Rotterdamu, což znamená, že můžete letět na Rotterdam The Hague Airport a poté se snadno dostat do centra Delftu. Cestování mezi Rotterdamem a Delftem je velmi jednoduché, protože mezi městy je zajištěna pravidelná autobusová doprava.

Delft je nejen krásné město, ale také velmi zajímavé pro turisty. Má bohatou historii, což se odráží v mnoha starobylých stavebních památkách a malebných uličkách města. Nejznámějším z nich je Kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova, známý také jako Velký kostel. Tento nádherný renesanční kostel je největší stavební památkou Delftu a vychází z období osmdesátileté války, která se odehrála v tomto regionu v 16. století.

Další zajímavou památkou je královský palác Het Prinsenhof, který je místem narození nizozemského národního hrdiny Williama Pravého a místo vraždy Viléma I. Oranžského. Ten se zasloužil o sjednocení sedmnácti nizozemských provincií a vytvoření Nizozemské republiky.

Delft má také mnoho muzeí, kde si můžete doplnit znalosti o historii města a národa. Například Muzeum královského porcelánu, kde si můžete prohlédnout slavné modré kančeles královského porcelánu. Můžete navštívit také technologie muzejní park, kde se můžete naučit více o vývoji technologie od minulosti až do současnosti.

Kromě památek a muzeí nabízí Delft také mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality a pochutnávat si na kulinářských zážitcích.

Letenka Nizozemsko Delft vám nabízí možnost prozkoumat toto nádherné místo a objevovat jeho krásy. Můžete se tam dostat během několika hodin z různých koutů světa a strávit tam několik dnů, objevovat historii, kulturu a zajímavá místa. Delft je městem, které nabízí nejen turistickou atrakci, ale také relaxaci a uvolnění. Je to skvělé místo pro ty, kteří hledají krásu a romantiku Evropy, ať už s rodinou, přáteli nebo partnerem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Delft


1. Co je Delft za město?

Delft je město v Nizozemsku s bohatou historií a kulturou. Je známé svou keramikou, krásnými kostely a historickými památkami.

2. Jak se dostat do Delftu?

Do Delftu se lze dostat buď vlakem, autobusem nebo autem. Město se nachází v blízkosti Amsterdamu, Haagu a Rotterdamu.

3. Co je nejvýznamnější památkou v Delftu?

Jednou z nejvýznamnějších památek v Delftu je Královský palác. Toto krásné historické místo hostilo mnoho významných událostí a slavností, včetně korunovace krále Viléma III. v roce 1849.

4. Jaký je nejlepší způsob, jak prozkoumat Delft?

Jeden z nejlepších způsobů, jak prozkoumat krásy Delftu, je pěší procházka. Město má mnoho krásných uliček a náměstí, které stojí za návštěvu.

5. Je Delft dobrým místem pro rodiny s dětmi?

Ano, Delft je vynikajícím místem pro rodiny s dětmi. Město nabízí mnoho aktivit, jako jsou parky, muzea a zážitková centra.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Delftu?

Nejlepší doba na návštěvu Delftu je v období jara a léta, kdy se město rozchází květy a zelení. Teploty jsou příjemné a turistické atrakce jsou otevřeny po celý den.

7. Je Delft drahým městem?

Delft není příliš drahé město. Ceny jsou podobné jako v jiných větších městech v Nizozemsku.

8. Jaké jsou nejlepší restaurace v Delftu?

V Delftu je mnoho skvělých restaurací, které nabízejí místní speciality a další chutné pokrmy. Některé z nejlepších restaurací zahrnují Locus Publicus, De Vliegende Vos a Het Koningshuys.

9. Kde se ubytovat v Delftu?

V Delftu je mnoho různých možností ubytování, jako jsou hotely, hostely a apartmány. Některé z nejoblíbenějších míst zahrnují Hotel de Plataan, WestCord Hotel a Luxury Apartments Delft.

10. Jaké jsou nejlepší důvody, proč navštívit Delft?

Delft je krásné historické město s mnoha turistickými atrakcemi a aktivitami. Mezi nejlepší důvody, proč navštívit Delft, patří historické památky, keramické výrobky, krásné náměstí a trhy.


Ubytování Nizozemsko Delft


Pokud plánujete cestu do Nizozemska, město Delft je určitě jedno z těch, které byste měli navštívit. Nachází se v údolí řeky Schie na jihu země, nedaleko od města Haagu. S bohatou historií a krásnou architekturou je Delft ideálním místem pro dovolenou. Když se rozhodnete navštívit Delft, bude potřeba zvolit si vhodné ubytování.

Možnosti ubytování v Delftu jsou rozmanité a zahrnují hotely, apartmány, hostely a soukromé pokoje. Pokud si na své cestě do Delftu chcete užít luxusního ubytování, můžete zvolit některý z místních hotelů. V centru Delftu najdete například hotel Hampshire Delft Centre, kde se můžete ubytovat v pokojích s výhledem na historické náměstí, a kde vám bude k dispozici i sauna a posilovna. Další možností jsou hotely jako Westcord Hotel Delft a Hotel Johannes Vermeer.

Pokud hledáte levnější ubytování, můžete se ubytovat v jednom z místních hostelů, jako je Hostel Delft nebo Jorplace Delft Hostel. Tyto hostely nabízejí soukromé pokoje i společné pokoje a jsou ideální pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze na ubytování a raději je využijí pro více zábavy a zážitků v dané lokalitě.

Pokud chcete zažít místní atmosféru, můžete využít Airbnb a zvolit pronájem soukromého pokoje nebo celého bytu. Airbnb nabízí možnost ubytování u místních obyvatel, což vám umožní získat náhled do místní kultury a tradic.

Další možností jsou apartmány, které vám umožní vychutnat si Delft ve vlastním tempu. Můžete si pronajmout prostorný byt s kuchyňským koutem, který vám umožní vařit si vlastní jídlo a užívat si svobodu být nezávislý.

Závěrem lze říci, že výběr ubytování v Delftu závisí na vašem rozpočtu a preferencích. Pokud si na své cestě chcete užít místní atmosféru a být nezávislí, zvolte pronájem soukromého bytu nebo pokojů přes Airbnb. Pokud hledáte luxusnější ubytování, můžete zvolit některý z místních hotelů. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv možnost, Delft vás jistě nezklame a poskytne vám skvělé zážitky z dovolené v Nizozemsku.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky