Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Portoriko Old San Juan

Letenka Portoriko Old San Juan


Portoriko se stává stále oblíbenějším cílem mezi turisty ze všech koutů světa. A není se čemu divit - návštěva Portorika může být nejenom dovolenou u moře, ale také cestou do minulosti, díky nádherným památkám, které této zemi dominují. Portoriko nabízí turistům také mnoho dalších aktivit - golf, potápění, surfování, kajakářství... Prostě, je zde spousta věcí, které můžete zažít.

Jedním z nejkrásnějších míst v Portoriku je historické město Old San Juan. Toto místo je plné historických budov v koloniálním stylu, úzkých uliček a kamenitých náměstí. Pokud chcete poznat Portoriko a jeho kulturu, Old San Juan je ideálním místem pro vás. Mezi hlavní turistické atrakce patří Muzeum krásného umění, Muzeum amerických indiánů a Muzeum kutilství.

Jednoduše řečeno, Old San Juan je nejlepší způsob, jak prozkoumat krásu Portorika. A aby jste se tam dostali, musíte si zakoupit letenky. Letenky do Portorika jsou lehce dostupné a mohou být zakoupeny online nebo skrz cestovní kanceláře, což vám umožní najít tu nejlepší cenu. Pokud poletíte do Portorika, můžete využít některou z mnoha výhod, jako například rychlou dopravu, množství možností ubytování, a samozřejmě neomezený přístup k nejlepším plážím a gastronomii.

V Portoriku se nachází několik letišť, ale nejlepší volbou je letiště Luis Muñoz Marín International Airport, které se nachází přibližně 10 kilometrů od Old San Juan. Toto letiště poskytuje přímé lety z více než 20 měst z celého světa. Pokud cestujete z Evropy, možná budete muset při přestupu několik hodin strávit na letišti. Pokud plánujete cestovat do Portorika, je lepší cestovat v období od listopadu do dubna, kdy je počasí velmi příznivé a nejsou tak časté deštivé dny.

Letenky do Portorika jsou skládací, což znamená, že si můžete vybrat, jak dlouho chcete zůstat. Pokud hledáte romantiku, krásné scenérie a plážovou dovolenou, je Portoriko nejlepším místem pro vás. A pokud chcete vidět více než jen pláže, není lepší místo než Old San Juan.

Celkově vzato, Portoriko je úžasné místo pro dovolenou. A pokud chcete vidět to nejlepší, co tento ostrov nabízí, musíte navštívit Old San Juan. A nezapomeňte si zakoupit letenky co nejdříve. Toto místo stojí opravdu za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portoriko Old San Juan


Dotaz: Jak se dostat do Starého San Juanu z letiště Luis Muñoz Marín?
Odpověď: Existuje několik možností dopravy, včetně taxíků, pronájmu auta, autobusů a soukromých přepravních společností.

Dotaz: Kde se nachází nejlepší místa pro fotografování v Starém San Juanu?
Odpověď: Nejpikantnější místa jsou například Castillo San Felipe del Morro, Castillo San Cristóbal, Plaza de Armas a La Fortaleza.

Dotaz: Co je nejlepší čas na návštěvu Starého San Juanu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu je od listopadu do května, kdy je počasí suché a slunečné.

Dotaz: Kde se dá najít nejlepší místní jídlo v Starém San Juanu?
Odpověď: Nejlepší místní jídlo lze najít v mnoha restauracích a stáncích s různými pokrmy, včetně mofongo, arroz con gandules a chicharrones.

Dotaz: Jak se mohu pohybovat po Starém San Juanu?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se pohybovat po Starém San Juanu, je pěšky, protože většina atrakcí je v docházkové vzdálenosti. Existují však také autobusové linky a taxi služby.


Počasí Portoriko Old San Juan


Portoriko Old San Juan je krásné, živé město na ostrově Portoriko, které se nachází na severovýchodě ostrova, v blízkosti Atlantického oceánu. Počasí v této oblasti bývá celoročně teplé a vlhké, což znamená, že se můžete těšit na slunečné dny a teplé večery.

Průměrná teplota v Portoriko Old San Juan se pohybuje v průměru mezi 26 až 32 stupni Celsia. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 33 stupňů. Nejchladnější měsíce jsou prosinec a leden, kdy se teploty snižují na 25 stupňů.

V Portoriku Old San Juan, jako v mnoha dalších tropických oblastech, je největší riziko pro návštěvníky silné slunce. Proto se doporučuje, aby turisté nosili ochranné krémy s vysokým faktorem ochrany proti UV záření a pokryli si hlavy a ramena, abychom se chránili před slunečním zářením.

Město také bývá pod vlivem hurikánů, které mohou být velmi silné v období června až listopadu. Pokud cestujete do Portorika Old San Juan během této doby, měli byste sledovat předpověď počasí a informovat se o případných evakuacích.

Celkově lze říci, že počasí v Portoriko Old San Juan je ideální pro turisty, kteří hledají slunečné a teplé destinace. Pokud přijedete dobře připraveni a sledujete předpověď počasí, tato lokalita je skvělou volbou pro návštěvu během celého roku.


Ubytování Portoriko Old San Juan


Old San Juan je krásná historická část Portorika, plná barvitých domů a úzkých uliček. Jedná se o oblíbené turistické místo a nabízí mnoho možností ubytování.

Hotely

V Old San Juan je mnoho hotelů různých kategorií. Od luxusních 5hvězdičkových hotelů, jako je například Hotel El Convento, až po menší nezávislé boutique hotely. Většina hotelů se nachází v historických budovách a nabízí původní architekturu a charakteristický styl. Některé z nabízí rovněž nádherný výhled na přístav.

Apartmány

Pokud na nějakou dobu hledáte větší soukromí, pronájem apartmánu může být pro vás ideální volbou. V Old San Juan jsou k dispozici mnohé apartmány v historických budovách, zatímco mnoho dalších se nachází na ulicích, které lemují more. Většina apartmánů je dobře vybavena a ideální jako základna pro objevování okolí.

Guesthouse

Old San Juan také nabízí mnoho možností pro ubytování v takzvaných guesthousích. Ty jsou obvykle menší a méně formální než hotely, ale nabízejí útulnou atmosféru. Výhodou ubytování v guesthousích je, že můžete snáze poznat místní lidi a kulturu. Některé guesthousy se nachází v historických budovách, zatímco jiné jsou moderní a vybavené moderními zařízeními.

Villa

Hledáte-li něco exkluzivního, můžete si pronajmout luxusní vilu. V Old San Juan je k dispozici mnoho nádherných vil, které nabízejí magické pohledy na Atlantik a přístav. Vily zpravidla oferují vysoký standard a mnoho vybavení, jako je např. vlastní bazén, saunu, fitnesscentrum a další.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, Old San Juan je nádherným místem k relaxaci a objevování krás a historie Portorika.


Dovolená Portoriko Old San Juan


Old San Juan – neokoukaný cíl pro dovolenou na Portoriku

Portoriko, ostrovní teritorium USA v Karibiku, je často spojováno s plážemi a luxusními resorty, ale pro ty, kteří hledají dovolenou s více historií a kulturou, může být kouzelnou destinací i jeho hlavní město – San Juan. Konkrétně historická čtvrť Old San Juan je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat koloniální historii Portorika a přitom si užít kouzlo Malebných uliček, tradičních restaurací a barů, a dokonce i nádherných pláží.

Old San Juan se rozprostírá na malém poloostrovním vyloučeném ze zbytku ostrova masivními kamennými zdmi a řadou brán. Toto malebné městečko obsahuje desítky krásných budov se španělskou koloniální architekturou, jako například pevnost El Morro, La Fortaleza (Guvernérský palác), a mnoho dalších.

Historická čtvrť Old San Juan nabízí i skvělé možnosti pro nakupování, kde můžete najít šperky z karibských korálů, tradiční portorické koření, místní různé vína a dokonce i luxusní značky oblečení. Povinnou zastávkou jsou také místní trhy, kde si můžete koupit nádherné ručně vyrobené suvenýry a místní speciality.

Když už přijdete do Old San Juan na Portoriku, nesmíte si nechat ujít ani jeho kulinářské speciality. Jen v této historické čtvrti jsou obsaženy desítky tradičních restaurací, hospůdek a barů, které nabízí místní kuchyni. Vyzkoušejte například „mofongo“, tradiční jídlo s kachním nebo vepřovým masem, a ochutnejte portorický rum, nejznámější produkt Karibiku.

A konečně – nádherné pláže v Old San Juan. I když nemusí být stejně rozsáhlé jako na jiných místech Portorika, ale pláže Condado a Isla Verde nabízejí krásně bílý písek a modrou vodu Karibiku, skvělé pro relaxaci po celém dni objevování tohoto nádherného města.

Old San Juan má spoustu kouzla a historie, což ho dělá nezapomenutelným místem pro dovolenou na Portoriku. Místo, kde můžete prožít nezapomenutelný pobyt, prozkoumat nové kultury a historii, ochutnat jídlo a nápoje, a užít si překrásné pláže Karibiku. Pokud hledáte nové zážitky, Old San Juan by mělo být na vašem seznamu cílů!


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky