Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Portugalsko Funchal

Počasí Portugalsko Funchal


Pokud hledáte ideální destinaci pro vaší další dovolenou a zároveň milujete slunečné a teplé počasí, pak by Portugalsko a konkrétně město Funchal mohlo být tou správnou volbou. Toto město se nachází na jihozápadě Madeiry, což je portugalský ostrov v Atlantském oceánu. Funchal je jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Portugalsku a nabízí návštěvníkům krásnou přírodu, historické památky, vynikající kuchyni a samozřejmě skvělé počasí.

Funchal se může pyšnit celoročně příjemnými teplotami, které se zřídka kdy dostávají pod 20 stupňů Celsia. Průměrná teplota v létě se pohybuje okolo 24-26 stupňů Celsia, zatímco v zimě se teploty pohybují kolem 17-19 stupňů Celsia. Toto ideální počasí je umožněno mírným oceánským klimatem a teplými proudy z Golfu, což znamená, že můžete počítat s méně srážkami a slunečním svitem s průměrem 7-8 hodin denně od května do září.

Když je v Funchalu hezky, můžete využít mnoho skvělých aktivit kombinujících slunce a moře. Navštivte krásné pláže, jako jsou Praia Formosa, Praia do Gorgulho a Praia do Vigário. Každá z nich nabízí krásný výhled, bílý písek a průzračně modrou vodu. Kromě těchto pláží můžete podniknout plavbu na katamaránu, vodní sporty jako windsurfing nebo jetový skútr, nebo si vyzkoušet potápění a objevování podvodního světa Atlantského oceánu.

Funchal je výjimečné město plné přírodních krás a historických památek. Vydejte se na procházku po krásné zahradě Monte Palace Tropical, která nabízí spektakulární výhled na město, okolní vrcholky a oceán. Jen kousek od ní se nachází i kostel Nossa Senhora do Monte, který se trendy řadí mezi nejromantičtější místa v Evropě. Další památkou, kterou byste neměli vynechat, je náměstí Praça do Povo, kde se každý týden koná trh se zemědělskými produkty, řemeslnými výrobky a rybami.

Když jste v Funchalu, neměli byste vynechat místní delikatesy. Madeira je známá pro své gastronomické speciality, jako je espada (ryba meče), lapas (mušle) nebo bolo do caco (typický madeirský chléb). A samozřejmě nezapomeňte na oblíbený portugalský kořalku, Madeira, která je řazena mezi nejlepší v Portugalsku.

Zkrátka a dobře, pokud hledáte ideální místo pro vaší další dovolenou a chcete si užít slunce, počasí a krásnou přírodu, Funchal by měl být vaší první volbou. Nabízí vše, co si turista může přát: příjemné počasí, krásnou přírodu, historické památky, vynikající kuchyni a spoustu zábavných aktivit pro celou rodinu. Tak co ještě čekáte? Vyrazte objevovat Funchal a užijte si bezstarostné chvíle plné slunce, moře a skvělého zážitku!


Letenka Portugalsko Funchal


Vydáváte se na dovolenou do Portugalska a chystáte se navštívit Funchal? To je skvělá volba! Funchal je hlavním městem Madeiry, což je portugalský ostrov v Atlantském oceánu. Ostrov je nejen krásný, ale také nabízí mnoho příležitostí k odpočinku, relaxaci a poznávání nových míst.

Jedním z klíčových faktorů, který si musíte zařídit, je letenka. Pokud přijíždíte do Portugalska z ciziny, musíte zakoupit letenku. Zpravidla se doporučuje, abyste si letenku pořídili co nejdříve, abyste ušetřili co nejvíce peněz za dopravu. Letenky do Portugalska jsou cenově dostupné a nabízejí různé možnosti letů a různé ceny.

Pokud se chystáte do Funchalu, můžete zvolit několik různých možností, jak se tam dostat. Zpravidla jsou lety k dispozici z většiny evropských hlavních měst jako Londýn, Paříž nebo Madrid. Pokud však přijíždíte z větších měst Evropy, můžete zvolit také let do Lisabonu, který je největším letištěm v Portugalsku, a přestoupit zde na další let do Funchalu. Časově vám to může zabrat trochu více, ale můžete také ušetřit peníze na letence.

Letiště na Madeiře se nachází asi 20 km od Funchalu. Zde se můžete dostat do centra města několika způsoby. Můžete si vyzvednout auto v autopůjčovně na letišti, což vám umožní pružně se pohybovat po ostrově. Další možností je využít taxi službu, nebo shuttle busu.

Při plánování cesty do Portugalska a Funchalu si vždy zkontrolujte aktuální dopravní situaci a platné omezení spojená s režimem Covid-19. Mějte na paměti, že v této době může být situace poměrně proměnlivá, a proto je dobré být flexibilní a mít na všechno dostatečnou rezervu. S pozorností k detailům a správným plánováním se však můžete těšit na skvělou dovolenou v Portugalsku a užít si nádherné Moravské krajiny v okolí Funchalu.


Ubytování Portugalsko Funchal


Portugalské město Funchal se nachází na ostrově Madeira a plné květin, samozřejmě i historie a kultur. V Funchalu najdete množství nabídek na ubytování pro turisty. Každý si zde snadno najde to své, bude to záležet na finančních možnostech a preferencích. Portál Booking.com nabízí širokou škálu ubytování od malých domácích penzionů, přes luxusní hotely až po apartmány s nádherným výhledem na moře.

Penziony jsou v Funchalu velmi oblíbené. Obvykle se nacházejí v klidné části města, mimo centrum a hlučné ulice. Většinou jsou vedeny místními majiteli, kteří jsou velmi vstřícní a ochotní. Většinu z nich nevyvažuje výbavou a ubytováním s hotely, avšak možná se to nebudete ani snažit, penziony jsou dostatečně pohodlné a útulné.

Luxusní hotely v Funchalu se nacházejí zpravidla v samotném centru města či například u břehu moře. Nabízejí vysokou úroveň služeb, včetně spa, fitness, restaurací a jiných zábavních aktivit. Pokud se chcete zahalit do luxusu, určitě tady najdete to, co hledáte.

Zajímavou možností ubytování v Funchalu jsou apartmány s nádherným výhledem na moře. Ty se nacházejí především v klidnějších částech města, nejsou tak luxusní jako hotely, ale nabízejí stejnou úroveň pohodlí jako hotely, ale s více soukromí. Zpravidla jsou vybaveny kuchyňským koutem a balkonem s výhledem na moře, kde si můžete vychutnat snídani za zvuku vln a s krásným výhledem na město.

Funchal nabízí zajímavé možnosti ubytování pro každého turistu. Od levných a útulných penzionů po luxusní hotely a samostatné apartmány s nádherným výhledem na moře. Vyberte si to, co vám nejvíce vyhovuje a užijte si nádherný pobyt v krásném Funchalu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Funchal


1. Jaké jsou nejlepší pláže v Funchalu?

V Funchalu se nachází několik krásných pláží, z nichž nejpopulárnější jsou Praia Formosa, Praia do Gorgulho a Praia da Barreirinha. Všechny jsou snadno dostupné a nabízejí písečný pobřeží, jasné vody a skvělé možnosti pro vodní sporty.

2. Jak dlouho trvá let z Prahy do Funchalu?

Let z Prahy do Funchalu trvá přibližně 4,5 hodiny v přímém letu.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Funchalu?

Nejlepší čas na návštěvu Funchalu je na jaře nebo na podzim, kdy jsou teploty mírné a turistická sezóna je v plném proudu. V létě může být velmi horko, zatímco v zimě občas bývá deštivo.

4. Jaká je místní kuchyně v Funchalu?

Místní kuchyně v Funchalu se zaměřuje především na ryby a plody moře, ale najdete zde také vynikající masové pokrmy. Mezi nejznámější speciality patří espada com banana (ryba espada s banánem), lapas com alho (mušle s česnekem) a bolo de caco (místní chléb s česnekovým máslem).

5. Co navštívit v Funchalu?

V Funchalu se nachází mnoho zajímavých turistických atrakcí, mezi nimiž jsou katedrála Sé, botanická zahrada Madeira, Monte Palace Tropical Garden, kostel Nossa Senhora do Monte a Náměstí Praça do Povo. Pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky, je tu například sdílená jízda na sledge ve městě Monte.


Dovolená Portugalsko Funchal


Pokud hledáte krásné a slunné místo pro svou další dovolenou, Portugalsko je jedním z nejlepších míst, která si můžete vybrat. Nabízí krásné pláže, skvělé jídlo, historii a kulturní bohatství, které si zamiluje každý. Mezi nejpopulárnějšími turistickými destinacemi v Portugalsku je město Funchal na ostrově Madeira.

Funchal je hlavním městem na ostrově Madeira a je plné krásných památek, restaurací a aktivit, které nabízejí návštěvníkům jedinečný zážitek. Město je známé svými květinovými zahradami, obzvláště Botanickou zahradou Madeiry, kde můžete najít stovky druhů rostlin a zvířat.

Pokud se rozhodnete navštívit Funchal, neměli byste si nechat ujít návštěvu Mercado dos Lavradores, tradičního trhu se spoustou čerstvých produktů, jako jsou ryby, ovoce a zelenina. Město je také bohaté na umění a kulturu, takže se určitě vyplatí navštívit některá z místních muzeí jako například muzeum Madeira Wine nebo muzeum moderního umění.

Co se týče ubytování, Funchal nabízí širokou škálu možností od luxusních hotelů až po levnější apartmány. Nejlepší je vybírat si útočiště v blízkosti pláže, jako je například Praia Formosa, která je jednou z nejkrásnějších pláží na Madeiře.

Když už jsme u pláží, Madeira je také známá svými skvělými podmínkami pro potápění, takže pokud máte rádi tento sport, neměli byste si nechat ujít možnost objevovat podvodní svět.

Nakonec, ale ne nejméně důležité, Funchal je také známé svými skvělými restauracemi a tradičními pokrmy jako je Espetada, špízy z hovězího maso, nebo bola de berlim, typický dort plněný vaječným krémem.

V závěru lze říci, že Portugalsko Funchal je skvělým místem pro každého cestovatele, který hledá krásu a relaxaci. Město je plné kulturního bohatství, krásných pláží, skvělého jídla a mnoha aktivit, takže je ideálním místem pro každého, kdo hledá dovolenou, kterou nezapomene.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky