Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Řecko Lesvos

Letenka Řecko Lesvos


Letenka Řecko Lesvos: proč byste měli navštívit tuto krásnou ostrovní destinaci

Ostrov Lesvos, nacházející se v Egejském moři, je jednou z nejkrásnějších a nejvíce nedotčených destinací v Řecku. Pokud hledáte místo na dovolenou, kde si odpočinete od každodenního shonu a zapomenete na všechny starosti, je Lesvos ideální volbou.

Proč je Lesvos tak krásným místem? Je to díky nádherné krajině, jasně modrému moři, teplému slunci a pohostinnosti místních obyvatel. Navštívit Lesvos znamená ponořit se do kouzelného světa nekonečné zeleně, autentické řecké kuchyně, malebných vesnic a nádherných pláží.

Jak se dostat na Lesvos?

Nejlépe se na Lesvos dostanete letadlem, neboť se jedná o ostrov, který není napojen na pevninskou část Řecka. Existuje mnoho letovisek, ze kterých můžete letět na Lesvos, včetně Athén, Soluně a dalších menších letišť v Evropě.

Letenky na Lesvos se mohou lišit v závislosti na sezoně. Obvykle jsou nejdražší v letních měsících, ale mohou být levnější v jarních a podzimních měsících.

Co dělat na Lesvos?

Přestože je Lesvos méně známým ostrovem než jiné řecké ostrovy, nabízí spoustu aktivit pro turisty.

- Prozkoumejte starověké památky: Lesvos má bohatou historii, kterou můžete objevit v mnoha starověkých památkách a muzeích, včetně starověkého chrámu Apollo v Pyra a archeologického muzea v Mytilene.

- Cestování po ostrově: Lesvos je prostorný ostrov s mnoha krásnými vesnicemi a přírodními scenériemi, které stojí za návštěvu. Můžete například cestovat na pláž Petra, jednu z nejznámějších pláží na Lesvosu, nebo navštívit národní park Olympos.

- Naučte se, jak vařit řecká jídla: Když navštívíte ostrov Lesvos, určitě byste měli ochutnat tradiční řecké jídlo. Mnoho z místních restaurací a kuchyní nabízí kurzy vaření, kde se můžete naučit, jak připravovat typická řecká jídla jako je třeba Moussaka.

- Relaxujte na pláži: Lesvos má některé z nejkrásnějších pláží v Egejském moři. Existuje mnoho malých zátok, jako například pláž Vatera, kde si můžete užít horké slunce a jasné vody. Kromě toho jsou na Lesvosu i pláže, které jsou klidnější a méně rušné, což je ideální pro rodiny s dětmi.

Přestože se Lesvos možná nejmenuje mezi nejznámějšími ostrovy v Řecku, nabízí spoustu zážitků a krásných přírodních scenérií, které stojí za to objevit. Pokud tedy plánujete dovolenou a hledáte místo, které je tradiční, klidné a nabízí velké množství věcí k prozkoumání, měli byste zvážit návštěvu ostrova Lesvos.


Dovolená Řecko Lesvos


Jste na správné cestě, pokud uvažujete o letní dovolené na řeckém ostrově Lesvos! Tento ostrov je nejen velmi krásným turistickým cílem, ale je také součástí řecké oblasti Lesbos – jedné z nejzajímavějších oblastí v Řecku, která má co nabídnout jak milovníkům historie a kultury, tak i těm, kdo hledají zábavu a oddych.

Lesvos je třetím největším ostrovem v Řecku a nachází se poblíž pobřeží Turecka. Z tohoto důvodu je ostrov také oblíbeným místem pro cestující, kteří chtějí spojit návštěvu Řecka s pobytovým cestováním a prozkoumáváním okolních oblastí.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Lesvosu, můžete se těšit na mnoho různých aktivit a zážitků. Známým historickým místem na ostrově je město Molyvos, které je plné krásných starobylých budov a katedrál. Turisté si zde mohou prohlédnout staré zmučené pevnosti a středověkého královského hradu.

Pro ty, kteří hledají zábavu, jsou k dispozici pláže a mnoho druhů vodních sportů. Ostrov je také ideálním místem pro milovníky přírody a turistiky. Národní park Lesvos, který se rozkládá na celém ostrově, nabízí mnoho stezek a možností pro procházky přírodou.

Jeden z nejlepších způsobů, jak si užít výhled na krásy ostrova, je plavat okolo něj na lodi nebo si pronajmout vodní skútr. Ostrov nabízí také mnoho možností pro místní speciality v restauracích, hospůdkách a kavárnách.

Dovolená na Lesvosu může být velmi atraktivní a zábavná volba pro všechny. Ostrov nabízí mnoho zajímavého a krásného, co se dá objevit. S jeho malými vesnicemi, vesnickými trhy a půvabnými plážemi je Lesvos rozhodně jedním z nejlepších míst pro milovníky dovolené v Řecku. Určitě byste měli zvážit pobyt na tomto ostrově.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Lesvos


Dotaz: Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Lesvos v Řecku?
Odpověď: Nejlepšími plážemi na ostrově Lesvos jsou Petra Beach, Molyvos Beach, Vatera Beach, Agios Isidoros Beach a Skala Eressos Beach. Tyto pláže mají krásný bílý písek a turistické zařízení.

Dotaz: Je možné najít levné ubytování na Lesvosu?
Odpověď: Ano, na ostrově Lesvos je možné najít levné ubytování. Existuje řada hotelů, apartmánů a Airbnb nabídek, které budou odpovídat různým cenovým rozpětím.

Dotaz: Jak lze na Lesvosu cestovat?
Odpověď: Na ostrov Lesvos se dá dostat letecky, trajektem nebo autobusem. Z řeckých měst, jako je Atény, Soluň nebo Thessaloniki, létají pravidelné lety do Mytilene a také příměstské autobusové linky do různých měst a vesnic na ostrově Lesvos.

Dotaz: Kde mohu ochutnat tradiční řeckou kuchyni na Lesvosu?
Odpověď: Na ostrově Lesvos je mnoho restaurací, které nabízejí tradiční řeckou kuchyni, jako jsou řecké saláty, musaka, baklava, hummus a další. Doporučujeme navštívit restaurace v městech Petra, Mytilene a Molyvos.

Dotaz: Které jsou největší atrakce na Lesvosu?
Odpověď: Největšími atrakcemi na ostrově Lesvos jsou zachovalá starověká a byzantská architektura, nejrůznější muzea, pláže a přírodní parky. Doporučujeme navštívit lesvosskou pláž Petra, muzeum Petrified Forest v Sigri a starobylé město Mithymna.


Ubytování Řecko Lesvos


Lesbos, též známý jako Lesbos, je největší ostrov v souostroví ostrovů Egejského moře a nachází se na východním pobřeží Řecka. V posledních letech se tento ostrov stal velmi oblíbeným mezi turisty ze všech koutů světa, zejména díky svému jedinečnému kulturnímu dědictví, přírodní kráse a neuvěřitelně přívětivým lidem. Pokud zvažujete návštěvu tohoto ostrova, zde je náš průvodce ubytování v Lesbosu.

Možnosti ubytování:

Pokud hledáte ubytování v Lesbosu, máte na výběr z mnoha možností. Od luxusních hotelů a vil s bazény a výhledy na moře přes stylové apartmány až po tradiční řecké domy nebo chatky v přírodě. Zde jsou čtyři způsoby, jak najít to nejlepší ubytování v závislosti na vašich preferencích.

1. Hotely
Pokud hledáte pohodlné ubytování s plným servisem, na Lesbosu je mnoho luxusních hotelů s moderními pokoji, restauracemi a bary. Tyto hotely jsou ideální pro lidi, kteří očekávají pohodlí a luxus během svých dovolených.

2. Apartmány
Pro ty, kteří hledají více prostoru a soukromí, jsou zde nádherné apartmány, které nabízejí moderní vybavení, jako je kuchyň, obývací pokoj a soukromou terasu nebo balkón. Apartmány jsou ideální pro rodiny a skupiny přátel, kteří chtějí společně trávit čas a užít si pohodlí a autonomii obytného prostoru.

3. Tradiční řecké domy
Pokud chcete ubytování s autentickou řeckou atmosférou, doporučujeme vám ubytování v tradičních řeckých domech, které se nachází v blízkosti malebných obcí na ostrově. Tyto domy byly obnoveny s ohledem na zachování původní architektury a nabízejí příjemný prostor k ubytování. Navíc, tyto domy jsou zpravidla velmi blízko k nádherným plážím a k turistickým atrakcím.

4. Chatky v přírodě
Pokud chcete strávit váš pobyt v Lesbosu v klidu a v tichu, pak vás bude zajímat ubytování v chatkách v přírodě, některé z nich jsou dostupné i díky různým nabídkám od Airbnb. Tyto chatky obklopené krásnou přírodou nabízejí vysoce kvalitní ubytování, kde lze vychutnat krásy okolí a různých přírodních scenérií ostrova.

Lesbos je krásný ostrov v Řecku, který nabízí širokou škálu ubytování. Bez ohledu na vaše preference a požadavky bude určitě ​​nalezena ideální volba pro vás, která naplní vaše očekávání a pobyt na ostrově Lesbos si maximálně užijete. Enjoy Your Stay!


Počasí Řecko Lesvos


Řecko a jeho ostrovříše poskytují návštěvníkům neuvěřitelné příležitosti, počínaje fascinující kombinací kultur a historie až po krásy přírody. Ostrov Lesvos je bezpochyby jedním z nejzajímavějších míst řeckého pobřeží. Tento ostrov se nachází v severovýchodní části Egejského moře a nabízí řadu aktivit pro cestovatele, stejně jako úchvatné výhledy na přírodu a moře.

Pokud plánujete návštěvu ostrova Lesvos, je důležité si všimnout, že sezóna zde začíná obvykle v květnu a končí v září. V létě se zde očekává horké počasí s průměrnou teplotou od 28°C do 32°C. V říjnu až listopadu se na ostrově Lesvos může počasí zhoršit a může být deštivé a chladné. Zimní měsíce jsou zde chladné, ale ne tak drsné jako v některých částech Evropy.

Krásné počasí zde však nabízí řadu příležitostí pro aktivní cestování, jako jsou vodní sporty, turistika a cykloturistika. Pláže v Lesvos jsou typické svými klidnými vodami, které jsou ideální pro plavání a potápění. Na ostrově se také nachází mnoho rybářských přístavů, kde si můžete vychutnat nejčerstvější ryby a mořské plody.

Vzhledem k tomu, že ostrov Lesvos má velkou plochu a různorodé klima, počasí může být poměrně různorodé. Pokud přijedete na ostrov o víkendu, můžete zažít spoustu bílé pěny a větru, což jsou ideální podmínky pro kiteboarding, windsurfing a další vodní sporty. I pokud plánujete být na ostrově pouze několik dní, můžete být si jisti, že budete schopni využít spoustu času na venkovní aktivity a objevování krás této oblasti.

Ať už plánujete návštěvu ostrova Lesvos pouze na pár dní nebo týdnů, budete mít vždy možnost užít si ojedinělé kombinace krásného počasí, pevninské přírody, bohaté historie a kultury a malebného středomořského životního stylu.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky