Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Rumunsko Tulcea

Letenka Rumunsko Tulcea


Pokud se chystáte na dovolenou nebo poznávací zájezd do Rumunska, rozhodně byste neměli vynechat město Tulcea. Nachází se na východě země, u ústí Dunaje do Černého moře, a je významným námořním a říčním přístavem. Tulcea může být výchozím bodem pro výlety do delty Dunaje a dalších krásných míst v okolí.

Jak se do Tulcey dostat? Nejlepší variantou je letecká doprava. Letenky do Tulcey jsou k dispozici od několika leteckých společností a létají sem jak pravidelné, tak i charterové linky. Letiště v Tulcei se nachází 16 kilometrů od města. Vzhledem k vzdálenosti může být výhodnější si pronajmout auto na letišti a přepravit se tím do centra města.

Co můžete v Tulcey vidět a zažít? Kromě přístavu a námořních atrakcí je hlavním lákadlem Tulcey Národní park Delty Dunaje. Jde o jednu z nejvýznamnějších přírodních lokalit v Evropě a je zapsaná na seznamu UNESCO. Park tvoří rozlehlá mokřadní oblast, která patří k nejvýznamnějším močálovým systémům řeky Dunaj. Můžete zde vidět mnoho druhů ptáků a dalších živočichů, ale také se projít nebo sjíždět lodí kanály a řeky a užívat si neopakovatelné přírodní scenérie.

V Tulcei je také mnoho historických a kulturních památek. Můžete navštívit Archeologické muzeum, které ukazuje nejlepší archeologické nálezy z oblasti Dunaje a jeho okolí. Nebo se můžete vydat do centra města na procházku a vidět zde mnoho krásných budov z období osmanské říše i rumunského království, jako například katedrálu Svatého Jiří, Městskou radnici nebo Palác umění.

Kromě toho se v Tulcey můžete podívat na trh, na kterém můžete ochutnat a nakoupit mnoho místních specialit. Mezi nejznámější patří rybí a zeleninové saláty, pastrami nebo místní sýr telemea. Nezapomeňte si také vyzkoušet tradiční rumunské víno, které je vyhlášené pro svou kvalitu.

Výlet do Tulcey a okolí může být skvělou volbou pro ty, kteří hledají přírodu, kulturu a historii. Díky letenky do Tulcey se sem můžete snadno dostat z mnoha evropských destinací. Takže neváhejte a vydávejte se do této krásné části Rumunska.


Ubytování Rumunsko Tulcea


Rumunsko je země bohatá na krásnou přírodu a turistické zajímavosti. Pro mnoho turistů je velmi příjemné ubytování v malém městečku Tulcea, které se nachází na břehu Dunaje. Následující článek Vám připraví několik tipů na nejlepší ubytování v Tulcea.

Pro ty, kteří chtějí strávit svůj pobyt v Tulcea v luxusním stylu, nabízí se skvělý výběr nejlepších hotelů v centru města. Hotel Delta 4* nabízí luxusní ubytování v moderním prostředí s výhledem na Dunaj. Hotel nabízí i spa služby a venkovní bazén.

Dalším skvělým hotelem je Hotel Egreta 4*, který se nachází v blízkosti řeky a nabízí úžasný výhled na Dunaj a historické centrum města. Hotel má vlastní restauraci s tradičními rumunskými jídly a také nabízí profesionální masáže.

Pokud chcete strávit svůj pobyt v Tulcea více v klidném a přírodním prostředí, můžete si vybrat mezi několika ubytováními mimo centrum města. Villa Gaston je moderní vila, která se nachází v klidné části města blízko přístavu. Villa nabízí ubytování s výhledem na řeku a má vlastní zahradu, kde si můžete odpočinout.

Další tip na ubytování je tradiční rumunský penzion Casa Teodora, který se nachází v blízkosti přístavu v klidné části města. Při pobytu v penzionu si můžete užít klidné a soukromé prostředí a užít si výhled na řeku.

Tulcea je skvělým místem pro dovolenou jak s rodinou, tak i s přáteli. Nabízí řadu aktivit, jako jsou vodní sporty, rybaření nebo výlety do nedalekého Delta Dunaje. Ať už si zvolíte jakýkoliv druh ubytování v Tulcea, určitě si užijete velmi příjemný pobyt a uvidíte krásnou rumunskou přírodu.


Počasí Rumunsko Tulcea


Rumunsko patří mezi země s velmi rozmanitým klimatem. V oblasti Tulcea se může počasí lišit od letních veder až po zimní mrazy.

Letní počasí v Tulcei je velmi slunečné a horké. Teploty se mohou v létě pohybovat okolo 35°C. Vysoká vlhkost v kombinaci s horkem může být velmi nepříjemná, zejména pro turisty, kteří nejsou na takové klima zvyklí. Pro ty se proto může hodit lehká oblečení, sluneční brýle a klobouk nebo čepici na ochranu před sluncem.

Podzim v Tulcei přináší nižší teploty a mnohem vlhčí počasí. Deštivé dny jsou běžné a teploty se mohou pohybovat mezi 10 a 20°C. Je nutné být připraven na různé vlivy počasí, jako jsou deště, větry a mírné chladno.

Zima v Tulcei je drsná s mrazivými teplotami, často s teplotami okolo -10°C a vysokým sněhovým pokryvem. Turisté by měli být připraveni na mrazivé teploty a obléct se, aby chránili své tělo před chladem.

Jaro v Tulcei je krásné období, kdy se příroda probouzí k životu, avšak s sebou přináší různorodé teploty. Přestože jsou dny slunečné, teploty se mohou měnit a být poměrně chladné. Při návštěvě v této roční době je třeba být připraven na různé klimatické podmínky.

Celkově lze říci, že počasí v Tulcei je velmi rozmanité, což může ovlivnit plánování cesty. Nicméně, s tímto vědomím a vybaveni správným oblečením, slunečními brýlemi a deštníkem, má cestování skrz Tulceu velký potenciál stát se nezapomenutelným zážitkem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rumunsko Tulcea


Dotaz: Jak se nejlépe dostat do Tulcey z Bukurešti?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Tulcey z Bukurešti, je jet autobusem nebo vlakem. Autobusy odjíždějí každou hodinu z autobusového nádraží v Bukurešti a cesta trvá přibližně 3 a půl hodiny. Vlaky jezdí také pravidelně z hlavního nádraží v Bukurešti a cesta trvá přibližně 4 hodiny.

Dotaz: Co je nejlepší čas na návštěvu Tulcey?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Tulcey je od dubna do října, kdy je počasí teplejší a slunečnější. V létě se také konají mnohé festivaly a akce.

Dotaz: Co vidět a dělat v Tulcey?
Odpověď: V Tulcey stojí za to navštívit přístav a muzeum Delta Dunării, kde se můžete dozvědět více o historii a biodiverzitě delty Dunaji. Můžete si také pronajmout loď a projet se po deltě Dunaji, nebo navštívit blízký přírodní park Delty Dunaji.

Dotaz: Kde se ubytovat v Tulcey?
Odpověď: V Tulcey je k dispozici mnoho hotelů, penzionů a apartmánů, které nabízejí pohodlné ubytování za přijatelné ceny. Doporučujeme zkontrolovat recenze a rezervovat si ubytování v předstihu.


Dovolená Rumunsko Tulcea


Rumunsko je země plná krásných přírodních scenérií a historických památek. Nejobsáhlejší a nejkrásnější území Rumunska lze nalézt v jeho východní oblasti, na dně deltového Dunaje. Zde najdete oblast, která je známá jako Tulcea, a která nabízí skvělou dovolenou pro každého, kdo oceňuje krásnou přírodu, bohatou faunu a historické památky.

Tulcea je městem a krajským centrem v rumunském regionu Dobrudža. Město je správním centrem stejnojmenného okresu a nachází se přibližně 200 kilometrů východně od Bukurešti. Jako jedno z největších přístavů Dunajské delty, nabízí Tulcea návštěvníkům mnoho možností pro objevování této krásné oblasti.

Mezi hlavní atrakce tohoto kraje patří prakticky nekonečné možnosti pozorování ptáků. Delta Dunaje je domovem pro více než 320 druhů ptáků, včetně některých z největších kolonií pelikánů na světě. Při návštěvě Tulce musíte rozhodně navštívit národní park Delty Dunaje a prožít nezapomenutelný zážitek z pozorování ptáků.

Dalšími must-see atrakcemi v Tulce jsou tradiční rybářské vesnice, seskupení tradičních srubů přímo na březích Dunaje, návštěva kláštera Sv. Jiří, který se nachází na ostrůvku ve středu řeky, a také návštěva Muzea Klokanů Alexandrion, největšího zoologického parku v Rumunsku.

Rumunsko je také známé pro své kulinářské speciality a Tulcea není výjimkou. Zde si můžete vychutnat tradiční rumunskou kuchyni, jako jsou tučné polévky z masa, zeleniny a zelených bylin, barbecue s masem, koláče a sladké dezerty. Je zde také mnoho skvělých restaurací, kde si můžete vychutnat místní kuchyni.

V Tulce se nacházejí různé druhy ubytování, od tradičních penzionů až po moderní hotely. Tyto zařízení nabízejí skvělé provozy a komfortní pokoje k příjemnému odpočinku po náročném dni stráveném objevováním okolní přírody.

Tulcea je ideálním místem pro ty, kdo hledají skvělou dovolenou v soukromí daleko od davů. Tento kraj je pro své návštěvníky přívětivý a naplněný krásou. Ať už jste milovník přírody, kultury nebo gastronomie, Tulcea nabízí něco pro každého. Stačí si najít tu správnou dovolenou a užít si vše, co tento kraj nabízí.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky