Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Rwanda Butare (Huye)

Letenka Rwanda Butare (Huye)


Letenky do Rwandy jsou skvělým způsobem, jak prozkoumat tuto fascinující zemi v Africe. Jedním z méně známých, ale velmi zajímavých míst k návštěvě je Butare, které také nese název Huye. Toto město se nachází v jižní části Rwandy a je známé svou kulturní a historickou hodnotou. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, měli byste se podívat na letenky do Rwandy s cílem Butare (Huye).

Butare se nachází v nadmořské výšce 1 755 metrů nad mořem a je často označován jako kulturní hlavní město Rwandy. Město se pyšní dvěma univerzitami a je známé pro své muzea a galerie. V Butare najdete množství historických památek, jako je například národní muzeum Rwandy, kde se můžete dozvědět více o historii regionu, etnických skupinách a vývoji země.

Dalším zajímavým místem k návštěvě v okolí Butare je Národní park Akagera, který je domovem řady zvířat, jako jsou sloni, žirafy, lvi, leopardi a mnoho dalších. Ať už jste fanouškem divoké přírody nebo kultury, rádi byste navštívili Butare jako součást vaší cesty do Rwandy.

Neexistuje přímé spojení mezi Českou republikou a Rwandou, avšak existují lety přes několik evropských měst, včetně Amsterdamu, Frankfurtu a Istanbulu, které vám umožní dostat se do Rwandy. Letiště v Kigali, hlavním městě Rwandy, je nejbližší letiště k Butare a je vzdáleno pouhé 2,5 hodiny autem. Z Kigali se můžete dostat do Butare také díky místním autobusům nebo pronajmutím vozu.

Pokud se chystáte navštívit Rwanda a máte zájem objevit méně známé oblasti, Butare je skvělou volbou. Chcete-li se sem dostat, hledejte letenky do Rwandy s cílem Butare (Huye) a připravte se na úžasný zážitek, plný historie a kultury.


Dovolená Rwanda Butare (Huye)


Butare, dnes také známé jako Huye, je krásné město v jižním Rwanda. Toto město je vzdálené od hlavního města Kigali zhruba 133 kilometrů a slouží jako kulturní hlavní město Rwanda.

Pokud se chystáte na dovolenou do RWANDA BUTARE, nebojte se. Nebudete muset probíhat desítky turistů při cestování nebo mít pocit, že jste obklopeni davem. Toto město nabízejí skvěle kulturní zážitky v kombinaci s překrásnou přírodou.

Rwanda se může zdát pro někoho tradiční, ale Butare to rozhodně není. Město má něco neuvěřitelného, co ho odlišuje od celého Rwandy. Butare je kulturním centrem RWANDA a služí jako domovské město prestižní a nejvýznamnější univerzity země - Národní univerzity Rwanda. Zde se nacházejí muzea a galerie, které přinášejí návštěvníkům neuvěřitelné zážitky a poznání.

Nejvýznamnějším muzeem v Butare je Národní muzeum RWANDA, kde můžete nalézt mnoho zajímavostí ze Rwandy. Zobrazuje historii země a kulturu Rwandského lidu. Nejrůznější fotky z olympijských her nebo filmových klipů z počátku devadesátek, jsou ukázkou kulturního života země a hlavně města Butare.

Dalším pozoruhodným místem, které stojí za návštěvu, je Katedrála svatého Petra a Pavla. Tato stavba byla postavena v roce 1932 a je považována za jednu z nejkrásnějších katedrál celé Rwandy. Katedrála se nachází přímo v centru města a je pro turisty extrémně snadno dostupná.

V případě, že se rozhodnete pro vícedenní pobyt v Butare, nezapomeňte navštívit Rezervaci Nyungwe. Tato nádherná přírodní oblast je největší deštným pralesem v Rwandě. Celkově má rozlohu zhruba 1000 kilometrů čtverečních a nabízí návštěvníkům džungle, horské hory a zatím nerozluštěnou přírodu. Pokud budete mít štěstí a stváří vám bude přát, můžete se setkat se zvířaty, jako jsou šimpanzi, nosálové a kolébavky.

V Butare naleznete mnoho ubytovacích kapacit, které jsou vhodné jak pro ty, kteří cestují s nízkým rozpočtem, tak pro ty s vyšším standardem. Kromě toho můžete ochutnat místní kuchyni, která je poměrně jednoduchá a zároveň lahodná.

V Butare najdete tolik kulturních a přírodních zajímavostí, že zdejší krása vás jednoduše uchvátí. Proto se vydejte na dovolenou do RWANDA BUTARE a prožijte nevšední zážitky v jednom z nejkrásnějších měst v Rwandě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rwanda Butare (Huye)


1) Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Butare (Huye)?

Mezi nejlepší turistické atrakce v Butare patří Národní muzeum Rwanda, Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a Národní botanická zahrada. Můžete také navštívit trh, kde se prodávají tradiční řemesla a suvenýry.

2) Jaký je nejlepší způsob, jak se dopravit do Butare (Huye)?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Butare, je flyg nebo autobusem. Letiště je asi 10 km od města a autobusové nádraží se nachází v centru města. Cesta busem z hlavního města Kigali trvá asi 3 hodiny.

3) Jaké jsou nejlepší hotely v Butare (Huye)?

Mezi nejlepší hotely v oblasti patří Hotel Faucon, Hotel Ibis Styles Huye a Credo Hotel.

4) Jaké jsou nejlepší restaurace v Butare (Huye)?

Mezi nejlepší restaurace v Butare patří Hotel Mont Huye Restaurant, Restaurant Icyerekezo a Restaurant Shalom.

5) Kdy je nejlepší čas navštívit Butare (Huye)?

Nejlepší čas na návštěvu Butare je od června do srpna a od prosince do února, kdy je počasí suché a slunečné. Je však důležité mít na paměti, že může být velmi horko a suché v této oblasti Rwandy.


Ubytování Rwanda Butare (Huye)


Rwanda Butare (také známé jako Huye) je jedním z největších měst v Rwandě a leží v jižní části země. Je to také hlavní město provincie Huye. Město je známé svou univerzitou, Muzeem rwandského genocidy a krásnou krajinou, která jej obklopuje.

Při plánování pobytu v Butare budete potřebovat ubytování. Existuje mnoho různých možností pro ubytování v tomto městě, od luxusních hotelů po levnější ubytování pro cestovatele. Mezi možnosti patří hotely, penziony, levné hostely a apartmány.

Jeden z nejlepších hotelů v městě je Ibis Styles Butare. Tento hotel má moderní pokoje s veškerým potřebným vybavením, například klimatizaci, minibar a Wi-Fi připojení. Kromě toho má hotel také vlastní restauraci, která nabízí tradiční rwandská jídla, stejně jako mezinárodní kuchyni. Další možností je Hotel Faucon, hotel v koloniálním stylu, který se nachází v blízkosti Muzea rwandského genocidy. Tento hotel má pokoje s balkonem, dále tady jsou restaurace s lokální kuchyní a bar.

Pro levnější variantu v Butare se můžete ubytovat v některém z místních hostelů. Mnoho z nich nabízí základní pokoje, ale stejně tak společné prostory a přístup na internet. Mezi oblíbené hostelové ubytování patří například La Voie Lactée nebo Eco-Sol Home.

Pro ty, kteří chtějí v Butare strávit delší dobu, může být výhodou pronajmout si apartmán. Mezi nimi můžete najít například Lake Kivu Apartments nebo Airbnb.

V ubytovacích zařízeních v Butare, jako je většina Rwandy, nejsou běžné luxusní přepychové hotely. Ale pokud jde o úroveň komfortu a vybavení, jsou hotely v Butare naprosto dostačující. Při výběru ubytování v Butare se zamyslete nad tím, co hledáte a jaká je vaše cenová kategorie. Bez ohledu na to, jaký hotel nebo hostel si vyberete, bude vám poskytnuto pohodlné a příjemné ubytování pro váš pobyt v Butare.


Počasí Rwanda Butare (Huye)


Rwanda je malá země s deštnými pralesy a kopcovitou krajinou, která se nachází ve východní Africe. Butare, také známé jako Huye, je třetí největší město v Rwandě a leží v jižní části země. Pokud si plánujete cestu do Rwandy a chcete navštívit Butare, musíte počítat s tím, že zde panuje specifické podnebí.

Podnebí v Regionu

Butare leží v nadmořské výšce okolo 1 755 metrů nad mořem, což výrazně ovlivňuje místní podnebí. Celkově je Butare dobře známé pro svůj mírný a velmi vlhký klimatický režim. Většinu roku tam panuje mírné, hory typické podnebí - s teplotami od 20-24 ° C během dne a chladnými noci s teplotami klesajícími pod 10 ° C. Během října až května přicházejí pravidelné deště, které poskytují základ pro plodinové úrody, což je v této oblasti velmi důležité.

Sušší období v Butare trvá mnohem kratší dobu, než například v jiných oblastech Rwandy, a to kvůli relativně stabilnímu klimatu. Když se blíží září, začínají deště postupně slábnout, a v prosinci až lednu vlhkost většinou klesá na minimum. Místní mohou v zimních měsících očekávat průměrnou teplotu kolem 17 ° C, ale měsíc listopad a polovina prosince může být v Butare docela chladné.

Nejlepší roční období pro návštěvu Butare

Pokud se chystáte na cestu do Butare, počasí zde hraje velkou roli. Nejlepší období pro návštěvu Butare a Rwandy jako celku je od června do září. Během tohoto období je počasí velmi příjemné a deště jsou mnohem méně časté. Pokud plánujete cestovat do Butare v období od října do května, mějte na paměti, že bude pravděpodobně více deštivých dnů, což může ovlivnit vaše cestování a plánování výletů.

V závěru

Butare je krásné a zajímavé město v Rwandě, které přitahuje pozornost návštěvníků z celého světa svou bohatou historií, kulturou a krásným krajinným rázem. Věnujte pozornost počasí během cestování do této oblasti, abyste se mohli co nejvíce těšit z vašeho pobytu a objevili vše, co Butare a Rwandská krajina nabízejí.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky