Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Rwanda Gisenyi (Rubavu)

Nejčastější dotazy a odpovědi Rwanda Gisenyi (Rubavu)


Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity v Rwanda Gisenyi (Rubavu)?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity v této oblasti patří například procházky podél jezera Kivu, návštěva gorilích horských skupin v okolí Virunga Mountains nebo návštěva místních trhů.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba k návštěvě Rwanda Gisenyi (Rubavu)?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu této oblasti je od června do srpna, kdy je období sucha a jezera jsou krásně průzračná. Nicméně, je možné navštěvovat Rwanda Gisenyi (Rubavu) po celý rok.

Dotaz: Když budu cestovat do Rwanda Gisenyi (Rubavu), potřebuji očkování?
Odpověď: Před cestou do této oblasti byste měli být očkováni proti žluté zimnici. Dále se doporučuje očkování proti hepatitidě A a B, tyfu a tetanu.

Dotaz: Jaká je situace s bezpečností v Rwanda Gisenyi (Rubavu)?
Odpověď: Rwanda Gisenyi (Rubavu) je obecně považována za bezpečnou oblast. Nicméně, jako v jakékoliv jiné oblasti, je třeba být obezřetný a uplatňovat základní bezpečnostní opatření, jako je například uchovávání cenností v bezpečí, a pozorovat místní zvyklosti.

Dotaz: Jak se dostanu do Rwanda Gisenyi (Rubavu)?
Odpověď: Rwanda Gisenyi (Rubavu) je snadno dostupná z Kigali díky pravidelným autobusovým službám a soukromým taxislužbám. Také je možné dorazit do této oblasti letadlem, a to na letiště Kigali International Airport.


Počasí Rwanda Gisenyi (Rubavu)


Rwanda je země ležící ve střední Africe a je známá svými překrásnými krajinami a exotickou faunou a flórou. Jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Rwandě je město Gisenyi, které se nachází v blízkosti hranice s Demokratickou republikou Kongo. Gisenyi je také známa jako Rubavu a leží u břehů jezera Kivu, což přináší výhodu v podobě toho, že zdejší přírodní krása je neuvěřitelná.

Počasí v Gisenyi (Rubavu) je obecně vlhké a chladné během většiny roku, s výjimkou období sucha. Hlavní období dešťů v Gisenyi trvá od dubna do května a od října do prosince. Během těchto měsíců může být deštivé počasí velmi intenzivní. V průměru v této oblasti spadne během období dešťů přibližně 1500 milimetrů srážek ročně. Nejlepší období pro návštěvu města Gisenyi (Rubavu) jsou období sucha, kdy je počasí sušší a slunečnější. To nastává v období od června do září.

Teploty v Gisenyi jsou celoročně poměrně stabilní a v průměru se pohybují mezi 20 a 25 stupni Celsia. Během deštivých období může být teplota nižší, zejména v noci. V období sucha zase mohou teploty být vyšší, s denními teplotami přesahujícími 30 stupňů Celsia.

V Gisenyi (Rubavu) se nacházejí mnohé skvělé turistické atrakce. Jezero Kivu je jedním z hlavních lákadel, kde můžete podniknout různé vodní aktivity, jako například plachtění, rybaření nebo výlet lodí na břehy jezera. Město je také výchozím bodem pro výlety do národního parku Volcanoes, kde můžete sledovat gorily v divokém prostředí.

Pokud plánujete návštěvu Gisenyi (Rubavu), doporučuje se mít s sebou odpovídající oblečení pro změnlivé počasí a období dešťů. V každém případě se však budete moci těšit na krásné zážitky z této exotické lokality.


Dovolená Rwanda Gisenyi (Rubavu)


Rwanda není jen země horoucí politické debaty a přírodních katastrof, je také místem čarodějné krásy s přátelskými lidmi, fascinující kulturou a mimořádnou přírodou. Nenápadný klenot zvaný Rubavu je skutečným rájem pro milovníky přírody, kteří se chtějí vymanit z každodenního života a odpočinout si od každodenního stresu.

Rubavu, dříve známé jako Gisenyi, leží v severozápadní části Rwandy. Tato oblast je dosud poměrně neobjevená, a tak se zde můžete těšit na neobyčejně klidnou dovolenou. Město je obklopeno dvěma velkými jezery – Kivu a Burera. Oba jsou sice krásné, ale liší se svojí podstatou a k tomu se podobně nejmenují.

Rubavu je známa svými plážemi a nádhernými scenériemi. Pokud milujete vodu, neměli byste minout potápění a prohlídky potápěčských lokalit. Můžete se těšit z panoramatických výhledů na jezero Kivu a běžné aktivity, jako je řízení kajaků a kanoe, plachtění a vodní lyžování. U jezera je také dostatek možností pro rybaření, takže pokud jste fanouškem této aktivity, neváhejte a vyzkoušejte si to.

Čeká vás také návštěva místních trhů. Můžete nakupovat z dýchajících stánků nabízejících čerstvé ovoce, zeleninu a suvenýry. Pokud máte rádi adrenalin, můžete se pokusit o výkup vodopádů v blízkosti Gisenyi. Tyto vodopády jsou nejlepší během deště, protože se po nich spouští obrovské množství vody.

Rubavu má také velmi bohatou kulturní scénu. Město je domovem mnoha živých tradičních tanců a zpěvů, které dokážou okouzlit každého. Místní lidé jsou velmi příjemní a ochotní pomoci, když to je třeba.

Pokud máte rádi horskou turistiku, nevynechejte Bamporiki, nejvyšší horu v regionu Rubavu. Během výstupu uvidíte úchvatné scenérie a překonáte své hranice. Město je také výchozím bodem pro další výlety po Rwandě.

V Rubavu je spousta možností, jak strávit svou dovolenou v zemi tisíců kopců - prohlédnout si místní kulturu, nádhernou přírodu, prostě se jen odpočinout a odreagovat. Je to unikátní destinace, a tak vám určitě bude líto, že nemáte více času na to, aby jste si to všechno užili.


Ubytování Rwanda Gisenyi (Rubavu)


Rwanda je africká země, která se může pochlubit nádhernými krajinami, zvířaty a přívětivými lidmi. Mezi mnoha atrakcemi, které nabízí, patří také město Gisenyi, které se nachází na břehu jezera Kivu. Toto městečko, které je také známé jako Rubavu, je oblíbeným turistickým cílem díky své krásné přírodě a široké nabídce ubytování.

Kvůli své poloze je Gisenyi ideální výchozí bod pro výlety do okolních národních parků, jako je například národní park Volcanoes, který je domovem ohrožených horských goril. Kromě toho, v Gisenyi si můžete užít různé vodní aktivity na jezeře Kivu, nebo si užít horské procházky a pozorování zvířat. Bez ohledu na to, co máte rádi, určitě se vám v Gisenyi nudit nebudou.

Pokud hledáte vhodné ubytování pro svůj pobyt v Gisenyi, máte mnoho možností. Především se můžete rozhodnout pro některou z resortů nebo hotelů v Gisenyi. Tyto hotely vám poskytnou vše, co potřebujete k dokonalému pobytu: pohodlné postele, vybavenou koupelnu, Wi-Fi a televizor. Dále vám mohou nabídnout místní masáže, společenské prostory a kvalitní jídlo.

Přestože hotely v Gisenyi jsou skvělou volbou, existují také menší penziony a apartmány. Tyto ubytování vám poskytnou větší míru soukromí a nezávislosti. Kromě toho, pokud plánujete delší pobyt, je možné ušetřit náklady například na vaření vlastního jídla.

Pokud hledáte více dobrodružství, můžete si pronajmout stan a spát pod hvězdami. V blízkém okolí Gisenyi se nachází mnoho přírodních a divokých oblastí, které jsou ideální pro kempování. Tato varianta je ideální pro ty, kteří jsou na cestách s omezenými finančními prostředky a chtějí ušetřit náklady na ubytování.

Na závěr, ať už se rozhodnete pro kteroukoliv z variant ubytování, Gisenyi vám nabídne něco, co si jistě zamilujete. Zářivé slunce, průzračné jezero a nádherná krajina vás uchvátí a příjemné ubytování vám pomůže užít si toto dobrodružství naplno.


Letenka Rwanda Gisenyi (Rubavu)


Rwanda je země s bohatou historií a nádhernou přírodou. Jeden z nejkrásnějších regionů Rwandy je v provincii Gisenyi (Rubavu), který je obklopen pohořím Virunga a slavnou sopkou Nyiragongo. Pro turisty, kteří touží po dobrodružství v Africe, je tento region ideálním cílem.

Pokud si plánujete cestu do Rwandy, můžete vyrazit s letenkou do města Gisenyi (Rubavu), což je druhé největší město v provincii Gisenyi a leží přímo u břehů jezera Kivu. Letenky jsou k dispozici u několika aerolinií, ale doporučujeme si rezervovat letenky předem, aby bylo zajištěno vaše místo.

Při návštěvě Gisenyi (Rubavu) si turisté mohou užít řadu aktivit. Například můžete navštívit krásné písečné pláže nebo se procházet podél pobřeží jezera Kivu. Pro milovníky živočichů je zde také velký počet druhů ptáků a ryb, které mohou turisté pozorovat a fotografovat. Další zajímavou aktivitou je výlet na sopku Nyiragongo, která je jednou z nejaktivnějších sopkou v Africe.

Navíc je zde také spousta kulturních a historických památek. V Gisenyi (Rubavu) se nachází několik zámků a muzeí, kde můžete objevovat tradiční africkou kulturu a historii Rwandy. Také můžete navštívit místní trhy a obchody, kde je k dispozici řada místních produktů a suvenýrů.

Kromě toho Gisenyi (Rubavu) je také nejlepší místem pro začátky dalších cest do vnitrozemí Rwandy. To vám umožní navštívit některé z mnoha skvělých turistických destinací, jako je například Kigali, Akagera National Park a mnoho dalšího.

Večeře v Gisenyi (Rubavu) je rovněž velmi zvláštní a nezapomenutelná záležitost. Můžete si vychutnat tradiční rwandskou kuchyni, jako je například isombe, ibirayi nebo ibisuba, které jsou připravovány čerstvými ingrediencemi.

Závěrem, návštěva Gisenyi (Rubavu) je pro každého turistu nezapomenutelným zážitkem. Toto město má mnoho nabízených aktivit a zážitků, což ho činí ideálním místem pro začátek vaší návštěvy Rwandy. Pokud hledáte něco, co je mimořádné a neobyčejné, letenka do Gisenyi (Rubavu) je tím správným rozhodnutím.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky