Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Saúdská Arábie Dammam

Počasí Saúdská Arábie Dammam


Dammám je jedním z největších měst v Saúdské Arábii, které se nachází v provincii Východní provincie. Toto město se může pyšnit klasickým kontinentálním klimatem, což znamená, že léta jsou horká a suchá, zatímco zimy jsou mírné a vlhké.

Léto se v Dammámu obvykle začíná v dubnu a trvá až do října. Dnešní teploty v letních měsících mohou dosahovat průměrných hodnot kolem 40 °C, přičemž nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen. V těchto měsících mohou teploty dokonce překonat i 50 °C. Pokud tedy plánujete návštěvu Dammámu v letních měsících, určitě se připravte na horké počasí a chladící oblečení a tekutiny by rozhodně neměly chybět.

Zima v Dammámu trvá zpravidla od listopadu do března a bývá relativně mírná. Teploty se obvykle pohybují kolem 20 °C během dne a klesají k 10 °C v noci. V zimě v Dammámu během několika dnů mohou vznikat i mráz a sněhové srážky.

Srpen a září jsou obdobím vysoké vlhkosti vzduchu a tyto měsíce jsou často doprovázeny silnými bouřemi a všudypřítomnými písečnými bouřemi, které jsou v Saúdské Arábii běžné. Ty jsou však nejčastěji pozorovatelné na jaře a na podzim. V zimě se muže těšit na mírné počasí a slunečné dny, které jsou perfektní pro piknikování a procházky.

Celkově lze říci, že počasí v Dammámu je extrémní a většinu roku jsou teploty poměrně vysoké. Avšak, pokud se budete snažit naplánovat svou cestu na správný měsíc, můžete se do Dammámu zapojit do adrenalinových sportů a vychutnat si zvláštní pohostinství arabské kultury.


Ubytování Saúdská Arábie Dammam


Dammam je jedno z největších měst v Saúdské Arábii, které se nachází na východním pobřeží Perského zálivu. Je to významné průmyslové a obchodní centrum, a také turistické, které láká návštěvníky z celého světa. Pokud plánujete cestu do Dammamu, zde jsou některé z nejlepších možností ubytování.

Hotely

Existuje mnoho luxusních hotelů v Dammamu, které nabízejí pohodlné a stylové pokoje s moderním vybavením. Například, InterContinental Al Khobar se nachází jen kousek od pláže a nabízí klimatizované pokoje s bezplatným Wi-Fi připojením, TV s plochou obrazovkou a soukromým koupelnou. K dispozici je také wellness centrum, vnitřní bazén a restaurace s regionálními a mezinárodními lahůdkami.

Jinou skvělou volbou je Dammam Palace Hotel, kde můžete ochutnat tradiční saúdskoarabskou kuchyni a užívat si relaxace v bazénu. Pokoje jsou vkusně zařízené s klimatizací, satelitní TV a minibarem. Hotel také nabízí bezplatné parkování a bezplatné Wi-Fi.

Apartmány

Pokud plánujete v Dammamu delší pobyt, určitě byste mohli zvážit variantu pronájmu apartmánu. Aparthotel Jayan Al Mohammadi se nachází kousek od centra města a nabízí prostorné apartmány s plně vybavenou kuchyní a malým obývacím prostorem. Voda z bazénu bývá brzy ráno příliš studená, ale apartmány jsou čisté a pohodlné.

Jiná dobrá volba je Dorrat Al Dammam Apartment, kde jsou v každém apartmánu samostatné koupelny, klimatizace, satelitní TV a Wi-Fi zdarma. Kromě toho hotel nabízí bazén v zahradě a fitness centrum.

Celkově vzato, Dammam nabízí širokou škálu možností ubytování pro turisty a návštěvníky. Pokud hledáte luxusní hotelové pokoje s plným servisem nebo samostatné apartmány pro delší pobyt, v Dammamu najdete to, co hledáte. Ubytování v Dammamu je pro většinu turistů dostupné, a proto je to jedno z nejoblíbenějších míst v Saúdské Arábii pro turisty.


Nejčastější dotazy a odpovědi Saúdská Arábie Dammam


Odpovědi na dotazy o Saúdské Arábii a Dammamu jsou následující:

1) Je Saúdská Arábie bezpečná pro turisty?

Saúdská Arábie je relativně bezpečná země, ale mohou vyskočit lokální incidenty, a proto je důležité být obezřetný a dodržovat tamní zákony a zvyky. Většina turistů se pohybuje v turistických oblastech a tam je bezpečí zabezpečeno.

2) Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Dammamu?

Dammam je největším městem v regionu a vyniká svou kulturou a historií. Mezi nejlepší turistické atrakce patří King Fahd Park, Dammam Corniche, Al Danah Mall, Heritage Village a King Abdulaziz Center for World Culture.

3) Jaké jsou typické jídla v Saúdské Arábii?

Saúdská Arábie je známá svou tradicí jídla, a je velmi různorodá. Mezi nejtypičtější jídla patří Kabsa, která je pokrmem s rýží, kořením a masem, Ful Medames, která je pokrmem s fazolemi, vejci a zeleninou, a Moutabal, která je pokrmem s baklážanem a tahini.

4) Jaká je situace v Saúdské Arábii v období ramadánu?

Ramadán je jedním z nejvýznamnějších svátků v Saúdské Arábii a má vliv na denní život. V období ramadánu se doba mezi východem a západem slunce nazývá iftar a na tomto podávají lidé jídlo a nápoje. Veřejné prostory jsou v období ramadánu zavřené nebo mají zkrácenou otevírací dobu.

5) Jak je těžké získat vízum do Saúdské Arábie?

Získání víza závisí na několika faktorech, včetně účelu návštěvy a délky pobytu. Návštěvníci musí být připraveni na předložení řady dokumentů a dokazovat, že jsou oprávněni k pobytu v zemi. V případě, že potřebujete pomoci se získáním víza, obraťte se na saúdskoarabské velvyslanectví v zemi vašeho pobytu.


Dovolená Saúdská Arábie Dammam


Dammam, ležící na východním pobřeží Saúdské Arábie, je jedním z největších měst na Arabském poloostrově a turisty svými exotickými plážemi a kulturním bohatstvím přitahuje jako magnet. Zdejší starobylá města jsou pozůstatkem bohaté historie, která se datuje až do doby předislámské. Dammam je také významným průmyslovým center, což tvoří ideální kombinaci historie a moderního průmyslového rozvoje.

Při cestě do Dammamu byste měli především navštívit muzeum Saúdské Arábie, kde se dozvíte vše o historii země a místní kultuře. Kromě toho můžete také navštívit některé zoologické zahrady v přilehlých městech, jako je například Jubail Marine Park, který je domovem mnoha druhů ryb a dalších mořských organismů.

Pro milovníky přírody a aktivní dovolenou je v Dammamu také mnoho možností pro outdoorové aktivity. Nejpopulárnější jsou návštěvy místních pláží, jako je Half Moon Bay, a rekreační střediska. Ty nabízejí řadu vodních sportů, jako je například potápění, rybaření, plachtění a surfování.

Kulturním poutníkům může Dammam nabídnout návštěvu místních mešit, jako je Al-Khobar Grand Mosque nebo masjid Omar ibn Al-Khattab, a také návštěvu tradičních řemeslných tržnic, kde můžete sbírat suvenýry a pořídit si tradiční saúdskoarabské oblečení.

Doporučuje se také navštívit vodní park Happy Land, který je velmi oblíbený nejen mezi místními obyvateli, ale také turisty. Park nabízí mnoho vodních atrakcí a zábavy pro celou rodinu.

Saúdská Arábie jako země má pro turisty několik podmínek a omezení. Pro vstup do země si musíte předem zařídit turistické vízum, které zahrnuje omezení některých tradičních pravidel v zemi, ale většinou se jedná o náboženská pravidla a chování v veřejných prostorách a na ulicích. Také není dovoleno konzumovat alkohol a jiné podobné látky v zemi.

Celkově by cestování do Dammamu bylo skvělou zkušeností pro každého, kdo hledá dovolenou plnou historie, kultury a přírody. Pláže jsou nádherné, kulturní památky fascinující a moderní město je plné tyčících se mrakodrapů a průmyslových potrubí. Tato destinace nabízí zážitek, který nezklame a zanechá u Vás nezapomenutelné vzpomínky.


Letenka Saúdská Arábie Dammam


Letenka Saúdská Arábie Dammam – Kde najdete nejlepší ceny a jak se připravit na cestu

Pokud hledáte letenku do Saúdské Arábie, Dammamu je skvělou volbou. Tento průmyslový přístavní město, ležící na východním pobřeží země, je důležitým obchodním centrem a zároveň nabízí mnoho turistických atrakcí.

Z letiště King Fahd International Airport, které je vzdálené asi 50 km od Dammamu, se dostanete snadno do centra města autobusem, taxíkem nebo pronajatým autem.

Pokud plánujete návštěvu Saúdské Arábie, je důležité se řídit místními zvyklostmi. Saúdská Arábie je konzervativní muslimská země, a tak se věnuje vysoká pozornost vkusu v oblékání a v chování. Zvláštní pozornost byste měli věnovat svému oblečení, neboť je zde předepsáno nošení volných, většinou bílých plášťů a šátků pro ženy.

Pokud plánujete navštívit místní mešity, měli byste být také obezřetní, co se týče svého chování. Vstup je povolen pouze muslimským obyvatelům, ale v některých mešitách jsou turistům povoleny prohlídky.

Dammam nabízí mnoho turistických atrakcí, jako jsou historické památky, pláže a tradiční trhy. Mezi nejznámější památky patří Muzeum krále Abla Azize, které se nachází v krásných zahradách s vodopády a jezerem. Muzeum se věnuje historii Saúdské Arábie a má jednu z nejlepších sbírek islámského umění v zemi.

Další zajímavou památkou v Dammamu je tradiční trh, známý jako Al Danah Souk. Zde si můžete koupit místní suvenýry, koření, vonné oleje, tradiční šperky a mnoho dalšího. Můžete navštívit také obří nákupní centrum, které nabízí celou řadu obchodů a restaurací.

Pokud se chcete v Dammamu osvěžit, můžete navštívit pláže na pobřeží Perského zálivu. Tyto pláže jsou známé svými bílými písečnými dunami, tyčícími se nad surfem a palmovými stromy. Zde si můžete zapůjčit vodní sportovní vybavení nebo si užít místní specialitu na jedné z plážových restaurací.

Dammam je skvělým výchozím bodem pro cestování do dalších částí Saúdské Arábie, jako jsou například Mekka, Medína nebo Rijád. Pokud hledáte nejlepší ceny letenek do Dammamu, je nejlepší využít internetových vyhledávačů. Je důležité si dát pozor na všechna pravidla a zákony platící v této zemi, a také se připravit na konzervativní prostředí.

Dammam je nejenom průmyslovým městem, ale také turistickým centrem a tím perfektním cílem pro ty, kdo hledají půvab a exotiku na Blízkém východě. Ať už plánujete návštěvu krásného Muzea, nebo si užít svůj čas na pláži nebo při nakupování, Dammam vás rozhodně nezklame.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky