Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Slovinsko Radlje ob Dravi

Počasí Slovinsko Radlje ob Dravi


Slovinsko je krásná země plná přírodních krás a malebných městeček. Jedním z těchto míst je také malé městečko Radlje ob Dravi, které leží na východě země v blízkosti hranice s Rakouskem.

Počasí v Radljích ob Dravi je charakteristické středoevropským podnebím s mírnými zimami a teplými léty. Teploty na jaře a na podzim bývají příjemné, kolem 20 stupňů, a jsou ideální pro turistiku a prozkoumávání okolí. V létě jsou pak teploty znatelně vyšší a mohou se pohybovat kolem 30 stupňů, což je skvělé pro koupání v řece Dravě nebo pro jakoukoli jinou vodní aktivitu.

V zimě jsou v Radljích ob Dravi poměrně nízké teploty, a tak se zde otevírají sjezdovky a lyžařské areály. Průměrná teplota v nejchladnějších měsících, lednu a únoru, se pohybuje kolem nuly a sněhové pokrývky je zde běžná.

Celkově je počasí v Radljích ob Dravi poměrně příjemné po celý rok a poskytuje dostatek příležitostí pro různé outdoorové aktivity. Navíc je zde i řada kulturních akcí a festivalů, které se konají během celého roku, a tak je Radlje ob Dravi skvělým místem pro dovolenou pro všechny, kteří chtějí poznat krásy Slovinska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Radlje ob Dravi


1. Jak se dostat do města Radlje ob Dravi?

Lze se dostat do města autem z Rakouska nebo Slovinska. Také je možné cestovat autobusem nebo vlakem.

2. Kam se mohu vydat v Radlje ob Dravi?

Mezi nejpopulárnější turistické destinace v Radlje ob Dravi patří zámek Radlje, kostel sv. Petra a Pavla, hrad Borl a přírodní park Kozjak.

3. Kde se lze ubytovat v Radlje ob Dravi?

V Radlje ob Dravi jsou k dispozici hotely, penziony, apartmány a další ubytování.

4. Kdy je nejlepší období k návštěvě Radlje ob Dravi?

Nejlepším obdobím k návštěvě Radlje ob Dravi jsou jaro a léto, především květen a červen.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Radlje ob Dravi?

Mezi nejlepší restaurace v Radlje ob Dravi patří Restavracija Slatnik, Gostišče Mežnar, Gostilna Pri Lazarju a Gostilna Čehovin.

6. Kde si mohu půjčit kolo v Radlje ob Dravi?

Kola lze půjčit v některém z místních cykloservisů, například v CYCLOSPORT, Kolesarski servis Drašler nebo Bike Rental Čepin.

7. Jaké jsou nejlepší výlety z Radlje ob Dravi?

Mezi nejlepší výlety z Radlje ob Dravi patří návštěva nedalekého Pohorje, vodopád Šumik a Stepišnik, rafting na řece Drávě, výlet na zámek Borl a procházka přírodním parkem Kozjak.

8. Jaké jsou možnosti volnočasových aktivit v Radlje ob Dravi?

Kromě cyklistiky a turistiky jsou v Radlje ob Dravi možné další volnočasové aktivity, jako jsou rybolov, rafting na řece Drávě, golf, jízda na koni a vodní sporty na nedalekých jezerech.


Ubytování Slovinsko Radlje ob Dravi


Slovinsko je jednou z nejkrásnějších zemí Evropy s bohatou historií a nádhernou přírodou. Pokud plánujete navštívit tuto zemi, rozhodně neváhejte a ubytujte se v Radlje ob Dravi. Toto malé město se nachází v centru Slovinska a nabízí nejen krásné přírodní scenérie, ale také spoustu kulturních a historických zajímavostí.

V Radlje ob Dravi najdete mnoho různých ubytování, od hotelů a penzionů až po soukromé apartmány. Pokud hledáte klidnější a příjemnější atmosféru, pak vám nabízíme možnost ubytování v rodinném domečku. Tyto ubytování mají většinou vlastní kuchyňku a posezení na zahradě, což je skvělá volba pro ty, kteří chtějí strávit více času v klidu a pohodlí.

Pokud vám více vyhovuje ubytování ve velkém hotelu, pak pro vás bude ideální Hotel Zonta. Tento hotel nabízí komfortní pokoje s klimatizací a satelitní TV. Součástí hotelu je také restaurace s tradičními slovinskými pokrmy a místními vínami. Ve volném čase si můžete vyzkoušet fitness centrum, saunu nebo si zapůjčit kolo a projet se po okolí.

Svou návštěvu můžete spojit s návštěvou vodní nádrže Drava, která se nachází nedaleko Radlje ob Dravi. Tato vodní nádrž je vyloženě rájem pro všechny milovníky vodních sportů. Můžete si zde zapůjčit kajak, paddle-board nebo se projet na vodním skútru.

Pokud se vydáte směrem na jih od Radlje ob Dravi, narazíte na město Maribor, kde na vás čekají další zajímavosti. Ve městě najdete nejstarší hrozen na světě, místní zámek, kde se nachází Muzeum národního osvobození a také samozřejmě slavný Mariborský hrad.

V Radlje ob Dravi tedy najdete mnoho zajímavostí a možností k zábavě a odpočinku. Pro svou návštěvu si můžete vybrat kvalitní ubytování a užít si zde pohodovou dovolenou plnou nových zážitků a zkušeností.


Dovolená Slovinsko Radlje ob Dravi


Slovinsko je krásná země plná turistických atrakcí, které jsou ideální pro ty, kteří hledají výlety a dovolené plné přírodní krásy a adrenalinových zážitků. V tomto článku bych se ráda podělila o své zážitky z dovolené v městě Radlje ob Dravi, které se nachází v severním Slovinsku.

Město Radlje ob Dravi leží na soutoku řeky Dravy a Potoku Ravenska Kočna. Je obklopeno nádhernou přírodou, což z něj dělá skvělé místo pro turisty, kteří hledají klid a harmonii. Během mé dovolené v Radlje ob Dravi jsem měla příležitost navštívit mnoho turisticky zajímavých míst, jako jsou třeba hory na okraji města, kde jsem si užila krásné horské výhledy a živé květinové zahrady.

Navštívila jsem také místní muzeum, kde jsem se dozvěděla zajímavosti o historii města a jeho okolí. Zajímavým zdrojem informací byl také místní Starosta, který nám ochotně poskytoval tipy na další zajímavá místa a akce.

Zajímavou turistickou aktivitou, na kterou jsem nejen se svou rodinou, ale i s dalšími turisty, vyrazila, byla výlet po řece Dravě na kánoi. Pořádají se zde také raftingy a skvělé navštívení koupacích míst, kde si můžete užít plavání v teplé vodě. Především v letních měsících je koupání v řece Dravě velmi oblíbené.

Město Radlje ob Dravi také nabízí různé sportovní aktivity, jako jsou volejbal, fotbal a basketbal. Populární jsou i cyklistické stezky, které vedou z města do okolních hor a skýtají dechberoucí výhledy.

Dalším nádherným místem, které stojí za návštěvu, je zámek Radlje ob Dravi. Stavba zámku je datována do 13. století a je postavená v gotickém stylu. V současné době zámek slouží jako kulturní centrum a galerie s dílami regionálních umělců.

Jako cestovatelka, která má ráda přírodu a kulturu, jsem si užila každou minutu svého pobytu v Radlje ob Dravi. Je to skvělé místo pro odpočinkovou dovolenou plnou turistických aktivit a krásy přírody. Tzn. že pokud hledáte klid a harmonii, kde se můžete odpočinout a užít si krásné výhledy a naplánovat si různé turistické aktivity, Radlje ob Dravi je skvělou volbou!


Letenka Slovinsko Radlje ob Dravi


Slovinsko je země, která láká svými krásami mnoho milovníků přírody a turistů. Kvůli svému horskému terénu je ideálním místem pro zimní sporty, ale také pro cyklistiku a turistiku v letních měsících. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v zemi je městečko Radlje ob Dravi, které se nachází v blízkosti rakouských a slovinských Alp.

Pokud se chystáte navštívit Radlje ob Dravi, nejlépe je tam dopravit se letecky. Letenky jsou ideální variantou pro turisty, kteří chtějí ušetřit čas a cestovat pohodlně. Slovinský letecký průmysl nabízí spoustu možností, jak se do tuto koutku Slovinska dostat. Některé z nejlepších leteckých společností, které můžete zvolit jsou např. Adria Airways, Lufthansa, Czech Airlines a další.

Když už se dostanete na letiště v Lublani nebo v Terstu, nejlepší způsob, jak se dostat do Radlje ob Dravi, je pronajmout si auto. Cesta trvá asi dvě hodiny a po cestě se budete moci obdivovat krásy slovinské krajiny. Můžete si vzít sebou i kolo, protože Radlje ob Dravi je ideální destinací pro cyklistiku. Turistické trasy po okolí jsou velmi dobře označené a vedou přímo k malebným horským oblastem.

Město Radlje ob Dravi samo o sobě má hodně co nabídnout. Pokud jste nadšenci přírodních krás, nemůžete minout návštěvu Pohorje Horizon, což je nejvyšší vrchol pohoří Pohorje. Pro milovníky historie a architektury je zajímavý Hrad Oberburg, který byl postaven na místě, kde stál římský tábor. Můžete také navštívit místní muzeum, které vám ukáže historii města a okolí.

Rovněž se zde nachází mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete pochutnat na místní kuchyni a víně. Pro milovníky zimní dovolené je Radlje ob Dravi nejlepším místem na Slovinsku, kde se budete moci podívat na lyžování, snowboardování a mnoho dalších zimních sportů.

Celkově vzato, letenka do Radlje ob Dravi je vynikajícím způsobem, jak se dostat do tohoto koutku Slovinska a prožít nezapomenutelnou dovolenou. S množstvím možností a aktivit, které město a jeho okolí nabízí, se budete cítit jako v ráji pro turisty.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky