Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Srbsko Resava Cave

Nejčastější dotazy a odpovědi Srbsko Resava Cave


1. Jak dlouhá je jeskyně Resava?
Odpověď: Jeskyně Resava je dlouhá přibližně 4 km.

2. Kolik stojí vstupenka do jeskyně?
Odpověď: Vstupné do jeskyně Resava je 400 dinárů pro dospělé a 200 dinárů pro studenty a děti.

3. Jak dlouho trvá prohlídka jeskyně?
Odpověď: Prohlídka jeskyně trvá přibližně 45 minut.

4. Můžeme fotografovat v jeskyni?
Odpověď: Ano, fotografování je povoleno za poplatek.

5. Jakou teplotu má v jeskyni?
Odpověď: Teplota v jeskyni se pohybuje kolem 8-10 stupňů Celsia.

6. Může do jeskyně vstoupit zvíře?
Odpověď: Zvířata v jeskyni nejsou povolena.

7. Je v jeskyni wifi připojení?
Odpověď: V jeskyni není wifi připojení.

8. Existují nějaká omezení pro návštěvu jeskyně?
Odpověď: Návštěvníci by měli dbát na to, aby zachovali čistotu a nepoškozovali žádné části jeskyně.

9. Jak se k jeskyni dostat?
Odpověď: Jeskyně Resava se nachází v blízkosti města Despotovac, asi 25 km od města Svilajnac. Nejlepší způsob, jak se k jeskyni dostat, je automobilem.

10. Jaký je nejlepší čas pro návštěvu jeskyně?
Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu jeskyně je v létě, když jsou teploty vyšší a v jeskyni je příjemně chladno.


Počasí Srbsko Resava Cave


Srbsko je jednou z nejúžasnějších zemí na Balkáně a nabízí mnoho přírodních krás. Jedním z nejvíce fascinujících a nejnavštěvovanějších míst turistů v Srbsku je jeskyně Resava.

Jeskyně Resava se nachází v pohoří Homolje, asi 20 km jihozápadně od města Despotovac. Tato jeskyně se rozkládá na ploše více než 4 kilometry a je jednou z největších jeskyní na Balkáně. Turisté mohou navštívit hélice jeskyně Resava, které jsou plné krásných vodopádů, podzemních řek a mnoha jiných přírodních divů.

Jeskyně Resava nabízí inspirující zážitky jako žádné jiné místo v Srbsku. Tato jeskyně je obklopena nádherným krajinným rájem, kde najdete krásné lesy, kopce, hory a řeky. Pro turisty je toto místo skvělým místem pro procházky v přírodě a tajemnou atmosférou, kterou vytváří jeskyně Resava.

Jeskyně Resava má jedinečné počasí, které se může v průběhu dne měnit. V létě jsou dny teplé a slunné, ale večery bývají chladné. Teploty se v průběhu dne mohou pohybovat od 25 do 35 stupňů Celsia, ale v noci se mohou snadno dostat na 10 stupňů Celsia nebo dokonce níže.

V zimě je v oblasti Resavy mnoho sněhu a příroda vypadá naprosto neuvěřitelně. Tento čas je ideální pro lyžování na nedalekých horách a pro procházky v přírodě.

Celkově je jeskyně Resava vynikajícím turistickým cílem pro ty, kteří hledají tajemnou atmosféru a skvělou přírodu. Toto místo je ideální pro jednodenní výlet nebo pro delší pobyty, ať už jste s rodinou, přáteli nebo sami.

Mnoho turistů ji navštíví ze Srbska a z celého světa, a to nejen díky krásám, ale také kvůli unikátnímu klimatu a atmosféře, kterou tato jeskyně nabízí. Podívejte se na krásy Jeskyně Resava a nechte se inspirovat tajemnou atmosférou, která zde vládne.


Dovolená Srbsko Resava Cave


Srbsko je jednou z nejhezčích a nejpřírodnějších zemí Evropy, s mnoha krásami, které stojí za návštěvu. Mezi ně patří i jeskyně Resava Cave, která se nachází v centrální části Srbska a patří ke klenotům srbského turistického průmyslu.

Jeskyně Resava Cave se nachází v západní části pohoří Sicevo a je nejvíce navštěvovanou jeskyní v Srbsku. Její legendární krása spočívá v mnoha podivuhodných formacích a stalaktitech, které jsou unikátní v celé Evropě.

Jeskyně byla objevena v roce 1962 a rychle získala reputaci jako jedna z nejhezčích a nejpřírodnějších jeskyní v regionu. V tuto dobu je jeskyně otevřena pro veřejnost a turisty, kteří mohou pochodovat podzemím a obdivovat překrásné klenoty, které se v ní nacházejí.

Jeskyně Resava Cave je dlouhá přes pět kilometrů a pro turisty je otevřená pouze část, která měří přibližně 800 metrů. Turistická cesta je dobře označená, a tak se nemusíte obávat, že byste se v podzemí ztratili. Průvodce vás provede jeskyní a vysvětlí vám historii a zajímavosti o každé formaci, na kterou narazíte na své cestě.

Prohlídka jeskyně začíná v malém vestibulu a pokračuje přes úzké chodby, které se postupně rozšiřují a vedou do velkých komor, kde můžete vidět mnoho krásných a zajímavých formací a stalaktitů. Mezi nejvýznamnější patří resavský gotický sál, který je asi 80 metrů dlouhý a 25 metrů vysoký, a stalaktitový most, který je dlouhý přes 15 metrů.

Jeskyně Resava Cave je otevřená celoročně, vstupné je poměrně levné, a proto je to skvělá destinace pro rodiny s dětmi nebo pro každého, kdo má rád krásu přírody. Navíc, turistická cesta je vhodná pro všechny věkové kategorie a fyzické aktivity.

Pokud plánujete návštěvu Srbska a chcete vidět krásy, které toto krásné země nabízí, návštěva jeskyně Resava Cave by rozhodně neměla chybět v vašem seznamu věcí, co vidět. Toto malé klenot srbské turistiky vám přinese nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat po celý život.


Ubytování Srbsko Resava Cave


Srbsko je nádherná země na Balkáně s mnoha turistickými atrakcemi. Jednou z nejznámějších je Resavská jeskyně. Pokud se chystáte na výlet do této oblasti Srbska, určitě se budete zajímat i o ubytování. V tomto článku vám představíme několik možností v blízkosti Resavské jeskyně.

Hotel Jelena

Jednou z nejlepších volb ubytování v blízkosti jeskyně je Hotel Jelena. Nachází se v samém srdci Krupajského kopce, příjemné zelené oblasti, která je obklopena krásnými kopci a lukami. Hotel nabízí 14 moderních a pohodlných pokojů s výhledem na okolní krajiny. Hosté si zde mohou užít restauraci s tradiční srbskou kuchyní, kde jsou k dispozici mnoho čerstvých a místních produktů. Hotel Jelena je ideální pro rodiny s dětmi, páry i skupiny přátel.

Penzion Bella Vista

Penzion Bella Vista se nachází ve vesnici Brezna, vzdálené pouhých 10 minut chůze od Resavské jeskyně. Místo je ideální pro ty, kteří chtějí strávit klidnou dovolenou v přírodě. Penzion Bella Vista nabízí 12 pokojů s moderními zařízením, s možností ubytování pro 1 až 4 osoby. Kromě toho zde hosté najdou společnou kuchyni, venkovní gril a zahrádku. Penzion je ideální pro páry, rodiny s dětmi a malé skupiny přátel.

Soba S

Další skvělou možností ubytování v blízkosti Resavské jeskyně je Soba S. Nachází se v centru vesnice Resavska Pec, přímo u vstupu do jeskyně. Soba S je malý, ale pohodlný hotel s 5 prostornými pokoji s výhledem na okolní krajiny. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu a nezbytné vybavení pro komfortní pobyt. Hosté si mohou sami vařit v plně vybavené kuchyni nebo využít restaurace a kavárny ve vesnici. Soba S je ideální volbou pro jednotlivce, páry i malé skupiny.

Resavská jeskyně je jedním z nejkrásnějších turistických míst Srbska a nabízí nádherné okolí pro pobyt. Ubytování je zde vynikající a pokryje potřeby všech typů hostů. Bez ohledu na to, zda si vyberete hotel, penzion nebo soukromý pokoj, budete určitě spokojeni s kvalitou služeb a pohodlím jakéhokoli ze tří zmíněných místa.

V Resavské jeskyni si lze užít krás četného podzemního světa, který se tajemně skrývá v hloubi pod horou Babina Glava v Divcibarama. Tato jeskyně je aktivním krasovým útvarem na území středního Balkánu. V roce 1965 byla v Jeskyni podzemní loděnice objevena první podzemní jezera, dnes jich zde najdeme několik. Jeskyně měří více než 4100 metrů a vede 80 metrů pod zemským povrchem. Resavskou jeskyní se projdete přibližně za hodinu s výkladem průvodce. Jeskynní komplex se skládá ze tří hlavních a menších dvou jeskyní, které se od sebe několika soutěskami a táhlými chodbami odlišují.

Nenechte si ujít návštěvu tohoto klenotu srbské přírody a zůstaňte v těsné blízkosti této neuvěřitelné krásy.


Letenka Srbsko Resava Cave


Srbsko je země s mnoha turistickými atrakcemi a krásnými přírodními památkami. Jednou z nich je Resavská jeskyně, která se nachází v oblasti Caribrod, východně od města Despotovac. Pokud se chystáte na dovolenou, návštěva tohoto místa by měla být nezbytnou součástí vašeho itineráře.

Resavská jeskyně je jednou z nejkrásnějších jeskyní na Balkáně. Objevil ji v roce 1962 mladý muž, který hledal skryté místo pro své ovce. Jeskyně má celkovou délku 4,5 km, ale turistům je přístupná jen malá část této délky - 800 m.

Po vstupu do jeskyně se návštěvníci cítí jako v jiném světě - stoupající chlad, ticho a stíny vytvářejí napínavou atmosféru. Vnitřek jeskyně je plný krásných kamenů a krystalů, které vítají návštěvníky po celou dobu prohlídky.

Během prohlídky Resavské jeskyně procházíte mnoha chodbami a místnostmi. Návštěvníci mohou vidět pohled na různé formace, jako jsou krystalické stěny a strop jeskyně. Největší zajímavostí jsou nepochybně podzemní jezera, oblast hory Tavan, i dílo přírody Rašićeva pećina. Tento skvost světových rohů navštíví tisíce turistů každý rok.

K prohlídce jeskyně se můžete dostat pohodlně cestou letenky do hlavního města Srbska, Bělehradu a odtud pokračovat na východ směrem k Despotovacu. Z tohoto města poté pokračujte k jeskyni. Vstupné na prohlídku jeskyně stojí okolo 400 dinárů a nezbytná výbava je pevná obuv a vhodné oblečení.

Pokud hledáte krásné místo ke svému dalšímu výletu, prožijte dobrodružství v Resavské jeskyni. Určitě se vám to bude líbit a zanechá vám nezapomenutelný zážitek na celý život.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky