Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Švýcarsko Grindelwald

Letenka Švýcarsko Grindelwald


Švýcarsko je země, která je pro své populární horské střediska a nádherné krajiny známá po celém světě. Jedním z těchto středisek je i Grindelwald, kde můžete zažít nezapomenutelnou dovolenou plnou adrenalinových aktivit, krásy přírody a horských krajinek.

Pokud plánujete návštěvu Grindelwaldu, nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letadlem. Existují různé možnosti, jak najít letenky do Švýcarska, ale pro návštěvu Grindelwaldu se nejčastěji doporučují tyto letiště: Letiště v Curychu, Bernu nebo Basileji.

Jakmile dorazíte na letiště, můžete pokračovat ve vaší cestě na veřejnou dopravu. Dostanete se autobusem nebo vlakem do nedalekého městečka Interlaken, odkud se můžete připojit na ozubnicovou dráhu, která vás doveze až do Grindelwaldu. Cesta po dráze je již sama o sobě neskutečným zážitkem, kdy si budete moci užít krásné výhledy na okolní hory, lesy a řeky.

A co vás v Grindelwaldu čeká? Pokud jste milovníky turistiky a horských sportů, budete zde v sedmém nebi. Grindelwald je jedním z nejpopulárnějších alpských středisek pro zimní a letní sporty. Mezi oblíbené aktivity patří turistika, horská kola, sjezdové i běžkařské lyžování a také horolezectví. Pokud se rozhodnete vystoupat na nejvyšší horu v Evropě – Mont Blanc, můžete si užít nádherný výhled na Švýcarsko, Itálii a Francii.

Pokud se vydáte na procházku po Grindelwaldu, můžete si užít nádherné výhledy na hory Eiger, Mönch a Jungfrau. Jedná se o ty nejvyšší hory v celé oblasti a jejich horské masivy jsou zcela úchvatné. Kromě toho můžete navštívit i botanické zahrady, muzea alpinismu a mnoho dalšího.

Grindelwald je také skvělým místem pro romantickou dovolenou nebo dovolenou s rodinou. Můžete se projet na saních, navštívit sklársku továrnu nebo se projet paraglidingem a užít si nádherný výhled z výšky. Pokud chcete strávit romantický večer, můžete navštívit stylové kavárny a restaurace.

Celkově vzato, Grindelwald je jedním z nejkrásnějších míst vůbec, a pokud máte možnost navštívit tento úchvatný region, rozhodně to neváhejte. Nádherné přírodní scenérie, neskutečné výhledy a mnoho aktivit vám zaručují nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Švýcarsko Grindelwald


Zde jsou nejčastější dotazy a odpovědi ohledně destinace Grindelwald ve Švýcarsku:

1) Lze na místě najít ubytování?

Ano, v Grindelwaldu je mnoho možností ubytování, od hotelů až po apartmány a penziony. Doporučuje se však rezervovat si ubytování předem, zejména v letních nebo zimních sezónách.

2) Jak se dá dojet do Grindelwaldu?

Grindelwald je snadno dostupný vlakem nebo autobusem z města Interlaken, které je spojené se Zürichem a Bernem.

3) Je zde možnost využít lanovky?

Ano, v Grindelwaldu se nachází mnoho lanovek, které umožňují návštěvu okolních hor a ledovců. Mezi nejpopulárnější patří Firstbahn, Kleine Scheidegg a Jungfraubahn.

4) Kdy je nejlepší doba na návštěvu Grindelwaldu?

Grindelwald je krásným cílem jak v létě, tak v zimě. V létě lze využít mnoho turistických tras a v zimě se zde nabízí možnost lyžování. Nejoblíbenější měsíce jsou obvykle červenec a srpen, a prosinec a leden pro lyžování.

5) Co je nejoblíbenějším turistickým cílem v Grindelwaldu?

Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů je bezpochyby průchod z Kleine Scheidegg na Jungfraujoch, jednu z nejvyšších železničních stanic světa a vstup do Evropského alpského panorámu. Dalším populárním místem je lanoová dráha na vrchol hory First a také návštěva ledovce Grindelwald.


Počasí Švýcarsko Grindelwald


Švýcarsko je země, která je známá svým velmi příznivým počasím, které sem láká každoročně mnoho turistů. Jedním z nejnavštěvovanějších míst v této zemi je nádherné horské městečko Grindelwald, které je situované v alpském oblasti Jungfrau. Toto městečko je nejen turistickým magnetem pro lyžaře a turisty, ale také pro své krásné počasí během celého roku.

V létě se návštěvníci Grindelwaldu mohou těšit na naprosto dokonalé počasí. Teploty se pohybují v průměru kolem 25 stupňů Celsia, což je ideální teplota na to, aby si lidé mohli vychutnat procházky v okolí města, výlety do okolních kopců nebo různé sportovní aktivity. Grindelwald je ideálním místem pro turisty, kteří milují pěší turistiku, horské kolo nebo jízdu na koni.

V zimě se Grindelwald promění v lyžařský ráj. Díky své poloze v hornatém prostředí nabízí nejen krásné výhledy, ale také skvělé podmínky pro lyžování. Teploty v zimě se pohybují kolem -10 stupňů Celsia a i když to může být pro někoho extrémní, pro lyžaře jsou tyto teploty ideální. Návštěvníci mohou při lyžování vychutnat nádherné výhledy na alpskou krajinu a zároveň se těšit z aktivního odpočinku.

V Grindelwaldu se může počasí měnit velmi rychle. Proto by měli návštěvníci být vždy připraveni na různé klimatické podmínky. Doporučuje se oblékat vrstvy oblečení, aby bylo možné postupně přidávat nebo ubírat v závislosti na teplotě. Také by neměl chybět sluneční krém a sluneční brýle řešící ochranu proti přímému slunečnímu záření.

Grindelwald je bezpochyby ideálním místem pro ty, kteří hledají nádhernou krajinu spojenou s aktivním odpočinkem na čerstvém vzduchu. Bez ohledu na roční období mohou návštěvníci počítat s příjemným počasím, které umožní vychutnat si toto krásné místo v plné kráse.


Ubytování Švýcarsko Grindelwald


Grindelwald je jedno z nejkrásnějších horských středisek ve Švýcarsku a oblíbenou destinací turistů z celého světa. Nachází se v kantonu Bern v Bernských Alpách a je výchozím bodem pro mnoho turistických tras, jako je například cesta ke známému Ledovcovému závalu Eiger nebo k nejvyšší stanici lanovky Kleine Scheidegg.

Pokud chcete navštívit Grindelwald, hledáte nejspíše ubytování. Není to nic jednoduchého, protože ve švýcarských horách je obuv a oblečení velmi důležité a ubytování zde není zrovna levné. Nicméně, Grindelwald nabízí širokou škálu ubytování pro každou peněženku a chutě.

Pro ty, kteří mají rádi luxus, jsou k dispozici některé z nejlepších hotelů ve Švýcarsku, jako je například The Gletscherblick. Tento hotel nabízí nádherný výhled na Eiger, Mönch a Jungfrau a zároveň poskytuje luxusní pokoje s privátními balkony.

Pokud preferujete menší hotely nebo rodinné penziony, může být pro vás ideální Hotel Alpenblick nebo B&B Bellevue Terminus. Tyto hotely nabízejí spoustu pohodlí a pěkný výhled na okolní horstvo.

Pro ty, kteří hledají ekonomičtější řešení, jsou k dispozici také hostely a apartmány. Hostel Jungfrau Lodge nabízí levné ubytování s úžasným výhledem na hory. Apartmány Sunstar Grindelwald rovněž nabízejí pěkné ubytování v soukromých apartmánech s vlasním kuchyňským koutem.

Celkově vzato, Grindelwald nabízí mnoho možností ubytování z různých cenových skupin. Pokud chcete zažít tu pravou švýcarskou atmosféru a krásy hor, Grindelwald je správnou destinací pro vás. Stačí si jen zvolit ten správný typ ubytování, který odpovídá vašemu rozpočtu a preferencím.


Dovolená Švýcarsko Grindelwald


Vydáte-li se na dovolenou do Švýcarska, neváhejte navštívit malebné městečko Grindelwald. Toto horské letovisko, ležící v pohoří Berner Oberland, nabízí úchvatné výhledy na řadu nejvyšších hor Alp, včetně ikonického pohoří Eiger.

Grindelwald je proslavený svými lyžařskými tratěmi a snowboardovými parky, ale nabízí také mnoho dalšího. Milovníci se mohou projet na saních speciálně upraveným sáněním, prozkoumat městečko na sněžnicích nebo si užít výhled z hory First v blízkosti města.

Grindelwald je také oblíbeným výchozím bodem pro vysokohorské túry v Berner Oberland. Výlety do blízkého pohoří Eiger, Mönch a Jungfrau nabízejí jedinečné výhledy a zážitky. V odlehlé oblasti přírody, kterou lze dosáhnout pouze lanovkou, najdete ikonickou chatu Berggasthaus First.

Kromě horských aktivit si návštěvníci mohou prohlédnout i místní památky a tradice. V Grindelwaldu najdete řadu historických kostelů, muzeí a obchodů s topenými klobáskami a sýry.

Nikdo by neměl odejít z Grindelwaldu bez návštěvy ledového paláce, skládajícího se z ledových tunelů a soch vytvořených ze sněhu a ledu. Tato unikátní atrakce stojí na ledovém ledovci a lze k ní dojít pouze na sněžných botách.

Jednou z nejlepších věcí na dovolené v Grindelwaldu je určitě pobyt v místních horských chatách. Ty jsou zpravidla umístěny na kopci, s úchvatnými výhledy, a nabízejí návštěvníkům možnost ubytování v blízkosti nejlepších lyžařských vleků a sjezdovek.

Závěrem lze říci, že Grindelwald je ideálním místem pro dovolenou pro všechny, kdo se rádi vydávají na vysokohorské túry nebo si rádi užívají zimní sporty. Díky svému nádhernému horskému prostředí, kultuře a tradicím nabízí Grindelwald nezapomenutelný zážitek pro každého.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky