Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Tanzanie Arusha

Letenka Tanzanie Arusha


Pokud hledáte exotický zážitek, který vám zaručí nezapomenutelnou dovolenou, doporučujeme vám vydat se na letenku do Tanzanie do města Arusha.

Arusha je druhé nejlidnatější město v Tanzanii a nachází se na úpatí nejvyšší hory Afriky, Kilimandžára. Region Arusha nabízí nevšední kombinaci neuvěřitelné flóry a fauny, podmanivých krajin a zároveň fascinující kultury. Můžete zde navštívit mnoho turistických atrakcí, například Národní park Serengeti, Tarangire nebo kráter Ngorongoro.

Národní park Serengeti je jedním z nejznámějších a nejlépe zachovalých parků na africkém kontinentě. Nachází se na severozápadě Tanzanie a na jihu Keni. Park je známý hlavně díky velké koncentraci volně žijících zvířat, jako jsou lvi, levharti, gepardi a sloni, a také díky pravidelnému migraci zvířat. Pokud se v této oblasti rozhodnete zůstat na delší čas, můžete si pronajmout speciální vozidlo a absolvovat safari v doprovodu zkušeného průvodce.

Přírodní památka Tarangire se nachází na jihozápadě Tanzanie a na východě Rift Valley. Park je domovem pro tygr, girafy, slony, pakoňe a mnoho dalších zvířat. Přírodní památka Tarangire je zvláště známá pro své sloní migrace a také pro populaci ptáků.

Krásnou atrakcí pro turisty, kteří navštěvují oblast Arushi a mají rádi trekking, je Kilimandžáro, nejvyšší hora Afriky. Jakákoliv expedice po zasněžených stopách této posvátné hory podtrhuje vaši cestu do této oblasti, ať už si budete chtít zkusit výstup nebo jen navštívit okolí.

V rámci města Arusha samotného můžete navštívit místní tržiště a ochutnat gastronomii Tanzanie. Na tržišti najdete širokou nabídku tradičních potravin, jako jsou plantainy, nejrůznější druhy ovoce a zeleniny a mnoho dalšího. Arusha je také známá pro svůj kafe, takže si určitě nemůžete nechat ujít kafeterie a kavárny tady.

K cestám do Arushy se doporučuje létat během sezóny. Letenky z Evropy do Arushy jsou k dispozici jak u evropských aerolinií, tak u afrických aerolinií, s mnoha návaznými lety z různých částí Evropy.

Pokud chcete objevovat nové kultury a mít nezapomenutelný zážitek, Arusha je určitě dobrá volba.


Počasí Tanzanie Arusha


Tanzanie patří mezi nejnavštěvovanější turistické destinace východní Afriky a mnoho lidí se vydává do Arushy, která leží na úpatí sopky Kilimandžáro. Počasí v této oblasti Tanzanie se může poměrně výrazně lišit v závislosti na ročním období.

V Arusha se nachází rovníkové podnebí, což znamená, že teploty jsou poměrně stálé po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje mezi 20 - 30 stupni Celsia. V letním období (červen – říjen) se teploty mohou trochu snížit, přičemž v noci mohou klesnout až na 10 stupňů Celsia. V zimním období (prosinec – únor) jsou teploty nejvyšší a mohou dosáhnout až 32 stupňů Celsia.

Co se týče srážek, v Arusha jsou deštivé období během jara (březen – květen) a podzimu (listopad – prosinec), kdy mohou být srážky velmi intenzivní. Hlavním srážkovým obdobím je období dubna a května, kdy pravděpodobně bude zapotřebí deštník nebo pláštěnka. Naopak v letním období jsou srážky poměrně nízké.

Jestliže se chcete vyhnout dešťům, nejlepší dobu na návštěvu Arushy tvoří prosinec a leden, kdy se srážky pomalu ustávají a teploty jsou příjemné. V zimním období je také možné vidět sněhové vrcholky sopky Kilimandžáro, což vytváří překrásný pohled.

Zařízení tamních hotelů a ubytování zahrnuje klimatizaci a větráky ke snížení horkosti v letním období a topení pro odstraňování zimy v zimním období. Přesto poskytují turisté radu, aby si při návštěvě Tanzanie s sebou vzali lehké oblečení, aby zvládli horké teploty, stejně jako teplé oblečení v případě, že se chtějí vydat na Kilimandžáro a zažít tam lehké mrazivé podnebí. Deštník a pláštěnka také nemusí být špatný nápad, protože srážky jsou v Tanzanii poměrně časté.

Závěrem, v Arusha se nachází rovníkové podnebí, kde jsou teploty konsistentní po celý rok, ale srážky se mohou výrazně lišit v závislosti na ročním období. Návštěvníci by měli zvážit počasí při plánování své cesty, aby se mohli co nejlépe připravit na různé podmínky.


Dovolená Tanzanie Arusha


Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou v tropickém ráji, Tanzanie je skvělou volbou. Arusha, město ležící na východě země, nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a atrakcí. Zde je náš průvodce dovolenou v Arusha.

Safari

Arusha se nachází v blízkosti mnoha tanzanských národních parků, kde můžete vidět ty největší africké zvířata jako jsou sloni, lvové a gepardi. Safari v Tanzanii je jedinečnou zkušeností, kterou určitě nezapomenete. S těmi nejlepšími průvodci budete mít možnost vidět zvířata v jejich přirozeném prostředí a uvidíte, jak se chovají v divočině.

Kilimandžáro

Kilimandžáro, nejvyšší vrchol v Africe, se nachází v těsné blízkosti města Arusha. Tento masivní horský vrchol přitahuje turisty z celého světa, kteří chtějí zdolat jeho úctyhodnou výšku. Pokud vám nevadí náročný výstup, můžete se vrhnout na výzvu a vydat se na vrchol Kilimandžára.

Masajské kmeny

Masajské kmeny jsou jedním z nejstarších kmenů v Tanzanii. Můžete se spolu s nimi vydat na výlet a uvidíte jejich tradiční způsob života a kulturu. Během prohlídky se dozvíte více o jejich zvyky a tradice, o tom jak loví a jaké rostliny používají k léčbě nemocí.

Nakupování

Arusha nabízí mnoho trhů a obchodů, kde si můžete koupit suvenýry a místní zboží. Na trzích můžete najít mnoho zajímavých předmětů, jako jsou domácí umění, textilie a ruční výrobky. V centru města je také mnoho moderních obchodů a nákupních center, kde si lze koupit módu, kosmetiku a elektroniku.

Závěr

Tanzanie Arusha nabízí návštěvníkům nespočet aktivit a zážitků. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro safari, pohled na Kilimandžáro, setkání s masajskými kmeny nebo nákupy, určitě si užijete nezapomenutelnou dovolenou v tropickém ráji.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Arusha


Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí o Tanzanii, konkrétně o městě Arusha:

1. Jaký je počasí v Arusha?

Arusha má celoročně poměrně příjemné teploty. Průměrná teplota se pohybuje mezi 20-25 stupni Celsia. V dubnu a květnu je období dešťů.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Arusha?

Několik nejznámějších turistických atrakcí v Arusha jsou Národní park Arusha, Olduvai Gorge, Mount Meru a Maasai Market.

3. Kde se nejlépe ubytovat v Arusha?

V Arusha najdete mnoho různých možností ubytování, od luxusních hotelů až po levné hostely. Doporučujeme nejprve zvážit, kolik peněz chcete utratit za ubytování a pak si vyhledat možnosti, které vám vyhovují.

4. Jaký je doporučený způsob dopravy v Arusha?

V Arusha můžete cestovat různými způsoby. Pokud chcete jednoduše a rychle pohybovat po městě, doporučujeme použít taxi. Pokud se chystáte na delší výlet do přírody, národními parky nebo na další místa v Tanzanii nebo sousední Keni, je nejlepší využít služeb turistických společností, které nabízejí kompletní programy včetně dopravy.

5. Co si vzít s sebou na návštěvu Tanzanie?

Kromě běžného oblečení a osobních věcí doporučujeme vzít s sebou:

- Sluneční brýle a opalovací krém.
- Repelent proti komárům.
- Přehoz na safari v případě, že jedete do národního parku.
- Pokud si chcete vychutnat nějaké ty tanzanské speciality, můžete si posbírat s sebou i své nejoblíbenější koření a dochucovadla.

6. Jaký je místní jazyk v Tanzanii?

V Tanzanii se mluví oficiálním jazykem svahilština a angličtina, která je široce používána v turistických oblastech. Můžete se však setkat i s dalšími jazyky a dialekty, například masajštinou nebo chagaským jazykem.


Ubytování Tanzanie Arusha


Tanzanie leží východní Afriky a nabízí návštěvníkům mnoho zážitků. Arusha je město, které má ideální polohu pro návštěvu přírodních krás, jako jsou například Kilimandžáro nebo Národní park Serengeti.

Pokud hledáte ubytování v Arusha, nabízí se vám několik možností. Patří mezi ně hotelové pokoje, apartmány nebo kempy. Výběr záleží na vašich preferencích a rozpočtu.

Pokud si přejete větší soukromí a pohodlí, můžete si zarezervovat apartmán. V Arusha jsou k dispozici prostorné apartmány s kuchyňským koutem, se samostatnou ložnicí a koupelnou. Tyto apartmány jsou vybaveny moderními spotřebiči a mají krásný výhled na okolní krajinu. Můžete si tak chvíli odpočinout od náročného výletu a užít si klid a pohodu.

Další možností jsou hotely. V Arusha najdete mnoho luxusních hotelů, ale i hotely střední kategorie. Tyto hotely nabízejí moderně vybavené pokoje s vlastní koupelnou, klimatizaci a krásný výhled na okolní krajinu. V hotových zařízeních najdete také restaurace nabízející místní speciality a také zahrady, kde si můžete odpočinout.

Pokud jste milovníci přírody, můžete se ubytovat v kempech. Tyto kempy se nacházejí v divoké přírodě a nabízejí vám možnost strávit noc v krásně upravených stanových městečkách. V těchto kempech můžete také ochutnat tradiční africké jídla a vidět zvířata v přirozeném prostředí. Určitě to bude nezapomenutelná zkušenost.

Ať už si vyberete jakoukoli formu ubytování, přejeme vám krásný pobyt v Arusha. Toto město nabízí krásnou přírodu, úžasné zážitky a nezapomenutelné vzpomínky.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky