Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Bosna a Hercegovina Sarajevo

Dovolená Bosna a Hercegovina Sarajevo


Bosna a Hercegovina, přesněji hlavní město Sarajevo, je jedním z nejvíce neobjevených turistických bohatství v Evropě. Toto město oplývá kulturním bohatstvím, které vás překvapí svou rozmanitostí a krásou. Od mozaik až po tradice výroby utěrek, Sarajevo nabízí dostatek míst, která si můžete prohlédnout.

Procházka centrem města, kde se potkáte s mnoha památkami, jako například Židovskou synagogou, velkým katolickým chrámem a velkou mešitou, je jedním z nejlepších způsobů, jak poznat Sarajevo. Kromě toho, můžete navštívit i řadu muzeí, jako je muzeum „Život v Sarajevu během války“ nebo nově otevřené moderní umělecké muzeum „Ars Aevi“.

Sarajevo je známé i svými přírodními krásami a kousek od centra města najdete vodopády Skakavac a Bosničku alpu. Tito krásní přírodní klenoty jsou ideální pro turisty, kteří jsou milovníky přírody.

Co se týče jídla, bosenská kuchyně je jedna z nejlepších v Evropě. Pokrmem, který byste si měli určitě vyzkoušet, je čevapi, což jsou malé masové kýty podávané v pita chlebu. Také můžete ochutnat tradiční bosenský dezert baklava.

Bosna a Hercegovina a Sarajevo jsou připraveny hostit turisty z celého světa. Dalo by se říci, že turistický ruch je stále ve svých začátcích, ale to jen znamená, že je to nádherná destinace pro ty, kteří chtějí cestovat mimo turistické trasy a objevovat nové věci. Sarajevo je opravdu fascinující město, které nabízí to nejlepší z Balkánu v pohodlném a bezpečném prostředí, takže pokud chcete poznat něco nového a ojedinělého, zvolte Sarajevo jako vaší další destinaci.


Ubytování Bosna a Hercegovina Sarajevo


Bosna a Hercegovina je země, která se nachází v jihovýchodní Evropě a je známá svými nádhernými horami, historickými památkami a skvělou kuchyní. Hlavním městem Bosny a Hercegoviny je Sarajevo, které je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v zemi. Pokud přemýšlíte o návštěvě Sarajeva, existuje celá řada možností ubytování, které vám umožní prožít nezapomenutelný pobyt.

Penziony a hotely

Sarajevo má mnoho penzionů a hotelů, které nabízejí pohodlné a dobré ubytování. Záleží pouze na vás, kterou z možností si vyberete. Penziony jsou běžně menší a často rodinné, takže mají větší pověst pro své pohostinnost a přátelskou atmosféru. Hotely jsou větší a nabízejí více luxusu a možností jako jsou wellnes a sportovní aktivity. Mezi nejoblíbenější hotely v Sarajevu patří Old Town Hotel, Malak Regency Hotel a Swissotel Sarajevo.

Byty a apartmány

Další možností ubytování v Sarajevu jsou pronajaté byty a apartmány, které jsou ideálním řešením pro rodiny nebo skupiny přátel. Tyto možnosti vám umožní využívat vlastní kuchyni a sami si vařit jídlo, což může být užitečné pro ty, kteří nechtějí strávit celé prázdniny v restauracích. Většina těchto zařízení nabízí i další vybavení, jako jsou pračky, mikrovlnné trouby a vysoušeče vlasů. Mezi nejlepší apartmány v Sarajevu patří Apartments La Casa, Apartman Toskana a Apartman ASA.

Hostely

Pokud chcete ušetřit peníze na ubytování, můžete se rozhodnout pro hostel. Hostely se však liší od penzionů a hotelů v kvalitě. Pokoje jsou často sdílené a nabízejí základní vybavení. Hostely jsou však skvělým řešením pro ty, kteří hledají levné ubytování a zároveň chtějí poznat nové lidi. V Sarajevu se nacházejí hostely, jako je Hostel Franz Ferdinand, Hostel For Me a Hostel Check Inn.

Nedaleko Sarajeva lze najít také mnoho dalších příležitostí k ubytování, jako jsou chaty, kempy či turistické chaty. Nezáleží tedy na tom, jaký typ ubytování preferujete, Sarajevo vám může nabídnout možnosti od hostelu až po luxusní hotely. Prohlédněte si různé možnosti, abyste vybrali to, co vám bude nejvíce vyhovovat a užívejte si nezapomenutelné prázdniny.


Letenka Bosna a Hercegovina Sarajevo


Letenky do Bosny a Hercegoviny jsou stále více populární mezi turisty z celého světa. Hlavní město Sarajevo nabízí nejen bohatou historii a kulturu, ale také vynikající kuchyni a krásnou přírodu.

Cena letenek do Sarajeva závisí na mnoha faktorech, včetně sezóny, ceny paliva a vzdálenosti. Většinou se však pohybují v rozmezí od 100 do 500 eur.

Letiště Sarajevo je moderní a dobře připojené k dalším městům v Bosně a Hercegovině, jako jsou Mostar, Banja Luka a Tuzla. Existuje také několik přímých letů do evropských destinací, jako je Istanbul, Vídeň a Frankfurt.

Jedním z nejvíce doporučených míst k návštěvě v Sarajevu je historické jádro města, kde se nacházejí nejvýznamnější památky a muzea. Mezi nejpopulárnější patří Muzeum Sarajeva 1878-1918, Muzeum Aliji Izetbegoviče a Muzeum Kusturica.

Kromě historických památek Sarajevo nabízí také nádhernou přírodu a relaxaci. V blízkosti města se nachází pohoří Bjelašnica, kde turisté mohou v létě pěšky či na kole prozkoumat krásné stezky a v zimě si užít sjezdovky.

A když se turisté unaví z průzkumu města a přírody, mohou si vychutnat tradiční bosenskou kuchyni. Nejznámějším jídlem je cevapi, což jsou malé kousky mletého masa podávané s chlebem, salátem a jogurtem.

Kdo hledá turistické destinace mimo Evropu, může sáhnout po letenkách do Sarajeva. To je skvělá destinace plná kulturního dědictví, přírodních krás a skvělého jídla. A s moderním letištěm a příjemným obyvatelstvem, tento kousek Bosny a Hercegoviny stojí za návštěvu.


Počasí Bosna a Hercegovina Sarajevo


Bosna a Hercegovina je země ležící v jihovýchodní Evropě a svým charakterem patří do mírného pásma. V zemi existují výrazné rozdíly v klimatických poměrech, jak z hlediska teploty, tak srážek. V následujících řádcích se podíváme na počasí v hlavním městě Bosny a Hercegoviny, a to v Sarajevu.

Sarajevo se nachází v údolí řeky Miljacka, obklopeno horami a průsmyky. Má převážně kontinentální klima, avšak v horách se už vyskytuje alpské klima. V Sarajevu se setkáváme s mírnými zimami a horkými lety.

Zima

V zimě se v Sarajevu setkáváme s nízkými teplotami a intenzivními srážkami. Průměrná teplota v lednu je minus 1,5 stupně Celsia. Nejnižší zaznamenaná teplota byla minus 26 stupňů Celsia. Sněžení je v Sarajevu běžné od listopadu do března.

Jaro

Jaro je přechodné období, kdy se teploty stabilizují. Průměrná teplota v březnu je kolem 6,5 stupňů Celsia. Srážky jsou méně intensivní a můžeme očekávat četné slunečné dny.

Léto

Počasí v létě v Sarajevu je velmi horké a suché. Průměrná teplota v červenci se pohybuje kolem 22 stupňů Celsia, ale může stoupnout až na 35 stupňů Celsia.

Podzim

Podzim v Sarajevu má často teplé dny a chladné noci. Průměrná teplota v září je kolem 17 stupňů Celsia. Systém srážek se vrací a podzimní měsíce jsou často deštivé.

Závěr

Sarajevo nabízí rozmanité počasí v různých ročních obdobích. Pokud se chystáte navštívit Sarajevo, mějte na paměti, že v zimě je počasí chladné a sněhové, zatímco v létě může být velmi horké. Nicméně, během celého roku můžete očekávat slunečné dny a deštivé dny, takže byste měli být připraveni na všechny možnosti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bosna a Hercegovina Sarajevo


1. Jaké jsou nejlepší památky v Sarajevu?
Odpověď: Mešita Bajrakli, národní můzeum Bosny a Hercegoviny, Šeher-Čaršija a Latinska ćuprija jsou nejpopulárnější památky v Sarajevu.

2. Je Sarajevo bezpečné město pro turisty?
Odpověď: Ano, Sarajevo je bezpečné město. Nicméně, jako v každém městě, turisté by měli být obezřetní a dodržovat základní bezpečnostní opatření.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra města?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra města, je taxi nebo autobus. V centru města se pak dá dostat pěšky, nebo můžete využít místní dopravy.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Sarajeva?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Sarajeva je od května do září, kdy je počasí teplejší a slunečnější. Nicméně, Sarajevo je krásné město kdykoliv v roce a má své kouzlo i v zimě.

5. Jaký je místní jazyk a jaké jsou nejdůležitější fráze v Bosně a Hercegovině?
Odpověď: Místní jazyk je bosňanština, chorvatština a srbština. Nejdůležitější fráze jsou prosím (molim), děkuji (hvala), ano (da), ne (ne), dobře (dobro), ahoj (ćao) a na shledanou (doviđenja).


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky