Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Brunej Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque

Nejčastější dotazy a odpovědi Brunej Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque


1. Jaké jsou otevírací hodiny Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque v Bruneji?

Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je otevřena každý den od 8:00 do 18:00 hodin. Během svátků a významných událostí mohou být otevírací hodiny rozšířeny.

2. Kolik stojí vstupenka do Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque?

Vstup do Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je zdarma.

3. Jaká je dress code pro návštěvu Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque?

Návštěvníci musí být slušně oblečeni a pokrytí ramena a kolen. Pro ženy je vhodné nosit šátek na hlavě.

4. Je nutné si přinést vlastní šátek nebo jsou zde k dispozici?

Turisté mohou si šátek zakoupit v obchodě, který se nachází u vstupu do mešity.

5. Lze fotit nebo natáčet v Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque?

Fotografování a natáčení jsou obecně povoleny, avšak záleží na zdvořilosti a ohleduplnosti návštěvníka a platí se zde zákony související s náboženskými věcmi.

6. Existuje zde průvodcovská služba?

Ano, v mešitě jsou k dispozici průvodci, kteří poskytují informace o historii a kultuře Bruneje. Je vhodné však si průvodce rezervovat předem.

7. Jak se dostat do Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque?

Mešita se nachází v centru města Bandar Seri Begawan a lze ji snadno dostat pěšky nebo taksíkem. Parkování je k dispozici v blízkosti mešity.


Ubytování Brunej Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque


Brunej Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque se nachází v samotném srdci Bruneje, v blízkosti řeky Brunei. Tento impozantní a majestátní moskev byl postaven v roce 1958 a pojmenován po sultánovi Omarovi Ali Saifuddinovi III., který je nejvíce proslulý jako jeden z nejvlivnějších sultanů v historii této země.

Jeho vysoká kupole, která sahá až do výšky 52 metrů, je téměř třikrát vyšší než topolová věž v Londýně. Moskev také poskytuje úchvatné výhledy na zbytek města a řeku Brunei.

Ubytování v blízkosti Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque

V okolí Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque jsou k dispozici některé z nejlepších hotelových prostorů v Bruneji. Díky své poloze v centru města jsou všechny turistické atrakce a zajímavosti snadno dostupné.

Jeden z nejznámějších a nejprestižnějších hotelů v této oblasti je The Empire Hotel & Country Club. Tento luxusní pětihvězdičkový hotel nabízí úchvatné výhledy na moře a přímořský golf Resort. Zde si můžete užít relaxační pobyt v prostorách hotelového wellness centra nebo si vychutnat pokrmy z místní kuchyně v restauraci hotelu.

Další možností je několik dalších hotelů v blízkosti Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque, jako například Radisson Hotel Brunei Darussalam nebo The Centrepoint Hotel. Tyto hotely nabízejí také komfortní pokoje a většinou i nějakou formu relaxace jako bazén, saunu nebo posilovnu.

Jak se dostat k Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque

Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je snadno dostupná přímo v centru města a lze ji dojít pěšky z velké části ubytování, které se v této oblasti nachází. Pro turisty s omezeným časem, kteří si přejí maximální efektivitu a pohodlí, je možné najmout si taxislužbu.

Návštěva Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque

Pokud navštívíte Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque během návštěvy Bruneje, rozhodně se chystejte na nezapomenutelný zážitek. Prohlídky jsou volné a nabízejí příležitost k prohlídce této impozantní architektonické stavby a posvátného muslimského chrámu, který patří mezi nejkrásnější a nejvýznamnější bohoslužebné místa. Pokud jste milovníkem fotografie, nezapomeňte se pochlubit svými skvělými záběry této krásné stavby, která je ideálním prostorem pro fotografování.

Vzhledem k tomu, že moskev je posvátným místem modlitby, berte prosím ohled na návštěvníky, kteří by mohli být přítomni v době vaší návštěvy. Pokud chcete dovnitř, ujistěte se, že jste vhodně oděni a dodržujete určité formy slušného chování.

Závěr

Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších bohoslužebných míst v Bruneji a může být pro turisty velmi zajímavým místem k návštěvě. Pokud se chystáte do této oblasti, pak určitě doporučujeme vybrat si ubytování v blízkosti a vychutnat si vše, co tato velkolepá stavba a okolí nabízejí.


Počasí Brunej Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque


Brunej Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je jedna z nejvýznamnějších a nejkrásnějších mešit v jihovýchodní Asii. Nachází se v hlavním městě Bruneje, Bandar Seri Begawan, a slouží jako centrum náboženského života muslimských věřících v této oblasti.

Mešita je pojmenována po sultánovi Omara Alim Saifuddinovi III., který byl jedním z nejvýznamnějších vůdců Bruneje v 20. století. Byla dokončena v roce 1958 a její kostel je postaven na umělém jezeře, což dodává stavbě i okolí velmi exotický vzhled.

Pokud se vydáte na návštěvu Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque, můžete očekávat mírně tropické počasí. Většinou se zde setkáte s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí.

Nejlepší čas pro návštěvu mešity a Bruneje celkově je mezi listopadem a květnem, kdy jsou teploty příjemné a období dešťů končí. V období letních měsíců, tedy od června do října, se může objevit silné dešťové období a příležitostně se objeví i silné tropické bouře.

Při návštěvě mešity je důležité dodržovat zdejší pravidla, na které jsou návštěvníci upozorněni ještě před vstupem do areálu. Pokud si plánujete navštívit mešitu v souvislosti s konáním modliteb, budete potřebovat vhodné oblečení, kterém bude například šátek na hlavě pro ženy či zakrytí ramen a noh pro muže i ženy. Budete také muset vyndat boty a mít na sobě ponožky před vstupem na proslulé mramorové podlahy, které jsou velmi kluzké.

Celkově se jedná o velmi krásné a úchvatné místo, které je třeba navštívit při cestování v jihovýchodní Asii. Při dodržování místních zvyklostí můžete plně vychutnat krásy Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque a poznat více o životě muslimských věřících v této oblasti.


Dovolená Brunej Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque


Brunej Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je jedním z největších a nejkrásnějších svatostánků na světě. Nachází se v srdci hlavního města Bander Seri Begawan, a je to skvost nejen z architektonického hlediska, ale také z náboženského a kulturního.

Moskvy mají v Bruneji velký význam, protože islám je zde hlavním náboženstvím. Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque byla postavena v roce 1958 a její stavba trvala více než pět let. Náklady na výstavbu byly obrovské a část sultanova osobního majetku byla věnována na tuto stavbu.

Moskev byla postavena na malém poloostrově, z kterého tvoří dominantu velká zlatá kopule. Její vnitřek je rozdělen na několik částí a každá z nich má svůj specifický účel.

Vstup do moskev je zakázan pro nevěřící, ale turisté si mohou prohlédnout krásu stavby z vnější strany. Kopule a minarety přitahují pozornost a v noci moskev osvětlená tisíci lucernami stojí za návštěvu.

Okolí moskev je rovněž nádherné. Nachází se zde nádherně udržované zahrady, rozlehlé náměstí a mnoho dalších zajímavých míst, které stojí za prohlídku.

Pokud plánujete dovolenou v Bruneji, navštívte Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque. Uděláte si nejen krásnou vzpomínku, ale také pocítíte duch Islámu a poznáte místní kulturu.


Letenka Brunej Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque


Brunaj Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque: Symbolem klidu a harmonie

Úchvatná Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque, která se nachází ve městě Bandar Seri Begawan v Bruneji, je jedním z nejvýznamnějších islámských chrámů na světě. Chrám byl postaven v roce 1958 a pojmenován po sultánovi Omarovi Alimu Saifuddinovi III a je hlavním symbolem klidu a harmonie v Bruneji.

Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je největší mešitou v Bruneji a dominuje krajině města. Chrám je postaven na uměle vytvořeném ostrůvku v jezeru a zdobí ho zlatá kopule, která je viditelná z rozsáhlých oblastí okolo města. Celková výstavba chrámu trvala pět let a navrhl ji architekt Haji Ahmad Haji Hassan.

Kopule chrámu dosahuje výšky 52 metrů a je vyrobena z hliníkového kompozitu a pokryta nádhernou zlatou barvou. Interiér chrámu je ještě působivější a zdobený nejrůznějšími vzory a motivy.

Když navštívíte Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque, určitě nevynechte rozsáhlou modlitebnu a madrasu (školu islámu), která se nachází pod hlavní klenbou. Kromě toho mohou návštěvníci obdivovat rozsáhlou knihovnu, muzeum a malou galerii s uměleckými díly.

Zajímavostí je, že Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je nejen turistickou atrakcí, ale i religiózním centrem, které přiláká tisíce věřících každý rok. Ať už jste návštěvník s náboženskými zájmy nebo jen turista, navštěva Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque vám zajisté učaruje svou výjimečnou atmosférou.

V neposlední řadě, stojí za zmínku, že Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque patří k nejvýznamnějším památkám Bruneje a získala řadu ocenění, například cenu Architektura a rozvoj v roce 1987.

V Bruneji je mnoho dalších míst s historickým a náboženským významem, ale Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque nepochybně patří k nejvýznamnějším. Vydejte se do města Bandar Seri Begawan a přiveďte své smysly do harmonie v této ohromující mešitě.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky