Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Uganda Národní park Rwenzori Mountains

Letenka Uganda Národní park Rwenzori Mountains


Pokud hledáte dobrodružství a neobvyklé zážitky, určitě byste měli navštívit Národní park Rwenzori Mountains v Ugandě. Toto nádherné pohoří se nachází na hranicích Ugandy a Demokratické republiky Kongo a svou neopakovatelnou krásou přitahuje turisty z celého světa. Protože Rwenzori Mountains jsou velmi odlehlým a obtížně přístupným místem, ideální volbou je letenka do Ugandy.

Národní park Rwenzori Mountains je známý především pro své extrémní podmínky. Vrcholy těchto hor dosahují výšky 5 000 metrů n. m. a podmínky na nich jsou mnohdy extrémní. Na některých místech se potřebujete prodrat ledovými komorami, překonávat prudké hřebeny, a dokonce i přejít příkrou skalní stěnu vystrojeni lanovkami.

Tuto turistickou cestu na Rwenzori Mountains, ať už se jedná o jednodenní túry, nebo vícedenní trekkingové vypravy, si však mohou dovolit jen opravdu zkušení horolezci a turisté se strategicky umístěným vybavením. To znamená, že není vhodné rozhodnout se pro tuto cestu napospas osudu - je třeba napřed svůj plán zvážit a ideálně se poradit s odborníky.

Přestože se turistická trasa na Rwenzori Mountains nese v duchu doby, stále se zde nachází mnoho nezbytností určených našim prarodičům. Ochrana přírody a ochrana fauny a flóry zde byly zavedeny již v 70. letech, poté co byl park vyhlášen UNESCO. Při turistických výpravách se zde setkáte se záhadnými stvořeními, jako jsou sloni, gorily v oblasti Virunga, ve stáří okolo pěti letels a mnoho dalšího.

Pokud se rozhodnete pro letenku Uganda, bude se vám zde opravdu líbit. Nechte se okouzlit krásou divoce rozmanitého Rwenzori Mountains a podpořte ochranu krásných zvíř, kteří zde žijí!


Ubytování Uganda Národní park Rwenzori Mountains


Uganda Národní park Rwenzori Mountains je místem, které láká turisty z celého světa, kteří chtějí ochutnat krásy afrického kontinentu. Tento park, který je součástí světového dědictví UNESCO, se nachází v jihovýchodní části Ugandy, nedaleko hranic s Kongem a Kenií. Je to domov pro některé z nejkrásnějších hor na světě a nabízí návštěvníkům mnoho možností pro aktivní dovolenou. Pokud se chystáte navštívit tento park, budete potřebovat dobře zvolené ubytování.

V parku máte k dispozici několik druhů ubytování, z nichž je každý ideální pro jiný typ turistů. Pokud cestujete s omezeným rozpočtem a nevadí vám několik kompromisů, můžete zvolit základní kemp. Camp Nyabitaba je ideální pro turisty, kteří chtějí být co nejblíže horám a ochutnat atmosféru přímo v parku. Kemp je však poměrně skromný a vyžaduje, abyste si sami přinesli spacák a karimatku.

Pokud hledáte něco více pohodlného, můžete si zvolit ubytování v chatkách. Ty jsou umístěny v nejkrásnějších částech parku a nabízejí lepší komfort než kemp. Vybavené jsou postelemi a společnými sociálními zařízeními. Tato chatová osada pak nabízí dobré výchozí místo pro turisty, kteří plánují výlety do okolí parku.

Pro luxusní ubytování nabízí park velkolepé horské chaty a hotely, které jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi a nabízejí vysoký komfort. Horolezecké chaty jsou postaveny na okraji lesa a skýtají návštěvníkům úžasný výhled na okolní krajinu. Hotely pak nabízejí pohodlné a prostorné pokoje s výhledem na hory a exotickou faunu parku.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, bude to bezpochyby skvělá zkušenost. Národní park Rwenzori Mountains v Ugandě nabízí návštěvníkům neuvěřitelné krásy a příležitosti pro dobrodružné výlety. Nezapomeňte si přibalit své nezbytnosti a potřebné vybavení pro pobyt v horách, a budete mít nádhernou dovolenou, na kterou budete s nadšením vzpomínat celý život.


Počasí Uganda Národní park Rwenzori Mountains


Uganda je země, která leží na africkém kontinentu a nabízí velmi zajímavé počasí, které se liší podle oblasti. Jednou z nejpopulárnějších oblastí Ugandy pro turisty je Národní park Rwenzori Mountains, kde najdeme jedny z nejvyšších hor Afriky. Tento park se nachází poblíž hranic s Demokratickou republikou Kongo a nachází se na horském hřebeni Rwenzori.

V této oblasti je vlhké a tropické podnebí, což znamená, že je tu v průměru vysoká teplota a vlhkost. Zatímco v některých částech Ugandy jsou měsíce s nízkým srážkovým úhrnem, v Rwenzori Mountains je srážkové období téměř po celý rok. V období mezi březnem a květnem však dochází k výraznému zvýšení srážek.

Typické počasí v Rwenzori Mountains je tedy deštivé a chladné, s teplotami klesajícími pod bod mrazu v noci a stoupajícími kolem 15 až 20 stupňů Celsia během dne. Tyto podmínky mohou být velmi náročné pro cestovatele, zejména pro ty, kteří se vydávají na horolezecké výpravy.

Přestože mohou být podmínky v Rwenzori Mountains náročné, turisté, kteří se rozhodnou tuto oblast navštívit, se mohou těšit na nádherné výhledy na okolní hory, ledovce a údolí. Také mohou objevovat mnoho druhů zvířat a rostlin, které tuto oblast obývají.

Zkrátka, Rwenzori Mountains a jeho počasí je pro turisty trochu náročnější, ale přesto poskytuje úžasnou příležitost prozkoumat nádhernou krajinu a divočinu Afriky. Tato oblast je vhodná pro ty, kteří rádi cestují mimo běžné trasy a chtějí zažít něco trochu jiného.


Nejčastější dotazy a odpovědi Uganda Národní park Rwenzori Mountains


1. Jaký druh obuvi je vhodný pro pěší túry v národním parku Rwenzori Mountains?
- Doporučuje se nosit kvalitní voděodolnou obuv s pevnou podrážkou, která poskytuje dostatečnou oporu a ochranu proti kamínkům a terénu.

2. Jak se dostanu do národního parku Rwenzori Mountains?
- Nejbližší letiště je Entebbe International Airport v Kampale. Odtud se lze dopravit do Fort Portalu a pak přes Kasese až do národního parku Rwenzori Mountains.

3. Kdy je nejlepší doba k návštěvě národního parku Rwenzori Mountains?
- Nejvhodnější období pro návštěvu je od června do srpna a od prosince do ledna, kdy jsou podmínky nejstabilnější a nejsou tak často srážky.

4. Jde v parku najít obývaná města a vesnice?
- V parku samotném se nenacházejí žádná obývaná města a vesnice. V blízkosti parku však žijí místní komunity, které nabízejí ubytování, průvodce a služby v oblasti cestovního ruchu.

5. Jaká je výška nejvyšší hory v národním parku Rwenzori Mountains?
- Nejvyšší hora je hory Margherita, která dosahuje výšky 5 109 metrů nad mořem.

6. Lze v parku zažít setkání s divokými zvířaty?
- V parku se nacházejí divocí koně, sloni, opičky a další druhy zvířat, avšak je nutné mít s sebou průvodce a dodržovat bezpečnostní opatření.

7. Je nutná registrace pro návštěvu národního parku Rwenzori Mountains?
- Ano, pro návštěvu parku je nutné se registrovat na příslušném informačním centru a zaplatit vstupné.

8. Je v parku k dispozici ubytování?
- V parku jsou k dispozici různé formy ubytování, včetně kempů, chat a horských bivakovacích stanovišť.

9. Jaká je délka a náročnost treků v parku?
- Trekové trasy v parku se liší délkou a náročností, ale obvykle se jedná o několikadenní výlety s převýšením až 4 000 metrů.

10. Je nutné se očkovat před návštěvou parku?
- Doporučuje se očkování proti žluté zimnici a dalším chorobám, avšak jedná se o individuální rozhodnutí každého návštěvníka a je vhodné se poradit s odborníkem na cestovní medicínu.


Dovolená Uganda Národní park Rwenzori Mountains


Uganda je země plná krásných přírodních scenérií, které přitahují celou řadu turistů z celého světa. Jedním z nejkrásnějších míst k návštěvě v Ugandě je určitě Národní park Rwenzori Mountains. Tento park je domovem některých z nejvyšších hor na africkém kontinentě a nabízí návštěvníkům neopakovatelný zážitek z přírodní krásy.

Rwenzori Mountains jsou součástí Východoafrického pohoří a leží na hranici mezi Ugandou a Demokratickou republikou Kongo. Toto pohoří se také nazývá jako "Hory Měsíce" kvůli neuvěřitelně krásné krajině, kterou připomíná. V parku se nachází několik vrcholů, z nichž nejvyšší je Margherita Peak s výškou 5 109 metrů nad mořem.

Národní park Rwenzori Mountains se může pochlubit neuvěřitelně bohatou biodiverzitou, která zahrnuje více než 70 druhů savců, jako jsou například gorily, sloni, antilopy a šakaly. Park je také domovem pro mnoho druhů rostlin, z nichž mnohé jsou endemické a nelze je najít nikde jinde na světě. Park také zahrnuje několik ledových polí, které jsou jedinými v Africe.

Návštěvníci parku mohou absolvovat pěší túru, která trvá zhruba osm dní a vede až do horních partií hor. Turisté se postupně přibližují k nejvyššímu vrcholu a úžasným výhledům na okolní krajinu. Tuto výpravu však doporučujeme spíše zkušeným turistům, kteří mají dostatečnou kondici a vybavení na takto náročnou cestu.

Park také nabízí možnost návštěvy odlehlých vesnic a setkání s místními obyvateli. Mohou návštěvníkům vysvětlit historii parku a poskytnout informace o tradicích a kulturách regionu. Je to skvělá příležitost pro turisty, kteří chtějí poznat Ugandu a její obyvatelé.

V Národním parku Rwenzori Mountains je také k dispozici řada ubytovacích zařízení. Turisté si mohou vybrat mezi luxusními lodžemi, kempy a chatkami. Všechny tyto zařízení jsou velmi dobře vybavena a umožňují návštěvníkům užít si přírodní krásy parku.

V únoru 2019 Národní park Rwenzori Mountains navštívil také český prezident Miloš Zeman. Osobně se tak přesvědčil o kráse a překrásné fauně a flóře tohoto národního parku.

Ve srovnání s více turisty navštěvovanými parky, jako je například Národní park Bwindi s gorilami, je Národní park Rwenzori Mountains skutečně skrytým pokladem Ugandy. Turistům, kteří chtějí strávit dovolenou v Africe a poznat krásy této země, můžeme vřele doporučit návštěvu tohoto parku. Je to neopakovatelná příležitost pro všechny příznivce přírody, kteří hledají nezapomenutelné zážitky.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky