Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Dánsko Hillerød

Počasí Dánsko Hillerød


Hillerød, které se nachází na severu ostrova Sjælland v Dánsku, má mírné klima ovlivněné blízkostí moře. Zima zde bývá mírná a vlhká s průměrnou teplotou kolem 0 °C. Sněžení není příliš hojné a sníh obvykle rychle taje. Na jaře a na podzim jsou teploty příjemné a pohybují se mezi 5 °C a 12 °C. Léto bývá teplé a slunné s průměrnou teplotou kolem 20 °C.

V Hillerød se často vyskytují srážky, které jsou rozloženy po celý rok. Nejvíce srážek spadne na podzim a v zimě. To může být problémem při plánování venkovních akcí. V období od dubna do srpna jsou srážky méně časté, což se hodí při cestování a turistice.

Pokud se chystáte navštívit Hillerød, nezapomeňte se na cestu připravit. Během zimy se oblékněte do teplých oblečení a obuvi, které zvládne vlhké počasí. V létě byste měli s sebou mít lehké oblečení a obuv pro teplejší počasí a také deštník nebo pláštěnku na případné deště.

Celkově lze říct, že počasí v Hillerödu je výrazně ovlivněno blízkostí moře a srážky jsou zde rozloženy po celý rok. Nicméně, nezávisle na počasí, Hillerød nabízí mnoho turistických atrakcí jako je například zámek Frederiksborg nebo Kněžský les, který se rozkládá na více než 6000 hektarech. Navštivte Hillerød a užijte si krásy dánské krajiny v kterémkoliv počasí.


Ubytování Dánsko Hillerød


Hillerød je krásné město v Dánsku, ležící asi 30 kilometrů severně od Kodaně. Město je známé především díky svému impozantnímu hradu Frederiksborg, který je jedním z nejpopulárnějších turistických atrakcí v celé Dánsku. Pokud tedy hledáte ubytování v Hillerød, určitě se zaměřte na hotely nebo apartmány poblíž tohoto historického zámku.

Jednou z nejoblíbenějších možností ubytování v Hillerød je samozřejmě hotel Frederiksborg. Tento luxusní hotel se nachází přímo v centru města, a tak je ideálním výchozím bodem pro prohlídku hradu i okolních památek. Hotel nabízí velké, prostorné pokoje s pohodlnými postelemi a moderním vybavením. Kromě toho tu najdete i vynikající restauraci, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Další možností jsou apartmány Hillerød, které jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel. Tyto apartmány jsou plně vybaveny, a tak si zde můžete připravit vlastní jídlo a užít si pocit domova i na dovolené. Největší výhodou apartmánů je samozřejmě jejich cena - za cenu jednoho pokoje v hotelu si zde můžete užít prostorné ubytování pro celou rodinu.

Kromě toho tu najdete i levnější hotely a hostely. Ty jsou ideální pro turisty s menším rozpočtem, kteří se chtějí soustředit na prohlídku města a okolních památek. Většinou nabízejí jednodušší vybavení a menší pokoje, ale zároveň jsou velmi dobře situované - často jen pár minut chůze od hlavních turistických atrakcí.

Kromě ubytování v Hillerød samotném najdete v okolí města také několik menších vesnic a měst, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří například město Helsingør, kde si můžete prohlédnout slavný zámek Kronborg. Ten je známý díky tragédii Hamleta a dodnes přitahuje návštěvníky z celého světa.

Celkově lze tedy říct, že ubytování v Hillerød nabízí velké množství možností - od luxusních hotelů a apartmánů po cenově dostupné hostely a hotely. Ať už hledáte jakýkoliv typ ubytování, určitě si najdete to, co vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.


Letenka Dánsko Hillerød


Hillerød je malebné dánské město nacházející se ve východní části ostrova Sjælland, jen asi třicet minut jízdy vlakem od Kodaně. Je známé svým impozantním zámkem Frederiksborg, který je jedním z největších a nejlépe zachovaných renesančních zámků v Evropě. Výlet do Hillerødu je ideální pro milovníky historie a krásných památek.

Pokud se chcete dostat do Hillerødu, doporučujeme letět do Kodaně, nejdůležitějšího dánského města a hlavního města Dánska. Z letiště v Kodani musíte dojet vlakem do Hillerødu, což trvá asi 45 minut. Vlaky na trase Kodaň-Hillerød jezdí pravidelně každých 10-20 minut a jízdné stojí asi 40-50 DKK (cca 150-200 Kč).

Pokud chcete ušetřit peníze a letět do blízkého Švédska, můžete vyzkoušet let do letiště Malmö v jižním Švédsku. Z Malmö se můžete dostat vlakem do Kodaně, což trvá asi půl hodiny, a pak přestoupit na vlak do Hillerødu. Jízdenka na vlak z Malmö do Kodaně stojí asi 120-150 SEK (cca 300-400 Kč).

Když už se dostanete do Hillerødu, určitě nevynechejte návštěvu zámku Frederiksborg. Ten byl postaven v letech 1560-1620 jako královská rezidence pro krále Frederika II. a je naplněn bohatou historií. Zámek je obklopen krásným parkem a nachází se na břehu jezera. V zámku si můžete prohlédnout rozsáhlou sbírku portrétů dánských králů a královen, některých královských pohřebních vozů a také historické interiéry.

Dalšími skvosty Hillerødu jsou kostel svatého Olsena a muzeum dánského designu. Kostel svatého Olsena byl postaven ve 13. století a je známý svými nádhernými freskami z 15. století. Muzeum dánského designu se nachází v historické budově a nabízí výstavy dánského designu od 20. století až po současnost.

Hillerød je tedy skvělou destinací pro ty, kdo hledají krásné historické památky v malebném městě nedaleko Kodaně. Navštivte tento skvostný dánský klenot a okusujte jeho krásy.


Dovolená Dánsko Hillerød


Dánsko je země plná historie a krásné přírody. Pokud plánujete nadcházející dovolenou, Hillerød by mohlo být pro vás tou správnou volbou. Město Hillerød se nachází v severním regionu Dánska a je obklopeno krásnou zelení a lesy. Když navštívíte Hillerød, nemůžete si nevšimnout hlavní turistické atrakce - Královský palác Frederiksborg.

Frederiksborg je jedním z nejvýznamnějších královských paláců v Dánsku a byl postaven v roce 1600. Palác je ve stylu renesance a baroka a je cool místo, které určitě stojí za návštěvu. V paláci se nachází výstava Dánského národního historického muzea, kde si můžete prohlédnout dánskou královskou historii a kulturní dědictví.

Další zajímavou památkou v Hillerødu je kostel Sv. Jana Křtitele. Tento gotický kostel byl postaven v roce 1550 a mezi jeho zajímavosti patří kupole, která se tyčí 40 metrů do výšky, a praskliny na zdech, které vznikly při požáru v roce 1859 a dodávají kostelu svérázný charakter.

Pokud máte rádi přírodu, Hillerød je obklopen krásnou přírodou, kde se můžete projít nebo si projet na kole. V okolí města se nachází mnoho lesů, zahrnujících například les Jægersborg Dyrehave. Tento les byl vytvořen v roce 1669 jako lovecký park pro královskou rodinu a v roce 2015 byl zařazen do seznamu UNESCO jako světové dědictví. Zvířata, která se zde vyskytují, zahrnují například divoká prasata, jelena a srnce.

Pro milovníky zvířat je zde také Farmstead, kde můžete navštívit různá zvířata, jako jsou koně, krávy, ovce a prasata. Tuto farma si můžete navštívit v průběhu celého roku a pro děti zde jsou různé aktivity.

Pokud hledáte po návštěvě Hillerødu místo, kde se dobře najíte, zde Vám doporučuji Smag & Behag. To je útulná kavárna, která nabízí chutné kousky z místní kuchyně.

Hillerød je krásné město, které nabízí mnoho zajímavostí, ať už máte rádi historii, architekturu nebo přírodu. Pokud plánujete novou dovolenou, určitě byste do této krásné destinace měli vyrazit.

Asi se už těšíte do Hillerødu, ale pamatujte na vůz od Auto Europe, se kterým se budete moci snadno přemisťovat po celém Dánsku. To Vám umožní svobodu a flexibilitu v objevování této nádherné země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dánsko Hillerød


1. Jaké je nejlepší dopravní spojení z Kopenhagenu do Hillerødu?
Odpověď: Nejlepší dopravní spojení z Kopenhagenu do Hillerødu je vlakem. Trvá to přibližně 40 minut a vlaky jezdí každých 10 až 20 minut.

2. Jaké turistické atrakce se nacházejí v Hillerødu?
Odpověď: V Hillerødu se nachází mnoho turistických atrakcí, včetně zámku Frederiksborg, který je považován za nejkrásnější renesanční zámek v Skandinávii. Další atrakcí je muzeum umění, které se nachází v těsné blízkosti zámku.

3. Je v Hillerødu snadno k nalezení ubytování?
Odpověď: Ano, v Hillerødu je snadné nalézt ubytování. Město má mnoho hotelů, hostinců a penzionů s různými cenovými rozsahy. Doporučujeme včas rezervovat ubytování během hlavní turistické sezóny.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Hillerødu?
Odpověď: V Hillerødu je mnoho skvělých restaurací, které nabízejí tradiční dánskou kuchyni a další mezinárodní speciality. Některé z nejlepších restaurací jsou Sankt Annae, Cafe Vivaldi, La Cocotte a Restaurant Ganløse Kro.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Hillerødu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Hillerødu je od května do září, kdy je počasí nejlepší a turistické atrakce jsou otevřeny. V této době se také konají různé kulturní akce a festivaly. Nicméně, Hillerødu má své kouzlo i mimo hlavní turistickou sezónu.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky