Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Gambie Fathala Wildlife Reserve

Ubytování Gambie Fathala Wildlife Reserve


Gambie Fathala Wildlife Reserve je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Gambii a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost spatřit africkou divočinu v takřka nedotčeném prostředí. Ubytování v tomto území je dostupné v několika variantách, aby vyhovovalo všem typům návštěvníků.

Pro turisty, kteří si chtějí užít opravdu exkluzivní zážitek, je k dispozici luxusní ubytování v hotelu „Fathala Wildlife Lodge“, který se nachází přímo uvnitř rezervace. Tento hotel nabízí luxusní pokoje s vlastním sociálním zařízením, klimatizací a výhledem na savanu plnou zvířat. Pokoje jsou prostorné, vkusně zařízené a disponují king size postelemi. K dispozici je také venkovní bazén, restaurace a bar.

Pro turisty, kteří preferují nízké náklady na ubytování, je k dispozici možnost podniknout safari až do pralesa a tam přenocovat v autokempu. Tato možnost vám umožní zažít neuvěřitelný zážitek, kdy spíte pod otevřeným nebem a posloucháte zvuky zvířat v blízkosti. Přestože se může zdát, že toto ubytování není velmi komfortní, je stále možné použít společné sprchy s teplou vodou a toalety. Turisté si mohou také vypůjčit vlastní stan.

Další možností ubytování je v resortu s bungalovy. Tyto bungalovy se nacházejí na okraji Gambie Fathala Wildlife Reserve a jsou vybaveny základním vybavením, jako jsou klimatizace, ložnice, sociální zařízení a vlastní balkon s výhledem na okolní krajinu. Resort také nabízí venkovní bazén a restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční gambijskou kuchyni.

Při plánování návštěvy Gambie Fathala Wildlife Reserve je důležité si uvědomit, že turista se ocitne uprostřed divoké přírody a s tím jsou spojeny určité výzvy. To znamená, že návštěvníci by měli být připraveni na to, že nebudou mít k dispozici všechny běžné pohodlí a věci, na které jsou zvyklí. Například v resortu s bungalovy neexistuje žádný internet a signál mobilního telefonu je velmi slabý, což může některým turistům představovat problém.

Celkově lze však říci, že Gambie Fathala Wildlife Reserve nabízí návštěvníkům něco opravdu jedinečného a nezapomenutelného. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro luxusní ubytování v hotelu „Fathala Wildlife Lodge“ nebo spát v autokempu pod otevřeným nebem, máte zaručeno, že se ocitnete uprostřed nádherných afrických kulis a budete mít příležitost spatřit zvířata v jejich přirozeném prostředí.


Počasí Gambie Fathala Wildlife Reserve


Gambie Fathala Wildlife Reserve se nachází v západní Africe a je domovem mnoha afrických zvířat. Jaké je zde počasí? Pojďme se na to podívat blíže.

Podnebí Gambie je subtropické, s obdobím sucha a deště. V období sucha, které trvá od listopadu do května, jsou teploty většinou mezi 20 a 35 °C. Mírné noční větry často snižují vysoké teploty během dne. V této době je také méně srážek. Naopak v období dešťů, které trvá od června do října, jsou teploty mírnější kolem 26 °C. V tomto období je větší šance na srážky a vlhkost je vyšší.

V Gambie Fathala Wildlife Reserve může být počasí závislé na konkrétním místě v rezervaci. V některých částech může být více sucha nebo deště, v závislosti na tom, kde se nacházíte. V každém případě je však důležité si přinést ochrannou opalovací krém a dostatečné množství vody, abyste se vyhnuli dehydrataci.

V Gambie Fathala Wildlife Reserve můžete vidět mnoho afrických zvířat, jako jsou sloni, říční koně, krokodýli, antilopy a mnoho druhů ptáků. V období sucha mohou být zvířata více viditelná a částečně se shromažďují u vodních zdrojů. V období dešťů jsou zvířata více roztroušena a možná těžší k nalezení. Nicméně, rezervace zůstává nádherným místem k návštěvě po celý rok.

Vzhledem k tomu, že Gambie Fathala Wildlife Reserve se nachází v tropické oblasti, může být počasí náročné a intenzivní. Proto je vždy doporučeno sledovat předpověď počasí a být připraven na jakékoli změny počasí. Pokud se chystáte na návštěvu této oblasti, bude nezbytné obléknout si pohodlné a praktické oblečení a obuv vhodnou pro tropické podnebí.

Celkově lze říct, že Gambie Fathala Wildlife Reserve je nádhernou oblastí plnou exotické fauny a flóry. Ať už se rozhodnete navštívit v období sucha, či deště, budete si určitě užívat krásné scenérie a nádhernou přírodu.


Dovolená Gambie Fathala Wildlife Reserve


Pokud hledáte dovolenou, která spojuje krásné pláže, exotickou zvířecí přírodu a kulturu západní Afriky, měli byste se zaměřit na Gambii a její Fathala Wildlife Reserve.

Fathala Wildlife Reserve se nachází v jižním Senegalu, nedaleko hranic s Gambií. Tento rezervát s rozlohou přibližně 600 hektarů má nádhernou přírodu a bohatou divokou faunu, ve které se objevuje celá řada ohrožených druhů.

Pro turisty je k dispozici jeden ze tří safari vozů, kterým se jezdí po trase o délce osmi kilometrů. Během této cesty turisté mohou pozorovat hned několik druhů zvířat, mezi které patří sloni, zebry, žirafy, lvi, hyeny, gepardi a mnoho dalších.

Kromě safari je v rezervátu k dispozici také pěší turistika a pro ty, kteří se chtějí blíže seznámit s místními obyvateli, nabízí se také možnost návštěvy vesnic, ve kterých se vyrábí tradiční zboží.

Návštěvníci, kteří chtějí zůstat v rezervátu déle, mají možnost ubytování v komfortních domech. Tyto domy jsou vybaveny vším potřebným, nicméně nabízejí také prostornou terasu s výhledem na okolní přírodu.

Kromě samotného Fathala Wildlife Reserve je možné si užít řadu dalších aktivit v okolí, jako například návštěvy tradičních tržnic, vyjížďky na koni nebo vodní sporty na nedaleké pláži.

Pokud tedy hledáte neobvyklou dovolenou, plnou zážitků a krásné přírody, pak je Gambie a její Fathala Wildlife Reserve tím správným cílem pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gambie Fathala Wildlife Reserve


1. Jak se dostanu do Gambie Fathala Wildlife Reserve?

Odpověď: Gambie Fathala Wildlife Reserve se nachází v západní části Gambie, nedaleko hranic s Senegalem. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je letecky do letiště v hlavním městě Banjul a poté si najmout auto nebo využít organizovanou dopravu na místě.

2. Jaké zvířata mohu vidět v Gambie Fathala Wildlife Reserve?

Odpověď: V Gambie Fathala Wildlife Reserve žije mnoho druhů zvířat, včetně lvů, leopardů, hyen, žiraf, slonů, opic a mnoha dalších.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Gambie Fathala Wildlife Reserve?

Odpověď: Otevírací hodiny se mohou lišit v závislosti na ročním období, proto je nejlepší se informovat předem u správy parku.

4. Musím si s sebou vzít vlastní potravu a pití?

Odpověď: V parku se nachází několik restaurací a stánků s občerstvením, kde si můžete koupit jídlo a pití. Nicméně, můžete si přinést vlastní potravu a pití.

5. Je v parku možné tábořit?

Odpověď: V parku nejsou povoleny žádné kempy nebo tábořiště, ale v okolních oblastech jsou k dispozici hotely a ubytování.

6. Mohu si pronajmout průvodce?

Odpověď: Ano, v parku je možné si pronajmout průvodce, který vám pomůže najít a identifikovat zvířata a doporučí nejlepší místa pro pozorování.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Gambie Fathala Wildlife Reserve?

Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu parku je v období od prosince do dubna, kdy je suché období a zvířata jsou snadněji vidět. Nicméně, park je otevřen celoročně.


Letenka Gambie Fathala Wildlife Reserve


Letenka Gambie Fathala Wildlife Reserve: Poznejte kouzlo divočiny Gambie

Gambie je malá africká země, která se nachází mezi Senegalem a Guineou-Bissau. Oproti jiným africkým zemím Gambie nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat divočinu pouhých pár kilometrů od turistických letovisek. Fathala Wildlife Reserve je největší a nejvýznamnější rezervací Gambie, která zachovává svůj původní les a přírodu.

Pro cestovatele, kteří touží po unikátní zkušenosti, je letenka Gambie Fathala Wildlife Reserve tou nejlepší možností. Cesta bude začínat na letišti v Banjulu, hlavním městě Gambie, odkud je třeba se přepravit asi 200 km na jih do města Bignona v Senegalu. Zde se nachází samotná rezervace, kde se můžete těšit na pozorování volně žijících zvířat a ochranu ohrožených druhů.

Rezervace zahrnuje lesy, savany, bažiny a říční biotopy, které jsou domovem nejrůznějších druhů plazů, ptáků, savců a slonů. Mezi ty nejvýznamnější druhy patří lesová antilopa, bůvolec, krokodýl a ve vodách lze spatřit i hroší.

Další zajímavostí jsou sikaové jelenovití, kteří byli na tomto místě před 20 lety vypuštěni z Německa. Tito jeleni žijí v hájích mezi baobaby a divokými místními hroznovými keři a divákům nabízejí krásné obrazy.

V samotné rezervaci můžete využít služby průvodců, kteří vám ukážou to nejlepší z místní přírody. Pokud máte štěstí, můžete během vycházky spatřit i nosorožce, který žije v nedaleké rezervaci v Senegalu.

Pokud chcete tuto krásnou přírodu vidět i z výšky, nabízí se jedinečná příležitost v podobě lanové dráhy. Ta vede vysoko nad stromy a dává návštěvníkům neuvěřitelný výhled na zvířata i krajinu.

Po celém dni stráveném v rezervaci se můžete vrátit zpět do města Bignona a vyzkoušet místní kuchyni. Kromě klasických afrických pokrmů zde také najdete francouzskou a portugalskou kuchyni.

Celkově je letenka Gambie Fathala Wildlife Reserve skvělou možností pro lidi, kteří chtějí prožít jedinečnou zkušenost s divočinou Afriky. Od turistických destinací se tato oblast liší svojí neuvěřitelnou přírodou a oázou klidu, která vám umožní vychutnat si krásy zvířat i přírody ve své podstatě. Pokud milujete divokou přírodu, je toto místo pro vás ideální.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky