Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Gruzie Bakuriani

Ubytování Gruzie Bakuriani


Bakuriani je malé horské středisko nacházející se ve východní Gruzii, v regionu Samcche-Džavachetie. Toto malé město se postupně stává oblíbeným turistickým cílem, díky svému nádhernému horskému prostředí, velkému množství lyžařských tratí a vřelému přístupu místních obyvatel. Pokud hledáte ubytování v Bakuriani, máte celou řadu možností, od hotelů po pronájem soukromých apartmánů.

V první řadě, pokud přijíždíte do Bakuriani za sportem, většina hotelů nabízí přímý přístup na lyžařské tratě. Některé z nich jsou například Radisson Blu Hotel Bakuriani, Crystal Hotel Bakuriani nebo Hotel Mgzavrebi Bakuriani. Tyto hotely mohou být trochu dražší, ale získáte tak přímý přístup na lyžařské tratě a během zimní sezóny mohou být ideálním řešením pro vaše ubytování.

Pokud byste si raději pronajali vlastní ubytování, můžete si najmout apartmány v lokalitě. Můžete si například pronajmout apartmán v domě nebo v hotelu, který byl přeměněn na soukromé ubytování. Tyto apartmány jsou často plně vybavené a mnohdy obsahují i kuchyňský kout. Pro více prostoru můžete si pronajmout vilu, v které je několik pokojů a vlastní kuchyňský kout a obývací pokoj. Co se cenového rozpětí týče, pronájem těchto apartmánů a vil se může lišit, ale obecně se pohybují v nižších cenových relacích než hotely.

Pokud byste s tímto ubytováním experimentovali, můžete si také pronajmout chatu. Tyto chalupy jsou v podstatě velmi jednoduché domy, ačkoli většina z nich bude vybavená základními věcmi jako postele a koupelny, ale můžete očekávat, že nebudou mít žádné luxusy, které byste mohli najít v hotely. Tyto chalupy jsou ideální pro ty, kdo si přejí naprosté soukromí a tiché ubytování.

Poslední možností, co se ubytování týče, je kempování. Pokud máte rádi přírodu a chcete být více den v Bakuriani, a mít tak příležitost prozkoumat krásy tohoto horského střediska více detailně, můžete si vzít vlastní stan a vydat se na kempování do jednoho z místních kempů.

Vybrat si nejlepší možnost ubytování v Bakuriani závisí na vašem rozpočtu a na vašich specifických potřebách. S mnoha možnostmi v oblasti ubytování, můžete být jisti, že najdete přesně takový typ ubytování, který bude nejlepší pro váš pobyt v tomto hezkém horském městě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Bakuriani


1. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Bakuriani?
Nejlepšími místy k návštěvě jsou lyžařské středisko Bakuriani, Park Borjomi Kharagauli, Vodopády Bakuriani, Národní park Borjomi Kharagauli a Kostel sv. Jiří.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Bakuriani?
Nejlepší dobou pro návštěvu Bakuriani je zimní sezóna (pro lyžování a snowboarding) od prosince do března a letní sezóna (pro turistiku a horskou cyklistiku) od června do září.

3. Jaká je nejlepší cesta k dosažení Bakuriani?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Bakuriani, je letecky do Tbilisi a poté autem nebo autobusem. Dále je možné cestovat vlakem z Tbilisi přímo do Bakuriani.

4. Kde se dá nejlépe ubytovat v Bakuriani?
Bakuriani nabízí různé typy ubytování, od luxusních hotelů až po malé apartmány. Nejlépe se dá ubytovat v lyžařských střediscích nebo v blízkosti lyžařských svahů.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity v Bakuriani?
Mezi nejlepší aktivity v Bakuriani patří lyžování, snowboarding, horská turistika, horská cyklistika, jízda na koni, prohlídky místních památek a relaxace v termálních lázních.

6. Kolik stojí lístek na lanovku v lyžařském středisku Bakuriani?
Ceny lístků na lanovku v lyžařském středisku Bakuriani závisí na délce a druhu výjezdu. Cena se pohybuje od 5 GEL (cca 68 Kč) za jedno jízdné.

7. Jak je počasí v Bakuriani?
Počasí v Bakuriani se liší v zimě a v létě. V zimě jsou teploty průměrně kolem -5°C až 5°C, v létě jsou průměrné teploty kolem 20°C až 25°C.

8. Jaká je místní kuchyně v Bakuriani?
Místní kuchyně v Bakuriani je ovlivněna gruzínskou kuchyní a tamními surovinami. Mezi nejoblíbenější pokrmy patří khinkali (uzené šišky), chaczapuri (kyselé sýrové bochánky), lobiani (chalupové buchty s fazolemi) a kachapuri (sýrové placky).

9. Jaká je místní kultura v Bakuriani?
Místní kultura v Bakuriani je silně ovlivněna tradičním živobytím a zvyky horských obyvatel. Mezi nejvýznamnější kulturní události patří Velikonoce, Kupala Night a svatba v Khevsureti.

10. Jaké jsou nejlepší místa k nakupování v Bakuriani?
Nejlepší místa k nakupování v Bakuriani jsou místní trhy a obchody s turistickými potřebami. Mezi nejlepší dary pro přátele a rodinu patří gruzínské víno, sýry a kožešinové výrobky.


Letenka Gruzie Bakuriani


Letenka do Gruzie - Bakuriani: Užijte si zimní dovolenou v malebné kavkazské destinaci

Bakuriani, horské letovisko v Gruzii, láká turisty z celého světa na zimní dovolenou. Toto kouzelné místo s klidnou atmosférou se nachází jen pár hodin od hlavního města Tbilisi. Zatímco v létě je Bakuriani místo pro horské turisty a cyklisty, v zimě je oblíbené pro milovníky lyžování a snowboardingu. Pokud plánujete zimní dovolenou v okolí Kavkazu, měli byste Bakuriani zařadit na seznam.

Letenka do Gruzie

Nejrychlejší způsob, jak se dostat do Gruzie, je letecky. Let zpět trvá přibližně 4 hodiny. Pokud hodláte využít veřejné dopravní prostředky, doporučuji zakoupit letenku z Prahy nebo Vídně a přestoupit v Istanbulu do přímého letu do Tbilisi. Letenky jsou k dispozici již od 5 000 Kč.

Z Tbilisi do Bakuriani

Bakuriani se nachází 180 km od Tbilisi a cesta z hlavního města trvá asi tři hodiny. Je možné si najmout auto, ale nejlepší volbou je cestovat místním autobusem nebo minibusy, které jezdí každou hodinu. Doprava z Tbilisi do Bakuriani je levná a stojí zhruba 5-6 €. Výhodou místních minibusů je, že jsou rychlé, pohodlné a příjemné, a tak navazují na další méně obvyklé spoje.

Zimní aktivít

Bakuriani patří mezi nejlepší horská letoviska v Gruzii a láká na zimní aktivit jako lyžování, snowboarding, saně, skialpy a další. Oblast se skládá z mnoha různých sjezdovek a středisek, které se liší jak obtížností, tak délkou. Sjezdovky pro lyžování a snowboard v Bakuriani jsou vybaveny vším potřebným zázemím, jako jsou moderní lanové systémy, hlavní vlek a vleky pro začátečníky.

Mimo lyžování se v Bakuriani nabízí také různé horské aktivity, jako turistika, horské kolo, jízdárna, snowshoeing a další. Můžete tedy objevovat okolní kouzelnou přírodu a The Green Zone při procházkách nebo sportovních aktivitách.

Ubytování

Bakuriani nabízí řadu možností ubytování, jako jsou hotely, apartmány a chaty, vše v různých cenových relacích. Cena v závislosti na sobotní noci se pohybuje od 100 $ do 300 $ per noc a nabízí od nejlevnějších po luxusní ubytování.

Gruzie je kouzelnou zemí, která láká návštěvníky po celý rok. Bakuriani je ideálním místem pro zimní dovolenou. A pokud plánujete s návštěvou tohoto kouzelného místa během zimy, nezapomeňte na s sebou své lyžařské vybavení a nenechte si ujít příležitost objevovat horské okolí.


Dovolená Gruzie Bakuriani


Dovolená v Gruzii je jedinečným zážitkem. Tuto zemi na Kavkaze obklopenou Alpami a Černým mořem si zamilují zejména milovníci přírody, historie a gastronomie. V Gruzii najdete také mnoho krásných turistických lokalit, mezi nej patří i Bakuriani.

Bakuriani je horské letovisko v gruzínské provincii Samcche-Džavachetie, které pro své návštěvníky nabízí překrásnou přírodu a širokou škálu aktivit. Dovolená v Bakuriani je ideální volbou pro všechny, kteří se chtějí odpočinout a odreagovat od každodenního života.

V Bakuriani najdete mnoho ubytovacích zařízení, která jsou přizpůsobena potřebám turistů. Můžete si vybrat z mnoha typů ubytování, od luxusních hotelů až po jednodušší penziony. Na každém kroku se budete setkávat s ochotnými místními obyvateli, kteří vám rádi poradí s tím, co v okolí vidět, kam jít nebo co ochutnat.

Mezi hlavní atrakce v Bakuriani patří lyžařská střediska. V zimě se sem sjíždí mnoho lyžařů z celého světa, aby si vyzkoušeli místní sjezdovky. Nejznámější lyžařskou stanicí je Didveli, kde se nachází více než 20 sjezdovek různé obtížnosti.

V létě má Bakuriani také co nabídnout. Kromě procházek v krásné přírodě můžete zkusit různé outdoorové aktivity, jako je například turistika, horská kola, paragliding, rybaření nebo jízda na koni. Při procházkách po okolí se nezapomeňte zastavit v některé z místních restaurací a ochutnat gruzínskou kuchyni.

Jednou z nejkrásnějších aktivit, které v Bakuriani můžete podniknout, je projížďka horskou železnicí. Ta se vydává z Bakuriani směrem k obci Borjomi, která je známá svou minerální vodou. Během této projížďky si můžete užít krásné výhledy na okolní krajinu.

Celkově lze říci, že Bakuriani je krásné horské město, které má mnoho co nabídnout. Od zimních sportů až po letní aktivit, od místní gastronomie až po komunikativní místní obyvatele. Pokud hledáte klid a pohodu v kouzelném horském prostředí, pak neváhejte a vydejte se na dovolenou do Bakuriani.


Počasí Gruzie Bakuriani


Bakuriani je populární horské letovisko v Gruzii, které se nachází v nadmořské výšce 1 700 metrů. Toto letovisko se nachází v oblasti svahů Kavkazu a nabízí jedny z nejlepších turistických možností v Gruzii. Bakuriani leží v borovicovém lese, což znamená, že v létě se jedná o velmi příjemné místo pro turisty, kteří chtějí uniknout od letního tepla a věnovat se horským aktivitám. V zimě se Bakuriani proměňuje v jednu z nejlepších lyžařských oblastí v Gruzii.

V létě má Bakuriani příznivé podmínky pro turisty, protože teploty se zpravidla pohybují mezi 20 a 25 stupni Celsia. V noci se mohou teploty snížit na 10 až 15 stupňů, ale to vůbec nevadí, protože Borjomi-Kharagauli Národní park v okolí může nabídnout turistům báječné procházky, trekking a horská kola. Stejně tak mohou cestovatelé navštívit geotermální prameny, kde by mohli relaxovat a vychutnat si klidnou atmosféru. létě mohou turisté také vyrazit na golfový a tenisový kurt, zahrát si minigolf nebo tenis. Existuje také několik horolezeckých trati pro ty, kteří budou chtít využít příležitosti k vyzkoušení svých fyzických schopností.

V zimě se Bakuriani promění v jeden z nejoblíbenějších lyžařských středisek v Gruzii. Průměrná teplota se v tomto období pohybuje kolem -5 stupňů, což se zdá být dost nízké, ale slunce svítí denně a proto napotkáme velké množství turistů. Toto místo nabízí prostorné a dobře připravené lyžování, i když jsou sjezdovky trochu náročné. Bakuriani však není jen o zábavě na sjezdovkách, ale má i mnoho dalších zajímavosti, jako je například zážitkový park, kde jsou k dispozici zip line, let balónem a další adrenalinové atrakce.

Celkově lze říci, že Bakuriani je oblíbeným turistickým cílem v Gruzii. Bez ohledu na roční období jsou zde poskytovány kvalitní turistické služby s možností stravování, ubytování, moderních sportovních zařízení a dalších možností pro zábavu a relaxaci. Pokud se chcete bavit, osvěžit, zpestřit si dovolenou svými sportovními aktivitami a objevovat krásu přírody, měli byste Bakuriani určitě navštívit.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky