Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Nizozemsko Gouda

Počasí Nizozemsko Gouda


Nizozemsko je krásná země se skvělým počasím v průběhu celého roku. Jedním z mnoha měst, které mají mnoho návštěvníků kvůli svému krásnému počasí, je Gouda. Gouda se nachází v jižní části Nizozemska a svým turistům nabízí desítky zajímavých památek, jako jsou malebné kanály, starobylé náměstí s historickými domy, muzea a mnoho dalšího.

Nejlepší roční období k návštěvě města Gouda je bezpochyby léto. Během tohoto období teploty stoupají na příjemných 20°C až 25°C. Prakticky celý měsíc červenec je slunečný a suchý, což umožňuje turistům užívat si svůj pobyt naplno.

Od srpna se však začíná postupně ochlazovat a od září nastává mírné počasí. Teploty v tomto období se pohybují mezi 15°C až 20°C. Na konci října až počátku listopadu se většinou objeví první srážky a mírné deštivé období, následované mírnou zimou s teplotami okolo 0°C až 5°C.

Během prosince až února je v Goudě možné očekávat příležitostné sněhové vločky a množství srážek. Teploty v této době klesají na -5°C až 5°C a město se obléká do nádherné zimní krajiny.

Jaro v Goudě začíná v březnu a teploty stoupají k příjemným 10°C až 15°C. Během tohoto období se objevují časté srážky a rostoucí teploty přináší cenná zlepšení v krajině a florě. Květen je jedním z nejhezčích měsíců, kdy příjemné teploty a jarní květy dotvářejí nádherný vzhled města.

Vzhledem k tomu, že Gouda se nachází v nížině s převážně vlhkým klimatem, se výskyt srážek v průběhu celého roku dá předpokládat. V kvalitní obuvi a oblečení se však můžete těšit na krásné počasí a nezapomenutelný pobyt v Goudě.


Dovolená Nizozemsko Gouda


Dovolená v Nizozemsku je skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí užít krásné přírody, historických památek a také místní kuchyně. Jedním z měst, které stojí za návštěvu, je Gouda.

Gouda je malé město v jižní části Nizozemska, které je známé pro svou sýrovou produkci. Z toho důvodu je pro milovníky sýra tato lokalita naprosto ideální. Navíc se zde nachází krásné historické centrum s kanály, kostely a náměstím, které je ozdobené tradičními domy a také každoročním trhem.

Kromě proslulého sýru se v Goudě můžete těšit také na další typické pochoutky jako je například sladký sirup nazývaný stroopwafel, který je vyrobený z plátků sušených cukrových válečků spojených vrstvou cukrové náplně. Tyto placky můžete ochutnat na trhu nebo v různých cukrárnách po městě.

Pokud jste příznivci umění, pak byste si neměli nechat ujít museum Gouda, které je plné různých exponátů od náboženského umění až po moderní umění. Stejně tak byste si neměli nechat ujít návštěvu gotického kostela svatého Jana, který se nachází v samém srdci města. Kostel je známý pro své panely, které ukazují biblické příběhy.

Ubytování v Goudě není problém, protože v místě najdete řadu hotelů a penzionů různých cenových kategorií. Také v okolí Goudy se nachází několik kempů, kde můžete přenocovat s karavanem nebo stanem.

V neposlední řadě je třeba zmínit, že Nizozemsko je velmi cyklistická země. Proto pokud máte rádi cykloturistiku, máte možnost si půjčit kolo a projet si tak celou okolní krajinu. Pokud byste si chtěli užít aktivní dovolenou, můžete také jít na procházku v přírodní rezervaci Reeuwijkse Plassen, kde se nachází množství jezer a divokých zvířat.

Celkově lze říci, že dovolená v Goudě je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zkusit něco nového a užít si krásného města plného historických památek, sýru a dalších pochoutek. Navíc díky možnosti cyklistických výletů a procházek si můžete užít krásnou přírodu a pokochat se množstvím jezer a divokých zvířat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Gouda


1. Co je Gouda?

Gouda je holandský sýr se silnou, sladkou a lehce oříškovou chutí. Je pojmenovaný podle nizozemského města Gouda.

2. Jaký je původ Goudy?

Gouda pochází z nizozemského města Gouda, kde se již od středověku vyráběl.

3. Jaké jsou varianty Goudy?

Gouda existuje v mnoha různých variantách, liší se například podle stáří, obsahu tuku nebo přidání bylinek či koření. Nejběžnější jsou mladé, středně zrající a staré Goudy.

4. Jak by se měla Gouda skladovat?

Gouda by měla být skladována v chladničce při teplotě mezi 4 a 8 stupni Celsia. Nejlépe v papírové nebo voskované fólii.

5. Jak se Gouda konzumuje?

Gouda je vynikajícím zdrojem bílkovin a chutná skvěle na plátkách, jako ingredience do sendvičů či burgerů, nebo použitá jako náplň do různých pokrmů. Může být také použita k přípravě omáček.

6. Jaký alkohol se doporučuje k podávání se sýrem Gouda?

Sýr Gouda chutná skvěle s různými druhy alkoholu, například s víny, ale také se skvěle hodí k pivu. Klasickou volbou je světlé pivo, jako je například německé pivo Kölsch.

7. Je Gouda vhodná pro lidi s intolerancí na laktózu?

Gouda je sýr s nízkým obsahem laktózy kvůli způsobu jeho výroby, takže ho mohou konzumovat i lidé s intolerancí na laktózu, pokud konzumují menší množství.

8. Je Gouda vegetariánský sýr?

Gouda není vždy vegetariánský, protože některé receptury mohou obsahovat syřidlo živočišného původu.

9. Může být Gouda použita k pečení?

Ano, Gouda je vhodná k pečení a škvaření, protože se dobře taje a uvolňuje intenzivní chuť.

10. Kde se dá nejlepší Gouda zakoupit?

V Nizozemsku je možné zakoupit Gouda v obchodech s potravinami, sýrárnách a trzích. V zahraničí lze sýr Gouda zakoupit v specializovaných potravinářských obchodech.


Letenka Nizozemsko Gouda


Letenka Nizozemsko Gouda - objevte krásy historického města sýra a svíček

Pokud hledáte ideální destinaci pro svou příští dovolenou, město Gouda v Nizozemsku by mohlo být tím pravým místem. Nachází se na jihu Holandska a je známé především svým lahodným sýrem Gouda a výrobou ručně foukaných svíček. Město nabízí mnoho historických a kulturních památek, které dělají z návštěvy Goudy nezapomenutelný zážitek.

Jak se dostat do Goudy

Přímé lety z Prahy do Amsterdamu nabízí mnoho leteckých společností, jako jsou například KLM, Ryanair, Czech Airlines nebo EasyJet. Cena letenky obvykle začíná na 1500 Kč. Od Amsterdamu se na letišti Schiphol dostanete vlakem nebo autobusem do Goudy, cesta trvá asi hodinu.

Co vidět v Goudě

Gouda je nejlepší prozkoumat pěšky, a tak si můžete užívat každou krásu města a jeho historických památek. V centru města se nachází náměstí, kde se každou středu koná tradiční trh sýra, který je oblíbený u turistů i místních obyvatel a můžete si zde ochutnat a koupit kvalitní sýry této značky. Na náměstí také stojí gotická radnice a kostel svatého Jana.

Dalšími místy, které stojí za návštěvu, jsou například muzeum sýra, kde se dozvíte vše o výrobě a historii této pochoutky, nebo muzeum svíček, kde můžete shlédnout unikátní sbírku ručně foukaných svíček a dokonce si je i sami vytvořit pod vedením profesionálních svíčkařů.

Milovníci umění by si měli určitě projít místní galerie, kde jsou vystavena díla místních i světově proslulých umělců. K tématu sýru se vztahuje také socha Sýrovníka, která stojí v parku vedle Goudského muzea. Je to pomník muže, který měl na starosti vážení a kontrolování sýra.

Kam na dobré jídlo a pití

V Goudě nejen, že se sýrem vaří, ale dobře se tu najíte i v dalších restauracích. Oblíbenými jídly jsou například ragú sýrovými kapsičkami (kaas soufflé), čerstvé palačinky s ovocem a smetanou nebo tradiční holandská smažená ryba (kibbeling). Na náměstí se také nachází obchod s pivo Goudse Pijp, kde si můžete koupit místní pivo a ochutnat stovky druhů piv z celého světa.

Kdy navštívit Goudu

Tradiční trh sýra na náměstí v Goudě se koná každou středu od dubna do srpna a nabízí nejen dokonalé sýry, ale také kulturní program a zábavu. Pokud přijedete na návštěvu před Vánoci, užijete si tu městské vánoční trhy, kde můžete nakoupit dárky a cukroví.

Závěr

Gouda je ideální destinací pro milovníky dobrého jídla, historie a tradičních řemesel. Nabízí mnoho krásných míst a památek, které stojí za návštěvu. Určitě nevynechejte tradiční trh sýra, muzeum sýra a svíček, a pokud máte příležitost, ochutnejte místní pivo a nechte se unést tím kouzlem a pohodovou atmosférou města.


Ubytování Nizozemsko Gouda


Gouda je historické město v Nizozemsku, které je známé pro svoje sýry a zároveň je i ideálním místem pro relaxaci a poznávání nizozemské kultury. Pokud se rozhodnete pro návštěvu Goudy, budete potřebovat také ubytování, které bude vašemu pobytu příjemným doplňkem.

V Goudě jsou k dispozici různé možnosti ubytování v závislosti na vašich potřebách a preferencích. Pro ty, kdo preferují být v centru dění, je ideální ubytování v historické části města. Zde jsou k dispozici například apartmány nebo malé pensiony, které nabízejí útulné pokoje s vlastní koupelnou a kuchyňkou. Tyto pokoje jsou většinou vybaveny klimatizací, Wi-Fi a TV.

Pro ty, kteří chtějí zažít typickou nizozemskou atmosféru, jsou k dispozici také rustikální farmy, na kterých se můžete ubytovat. Ty jsou většinou v okolí města a nabízejí příjemné venkovské prostředí pro relaxaci. Často mají také vlastní zahrady a jezírka, kde si můžete odpočinout a užívat si přírody.

Pokud hledáte luxusnější ubytování, v Goudě jsou k dispozici elegantní hotely, které nabízejí vynikající služby a vybavení. Tyto hotely se nacházejí většinou v centru města a jsou ideální pro ty, kteří chtějí být v blízkosti všech památek a zároveň si užívat komfort luxusního ubytování.

Nabídku ubytování v Goudě můžete také vyhledávat pomocí různých online portálů, jako je Booking.com nebo Airbnb. Tyto portály nabízejí mnoho možností a podrobných informací o každé nabídce.

Celkově lze říci, že v Goudě najdete ubytování pro každého. Můžete si vybrat podle svých preferencí a rozpočtu a užít si nezapomenutelný pobyt v tomto krásném městě.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky