Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Irsko Giant's Causeway (Severní Irsko)

Ubytování Irsko Giant's Causeway (Severní Irsko)


Irsko je země, která je pro mnoho lidí symbolem přátelského přístupu a pohodového přivítání. Kromě toho však nabízí také krásné přírodní scenérie, historické památky a kulturní dědictví, které může být pro mnoho cestovatelů opravdovou lahůdkou. Jedním z nejvíce fascinujících přírodních památek, které Irsko nabízí, je Giant's Causeway.

Giant's Causeway je jedinečné skalní útvary, které se nacházejí na severním pobřeží Severního Irska. Tyto rovnané kamenné sloupce jsou výsledkem sopečné aktivity, která se odehrála před mnoha miliony let. Jedná se o jeden z největších přírodních zázraků světa a patří na seznam světového dědictví UNESCO.

Pokud chcete navštívit tuto krásnou a nezapomenutelnou destinaci, můžete zvolit různé druhy ubytování. K dispozici jsou hotely a hostely, ale také se zde nachází kempy a chaty pro ty, kteří si chtějí užít přírodou na maximum.

Jeden z nejoblíbenějších způsobů, jak si užít Giant's Causeway, je pobyt v nedalekém městečku Bushmills. Obec je známá nejen svým pivem, ale také zajímavými památkami jako například hradem Dunluce Castle a Causeway Coastal Route, která se řadí mezi nejkrásnější silnice na světě. V této oblasti se nachází mnoho nabídek ubytování, včetně luxusních hotelů a tradičních bed and breakfast.

Pokud se rozhodnete ubytovat blíže k Giant's Causeway, mějte na paměti, že v okolí se nenachází mnoho ubytovacích zařízení. Můžete si však pronajmout chatu nebo kemp a užít si tak klidný a tichý pobyt v přírodě.

Jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak si užít Giant's Causeway více než pouhým jedním dni, je ubytování v hostelu, který se nachází v samotném parku na Giant’s Causeway. Hostel nabízí nejen ubytování, ale také snídaně, večeře a občerstvení podél celého dne. Hostel je oblíbený mezi turisty, kteří hledají jednoduché a cenově dostupné ubytování.

Celkově je výběr ubytování v oblasti Giant's Causeway velmi různorodý a odpovídá všem potřebám a rozpočtům. Bez ohledu na to, jaký druh ubytování si vyberete, budete mít neuvěřitelnou příležitost vidět jedno z nejvýznamnějších přírodních oblastí na světě.


Dovolená Irsko Giant's Causeway (Severní Irsko)


Irska Giant's Causeway je jedním z nejkrásnějších přírodních divů Severního Irska. Tento přírodní fenomén se nachází v hrabství Antrim na severním pobřeží Irska a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Když se na toto místo podíváte, budete překvapeni přirozenými kameny, které vypadají jako obrovské dlaždice, přehazované vodou Atlantského oceánu.

Pověstí se vypráví, že Giant's Causeway byla vytvořena obrem Finnem MacCoollem, který se chtěl dostat na druhou stranu Atlantiku k bohyni lásky. Proto budoval cestu z vysokých kamenů, aby se k ní dostal. Když ale viděl, že obrejší konkurenční hráz je větší, rozzuřil se a hněvem rozbil cestu, aby se do něj pak vklouzli. V důsledku toho byly kameny roztříštěny a nakonec utvořily Giant's Causeway.

Ať už je pověst pravdivá nebo ne, Giant's Causeway přináší návštěvníkům úchvatné výhledy. Kameny jsou velmi specifické a čtveřce a šestiúhelníky vypadají jako umělecky vyřezané. Tyto útvary jsou vysoké až deset metrů a vypadají krásně v kontrastu s azurovými vodami Atlantského oceánu.

Pokud chcete vidět Giant's Causeway, nezapomeňte si s sebou vzít pohodlné boty a navštivte jej v době přílivu, kdy jsou kameny pokryty vodou, aby byly co nejkrásnější. Existuje také možnost se projít po žulových sloupcích a objevit tajemný svět pod hladinou moře. Nezapomeňte si si přibalit piknik košík s dobrým jídlem, abyste si mohli vychutnat krásy přírody a užít si nezapomenutelný zážitek.

Pokud plánujete dovolenou v Severním Irsku, Giant's Causeway by měla být vaší prioritou. Toto místo spojuje krásu, historii a pověsti a nabízí nezapomenutelnou zkušenost pro každého, kdo se podívá na tento neuvěřitelný přírodní výtvor.


Počasí Irsko Giant's Causeway (Severní Irsko)


Irska je země s nevyzpytatelným počasím. Množství srážek, silný vítr a místy i slušné množství slunce jsou stálými atributy této země. Severní Irsko, kde se nachází skály Giant's Causeway, je ještě o něco méně předvídatelné, takže návštěvníci by měli být připraveni na různé druhy počasí.

Giant's Causeway je jedním z nejpopulárnějších turistických atrakcí Severního Irska a také jedním z nejkrásnějších míst na světě. Tyto neobvyklé, hexagonální sopečné skály, které tvoří zvláštní pohled, když na ně dopadají sluneční paprsky. A jakého počasí se mohou návštěvníci Giant's Causeway dočkat?

V létě, které trvá od června do srpna, je pravděpodobnost deště nejmenší, ale i tak by návštěvníci měli zabalit nepromokavé bundy a deštníky. Průměrná denní teplota je příjemných 15 - 18 °C, ale v noci neklesá pod 10 °C. Je tedy důležité se na zimu připravit a obléct se do teplých vrstev.

V zimě (prosinec až únor) se teploty pohybují kolem 5 - 10 °C, což může být pro někoho příliš nízké. Deštivé počasí bývá běžné, ale sníh je na severu Irska poměrně vzácný. V zimě mohou být skály méně přístupné kvůli poledovému ztužení.

Jaro (březen až květen) může být také velmi deštivé, ale první květnové dny jsou obvykle slunečné a teploty rostou. Květnový slunce a celkově slunné období zpravidla trvá do června, kdy zase začíná růst srážek.

Návštěva severního Irska a Giant's Causeway závisí především na vašich osobních preferencích, ale jakýkoliv termín může být hezký, už jen proto, že návštěvníci mohou zažít všechny varianty počasí. Ať už si vyberete jakoukoliv sezónu, určitě si připravte bundu, deštník nebo nepromokavou obuv, aby vám nenarušilo bouře nebo déšť a užívejte si krásy Giant's Causeway.


Letenka Irsko Giant's Causeway (Severní Irsko)


Irsko je země s nádhernou krajinou plnou zeleně, monumentálních hor a nádherných pobřeží. Když se však rozhodnete navštívit Severní Irsko, existuje jedno místo, které byste rozhodně neměli vynechat. Tím místem je Giant's Causeway, geologický zázrak a světové dědictví UNESCO.

Giant's Causeway se nachází na pobřeží Severního Irska, blízko vesnice Bushmills. Je to úchvatné přírodní dědictví, které se skládá z balvanů v hexagonálním tvaru, které se podle legendy nacházejí zde již 60 milionů let. Tyto balvany jsou tvořeny bazaltem a jejich tvar vznikl během procesu ochlazení sopečné lávy.

Je to místo, které je návštěvníky přitahuje svým tajemným a fantastickým vzhledem. Legendy se tohoto místa drží zrození krále Fíonn Mac Cumhaila a zrady jednoho z jeho věrných, který se snažil zničit most, přes který se k němu mohl dostat jeho největší nepřítel.

Dostat se do Giant's Causeway není obtížné. Jednoduše využijte letu do Belfastu, největšího města v Severním Irsku. Odsud je snadno dostupný autobus, ze kterého je vidět úchvatná severoirská krajina. Stezka spojující turistickou informační centrum s Giant's Causeway vede nádhernou krajinou, skrz pasoucí se ovce a přes zelený hřeben kopce.

Při návštěvě Giant's Causeway můžete také navštívit fenu light station, nejstarší světelnou věž v Irsku a třetí nejvýše položenou věž na světě. Tato budova z 17. století je zároveň sídlem nejstaršího irského ochranného mareografu.

Giant's Causeway je nádherným místem ke shlédnutí. Při návštěvě se můžete projít po hexagonálních balvanech, poslouchat zvuk vln tlouct se o pobřeží a užít si okouzlující výhled na okolní krajinu.

Tak neváhejte a užijte si výlet do Severního Irska. Navštivte mistrovské dílo přírody a cítíte jeho magickou energii, která zanechá nezapomenutelný zážitek v každém, kdo ho navštíví.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Giant's Causeway (Severní Irsko)


1. Co je Giant's Causeway?
Giant's Causeway je přírodní památka nacházející se na pobřeží Severního Irska, která se skládá z více než 40 000 sloupců bazaltové horniny, které vytvářejí přírodní skalní útvary.

2. Jak se tam dostat?
Nejlepší možností je jet z Belfastu nebo Londonderry na organizovanou túru nebo najmout si auto a jet na vlastní pěst. K dispozici jsou také autobusy a vlaky.

3. Jaká je cena vstupenky?
Vstupenky jsou cca 13-15 liber pro dospělé a 7-8 liber pro děti. Pokud máte rodinu, můžete využít rodinné vstupenky od 30 do 35 liber.

4. Kdy jsou Giant's Causeway otevřeny?
Giant's Causeway je otevřený po celý rok, s výjimkou Vánoc a Nového roku, kdy jsou otevírací hodiny omezené.

5. Jak dlouho trvá návštěva Giant's Causeway?
Návštěva Giant's Causeway trvá obvykle 1,5 až 2 hodiny.

6. Co si vzít s sebou?
Vzít si s sebou doporučujeme pohodlné boty a vrstevnaté oblečení, protože počasí může být velmi proměnlivé. Také je dobré mít s sebou kameru na záznam krásné krajiny.

7. Je těžké se dostat na Giant's Causeway?
Pro návštěvu Giant's Causeway není nutné být zručný horolezec nebo mít speciální vybavení. Cesta není náročná a je vhodná pro všechny věkové kategorie.

8. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Giant's Causeway?
Nejlepší doba na návštěvu Giant's Causeway je od dubna do října, kdy jsou teploty mírné a pravděpodobnost deště je menší. Nicméně, každé roční období má své kouzlo.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky