Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Keňa Samburu National Reserve

Dovolená Keňa Samburu National Reserve


Samburu National Reserve is a beautiful vacation destination in northern Kenya. This reserve is known for its fascinating wildlife, stunning landscapes, and traditional culture. During your visit to Samburu, you’ll have the opportunity to witness and experience some unforgettable moments.

The Samburu National Reserve is home to a mix of wildlife species including elephants, lions, leopards, impalas, and dik-diks, which are all unique to the Northern Kenyan region. You'll enjoy some spectacular sights as you explore the reserve. On your game drives, you are sure to see large herds of elephants as well as the endangered Grevy's zebra.

The park is situated around the River Ewaso Nyiro, which provides water to the animals, making it an ideal spot for game viewing. The backdrop of the park is breathtaking, from the rugged mountainous hills to the sandy plains that stretch on endlessly.

Samburu National Reserve is also a great spot for bird enthusiasts as it boasts of over 450 species of birdlife including the Vulturine Guinea Fowl, Yellow-necked Spurfowl, and Somali Ostrich.

When it comes to accommodations, Samburu has a variety of lodges and campsites to suit all budgets. These lodges and campsites offer stunning views of the Ewaso Nyiro river and provide guests with a serene ambiance for relaxation.

You can also witness how the local people live by visiting the Samburu community on your vacation. You can spend time with them and learn about their culture, beliefs, and way of life. You can also get to sample their food, which is a mix of exotic game meat and traditional produce.

In conclusion, Samburu National Reserve is a destination unlike any other. From the vast landscapes to the incredible wildlife, you will create unforgettable memories during your stay. Come explore, experience, and enjoy the beauty of Samburu!


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Samburu National Reserve


Dotaz: Kde se nachází Samburu National Reserve?
Odpověď: Samburu National Reserve se nachází v Keni, v oblasti Samburu, asi 350 km severně od Nairobi.

Dotaz: Jaký je vstupní poplatek do Samburu National Reserve?
Odpověď: Vstupní poplatek do Samburu National Reserve se liší podle toho, zda jste obyvatelem Keni nebo zahraničním návštěvníkem. Pro Kenyany je poplatek 315 KES (asi 3 USD) na osobu a den, zatímco pro zahraniční návštěvníky je poplatek 80 USD na osobu a den. Děti do 18 let mají vstup zdarma.

Dotaz: Jaký druh zvířat lze v Samburu National Reserve spatřit?
Odpověď: V Samburu National Reserve lze pozorovat mnoho druhů zvířat, jako jsou sloni, žirafy, buvoli, paviáni, krokodýli, hroši, antilopy a mnoho druhů ptáků. Kromě toho je Samburu známý pro svoje specifické druhy, jako jsou netopýři angalové, žirafy gerenukové, řeřavci somálští a další.

Dotaz: Kdy je nejlepší doba na návštěvu Samburu National Reserve?
Odpověď: Nejlepší dobou na návštěvu Samburu National Reserve je od června do října, kdy je suché období a zvířata se shlukují u vodních děl, což umožňuje snadnější pozorování. Navíc v tomto období není pravděpodobnost deště vysoká, což zvyšuje pravděpodobnost úspěšné safari.

Dotaz: Je možné v Samburu National Reserve kempovat?
Odpověď: Ano, v Samburu National Reserve je možné kempovat na určených stanovištích. Kempování musí být předem zarezervováno a platí se za to další poplatek.

Dotaz: Jaké aktivity jsou k dispozici v Samburu National Reserve?
Odpověď: Mezi nejpoužívanější aktivity v Samburu National Reserve patří game drive, pěší túry, kempování, sledování zvířat, pozorování ptáků a kulturální návštěvy Samburu komunity. Navíc jsou k dispozici vodní aktivity jako rafting a plavání v řece Ewaso Nyiro.


Počasí Keňa Samburu National Reserve


Samburu National Reserve se nachází v severní části Keňského údolí, v nadmořské výšce tisíc metrů. Tato rezervace státních parků je domovem mnoha zvířat, jako jsou sloni, levharti, gepardi, nosorožci, krokodýli a mnoho dalších. Samburu National Reserve je rovněž domovem kmenů Samburu a Rendille.

Počasí v této oblasti je podobné jako v ostatních částech Keňy, je ovšem mírnější. Během dne se teploty často pohybují kolem 28 až 32 stupňů Celsia. V noci se teplota snižuje na příjemných 20-23 stupňů. Většinou je slunečno a mírně vlhké, což je tvořeno vlhkými lesy, řekami a prameny. V důsledku mírného počasí v této oblasti je možné zde cestovat prakticky celý rok.

Samburu National Reserve má dvě deštivé sezóny, známé jako dlouhý deštivý období a krátký deštivý období. Dlouhá sezóna začíná v dubnu a končí v červnu a je nejdeštivější. Nejvíce srážek přijde v květnu, kdy mohou být cesty zaplavené a obecně není dobré cestovat do této oblasti během tohoto měsíce. Krátká deštivá sezóna začíná v listopadu a končí v prosinci.

Během obou deštivých sezón se zde teploty snižují a vlhkost se zvyšuje. Vodu je pak možné najít v mnohočetných pramenech, řekách a vodopádech, a díky tomu se zde vyskytuje mnoho divokých zvířat, protože v této době je oblast velmi plodná a dává zvířatům mnoho potravy.

V současné době se díky globálnímu oteplování počasí v této oblasti mění a stává se méně předvídatelným. Vysoké teploty a nižší srážky mohou v blízké budoucnosti ovlivnit množství zvířat, které je možné v této oblasti vidět. Nicméně Samburu National Reserve je stále skvělým místem k návštěvě, i když se chystáte na safari, protože ať už je počasí jakékoliv, je zde vždy možné vidět mnoho zajímavých zvířat.


Ubytování Keňa Samburu National Reserve


Samburu National Reserve se nalézá v Keňa, na břehu řeky Ewaso Ng'iro. Jedná se o rezervaci, která je domovem pro mnoho druhů savců, ale i ptáků a jiných zvířat. Pokud plánujete svou cestu do Keňa a máte zájem o pobyt v místní přírodě, rezervace Samburu může být pro vás tou správnou volbou. Pokud se rozhodnete pro návštěvu této oblasti, bude nutné vyřešit ubytování.

Nechybí zde řada hotelů, lodží a kempů, které nabízejí různé možnosti pro ubytování. Záleží tedy jen na vás, jaký typ ubytování upřednostníte.

Jednou z možností je například lodžie Samburu Intrepids. Jedná se o luxusní ubytování, které vám nabídne komfortní pokoj s klimatizací, vlastní koupelnou a dokonce i venkovní sprchou. Pokud se rozhodnete ubytovat zde, můžete si užít krásný výhled na okolní přírodu, protože každý pokoj je vybaven velkým oknem. Lodžie Samburu Intrepids má navíc i vlastní bazén, ve kterém se můžete ochladit po náročném dni stráveném v přírodě.

Další možností je například Samburu Sopa Lodge. Tato lodžie vám nabídne komfortní pokoje s koupelnou a vlastní terasou. K dispozici je zde i restaurace, kde si můžete pochutnat na tradičních keňských jídlech. Pokud hledáte klidné a pohodlné ubytování, Samburu Sopa Lodge je pro vás tou správnou volbou.

Pro ty, kteří upřednostňují spíše kempování v přírodě, je zde i Kemp Ashnil Samburu Camp. Můžete si zde pronajmout stan a užít si tak blízkost přírody. Kempování však neznamená úplné vzdání se komfortu, stanové místo je totiž vybaveno vlastní koupelnou, sprchou i záchodem. Kemp Ashnil Samburu Camp má navíc i vlastní restauraci a bazén.

Každý z uvedených druhů ubytování nabízí něco jiného a vhodné jsou pro různé typy turistů. Pokud máte rádi luxus a pohodlí, zvolte lodžii. Kempování zase vyhledají ti, kteří chtějí blíže poznat přírodu a nevadí jim život v provizorních podmínkách. Jaký typ ubytování si vyberete, záleží jen na vás. Jedno je však jisté, pobyt v Samburu National Reserve vám zaručeně zůstane v paměti na celý život.


Letenka Keňa Samburu National Reserve


Samburu National Reserve, situovaný v Keni, se nachází na břehu řeky Ewaso Ng'iro a je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, žiraf, gepardů a mnoho dalších. Tento národní park je také domovem pro tzv. "Samburu Five" - vyjímečné druhy, které lze spatřit pouze v této oblasti: reticulovaný žirafy, Grevyho zebry, Somálské pštrosi, Beisa onagrové a Somálské sloni.

Pokud plánujete navštívit Keňu a chtěli byste si užít nádhernou přírodu a pozorování zvířat, Samburu National Reserve může být ideálním místem pro vás. Za účelem návštěvy této oblasti budete muset nejdříve zakoupit letenku do Keni. Existuje mnoho leteckých společností nabízejících letenky do Keni, z nichž mnohé nabízejí přímé lety ze zahraničí, včetně měst jako Londýn, Paříž nebo Frankfurt.

Jakmile přistanete na mezinárodním letišti v Nairobi, budete mít možnost buď přímo odletět do Samburu National Reserve letadlem, nebo si pronajmout auto a cestovat po souši. Cestování po souši může být náročné kvůli vzdálenosti a možné překážky, jako jsou silniční blokády a nebezpečí terorismu, takže letecká doprava je obvykle preferovanější volbou.

Při příletu do Samburu může být užitečné si najmout průvodce, který bude mít široké znalosti o místním prostředí a zvířatech, která zde žijí. Průvodci mohou také nabídnout jízdu v tradičních jeepích, které jsou ideální pro pozorování zvířat na safari.

Samburu National Reserve je otevřený celoročně, ale nejlepší doba pro návštěvu je v období sucha mezi červencem a zářím, kdy je zvířata snadnější pozorovat, protože se více shromažďují u zdrojů vody.

Pozorování zvířat v Samburu National Reserve může být nezapomenutelným zážitkem pro milovníky přírody. Pokud budete mít štěstí, uvidíte všechny "Samburu Five" a mnoho dalších zvířat v přirozeném prostředí. Pokud se rozhodnete navštívit Samburu National Reserve, určitě budete potřebovat několik dní. Můžete si vybrat z různých typů ubytování, včetně luxusních kempů a hotelů, a užít si tak maximální komfort během svého pobytu.

Samburu National Reserve je skutečně úžasným místem na objevování a nazírání přírodní krásy a úžasných druhů zvířat v Keni. Pokud se rozhodnete jet do Keni, nezapomeňte navštívit tuto oblast a prožít nezapomenutelné safari.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky