Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Lotyšsko Kuldīga

Dovolená Lotyšsko Kuldīga


Kuldīga - malé městečko v západní části Lotyšska - není turistickou destinací, kterou by si mnozí automaticky vybrali pro svou dovolenou. Přesto je však stále více lidí, kteří si užívají kouzlo tohoto historického městského centra a okolního přírodního parku. Pokud hledáte klidnou a příjemnou dovolenou v malebném prostředí, pak by Kuldīga mohla být pro vás ideální volbou.

Kuldīga se nachází v blízkosti řeky Venta, kterou překonávají historické kamenné mosty. Zde můžete obdivovat nejširší vodopád Evropy - Ventas Rumba, který se rozprostírá na šířce 249 m. V létě je místní řeka oblíbeným místem pro vodní sporty, jako je kanoistika a rafting. Pokud máte rádi cyklistiku, můžete si pronajmout kolo a projet se po okolní přírodě nebo si užít piknik na břehu řeky.

V centru města nalezenete malebné domy s šikmými střechami a arkádami, které jsou připomínkou minulosti. Setkáte se zde s řadou kaváren, restaurací a obchodů s řemeslnými výrobky, které prodávají místní suvenýry a tradiční máslu. Ve věži kostela svaté Kateřiny si můžete vychutnat výhled na celé město.

Pro milovníky historie jsou zde nekuřácké muzea a galerie s nově instalovanými expozicemi, které popisují historii městečka a jeho kulturní dědictví. Muzeum Kuldīga je známé pro kolekci zbraní a vojenského materiálu spojeného s lotyšskou osvobozeneckou válkou v roce 1918. Kromě toho zde můžete navštívit výborovy dům a galerii, které představují místní umělce a jejich práce.

Jen pár kilometrů od Kuldīgi se nachází Přírodní park Pilsberde, který nabízí nadměrně atraktivní příležitosti k pěší turistice a pozorování ptáků. Tento park je domovem pro mnoho ohrožených druhů zvířat, jako jsou vodní ptáci, jeleni a lišky. Existuje mnoho značených turistických tras, které vás provedou celým parkem a zpřístupní vám unikátní výhledy na lotyšskou krajinu.

Celkově řečeno, Kuldīga je kouzelné město s mnoha příležitostmi pro ty, kteří chtějí prozkoumat méně obvyklé turistické cíle. Pokud se chcete odpočinout od rušného městského života a chtějí si užít přírodu, pak by Kuldīga mohla být ideální volbou pro vaši dovolenou.


Počasí Lotyšsko Kuldīga


Kuldīga je malebné město v západním Lotyšsku s bohatou historií a krásnou přírodou. Město se nachází při březích řeky Venta a je známé především svými vodopády.

Počasí v Kuldīze je mírné kontinentální, což znamená, že léta jsou teplá a suchá a zimy chladné s občasnými sněhovými bouřemi. Průměrná teplota v létě se pohybuje mezi 20 a 25 stupni Celsia, zatímco v zimě se teploty pohybují v rozmezí od -5 do -10 stupňů Celsia.

V létě je Kuldīga a okolí velmi krásné a je ideální čas pro návštěvy řeky Venty a vodopádů. Průměrné srážky jsou velmi nízké a počasí bývá obvykle krásné a slunečné, což je ideální pro venkovní aktivity, jako jsou turistika, cyklistika nebo kanoistika.

Zima v Kuldíze může být chladná a zasněžená, ale to nebrání místním obyvatelům a návštěvníkům užít si krásy města. Město bývá krásně ozářeno vánočními světélky a trhy plné tradičních řemesel a místních dobrot jsou velmi populární.

Celkově je Kuldīga a jeho okolí krásné místo, ať už jste turista nebo místní obyvatel. Bez ohledu na počasí, Kuldīga nabízí spoustu krásných a památných míst k návštěvě.


Ubytování Lotyšsko Kuldīga


Lotyšsko Kuldīga - Tajga a říčka Venta

Městečko Kuldīga, které leží na západě Lotyšska, má jen asi 13 tisíc obyvatel a na první pohled se zdá být velmi klidné a malé. Pokud se ale začnete věnovat malému městu a jeho okolí, můžete objevit celou řadu krás, které Lotyšsko nabízí. Jednou z nich je například Magnētiskais kalns - magnetické kopce, které vám pomohou udělat si legrační fotku. Nebo poměrně blízko ležící národní park Cēsis, který nabízí procházky lesními cestičkami, skalní vyhlídky a přírodní zajímavosti.

Ale zpátky k Kuldīze samotné. Co vás zaujme hned na první pohled, je historický centrum města, které bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Městečko má také mnoho starých domů a mostů, které říčka Venta prochází.

Pokud si chcete užít nějakou krásnou přírodu, doporučuji si najmout kolo a projet se po cyklostezce vedoucí podél říčky Venta. Dlouhá je celkem 32 km, ale v žádném případě vám nebude připadat, že jste ujeli až tolik kilometrů. Můžete také navštívit nejširší vodopád Evropy - Ventas rumba, který je široký až 240 metrů.

Ubytování v Kuldīze je samozřejmě třeba domluvit. V městečku je několik malých hotelů, ale doporučuji se ubytovat přímo na břehu říčky Venta. Zde najdete nádherné dřevěné chatky s výhledem na říčku a lesy kolem. Takové ubytování poskytne naprostý klid a pohodu. Pokud chcete něco více exkluzivního, doporučuji se podívat na nabídku v městečku Liepāja, které leží jen asi 50 km od Kuldīzy. Liepāja nabízí více luxusních hotelů, které mají apartmány s výhledem na moře, nebo lázeňské pobyty s masážemi.

Jinak v Kuldīze samotné najdete několik restaurací, kde si můžete dát kvalitní lotyšské jídlo a napijete se místního piva.

Takže pokud hledáte klidné a příjemné místo na dovolenou, které vám nabídne jak nádhernou přírodu, ale i kulturní a historické zajímavosti, Kuldīga a okolí rozhodně nejsou špatným tipem.


Letenka Lotyšsko Kuldīga


Letenka Lotyšsko Kuldīga je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí poznat nejen hlavní města a turisty přeplněné destinace, ale také menší a méně známá města plná historie a kultury.

Kuldīga se nachází v západní části Lotyšska a je známá pro své malebné historické centrum a nejširší vodopád v Evropě. Město bylo založeno v roce 1242 a je plné historických památek, jako například Kuldīga Castle Ruins a St. Catherine's Church.

Pro milovníky přírody je tu také mnoho možností k průzkumu. Kuldīga se nachází ve středu regionu Kurzeme, který je známý pro své krásné pláže a nedotčenou přírodu. Můžete se projít po mnoha turistických stezkách nebo se projet na kajaku po řece Venta.

Cestování do Kuldīgy z Letonie je snadné. Můžete si zakoupit letenky do lotyšských letišť Riga nebo Liepaja a poté si vzít autobus nebo národní dopravní prostředek přímo do Kuldīgy.

Kuldīga je také známá pro svou místní kuchyni a trhy, takže určitě ochutnejte místní speciality jako jsou palačinky s drůbežím masem nebo rybí polévky.

Celkově lze říci, že letenka do Kuldīgy nabízí zážitek plný historie, kultury a přírodní krásy. Pokud hledáte alternativu k hlavním turistickým destinacím, Kuldīga by mohla být perfektní volbou pro váš další výlet.


Nejčastější dotazy a odpovědi Lotyšsko Kuldīga


1. Jak se dostanu do Kuldīgy z Rigy?
Odpověď: Můžete jet autobusem, vlakem nebo si zapůjčit auto.

2. Jaké je nejlepší období k návštěvě Kuldīgy?
Odpověď: Nejlepší období k návštěvě Kuldīgy je od května do září.

3. Jaké jsou nejpopulárnější památky v Kuldīdze?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější památky v Kuldīdze patří Venta vodopády, židovský hřbitov, Kuldīga Brīvības aleja a Muzeum Kuldīga.

4. Kde se dá v Kuldīdze najíst?
Odpověď: V Kuldīdze najdete spoustu restaurací a kaváren s místními specialitami.

5. Kam se dá v Kuldīdze ubytovat?
Odpověď: V Kuldīdze najdete mnoho hotelů, penzionů a apartmánů.

6. Jak daleko je Ventspils od Kuldīgy?
Odpověď: Ventspils je od Kuldīgy vzdálen asi 80 km.

7. Jaké jsou nejbližší letiště k Kuldīdze?
Odpověď: Nejbližší letiště k Kuldīdze je letiště v Rize, které je asi 150 km daleko.

8. Kolik stojí vstupenka do Muzea Kuldīga?
Odpověď: Vstupné do Muzea Kuldīga stojí asi 2-4 eura na osobu v závislosti na věku.

9. Co dělat v Kuldīdze v noci?
Odpověď: V Kuldīdze je spousta barů a klubů, kde si můžete užít noční život.

10. Jaké jsou nejbližší pláže k Kuldīdze?
Odpověď: Nejbližší pláže ke Kuldīdze jsou pláže u města Liepāja a Ventspils, které jsou asi hodinu jízdy autem.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky